دهان، دندان، فک و صورت / دارو، درمان، تغذیه، مواد / بیماری، ناهنجاری، بهداشت /
جستجو:
 

بایدهاو نبایدهای ایمپلنت دندانی بایدهاو نبایدهای ایمپلنت دندانی

کساني که يک يا چند دندان يا تمام دندان هاي خود را از دست داده اند و به عبارتي کاملا بي دندان هستند، مي توانند از مزاياي کاشت دندان بهره ببرند. نکته مهم اين که ايمپلنت دنداني مي تواند به عنوان يک تکيه گاه براي دندان هاي از دست رفته عمل کند.

درمان ارتودنسی فقط یک بار قابل انجام است‎ درمان ارتودنسی فقط یک بار قابل انجام است‎

هدف درمان ارتودنسي آن است که با کمترين مداخله فعال، مشکلات دنداني را کاهش دهد. اگر اين روش ها که انجام آنها به تجربه و آگاهي زيادي نياز دارد، بدرستي انجام شود مشکلات دنداني کاسته مي شود و نياز به درمان هاي پيچيده بعدي کاهش مي يابد.

از دندان مصنوعی چه انتظاری می توان داشت؟ از دندان مصنوعی چه انتظاری می توان داشت؟

يشتر بيماران نمي دانند از دنچر (دندان مصنوعی) چه مي خواهند. بندرت بيمار انتظار دارد با چشم مصنوعي ببيند يا حرکات طبيعي با دست و پاي مصنوعي انجام دهد، ولي انتظار دارد دندان هاي مصنوعي همانند دندان هاي طبيعي کار کنند، در صورتي که دنچر يک جايگزين مصنوعي است و محدوديت هايي دارد و طبيعي است بيمار با آن مشکل داشته باشد.

با مراجعات منظم دندان پزشکی، بر ترس خود غلبه کنید با مراجعات منظم دندان پزشکی، بر ترس خود غلبه کنید

ترس از دندان پزشکي به عنوان يک مشکل مي تواند هميشه وجود داشته باشد و بر چگونگي درمان مشکلات دندان اثر منفي بگذارد.

برخی هزینه‌ های دندان پزشکی را پس‌انداز كنید برخی هزینه‌ های دندان پزشکی را پس‌انداز كنید

با مرور هزینه‌های درمانی دندان ها در كلینیك‌ها و مطب‌های دندان پزشكی و با توجه به اینکه قیمت بسیاری از تجهیزات و مواد دندان پزشكی سر به فلك كشیده است، قطعا شما هم به این نتیجه می‌رسید که بهترین روش، مراقبت‌  و پیشگیری است.

پوسیدگی های دندانی زودرس در کودکان پوسیدگی های دندانی زودرس در کودکان

  يكي از مشکلات شایع دردندان پزشكي كودكان، پوسيدگي های زودرس دندان هاي شيري است. اين مشكل  كه با نام علمي Early Childhood Caries ناميده مي شود، با ايجاد پوسيدگي در دندان هاي شيري سبب تخریب ساختار و درد دندانی مي گردد كه تبعاتي  چون مشكلات تغذيه و ظاهر نا زيبا را برای کودک در پي دارد.
از آنجا كه اين مشكل در سنين خیلی پايين شروع میشود، درمان اين پوسيدگي ها هم براي بيمار و هم براي دندان پزشك يك معضل محسوب مي گردد. اين در حالي است كه تنها با رعايت نكاتي ساده مي توان از بروز چنين مشكلي  جلوگيري كرد.

مسواک از چوب درخت سالوادورا پرسیکا مسواک از چوب درخت سالوادورا پرسیکا

قسمت‌های مختلف گیاه مسواک (سالوادورا پرسیکا) به علت دارا بودن تانن، ترکیبات گوگردی و ترکیبات ایزوتیوسیانات دارای اثر ضدمیکروبی قوی و گسترده بر روی انواع میکروارگانیسم‌ها است.

چای کیسه ای دشمن دندان شماست چای کیسه ای دشمن دندان شماست

.دکتر محمدرضا خامی، مدیر گروه آموزشی سلامت دهان و دندان پزشکی اجتماعی دانشکده دندان پزشکی تهران، در مطلب حاضر به مضرات و فواید «چای کیسه ای» اشاره کرده و در مجموع - بر اساس برداشت ناشر، روزنامه سلامت - آن را مضر دانسته اند.

نکاتی درباره لبخند لثه نما و درمان آن نکاتی درباره لبخند لثه نما و درمان آن
موضوع گامی اسمایل (Gummy Smile) یا لبخند لثه نما، یکی از مشکلات برخی مراجعین دندان پزشکی است که از دیده شدنِ زیادِ لثه ها هنگام لبخند یا خنده خود ناراحت هستند. هفته نامه سلامت این موضوع را با یکی از متخصصین حوزه دندان پزشکی مطرح نموده و مصاحبه ای با این متخصص پریودانتیکس (Periodontics) یا متخصص و جراح لثه انجام داده است که مطالعه این بحث کوتاه برای افراد مبتلا می تواند مقدمه ای برای پرسش های بهتر از دکتر خود باشد. ایردن

عادت مکيدن انگشت بچه تا 3-4 سالگی قابل برگشت است عادت مکيدن انگشت بچه تا 3-4 سالگی قابل برگشت است

با کنترل عادت مکيدن مداوم انگشتان در کودکان، از رويش نامناسب و جابجايي دندان‏ آنها جلوگيري کنيد.

