مدیریت، سیاست، حقوق، معماری، اقتصاد، بیمه،.. |  آموزش، کاریابی، رایانه، وب،..  |  ورزش، تغذیه، بهداشت حرفه،.. |  پزشکی، اورژانس، دارو، روان،،.. |  مذهب، هنر، تاریخ،... 
گزارش بازدید از U.S.C- University of Southern California

گزارش بازدید از U.S.C- University of Southern California

گزارش بازدید از U.S.C - University of Southern California
تاریخ: 18 ژانویه 2010
زمان: 9 صبح  تا 18 عصر
ژاله بحرینیخانم ژاله بحرینی، مربی آموزشکده بهداشت دهان
بالاخره پس از سال ها تلاش خستگی ناپذیر جهت دیدار فرزندانم در امریکا، موفق به دریافت ویزای امریکا شده و در دی ماه 1388 به مدت دو ماه و نیم به امریکا عزیمت نمودم.
قبلا از ایران، از طریق اینترنت با دانشگاه U.C.L.A.  , U.S.C. هماهنگی های لازم انجام شده و قرار شد که بازدیدی از Dental Hygienist های این دو دانشگاه معتبر کالیفرنیا داشته باشم.
به محض ورود به امریکا با رئیس آموزشکده U.S.C تماس گرفتم. شرط بازدید از کلینیک و لابراتوار را گذراندن یک  course  مخصوص به نام HIPAA Privacy Education Program  گذاشتند. این دوره دو هفته ای در زمینه ای اطلاعات بیمار (Patient  Information) و قوانین خاص مربوط به  .F.D.I - ایالت کالیفرنیا و U.S.C. بود که از طریق اینترنت و بصورت on line شامل chapter 8 و هر chapter  پانزده صفحه بود. پس از آموزش تمام فصل ها می بایستی در امتحان on line  شرکت نمایم و در صورت قبولی در فصل اول قادر به گذراندن امتحانات فصل های بعدی می شدم.
خوشبختانه موفق شدم از حداکثر نمره 80 ، نمره  78 را دریافت نمایم. و مدرکی هم در این زمینه گرفتم ( با توجه به این شرایط مشکل از بازدید U.C.L.A. صرف نظر نمودم)

USC HIPAA Certificate

روز ملاقات 18 ژانویه 2010 تایید شد.
این دیدار همراه با سرکار خانم الهام شمالی بهداشتکار دهان فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی تهران انجام شد. ایشان مدرک کارشناسی خود را با درجه ممتاز از U.S.C. اخذ نموده و به عنوان مترجم در موارد مورد نیاز اینجانب را همراهی نمودند (جا دارد از زحمات ایشان صمیمانه سپاسگزاری نمایم.)
ابتدا با خانم Melrose رئیس آموزشکده ملاقات داشتم و سپس قرار شد پس از معرفی اینجانب به دانشجویان و یک گپ دوستانه، در کلاس درس شرکت نمایم و بعدازظهر بازدید از لابراتوار و نحوه آموزش دانشجویان در لابراتوار و همچنین کلینیک بهداشت دهان را داشته باشیم.

