مدیریت، سیاست، حقوق، معماری، اقتصاد، بیمه،.. |  آموزش، کاریابی، رایانه، وب،..  |  ورزش، تغذیه، بهداشت حرفه،.. |  پزشکی، اورژانس، دارو، روان،،.. |  مذهب، هنر، تاریخ،... 

خطر آمبولی در پشت میزنشین ها

  هموطن آنلاین- موسسه تحقیقات پزشکی ولینگتون امروز دوشنبه با انتشار تحقیقات جدیدی اعلام کرد کارمندانی که بیشتر ساعات خود را پشت میز می گذرانند احتمالا بیشتر از مسافران پروازهای طولانی با خطر لخته شدن خون مواجه هستند. پرفسور ریچارد بیزلی یکی از محققان این مرکز با اجرای این تحقیقات دریافته است که یک سوم بیمارانی که به علت لخته شدن خون در ورید در بیمارستان بستری می شوند ، کارمندان پشت میز نشینی هستند که ساعات زیادی با رایانه کار می کنند.
روزنامه نیوزیلند هرالد نوشت چهل و سه درصد از شصت و دو بیمار مورد مطالعه که به علت ابتلا به بیماری لخته شدن خون در ورید در بیمارستان بستری شدند ،ساعات طولانی پشت میز می نشینند که این رقم درباره بیمارانی که به تازگی در مسافت های طولانی پرواز داشته اند بیست و یک درصد است.
بر اساس این تحقیقات ، لخته شدن خون در کارمندان پشت میز نشین اغلب در ورید ساق پا ایجاد می شود که این لخته ممکن است به سمت قلب ، ریه یا مغز حرکت کند و موجب درد در قفسه سینه ، تنگی نفس یا حتی مرگ بر اثر حمله قلبی یا مغزی شود.
این مشکل با کمک داروهای رقیق کننده خون که ماهها باید مصرف شود رفع می شود.
پرفسور بیزلی گفت اغلب مبتلایان به این بیماری ، کارمندانی هستند که چهارده ساعت در روز پشت میز می نشینند یا حدود سه تا چهار ساعت بدون برخاستن از صندلی خود به کار مشغولند

bitaraf.com

Tags: 
تعداد نمایش ها: 2313

بازگشت به فهرست


 
مطلب خود را بنویسید*
:) ;) :D 8) :( :| :\ :cry: :evil: :o :oops: :{} :?: :!: :idea:
محافطت در مقابل اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر
 

مدیریت، سیاست، حقوق، معماری، اقتصاد، بیمه،...
آموزش، کاریابی، رایانه، وب،...
ورزش، تغذیه، بهداشت حرفه،...
پزشکی، اورژانس، دارو، روان،،...
مذهب، هنر، تاریخ،...