مدیریت، سیاست، حقوق، معماری، اقتصاد، بیمه،.. |  آموزش، کاریابی، رایانه، وب،..  |  ورزش، تغذیه، بهداشت حرفه،.. |  پزشکی، اورژانس، دارو، روان،،.. |  مذهب، هنر، تاریخ،... 

ارتباط صمیمی با بیماران برای تشخیص دقیق تر و احترام بیشتر

محققان در یک ارزیابی دریافته اند اکثر بیماران مایلند در اولین ملاقات با پزشک معالجشان دست بدهند و برخی هم دوست دارند پزشک آنها را با نام کوچک صدا کند.
به نقل از sciencedaily ، محققان دانشگاه Northwestern دریافته اند تعداد زیادی از بیماران علاقمندند با پزشک دست بدهند ، برخی ترجیح می دهند پزشک آنان را با نام کوچک خطاب کند و تعدادی مایلند حتی پزشک هم دراولین ملاقات خود را معرفی نماید.
چند لحظه اول یک ملاقات پزشکی برای براقراری ارتباط با بیمار بطوریکه احساس راحتی کند و برای یک گفتگوی موثر آماده شود اهمیت زیادی دارد.
براین اساس محققان توصیه می کنند پزشکان ترغیب شوند با بیمارانشان رفتار صمیمانه تری داشته باشند ، اگر تمایل دارند با آنها دست بدهند ، و در اولین ملاقات هم از ذکر اسم کوچک و بزرگ بیماران خودداری نکرده ، خود را نیز با قید اسم کوچک و بزرگ به بیمار معرفی کنند.
همه این اقدامات جهت برقراری ارتباط صمیمانه تر و بازتر با بیماران است به گونه ای که به یک گفتگوی موثر در کسب اطلاعات از بیمار و تشخیص بهتر بیماری بیانجامد علاوه بر اینکه به نوعی حس احترام تواءم با همدردی را به بیمار منتقل می کند و این مفهومی است که در بطن واژه طبابت نهفته است.
www.pezeshk.us

Tags: 
تعداد نمایش ها: 4559

بازگشت به فهرست


 
مطلب خود را بنویسید*
:) ;) :D 8) :( :| :\ :cry: :evil: :o :oops: :{} :?: :!: :idea:
محافطت در مقابل اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر
 

مدیریت، سیاست، حقوق، معماری، اقتصاد، بیمه،...
آموزش، کاریابی، رایانه، وب،...
ورزش، تغذیه، بهداشت حرفه،...
پزشکی، اورژانس، دارو، روان،،...
مذهب، هنر، تاریخ،...