دهان، دندان، فک و صورت / دارو، درمان، تغذیه، مواد / بیماری، ناهنجاری، بهداشت /
هزینه درمان ارتودنسی

هزینه درمان ارتودنسی

بهتر است بدانيد كه هزينه درمان ارتودنسي بسته به نوع مشكل، شدت آن، طول دوره درمان و اين كه توسط چه كسي و حتي در كجا درمان مي شويد متفاوت است.
    با اطلاعاتي كه من دارم ميانگين اين مبلغ در درمانگاه هايي كه درمان ارتودنسي را انجام مي دهند در محدوده يك ميليون و 500 هزار تومان تا 2 ميليون تومان و در مطب هاي متخصصان ارتودنسي بالاي 2 ميليون تومان است كه در هر دو گروه به صورت اقساطي از بيماران دريافت مي شود. اين به آن معني است كه براي داشتن دندان هاي رديف و زيبايي بيشتر علاوه بر وقتي كه بايد صرف كنيد هزينه نسبتا بالايي را هم بايد بپردازيد. مثل بسياري از تصميمات مهم زندگي، براي چنين تصميمي نيز لازم است بررسي خوبي انجام دهيد.
    هزينه نهايي درمان ارتودنسي وابسته به انتظار نهايي بيمار از درمان است. گاهي اوقات خواسته بيمار در حد رديف كردن دندان ها و گاهي براي تغيير فرم كلي صورت است. طبيعي است كه روش درمان در اين دو گروه متفاوت بوده و هزينه متفاوتي را درپي خواهد داشت. گاهي اوقات نيز بيماراني به ما مراجعه مي كنند كه مشكل اصلي خود را يك دندان خاص مثل دندان نيش عنوان مي كنند. اين كه بخواهيم با كاستن از وسايل مورد نياز درهزينه درمان صرفه جويي داشته باشيم در اغلب موارد از نظر علمي محدوديت هايي دارد.
    معمولادرمان هايي كه صرفا به حركت دادن دندان ها مربوط مي شود از درمان هايي كه براي تغيير موقعيت استخوان ها چه با روش هاي اصلاح رشد و چه با كمك روش هاي جراحي انجام مي شود ارزان تر هستند. جالب است بدانيد هزينه چنين درمان هاي ساده اي در ايران بسيار ارزان تر از درمان هايي است كه در كشورهاي خارجي انجام مي شود و هزينه اين درمان ها در ساير كشورها حداقل 2 تا 3 برابر بيشتر است.
    مساله ديگر آن است كه فرد درمان كننده چه كسي است و چه مهارت و رتبه علمي دارد. سلسله مراتبي كه از نظر علمي براي اين رشته وجود دارد به اين صورت است كه فرد با اخذ درجه دكتري، دندانپزشك است. با ادامه تحصيل در دوره تخصصي در دانشگاه به مدت 3 تا 4 سال فرد به درجه تخصص مي رسد.
    اگر اين فرد در امتحان شفاهي و كتبي پايان دوره تخصص موفق شود داراي بورد تخصصي خواهد شد. فردي كه داراي بورد تخصصي باشد مي تواند به عنوان عضو هيات علمي در دانشگاه مشغول به كار شده و به درجات استادياري، دانشياري و در نهايت استادي نايل شود. اين كه درمان شما را چه كسي در اين طيف انجام مي دهد قطعا اهميت دارد.
    براي كساني كه درمان خود را در كلينيك يا درمانگاه انجام مي دهند نگراني هايي وجود دارد. تغيير پزشك درمان كننده به دليل نظر مدير كلينيك يا متخصص درمان كننده همواره براي اين بيماران دردسر ساز است.
    با توجه به طولاني بودن درمان ارتودنسي، اطمينان از حضور متخصص درمان كننده در محل يك نوع آينده نگري بجاست كه احتمالاشما را از بسياري از مشكلات مثل تكرار درمان يا پرداخت هزينه اضافي دور مي كند.
منبع: جام جم

Tags: 
تعداد نمایش ها: 28701
مطالب مرتبط: 
تغذیه و سلامت دهان
خوردن آب زياد جهت حفظ سلامت دهان
بهترین لبخند، لبخند با دندان!
عدم استفاده از مسواک بلافاصله پس از خوردن ترشی و شیرینی
سایش دندان
مواد مخدر جديد و دندان ها
اولین معاینه ارتودنسی
کشیدن دندان در ارتودنسی
آفت دهان
راه هایی برای کاهش هزینه های دندان‌پزشکی
برخی علل نامرتبی دندان ها
سن و طول درمان ارتدنسی
عادات دهانی کودک
بهترین زمان ارتودنسی
ترس از دندان پزشكي
ایمپلنت چیست؟
-: 
Narimani, Mohamadamin دكتر نریمانی، محمدامین

بازگشت به فهرست


گفتاورد نام
دکتر مرادی, ۱۱ تیر ۱۳۹۲ ۱۶:۱۹:۴۹
وزیر بهداشت از حل شدن مشکل دارو حرف زده: "بانک مرکزی مجوزهایی را داده است تا هر کسی بتواند دارو را وارد گمرک کند و بر اساس استانداردهای ما مواردی که ارز آنها تعیین شده و یا نشده، می‌توانند از گمرک ترخیص شوند."
اما توجه داشته باشیم که محمدحسن طریقت منفرد از ابتدای روی کار آمدنش پس از برکناری وزیر منتقد قبلی، زیر بار هیچ مشکل عمده‌ای در وزارت بهداشت و درمان نرفته است. او البته چند روزی بیشتر در این مصدر نخواهد بود و به زودی وزارتخانه میزبان وزیر جدیدی خواهد بود؛ وزیری که با کوهی از مشکلات در حوزه درمان رو به رو خواهد بود.
 
مطلب خود را بنویسید*
:) ;) :D 8) :( :| :\ :cry: :evil: :o :oops: :{} :?: :!: :idea:
محافطت در مقابل اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر