مدیریت، سیاست، حقوق، معماری، اقتصاد، بیمه،.. |  آموزش، کاریابی، رایانه، وب،..  |  ورزش، تغذیه، بهداشت حرفه،.. |  پزشکی، اورژانس، دارو، روان،،.. |  مذهب، هنر، تاریخ،... 
RSS
جستجو:
 


رخش دندان پزشکان رخش دندان پزشکان

اسم دندان‌پزشکي براي خود دندان‌پزشکان، هميشه قرين درد کمر، گردن، مچ دست و خطر ايدز و هپاتيت و اينهاست! در اين مطلب کوتاه تنها به نکات مهم در انتخاب و حفظ و نگهداري تابوره خواهيم پرداخت....
جای خالی تجهیزات اضطراری در مراکز درمانی دندان پزشکی جای خالی تجهیزات اضطراری در مراکز درمانی دندان پزشکی

 آيا دندان پزشك به هنگام بروز حوادث ناگوار، توانايي علمي و عملي كمك به بيماران را دارد، آيا تجهيزات موجود در مطب دندان پزشكي براي رسيدگي به اين موضوعات كفايت مي كند؟
جای مبهم پیشگیری در سیاست سلامت جای مبهم پیشگیری در سیاست سلامت
کارکنان دندان پزشکی حد واسط؛ باید ها و نبایدها کارکنان دندان پزشکی حد واسط؛ باید ها و نبایدها

غالب بيماري‌هاي دهان قابل پيشگيري هستند و با اتخاذ راهبردهاي مبتني بر پيشگيري مي‌توان تا حد زيادي بار بيماري‌هاي دهان را كاهش داد. از آنجا که بيماري‌هاي شايع دهان (پوسيدگي دندان و بيماري‌هاي پريودنتال) در ارتباط با شيوه زندگي هستند، اجراي برنامه‌هايي که منجر به افزايش آگاهي، بهبود نگرش و تغيير رفتار افراد شود باعث کنترل شيوع و بروز اين بيماري‌ها خواهد شد...
خطاهای اساس‌نامه‌ای بازرسان انجمن خطاهای اساس‌نامه‌ای بازرسان انجمن

در این نوشتار تنها به اساس‌نامه انجمن علمی تکیه شده است. زیرا در عمل وجود دو اساس‌نامه در انجمنی با یک هیئت مدیره، موجب سرگردانی بازرسی می‌شود که می‌خواهد برابری مصوبات را با اساس‌نامه تایید کند
ضرورت وجود نشریه ای فراگیر برای انجمن دندان‌پزشکی ایران ضرورت وجود نشریه ای فراگیر برای انجمن دندان‌پزشکی ایران

دکتر آیرج کی پور که برخی او را ایرج می خوانند و خود به «آ» اصرار دارد، از دندان پزشکان خوش ذوق، ادیب، متفکر و باتجربه است. ایشان در کارنامه ارزنده خود خدمت نظامی با درجه افسری، مدرک لیسانس ادبیات از دانشگاه فردوسی مشهد و شاگردی دکتر شریعتی، تدریس و مدیریت دبیرستان در سیستان و بلوچستان، تألیف و نقد کتاب های ادبی متعدد، باستان شناسی و عکاسی از مناطق مختلف ایران و کشورهای بلوک شرق، کار و تحصیل در روسیه، ... ایشان دارای مقالات، داستان ها و مطالب ارزنده فراوانی هستند که بخشی از آن ها در ایردن منتشر گردیده است.
خواندن زندگی نامه ولو کوتاه این مرد بزرگ که با قلم خود او نوشته شده بسیار جذاب است.
 مطلب حاضر یکی از مطالب بسیار ارزنده ایشان است. نظرات دکتر امیر اسماعیل سندوزی در زیر این مطلب حائز اهمیت است.
نقش و تأثير پزشكان شاعر در ادبيات معاصر ايران نقش و تأثير پزشكان شاعر در ادبيات معاصر ايران

 هر سال، 27 مهر بهانه اي مي شود تا زندگي شهريار يا شعر و ادب فارسي بار ديگر مورد توجه و كنكاش قرار بگيرد كه اين بار با توجه به ارتباط اين شاعر با رشته طب، برآن شديم تا نگاهي بيندازيم به پيوند ادبيات و پزشكي در دوران معاصر.
طرح ها و برنامه های واحد بهداشت دهان طرح ها و برنامه های واحد بهداشت دهان
سطوح مراقبت های اولیه بهداشت دهان در  نظام سلامت سطوح مراقبت های اولیه بهداشت دهان در نظام سلامت

با توجه به اجرای طرح های کشوری بهداشت دهان، ضرورت توجیه نیروهای مرتبط با این طرح ها اجتناب ناپذیر است. دفتر بهداشت دهان نیشابور، سعی دارد با بالا بردن میزان آگاهی افرادی که به نحوی در اجرای طرحهای فوق مؤثر هستند، بستری فراهم نماید تا به واسطه آن بتوان برنامه های بهداشت دهان را با موفقیت و سرعت بیشتر انجام داد .
اختلاف نظر جراحان زیبایی با جراحان فک وصورت در موضوع عمل زیبایی بینی اختلاف نظر جراحان زیبایی با جراحان فک وصورت در موضوع عمل زیبایی بینی