خانم ژاله بحرینی در University of Southern California

-    تعداد دانشجویان کلاس 22 نفر بودند و نحوه پذیرش:
-    از بین تعداد 250 نفر داوطلب ، 44 نفر انتخاب شده و پس از مصاحبه ، 22 نفر انتخاب نهایی انجام شده بود.
-    96 درصد خانم و 4 درصد آقا بودند.
-    در بین دانشجیوان یک نفر دانشجوی ایرانی بود.
-    میانگین دروس تخصصی کلاس 19/3 بود.
Curriculum مربوط به آموزش دوره های کاردانی به کارشناسی و کارشناسی ارشد نیز به اینجانب اهدا شد.
کلاس درس به مدت 2 ساعت و در زمینه Oral Inspection تدریس شد. استاد این درس دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته Dental Hygienist و با تطبیق واحد، مدرک دکترای دندان‌پزشکی را نیز اخذ نموده بودند. در پاسخ به سوال اینجانب که آیا عصرها در مطب دندان‌پزشکی به درمان بیماران اشتغال دارند با تعجب بسیار گفتند که اخذ مدرک دکترای دندان‌پزشکی فقط به منظور معلومات بیشتر و ارائه آموزش کامل تر به دانشجویان D.H. است و بهیچوجه قصد دائر نمودن مطب و پذیرش بیمار دندان‌پزشکی را ندارند.
نهار میهمان خانم  Melrose بودیم که به اتفاق مربیان آموزشکده U.S.C. و سرکار خانم الهام شمالی در رستوران دانشکده صرف شد.
پس از نهار به بازدید از لابراتوار پرداخته و استاد مربوطه همان خانم دکتر درس تئوری بودند و بسیار جالب و با دقت مطالب آموزشی لازم را روی فانتوم هد ها به دانشجویان آموزش می دادند و سپس به کلینیک بهداشت دهان رفتیم.

خانم ژاله بحرینی در University of Southern California

این کلینیک شامل 25 یونیت بود و بخاطر کنترل عفونت  بسیار جالب و کامل Cover شده بود و هر یونیت به یک کامپیوتر متصل بود تعداد 5 نفر مربی با مدرک کارشناسی ارشد در رشته D.H. آموزش عملی دانشجویان را به عهده داشتند.
در صحبت های خصوصی با ریاست آموزشکده و مربیان، سئوالات زیادی در زمینه آموزش این رشته در ایران، سابقه تاسیس و نحوه آموزش مطرح شد و پاسخ های مکتوب اینجانب باعث تعجب بسیار ریاست آموزشکده و مربیان شده و معتقد بودند که برنامه های آموزشی D.H. در ایران بسیار شبیه آموزش این رشته در امریکاست و با توضیحات کامل اینجانب مبنی بر اینکه آموزشکده D.H. در ایران توسط مشاورین سازمان بهداشت جهانی خانم Rhea Meyers و خانم Ann Dinnus که از بهداشتکاران امریکایی بودند تاسیس شده است و طبیعتا برنامه آموزشی ما مشابه  آموزش D.H. ها در امریکاست کاملا قانع شدند و پس از ارائه Curriculum درسی ایران و برنامه های آموزش D.H. ها در ایران علاقمند شدند که در صورت دعوت از طرف مقامات مسئول به ایران عزیمت نموده و در امر آموزش ما را یاری نمایند.
این دیدار در ساعت 6 عصر با اهداء هدایایی از صنایع دستی ایران به رئیس آموزشکده و مربیان ، پایان پذیرفت و خاطره بسیار خوبی برای هر دو آموزشکده بر جای گذاشت.


Tags: بهداشت دهان, کاردان بهداشت
تعداد نمایش ها: 5793

بازگشت به فهرست


گفتاورد نام
مهمان, 04/12/2010 11:01:46 am
درود بر شما
بنده به عنوان یکی از دانشجویان قدیمی سرکار خانم بحرینی در کلیلینیک بهداشت دهان و دندان و پریو به جرات میتوانم بگویم که بعد از اینهمه سال هنوز هم اموزشهایی که ایشان به ما دادند بسیار مورد استفاده و مهم است و همیشه ما تحت اموزشهای دقیق و بروز شده و اساسی دنیا توسط ایشان و همکارانشان قرار داشتیم . حضور ایشان در جامعه دندانپزشکی و تلاشهایشان برای اموزش دانشجویان قابل ستایش است . پایدار باشید.
با سپاس
فتاحی
 
مطلب خود را بنویسید*
:) ;) :D 8) :( :| :\ :cry: :evil: :o :oops: :{} :?: :!: :idea:
محافطت در مقابل اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر
 

مدیریت، سیاست، حقوق، معماری، اقتصاد، بیمه،...
آموزش، کاریابی، رایانه، وب،...
ورزش، تغذیه، بهداشت حرفه،...
پزشکی، اورژانس، دارو، روان،،...
مذهب، هنر، تاریخ،...