نبايد از دگزامتازون به عنوان درمان اوليه استفاده كرد نبايد از دگزامتازون به عنوان درمان اوليه استفاده كرد

كاربرد زياد دگزامتازون مانند همه داروها علاوه بر اين كه نجات بخش بيماران است، اما از سويي عوارضي را هم بر جا مي گذارد. چون كورتون ها جزو داروهاي پرعارضه محسوب مي شوند، توجه دقيق بر مصرف صحيح و آگاهانه آن ها و پرهيز از تجويز و مصرف نابجا و بي رويه، بسيار اهميت دارد.

مصرف آنتی بیوتیک در ایران ۱۶ برابر استاندارد جهانی است مصرف آنتی بیوتیک در ایران ۱۶ برابر استاندارد جهانی است

'خطر میکروب‌های مقاوم به آنتی بیوتیک از تروریسم جدی‌تر است' اگر به سرعت برای میکروب‌های مقاوم به درمان و ساخته نشدن آنتی بیوتیک‌های جدید در ۲۵ سال گذشته چاره ای جدی اندیشیده نشود، در سال های آینده هر جراحی ساده‌ای می‌تواند به عفونت‌های مرگبار منجر شود و بیماری‌های عفونی مانند دویست سال پیش جان انسان‌ها را بگیرد.

ترمیمی زیبایی دندان یا درمان ارتدنسی؟ ترمیمی زیبایی دندان یا درمان ارتدنسی؟
افراد سودجو نیز با تقویت نگرانی بیماران، آنان را به جای درمان ارتودنسی که تخصص آن را ندارند به سمت درمان های آسیب رسان با برچسب های عامه پسند مانند سرعت بالای ردیف شدن دندان ها، هزینه کمتر و البته بدون درد هدایت می کنند.

ضایعات سرطان های دهان مردان بیشتر در زبان و در زنان در لثه ها دیده می شود ضایعات سرطان های دهان مردان بیشتر در زبان و در زنان در لثه ها دیده می شود

سرطان زبان يكي از سرطان هايي است كه پيشرفت هاي زيادي در مورد آن صورت نگرفته است، به افراد توصيه كرد: هرگونه تغيير ناگهاني در حركت زبان، تكلم، تغيير در غذا خوردن، تن صدا، بلع و در مجموع هرگونه تغيير در شكل ظاهري زبان را جدي بگيرند.

برخی مواردِ شکاف کام و لب قابل پیشگیری است برخی مواردِ شکاف کام و لب قابل پیشگیری است

شكاف كام و لب، شايع ترين ناهنجاري هاي سر و صورت است و نبايد از آن بترسيد چون قابل درمان است. اين بيماري در تمام كشورهاي دنيا شيوع دارد، ولي در كشورهاي فقير از كشورهاي پيشرفته و در نژاد سفيدپوست بيشتر از سياه پوست است. در كل از هر 700 ـ 600 تولد زنده در كل دنيا يك نفر به شكاف لب و كام مبتلاست.

عادت هایی که دندان ها را خراب می کنند عادت هایی که دندان ها را خراب می کنند

22مورد از عادت‌هایی که موجب خرابی دندان هایتان می‌شود را یادآور می شویم که امیدواریم آنها را بشناسید و انجام ندهید.

تاثیر شغل بر سلامت دندان ها تاثیر شغل بر سلامت دندان ها

در محیط شغلی بسیاری از حرفه‌ها، مواد و وسایلی وجود دارند که می‌توانند ردپای مشخصی روی دندان‌ها بر جای بگذارند. در بیشتر اوقات این نشانه‌ها بسیار واضح‌‌اند. اگر شما بدانید که در محیط حرفه‌ای تان چه خطراتی دندان‌های شما را تهدید می‌کند، می‌توانید با اقدامات مناسب از آن پیشگیری کنید

سفید كردن دندان‌ها با روش های طبیعی سفید كردن دندان‌ها با روش های طبیعی

در این مقاله کوتاه كه در سایت تخصصی ارگانیك به چاپ رسیده چند روش طبیعی و غیرشیمیایی برای سفید كردن دندان ها ارائه شده است.

دانستنی هایی در مورد جراحی فک دانستنی هایی در مورد جراحی فک
دکتر حسین بهنیا، متخصص جراحی دهان و فک و صورت از آلمان
تمایل به جراحی های زیبایی مدت زیادی نیست که مردم اکثر کشورهای دنیا را مشغول به خود کرده است. یکی از اصلی ترین انواع جراحی های زیبایی، جراحی فک است که در حیطه کاری جراحان دهان و فک و صورت قرار می گیرد.

خشکی دهان امکان پوسیدگی دندان ها را بیشتر می کند خشکی دهان امکان پوسیدگی دندان ها را بیشتر می کند

كاهش هورمون‌‌های زنان در دوران یائسگی موجب نازك شدن مخاط دهان، ‌سوزش دهان در اثر كاهش بزاق، تحلیل لثه و تحلیل استخوان حمایت‌كننده دندان می‌شود و به همین دلیل ممكن است لثه‌ها زود خون‌ریزی كنند