مدیریت، سیاست، حقوق، معماری، اقتصاد، بیمه،.. |  آموزش، کاریابی، رایانه، وب،..  |  ورزش، تغذیه، بهداشت حرفه،.. |  پزشکی، اورژانس، دارو، روان،،.. |  مذهب، هنر، تاریخ،... 
RSS
جستجو:
 


چگونگی پرداخت مالیات دندان‌پزشکان چگونگی پرداخت مالیات دندان‌پزشکان

دندان پزشک وقتی از راه حرفه اش درآمدی به دست می آورد، برابر « قانون مالیات های مستقیم»، این درآمد مشمول مالیات مستقیم می‌شود.
رازداری در حرفه پزشکی رازداری در حرفه پزشکی

حتما شنيده‌ايد که مي‌گويند پزشک محرم بيمار است. از ديد شرعي تعبير و تفسير کاملا واضحي براي اين قضيه وجود دارد اما يک بعد ديگر محرم بودن طبيب به بيمار بحث رازداري پزشک است. در واقع پزشک مي‌شود محرم اسرار بيمار، اما اينکه تا چه حد اين ماجرا در جامعه پزشکي رعايت مي‌شود بحث ديگري است.
حمایت‌های كاری، سلامتی و رفاهی برای پزشكان كشور وجود ندارد حمایت‌های كاری، سلامتی و رفاهی برای پزشكان كشور وجود ندارد

مدیرعامل صندوق تعاون و رفاه سازمان نظام پزشكی، با ابراز نگرانی از مخاطرات تهدید كننده سلامت جامعه پزشكی كشور، گفت: در مفهوم كلی سلامت جامعه پزشكی (سلامت زندگی، اجتماعی و سلامت جسمی و روانی) پزشكان را در خطر می‌بینیم.
وقتی یک فرد غیرمتخصص و بی‌تجربه بر مصدر کار قرار می‌گیرد وقتی یک فرد غیرمتخصص و بی‌تجربه بر مصدر کار قرار می‌گیرد

در گذشته وقتی شخصی به سمت ریاست دانشگاه یا دانشکده یا بانک و موسسه‌ای انتصاب می‌شد همه از دقت و شایستگی سخن می‌گفتند؛ اما عموما هم‌اکنون از انتصاب‌ها تعجب نمی‌کنند، بلکه شوکه می‌شوند.
تناقض‌گویی در امار دندان‌پزشکان ایرانی تناقض‌گویی در امار دندان‌پزشکان ایرانی

صحبت‌های رسانه‌ای مدیران حوزه سلامت و دندان‌پزشکی در آستانه روز دندان‌پزشکی و ارايه امار ضد و نقیض از تعداد دندان‌پزشکان کشور، نشان داد هنوز هیچ امار مستند و قابل دفاعی از خانواده دندان پزشکی کشور وجود ندارد
چگونه یک خبر ناخوشایند را به دیگری بدهیم؟ چگونه یک خبر ناخوشایند را به دیگری بدهیم؟
دکتر شکفته راد که سابقه بیش از 3 دهه حضور فعال در دندان پزشکی دارد، به طور خلاصه و ساده موضوع مهمی را که نه فقط برای گروه پزشکی بلکه برای همه افراد می تواند مطرح باشد، در این مقاله کوتاه مورد بحث قرار داده است. این موضوع عبارت است از «چگونگی اعلام یک خبر بد» به کسی که مورد تهدید آن قرار دارد. از آنجا که نویسنده به «بد» اعتقادی ندارد ترجیح داده این گونه خبرها را ناخوشایند بخواند.
وبلاگ‌نویسی، مقدمه خدمات مجازی به پزشکان و بیماران وبلاگ‌نویسی، مقدمه خدمات مجازی به پزشکان و بیماران

دکتر مهدی بوترابی در خصوص اهمیت توجه بیشتر به مقوله سلامت در جامعه مجازی، گفت:«موضوع سلامت در جامعه مجازی از موضوعات جدید مطرح شده در حوزه فضای مجازی و فصل مشترک دو موضوع بسیار مهم زندگی امروز بشر یعنی "سلامت" و "فضای مجازی" است.
فضای پذیرش کودک فضای پذیرش کودک

