دهان، دندان، فک و صورت / دارو، درمان، تغذیه، مواد / بیماری، ناهنجاری، بهداشت /
امکان ایمپلنت برای دیابتی ها

امکان ایمپلنت برای دیابتی ها

دكتر عباس منزوي در آستانه برپايي يازدهمين كنگره بين‌المللي علمي پروستودنتيست‌هاي ايران كه 14 تا 16 دي ماه امسال در هتل المپيك تهران برپا مي‌شود، سخن مي‌گفت با اعلام اين مطلب افزود: مبتلايان به ديابت كه تحت درمان‌هاي دارويي يا تزريق انسولين قرار ندارند به دليل نداشتن استحكام لثه، گزينه‌هاي مناسبي براي كاشت ايمپلنت نيستند. اين در حاليست كه در صورت كنترل ديابت اين افراد توسط پزشك، مي‌توان مانند افراد عادي براي اين عده نيز عمل ايمپلنت را انجام داد.
وي با اشاره به اينكه افراد سيگاري نيز گزينه‌هاي مناسبي براي جراحي ايمپلنت نيستند، تصريح كرد: از مزاياي استفاده از ايمپلنت، ترك سيگار است و بسياري از افرادي كه خواستار كاشت دندان بوده و با دندان مصنوعي مشكل دارند، مي بايست در ابتدا سيگار را ترك كنند.
دكتر منزوي با اشاره به پيشرفت‌هاي چشمگير رشته ايمپلنت طي سالهاي اخير گفت: روش بارگذاري پروتز روي ايمپلنت سبب شده كه فردي كه براي كاشت دندان به دندانپزشك مراجعه مي‌كند، مي‌تواند حتي يك روز هم بي‌دندان نماند و عمل بارگذاري پروتز روي ايمپلنت بلافاصله پس از كاشت ايمپلنت در لثه انجام گيرد.
وي ادامه داد: بارگذاري فوري روي ايمپلنت از جمله مباحثي است كه دستاوردهاي نوين آن در كنگره امسال انجمن پروتز ايران به متخصصان ارايه مي‌شود.
دبير علمي كنگره بين‌المللي پروتز ايران اظهار داشت: در گذشته اعمال جراحي ايمپلنت با بيهوش كردن بيمار امكانپذير بود در حالي كه امروزه مي‌توان در مطب‌هاي دندانپزشكي حتي هشت پايه ايمپلنت را بدون بيهوشي در فك بيمار قرار داد.
وي توسعه اين علم را مرهون پژوهش‌ها و برگزاري كنگره‌هاي علمي در اين زمينه دانست و گفت: در كنگره امسال انجمن پروتز ايران، مباحث نوين به صورت سخنراني، پانل‌هاي علمي و عملي و جلسات پرسش و پاسخ برگزار مي‌شود كه همين شيوه سبب ارايه تجربيات علمي و عملي پزشكان داخل و خارج كشور و تبادل اطلاعات در اين حوزه خواهد شد.
به گفته دكتر منزوي، ايمپلنت رشته نسبتا جواني است كه در دنيا سابقه‌اي بيش از 30 ساله و در ايران پيشينه‌اي حداقل 20 ساله دارد، اما طي سالهاي اخير و با ورود كامپيوتر و اينترنت به عرصه دندانپزشكي از تحولات چشمگيري برخوردار است.
وي با اشاره به اينكه پانل كاربرد ليزر در ايمپلنت و پروتز از ديگر مباحثي است كه قرار است در اين كنگره ارايه شود، يادآور شد: ليزر در حوزه‌هاي مختلف دندانپزشكي به ويژه ايمپلنت كاربرد داشته كه مهم ترين كارايي آن، نقش ليزر در كاهش درد، تورم و خونريزي در كنار ديگر كاربردي‌هاي ليزر از قبيل ضد عفوني كردن و امكان قالب گيري سهل‌تر است.
دبير علمي كنگره بين المللي پروتز ايران افزود: ليزر به دليل انرژي زياد قادر است بدون خونريزي اعمال مربوط به جراحي نسخ نرم كاشت دندان را انجام دهد.
لازم به ذكر است، يازدهمين كنگره بين‌المللي انجمن علمي پروستودنتيست‌هاي ايران با حضور ميهماناني از آمريكا و اروپا 14 تا 16 دي ماه در هتل المپيك تهران برپا مي‌شود.
گفتني است، همزمان با برپايي اين كنگره، نمايشگاه تجهيزات دندانپزشكي، جديدترين ابزار و مواد دنداني را به دندانپزشكان ارايه خواهد كرد. علاقمندان مي‌توانند براي كسب اطلاعات بيشتر به وبگاه كنگره به نشاني www.11thipr.com مراجعه كنند.

Tags: انجمن پروستودنتیست ها, دیابت, ایمپلنت, پروتز
تعداد نمایش ها: 8552
کاربر مرتبط: 
عباس منزوی | Monzavi
منبع: 
ایسنا

بازگشت به فهرست


 
مطلب خود را بنویسید*
:) ;) :D 8) :( :| :\ :cry: :evil: :o :oops: :{} :?: :!: :idea:
محافطت در مقابل اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر