مدیریت، سیاست، حقوق، معماری، اقتصاد، بیمه،.. |  آموزش، کاریابی، رایانه، وب،..  |  ورزش، تغذیه، بهداشت حرفه،.. |  پزشکی، اورژانس، دارو، روان،،.. |  مذهب، هنر، تاریخ،... 
RSS
جستجو:
 


درد، مهم ترین کیفیت حسی در انسان درد، مهم ترین کیفیت حسی در انسان

درد، به عنوان مهمترین کیفیت حسی در انسان به شمار می‌رود و انسان را از تحریکات تخریبی در ارگانیزم مطلع ساخته، موجب مراجعه به پزشک می‌شود؛ برای پزشک هم وجود درد برای تشخیص محل تحریک‌های تخریبی، اهمیت دارد.
تامین نيازهاى اجتماعى و روانى کارکنان مهم‌تر از نيازهاى اولیه است تامین نيازهاى اجتماعى و روانى کارکنان مهم‌تر از نيازهاى اولیه است

آسيب شناسي (Patholiogy) مطالعه مباني كاركردهاي نابسامان است. بيشتر مردم بر اين عقيده اند كه پديده هايي چون جنايت، تخلف، الكليسم، اعتياد به موادمخدر، فقر و حاشيه نشيني و سوءسكونت هاي حاد و جنبه هاي آسيب شناختي در زندگي امروزي هستند. در چارچوب نظريه تضاد، بروز پديده هاي تعارض آميز و تضادهاي دروني جامعه كه پايه اصلي آنها تعارض هاي طبقاتي است موجب نابساماني هاي رفتاري مي شوند. تمركز سرمايه و قدرت در دست گروه هايي كه علايق و منافع مشترك اقتصادي و سياسي دارند - و با يكديگر نيز در ستيزند - موجب گرايش دادن معيارها به سمت استفاده خودي و ايجاد محروميت توده ها مي شود. محروميت ها، واكنش هاي پرخاشگرانه، غيرعادي، نابهنجار و بزهكارانه را موجب مي شوند و به هر حال گروه هاي آسيب ديده اجتماعي را پديد مي آورند. در اين مقاله عوامل مختلف در ايجاد كاركردهاي نابسامان در رفتار سازماني آسيب شناسي مي شود.
درعرصه ی رقابت حرفه ای، چگونه توجه درمان‌خواهان دندان‌پزشکی را جلب کنیم؟ درعرصه ی رقابت حرفه ای، چگونه توجه درمان‌خواهان دندان‌پزشکی را جلب کنیم؟

یکی از مباحث مهم در مدیریت مطب دندان‌پزشکی، مدیریت مراجعین است. حیات یک کلینیک به وجود درمان‌خواهان کافی ‏بستگی دارد. یک دندان پزشک موفق باید به‌گونه ای رفتار کند که هم به‌طور مداوم مشتریان جدیدی برای انجام ‏خدمات دندان‌پزشکی به مطب او جذب شوند و هم این که بیماران موجود خود را بتواند حفظ نموده و در بهترین شرایط، ‏نسبت به خود وفادار کند. دندان‌پزشکی که طالب موفقیت در کسب و کار خود باشد، باید با احترام به اصول مدیریت ‏نوین، به مشتری بها داده و
حقوق اعضاء، پیمان شکنی هیأت مدیره و اساس نامه انجمن علمی حقوق اعضاء، پیمان شکنی هیأت مدیره و اساس نامه انجمن علمی
با بررسی اساس‌نامه و گردآوری نمونه‌های گوناگون آسیب‌های وارد شده به پیکرة انجمن به این نتیجه می‌رسیم که دو ستون نگه‌دارنده سلامت کار انجمن و پیش‌گیرنده تباهی آن، غیر انتفاعی بودن و برگزاری مجمع عمومی سالانه است. خدشه بر این دو توسط هر کسی و با هر سابقه ای از فعالیت اجتماعی و موقعیت علمی و دانشگاهی باشد، نقض حقوق اعضاء، سرآغاز تردید و بی اعتمادی به راست کرداری مسئولان و کاهش اعتبار انجمن علمی خواهد بود.
تا پزشک مرتکب قصور و تقصیر نشود، نمی توان او را مسوول دانست تا پزشک مرتکب قصور و تقصیر نشود، نمی توان او را مسوول دانست

دکتر محمود عباسی،رییس مرکز تحقیقات اخلاق و حقوق پزشکی دانشگاه شهید بهشتی و دبیر انجمن علمی حقوق پزشکی ایران، در مصاحبه با سلامت نیوز: "برخی برای توجیه انجام جراحی زیبایی به ضرورت روانی آن و نقش آن در بهبود کارکرد‌های روانی و اجتماعی چون اعتماد به نفس، موفقیت در انتخاب همسر و شغل و ... استناد می‌کنند، اما باید توجه داشت که این ضرورت‌ها در همه افراد، امر یکسانی نیست و تابع متغیرهای نسبی است و در بعضی از موارد از لحاظ شرعی و اخلاقی هم توجیه‌پذیر نیستند. به همین دلیل در پاره‌ای از پژوهش‌ها، وجود روانشناس بالینی و انجام مشاوره قبل از انجام جراحی ضروری به نظر می‌رسد"
یک بیمار، بیست دندان پزشک، صفر توافق! یک بیمار، بیست دندان پزشک، صفر توافق!

تفاوت اساسی در تشخیص و هزینه های درمانی دندان پزشکان
وقتی نیاز به بررسی دندان هایمان پیدا می کنیم، همه ما به دندان پزشک مراجعه می کنیم و به نظر او درباره نیازهای درمانی خود و هزینه مورد مطالبه ی او اعتماد می کنیم. در یک مطالعه، دندان پزشکان معتبر کانادایی مورد آزمون قرار می گیرند تا مشخص شود که تا چه حد بر اساس آموزه های دانشگاهی خود، می توانند با اطمینان بگویند که چه کاری باید انجام شود و این خدمات چه میزان هزینه خواهد داشت. یک بیمار به همراه یک دوربین مخفی به مطب بیست دندان پزشک می رود تا ببیند برای مرواریدهای سفیدش چه نظری می دهند. اختلاف اساسی و محدوده ی وسیع تفاوت نظرات، نشان می دهد که دندان پزشکی دارای دو جنبه ی سیاه وسفید در تشخیص و طرح درمان نیست، بلکه سایه های متعدد خاکستری وجود دارد. از آن جا که سالانه میلیون ها کانادایی به دندان پزشکی نیاز دارند، باید دید چرا این گونه است؟
هلال احمر از تأسیس تا امروز هلال احمر از تأسیس تا امروز
 پایه‌گذاری جمعیت هلال احمر در سال 1301 خورشیدی به نام «جمعیت شیر وخورشید سرخ» بود و درسال 1362 آرم و نام آن به «جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی  ایران» تغییر پیدا کرد.
درس‌های انتخابات 30 تیر 1390  انجمن دندان‌پزشکی ایران درس‌های انتخابات 30 تیر 1390 انجمن دندان‌پزشکی ایران

در تاریخ 12/شهریور/1391 شعبه12دادگاه عمومی تهران، پس از بررسی دادخواهی هیئت مدیره انجمن دندان‌پزشکی ایران در دادنامه شماره 9109970227200429 اعلام کرد:  

« با عنایت به این که خواندگان دلیلی بر وقوع تخلف و عدم رعایت دستورالعمل موصوف از سوی انجمن خواهان ارائه ننموده اند و در نامه مورخ 29/ 8 /90 مدیرکل سیاسی وزارت کشور صرفاً به عدم تایید صحت انتخابات اشاره شده است، دادگاه دعوی مطروحه را به کیفیت حاضر وارد دانسته و در رعایت ماده 198 قانون آئین دادرسی مدنی و با استناد به اصل 26 قانون اساسی، حکم بر ابطال مصوبه 2/8/90 کمیسیون ماده 10 قانون احزاب ..» می‌دهد.
اخلاق و معنویات پزشکی اخلاق و معنویات پزشکی