فضای پذیرش کودکان يکي از مهم ترين فضاهاي عمومي در مراکز درماني است که نقش بسزايي در جذب کاربران محيط دارد؛ اما متاسفانه در بسياري موارد حضور کودکان در آن مورد بي-توجهي قرار گرفته مي گيرد. فضاي پذیرش در مراکز درماني خصوصا کلينيک دندان پزشکي مکاني است که بيمار ساعاتي را قبل از ورود به بخش درمان و يا ساير فضاهاي مرتبط در آن مي گذراند.
سال۹۰؛سال پر سوال حوزه سلامت سال۹۰؛سال پر سوال حوزه سلامت

کارشناسان، سال 1390 را یکی از سال‌های مهم و سرنوشت ساز حوزه سلامت دانسته‌اند؛ چرا که سال 90 از یک سو نخستین سال اجرای قانون برنامه پنجم توسعه بود و پایه‌های تحقق مواد مندرج در قانون در چشم انداز پنج ساله کشور طی اين سال بنا گذاشته می‌شد و از طرف دیگر، نخستین سال اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها بود و ضرورت بررسی منطقی نتایج حاصل از اجرای این قانون در نظام سلامت کشور و اتخاذ تدابیر متغن کارشناسی برای جبران افزایش هزینه‌ها در این حوزه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بود.
محیط پزشکی، بیمار و خبر بد محیط پزشکی، بیمار و خبر بد

 بیماران حق آگاهی و برخورداری از اطلاعات مربوط به سلامتی از اخبار بد مربوط به وضعیت سلامتی خود را دارند و گاهاً کادر پزشکی ناگزیر از دادن چنین اطلاعاتی به بیماران می باشند. تاثیر منفی خبری بر ارزیابی مستمع خبر از شرایط، منجر به اطلاق صفت "بد" بر آن خبر می گردد. مسئوليت اعلام "خبر بد" به بيمار و اطرافيان وي یکی از مشكل ترين جنبه هاي حرفه اي حرف پزشكي مي باشد و در اين ميان، انتظارات نامعقول بيمار و اطرافيان وي از پزشك و همچنين برخوردهای نابجای آنان با كادر پزشكي نيز بر صعوبت امر در حالی می افزاید که كادر پزشكي در آن شرايط متلاطم، مسئولیت مضاعف آرامش بخشي به ديگران را نیز بر دوش می کشند.
مجمع عمومی و انتخابات 30 تیر 1390 انجمن دندان پزشکی ایران مجمع عمومی و انتخابات 30 تیر 1390 انجمن دندان پزشکی ایران
گزارشی از دکتز آیرج کی پور درباره برگزاری مجمع عمومی و انتخابات 30 تیر 1390 انجمن دندان‌پزشکی ایران
فضای انتظار فضای انتظار
اتاق انتظار به عنوان يک قلمرو رفتاري براي افراد محسوب مي شود و افراد به فراخور نياز خود خواستار حفظ حريم شخصي و خصوصي در عين حال ايجاد ارتباط با ساير افراد در فضايي صميمي هستند.
مرور رویدادهای حوزه دندان‌پزشکی در سال۹۰ مرور رویدادهای حوزه دندان‌پزشکی در سال۹۰
ده اشتباه بزرگ در زمینه‌ خدمات به مشتریان ده اشتباه بزرگ در زمینه‌ خدمات به مشتریان

مطلب زیر که ترجمه ای از یک مقاله منتشر شده در پایگاه آل بیزینس است، به خوبی توسط آقای فرهاد امیری انجام شده است. از آنجا که مطب دندان پزشکی نوعی کار بازرگانی است که در آن کالا "خدمات دندانی" و مشتری "بیمار دندان پزشکی" خوانده می شود، پیگیری و رعایت اصول تجارت یا Business، که امروزه در جهان رشته بسیار پیشرفته و وسیعی است، برای همه دندان پزشکان یک ضرورت اجتناب ناپذیر است. خواندن این مقاله مطمئنا برای همه همکاران مفید خواهد بود.
پیشگیری از جرائم دندان پزشکی پیشگیری از جرائم دندان پزشکی