در یک جلسه از برنامه های مثلث شیشه ای، موضوع اختلاف بر سر محق بودن یا نبودن دندان پزشکان متخصص جراحی دهان، فک و صورت در مورد «جراحی زیبایی بینی» با دکتر محمد بیات که هم جراح فک و صورت بوده و هم در انجمن جراحان فک و صورت و سازمان نظام پزشکی مسؤولیت دارد مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.  مشروح بحث که پیاده شده در این بخش و فایل آوانمای ویدئوی آن نیز در بخش مربوط به «انجمن جراحان دهان، فک و صورت ایردن» قابل استفاده است.
تنها راه تعیین مالیات عادلانه دندان‌پزشکان، تعیین درآمد واقعی است تنها راه تعیین مالیات عادلانه دندان‌پزشکان، تعیین درآمد واقعی است

دکتر بیات دندانپزشک و عضو کمیسیون تخصصی مشورتی مالیات و عوارض سازمان نظام پزشکی، بر رفع کاستی هایی تاکید دارد که به باور او می توان با مشارکت انجمن دندان پزشکی ایران، سازمان نظام پزشکی و سایر نهاد های مربوطه بار سنگین مالیات های نامتعارف را از دوش دندان پزشکان برداشت.
طراحی یک کارت ویزیت عالی طراحی یک کارت ویزیت عالی
یک کارت ویزیت خوش طرح و فکر می‌تواند به شرکت شما کمک کند تا برداشت اولیه مناسبی ارائه داده و ارسال کننده‌ی پیام درستی باشید.
رد و بدل پول های زیرمیزی در نظام سلامت رد و بدل پول های زیرمیزی در نظام سلامت

دریافت زیرمیزی در نظام سلامت همواره واکنش های تند مسئولان مربوطه را درپی داشته است به طوری که وزیر بهداشت نسبت به اخراج این قبیل پزشکان بارها هشدار داده اما در واقعیت این این پدیده مذموم همچنان وجود دارد و اخراج های پنهانی خانم وزیر هم چندان اثرگذار نبوده است.
غفلت ایران از درآمدهای کلان گردشگری سلامت غفلت ایران از درآمدهای کلان گردشگری سلامت

امروزه مقوله توریسم درمانی سهم بالایی از درآمدهای نظام سلامت برخی کشورها را به خود اختصاص داده اما متاسفانه در کشور ما آن طور که باید و شاید مقوله گردشگری سلامت مورد توجه مسئولان مربوطه قرار نگرفته و سرمایه های بالقوه جامعه در این زمینه در حال هدر رفتن است.
در كنار مشكل بيماران پزشكان را هم دريابيد در كنار مشكل بيماران پزشكان را هم دريابيد
بسياري از بيماران در مراجعه به بيمارستان ها، درمانگاه ها و مطب هاي پزشكان نسبت به دريافت خدمات درماني ابراز نارضايتي مي كنند و تاكيد دارند حقوقي كه براي بيماران در منشور حقوق بيماران در نظر گرفته شده است رعايت نمي شود.
نقش رسانه ها در بهبود وضعيت بهداشت نقش رسانه ها در بهبود وضعيت بهداشت

در وب فارسي به سبب حضور كمتر دانشگاهيان و افراد متخصص، ميزان تكيه كاربران عام اينترنت در زمينه پزشكي به وب، کم است. شبكه هاي اجتماعي، صرفا مكاني براي وقت گذراني يا جايي كه همواره با ترس از تهاجم غربي ها، بايد با شك و ترديد و واهمه به آن نگريست، نيستند. آنها جايي براي هم فكري، تبادل اطلاعات و تسلي هم هستند و غالبا آدم در موارد بحراني مي تواند از كمك هاي افرادي در آن بهره مند شود كه اصلا فكرش را نمي تواند بكند.
در قضاوت در مورد پزشک، وجدان کاری او باید مبنا باشد در قضاوت در مورد پزشک، وجدان کاری او باید مبنا باشد

عبدالصمد خرمشاهی متولد 1328 قزوین است. او فارغ التحصیل رشته قضائی از دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران در سال 1352 می باشد. از ایشان مقالات زیادی در زمینه مسایل حقوقی و اجتماعی به چاپ رسیده است.
شبکه های اجتماعی، نمونه ای واقعی از جوامع انسانی شبکه های اجتماعی، نمونه ای واقعی از جوامع انسانی

شبکه های اجتماعی خیلی زود تر از آنچه می شد تصور کرد، جایی بسیار جدی در فضای مجازی برای خود باز کردند. برخی معتقدند گسترش فناوری اطلاعات و تکنولوژی به شکلی بشر را به سمت تنهایی بی دغدغه برد و انسان قرن 21 به شکلی ناخودآگاه کار، تفریح و حتی تنهایی خود را در اینترنت و فضای جدید جامعه اطلاعاتی معنا کرد
همه باهم ازهویت دندانپزشکی کشوردفاع می‌کنیم همه باهم ازهویت دندانپزشکی کشوردفاع می‌کنیم

ما بزودی پیشنهاد سازنده خود را برای اصلاح ساختار تشکیلاتی و مدیریتی دندان پزشکی کشور که مبتنی بر دست آوردهای علم و دانش بشری است، ارائه خواهیم نمود و تلاش خواهیم کرد تا با وحدت خلاق و سازنده متکی بر مشارکت و خرد جمعی سازمان یافته، شرایط موفقیت آن را فراهم سازیم.
نقش موسیقی در درمان نقش موسیقی در درمان

نشریه لانست مرور ارزشمندی بر تاریخ موسیقی و سپس نقش آن در پزشکی و درمان کرده که ترجمه خوب آقای دکتر اکبر شفیعی، استفاده از این بحث را برای خوانندگان فارسی زبان آسان کرده است.


مدیریت، سیاست، حقوق، معماری، اقتصاد، بیمه،...
آموزش، کاریابی، رایانه، وب،...
ورزش، تغذیه، بهداشت حرفه،...
پزشکی، اورژانس، دارو، روان،،...
مذهب، هنر، تاریخ،...