مدیریت، سیاست، حقوق، معماری، اقتصاد، بیمه،.. |  آموزش، کاریابی، رایانه، وب،..  |  ورزش، تغذیه، بهداشت حرفه،.. |  پزشکی، اورژانس، دارو، روان،،.. |  مذهب، هنر، تاریخ،... 

پزشکی قانونی

هفته نامه سپید - شماره 190- 22 بهمن 1388
پزشکی قانونی - دکتر کامران آقاجانی

پزشکان هوشیار باشید؟!

طی هفته گذشته با دو پرونده رو به رو شدم که هر دو به ترتیبی به پزشکان بی گناه مربوط می شدند. به این دو مورد توجه نمایید:
1) فردی ضمن جعل مهر نظام پزشکی یک اونکولوژیست اقدام به صدور داروهای شیمی درمانی می کند و ضمن تهیه مدارک تقلبی (پاتولوژی) اقدام به تهیه این داروها با تعرفه های دولتی در شهرستان های مختلف کشور می کند. بر حسب اتفاق مسؤول داروخانه در یکی از شهرهای آذربایجان به این نسخه مشکوک شده و مسؤولان را در جریان امر قرار می دهد که آنها بلافاصله وارد عمل شده و وی را دستگیر می کنند. دادستان شهر مذکور پزشک اونکولوژیست را از تهران احضار می کند و این همکار به ناچار مجبور به مسافرت اجباری حدود 800 کیلومتری به این شهر می شود تا ثابت کند که با این فرد کلاهبردار همکاری نداشته است.
2) در شهر تهران همکار دندان پزشکی با یک آگهی در روزنامه مواجه می شود که یک درمانگاه در حال تأسیس، تعدادی دندان پزشک را به همکاری دعوت می کند. دندان پزشک مذکور ضمن مراجعه به این ظاهراً درمانگاه درخواست همکاری می دهد. مسؤولان این درمانگاه دروغین از وی طلب مدارک می کنند از جمله: کپی مدرک تحصیلی، پروانه، کپی شناسنامه و ... دندان پزشک نیز تمامی مدارک مذکور را به ایشان تحویل می دهد، اما دیگر خبری از آنان نمی شود! و دندان پزشک نیز این امر را فراموش می کند. یکی دو سال از این ماجرا می گذرد و روزی یکی از اقوام دندان پزشک مذکور به جهت تأسیس مطب در یکی از نقاط غرب تهران به وی تبریک می گوید. دندان پزشک با تعجب اظهار می دارد که او هرگز مطبی در آن سوی شهر نداشته است، اما این آشنای دندانپزشک اصرار می کند که یکی از دوستان اش به این مطب مراجعه کرده و چند دندان وی نیز توسط شما پر شده است؟!
همکار مذکور با پیگیری متوجه می شود که در این منطقه شهر فردی با مدارک و مهر وی مشغول به کار است دندان پزشک به مراجع قانونی مراجعه و پیگیری لازم را صورت می دهد و در نهایت مشخص می شود که کلاهبرداران با استفاده از مدارکی که خود همکار ما در اختیار ایشان قرار داده است اقدام به چنین امری کرده اند.
با توجه به مطالب فوق لازم است همکاران محترم هوشیارتر بوده ضمن مراقبت از مهر نظام پزشکی و سایر مدارک خود، اصل یا کپی آنها را در اختیار افراد فاقد صلاحیت قرار ندهند.


Tags: 
تعداد نمایش ها: 2094

بازگشت به فهرست


 
مطلب خود را بنویسید*
:) ;) :D 8) :( :| :\ :cry: :evil: :o :oops: :{} :?: :!: :idea:
محافطت در مقابل اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر
 

مدیریت، سیاست، حقوق، معماری، اقتصاد، بیمه،...
آموزش، کاریابی، رایانه، وب،...
ورزش، تغذیه، بهداشت حرفه،...
پزشکی، اورژانس، دارو، روان،،...
مذهب، هنر، تاریخ،...