از آنجا که فلسفه وضع قوانین جزایی حیات جامعه در مقابل جرم است و نه حیات فرد در عمل می توان انتظار داشت که قانونگذار به نحوی قوانین را تنظیم نماید که در وهله اول سعی در احقاق حق بیمار  و حیات جامعه را دارند
چراغ و تاریکی چراغ و تاریکی

جامعه دندان پزشکی پس از سال ها فراز و نشیب و خون دل  خوردن ها و پایمردی های فراوان به عنوان بزرگترین و متشکل ترین سازمان غیرانتفاعی و غیردولتی جامعه پزشکی، هنوز هم مواجه با  تنگ نظری ها و کج اندیشی های برخی عناصر است که در اثر خود شیفتگی، تاب وتوان تحمل تشکل فراگیر- قانونمند و پاسخگوی برآمده  از آراء حداکثری اعضاء شرکت کنندگان را که خود نیز شعار آن را می دادند ندارند.

چرا کیفیت؟ مشکل در کجاست؟ چرا کیفیت؟ مشکل در کجاست؟

شورای برگزاری کنگره یازدهم به این دلیل کیفیت را نصب العین و شعار اصلی کنگره قرار داد که نیاز امروزی جامعه ما افزایش کیفیت و دقت در کارهای عملی است. از درمان های کلینیکی گرفته تا کارهای لابراتواری با دقت، از مصرف مواد دندان پزشکی مرغوب و با کیفیت گرفته تا استفاده از ابزارهای دقیق دندان پزشکی و بالاخره بالا بردن سطح بهداشتی بیماران و رعایت اصول بهداشتی و استریلیزاسیون در مطب.
از سلامت اجتماعی تا جامعه سالم از سلامت اجتماعی تا جامعه سالم
يکي از مهم‌ترين عوامل رشد بي‌عدالتي و تعميق نابرابري‌هاي اجتماعي، تورم تلقي مي‌شود. پديده‌اي که اينک متعاقب شوک قيمتي ناشي از قانون هدفمندي يارانه‌ها شاهد آن هستيم، طليعه‌هاي نامبارک سياستي تورم‌زاست که سلامت اجتماعي را مستقيم و غيرمستقيم در معرض خطر قرار داده است.
شما به رأی دندان پزشکان توهین می کنید شما به رأی دندان پزشکان توهین می کنید

وقتی بازرسین بر حسب وظیفه خود مدارک و اسناد حسابداری و مالی را برای بررسی و مطالعه طلب می کنند، می گوبند نامه بدهید تا در هیأت مدیره بررسی شود هر چند در حالی که این یک تخلف اساس نامه ای است و بازرس برای اقدامات خود نیاز به مجوز هیات مدیره ندارد و اساس‌نامه و مجمع عمومی این اختیارات را به او داده است هر چند شما در تمام طول این چند سال در این مورد اطلاع رسانی غلط و عامدانه کرده اید. در جواب نامه ما هیچ نامه ای به ما نداده اند شما کجا بودید؟
فعالیت شفاف اساس‌نامه‌ای انجمن فعالیت شفاف اساس‌نامه‌ای انجمن
دکتر آیرج کی پور که در ادبیات، حقوق و تشکیلات صاحب نظر است، در مروری که در این مقاله بر اساسنامه های انجمن دندان پزشکی کرده است، ادعا دارد که انتخابات سی تیر 1390 دارای شرایط قانونی کامل بوده و نتایج آن مقرون به صحت است و نمی توان در آن خدشه ای وارد کرد.


مدیریت، سیاست، حقوق، معماری، اقتصاد، بیمه،...
آموزش، کاریابی، رایانه، وب،...
ورزش، تغذیه، بهداشت حرفه،...
پزشکی، اورژانس، دارو، روان،،...
مذهب، هنر، تاریخ،...