اخلاق پزشكي عبارت است از قواعد و اصول حاكم بر رفتار شغلي پزشكان، يعني مجموعه آئين ها، ‌آداب و رسوم پسنديده اي كه پزشكان بايد رعايت نمايند. اعمال نكوهيده اي كه بايد از آنها  پرهيز كنند تا معنويات و قداست پزشكي مصون و محفوظ بماند. جنبه اخلاق و معنوي طبابت،‌ همراه پزشكي علمي توسط بقراط (Hyppocrate) كه پدر طب جهان است بنيان نهاده شد و وظايف اخلاق پزشكي به وضوح در قسم نامه بقراط كه سال ها است در اغلب كشورهاي جهان با جزئي تغيير به هنگام فارغ التحصيل شدن پزشكان در مقابل هيئت ممتحنه و حضار خوانده و به عنوان وثيقه شرافت امضاء مي‌شود.
آیا تنها مشکل نظام سلامت ناکارآمدی بیمه هاست؟ آیا تنها مشکل نظام سلامت ناکارآمدی بیمه هاست؟

رابطه مالي سازمان‌هاي بيمه و نظام ارائه خدمات بهداشتي و درماني مدتي است در کانون توجه دست‌اندرکاران نظام سلامت قرار گرفته است. بدون شک نظام پرداخت از عوامل اصلي و تعيين‌کننده ساختار سلامت است. نظام پرداخت خصلت رفتارسازي دارد و ساختار انگيزشي ارائه‌کنندگان خدمت را شکل مي‌دهد...
نشست انجمن ها با مدیران وزارت بهداشت برای بررسی نقش‌ انجمن‌های علمی نشست انجمن ها با مدیران وزارت بهداشت برای بررسی نقش‌ انجمن‌های علمی

نشست روسای انجمن های تخصصی پزشکی با حضور دکتر مرضیه وحید دستجردی، وزیر بهداشت، و برخی از معاونان و مدیران این وزارت‌خانه و نمایندگان انجمن‌های تخصصی پزشکی ۲۴ مرداد ماه، در تالار ابن‌سینای دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.
در هنگام کار در کلینیک، چه و چگونه بپوشیم؟ در هنگام کار در کلینیک، چه و چگونه بپوشیم؟

مناسبت هایی چون روز پزشک و روز دندان پزشک، فرصت مناسبی می شود برای برخی خوش فکر ها که به چیزهایی فکر کنند که گاه در نهان ذهن آدم هاست. چهار مطلب کاربردی در زمینه پوشش مناسب پزشکان را ایردن برای همکاران خوش پوش و خوش ذوق در نظر گرفته است که توصیه می شود آن ها را مطالعه کنید، شاید به کار آید.
بیماری های درمان نشده نظام سلامت بیماری های درمان نشده نظام سلامت

 امري که سال‌هاست همه به تفصيل در مورد آن سخن مي‌گويند اما تغييري در آن ديده نمي‌شود ولي نظام سلامت کشور ما جز پول و کمبود بودجه از بيماري‌هاي ديگري هم رنج مي‌برد که شايد درمان آنها بتواند در اين هنگامه‌ بي‌پولي دردي از دردهاي مردم دوا کند. آنچه در زير مي‌آيد دردهايي است که من شناخته‌‌ام. اگر شما هم به اين فهرست اضافه کنيد، شايد ‌يکي هم پيدا شود و به فکر درمان آنها بيفتد.
رمزگشایی از تافته جدابافته ای به نام دندان پزشکی رمزگشایی از تافته جدابافته ای به نام دندان پزشکی

تفاوت‌هاي ميان بيماري‌هاي عمومي و بيماري‌هاي دنداني، ايجاب مي‌کند که بسته‌هاي خدمات دندان‌پزشکي، بازتابنده چنين تفاوت‌هايي باشند. توجه نكردن به اين تفاوت‌ها هنگام طراحي برنامه‌هاي حمايتي، به طرح‌هايي منجر مي‌شود که قادر نيستند سازوکارهاي مناسبي ايجاد کنند تا ذيل آنها استفاده‌کنندگان از خدمات، به بالاترين سطح سلامت دهان با قابل‌قبول‌ترين هزينه دست يابند.
حقوق مالکیت معنوی و انتقال فناوری حقوق مالکیت معنوی و انتقال فناوری

.در اين مقاله پس از تعريف «حقوق مالكيت معنوي» به توصيف و تبيين اهم جنبه‌هاي حقوق مالكيت هاي معنوي در رابطه با انتقال تكنولوژي پرداخته مي شود
تامين سلامت دهانِ مردم، ميوه نهايی درخت‌هايی که می‌کاريم تامين سلامت دهانِ مردم، ميوه نهايی درخت‌هايی که می‌کاريم

خروجی نهايی نظام سلامت، باید تامين سلامت عادلانه و با حفظ کرامت مردم باشد. اين گونه نيست که اگر ارائه مراقبت‌هاي سلامت از جمله خدمات دندان‌پزشکي با چارچوب‌هاي بيمه‌اي همخواني نداشت، از ارائه خدمات به مردم شانه خالي كنيم.
مشکلات دندان پزشکی مردم و پوشش بیمه مشکلات دندان پزشکی مردم و پوشش بیمه

در كشور ما از سال‌هاي گذشته خدمات بيمه‌اي تحت پوشش شامل كشيدن دندان، جرم‌گيري و پروتز كامل و بعضي خدمات ساده پركردن بوده است كه در ليست 53 قلم اعلامي از طرف وزارت بهداشت منظور مي‌شود. معني اين روش اين است كه دولت خدمات از دست دادن دندان‌ها و تهيه جايگزين مصنوعي را پرداخت مي‌كند و هزينه نگهداري دندان‌ها را پرداخت نمي‌كند.
طراحی کلینیک دندان پزشکی بر مبنای معماری طبیعت گرا طراحی کلینیک دندان پزشکی بر مبنای معماری طبیعت گرا

طراحی یک کلینیک دندان پزشکی و استراحتگاه دندان پزشکان که در حومه شهر ناگاتو ژاپن هماهنگ با طبیعت در همجواری با یک روستای سنتی شکل گرفته و توسط مزارع زیبای برنج و باغات هلو احاطه شده است.  
یک تجربه | کلینیک دندان پزشکی یک تجربه | کلینیک دندان پزشکی
توجه به نیازهای توسعه بالاخص در کشورهای پیشرفته در برخی از موارد موجبات خلق آثاری در زمینه ساختمان می شود که جدا از بستر فانتزی موضوع، دغدغه های جاری و موضوعات درگیرسطوح فرهیخته آن جامعه را بازتاب می نماید. مباحث توسعه سبز و Green Architecture  از جمله این موارد می باشند که حاصل پاسخ مهندسین به مشخص شدن نتایج ناخواسته حاصل از روند بسیار سریع توسعه جوامع صنعتی منجمله ژاپن در دوره بعد از جنگ جهانی دوم است.
بازرسان قانونی انجمن باید به وظیفه خود عمل کنند بازرسان قانونی انجمن باید به وظیفه خود عمل کنند

این نوشتار با کنکاشی در اساس‌نامه، آشکارسازی گوشه‌های پنهان مانده آن را آماج گرفته است، با این امید که اجرای بهتر و دریافت ژرف‌تر قانون، روابط درونی انجمن بر پایه‌های پایا استوار و امکان طرح نقض‌های اساس‌نامه ای و پیش زمینه برخورد با عوامل آن فراهم شود


مدیریت، سیاست، حقوق، معماری، اقتصاد، بیمه،...
آموزش، کاریابی، رایانه، وب،...
ورزش، تغذیه، بهداشت حرفه،...
پزشکی، اورژانس، دارو، روان،،...
مذهب، هنر، تاریخ،...