مدیریت، سیاست، حقوق، معماری، اقتصاد، بیمه،.. |  آموزش، کاریابی، رایانه، وب،..  |  ورزش، تغذیه، بهداشت حرفه،.. |  پزشکی، اورژانس، دارو، روان،،.. |  مذهب، هنر، تاریخ،... 
RSS جستجو:
 

درعرصه ی رقابت حرفه ای، چگونه توجه درمان‌خواهان دندان‌پزشکی را جلب کنیم؟ درعرصه ی رقابت حرفه ای، چگونه توجه درمان‌خواهان دندان‌پزشکی را جلب کنیم؟

یکی از مباحث مهم در مدیریت مطب دندان‌پزشکی، مدیریت مراجعین است. حیات یک کلینیک به وجود درمان‌خواهان کافی ‏بستگی دارد. یک دندان پزشک موفق باید به‌گونه ای رفتار کند که هم به‌طور مداوم مشتریان جدیدی برای انجام ‏خدمات دندان‌پزشکی به مطب او جذب شوند و هم این که بیماران موجود خود را بتواند حفظ نموده و در بهترین شرایط، ‏نسبت به خود وفادار کند. دندان‌پزشکی که طالب موفقیت در کسب و کار خود باشد، باید با احترام به اصول مدیریت ‏نوین، به مشتری بها داده و
اخلاق و معنویات پزشکی اخلاق و معنویات پزشکی

اخلاق پزشكي عبارت است از قواعد و اصول حاكم بر رفتار شغلي پزشكان، يعني مجموعه آئين ها، ‌آداب و رسوم پسنديده اي كه پزشكان بايد رعايت نمايند. اعمال نكوهيده اي كه بايد از آنها  پرهيز كنند تا معنويات و قداست پزشكي مصون و محفوظ بماند. جنبه اخلاق و معنوي طبابت،‌ همراه پزشكي علمي توسط بقراط (Hyppocrate) كه پدر طب جهان است بنيان نهاده شد و وظايف اخلاق پزشكي به وضوح در قسم نامه بقراط كه سال ها است در اغلب كشورهاي جهان با جزئي تغيير به هنگام فارغ التحصيل شدن پزشكان در مقابل هيئت ممتحنه و حضار خوانده و به عنوان وثيقه شرافت امضاء مي‌شود.
ضرورت وجود نشریه ای فراگیر برای انجمن دندان‌پزشکی ایران ضرورت وجود نشریه ای فراگیر برای انجمن دندان‌پزشکی ایران

دکتر آیرج کی پور که برخی او را ایرج می خوانند و خود به «آ» اصرار دارد، از دندان پزشکان خوش ذوق، ادیب، متفکر و باتجربه است. ایشان در کارنامه ارزنده خود خدمت نظامی با درجه افسری، مدرک لیسانس ادبیات از دانشگاه فردوسی مشهد و شاگردی دکتر شریعتی، تدریس و مدیریت دبیرستان در سیستان و بلوچستان، تألیف و نقد کتاب های ادبی متعدد، باستان شناسی و عکاسی از مناطق مختلف ایران و کشورهای بلوک شرق، کار و تحصیل در روسیه، ... ایشان دارای مقالات، داستان ها و مطالب ارزنده فراوانی هستند که بخشی از آن ها در ایردن منتشر گردیده است.
خواندن زندگی نامه ولو کوتاه این مرد بزرگ که با قلم خود او نوشته شده بسیار جذاب است.
 مطلب حاضر یکی از مطالب بسیار ارزنده ایشان است. نظرات دکتر امیر اسماعیل سندوزی در زیر این مطلب حائز اهمیت است.
طراحی یک کارت ویزیت عالی طراحی یک کارت ویزیت عالی
یک کارت ویزیت خوش طرح و فکر می‌تواند به شرکت شما کمک کند تا برداشت اولیه مناسبی ارائه داده و ارسال کننده‌ی پیام درستی باشید.
نقش رسانه ها در بهبود وضعيت بهداشت نقش رسانه ها در بهبود وضعيت بهداشت

در وب فارسي به سبب حضور كمتر دانشگاهيان و افراد متخصص، ميزان تكيه كاربران عام اينترنت در زمينه پزشكي به وب، کم است. شبكه هاي اجتماعي، صرفا مكاني براي وقت گذراني يا جايي كه همواره با ترس از تهاجم غربي ها، بايد با شك و ترديد و واهمه به آن نگريست، نيستند. آنها جايي براي هم فكري، تبادل اطلاعات و تسلي هم هستند و غالبا آدم در موارد بحراني مي تواند از كمك هاي افرادي در آن بهره مند شود كه اصلا فكرش را نمي تواند بكند.
شبکه های اجتماعی، نمونه ای واقعی از جوامع انسانی شبکه های اجتماعی، نمونه ای واقعی از جوامع انسانی

شبکه های اجتماعی خیلی زود تر از آنچه می شد تصور کرد، جایی بسیار جدی در فضای مجازی برای خود باز کردند. برخی معتقدند گسترش فناوری اطلاعات و تکنولوژی به شکلی بشر را به سمت تنهایی بی دغدغه برد و انسان قرن 21 به شکلی ناخودآگاه کار، تفریح و حتی تنهایی خود را در اینترنت و فضای جدید جامعه اطلاعاتی معنا کرد
اثر افزایش تعداد دانشکده‌های دندان‌پزشکی بر وضعیت سلامت دهان جامعه اثر افزایش تعداد دانشکده‌های دندان‌پزشکی بر وضعیت سلامت دهان جامعه

نگارنده موضوع افزایش دانشکده های دندان پزشکی و کثرت دندان پزشکان را در کنار عدم افزایش نیروهای حد واسط (بهداشتکار دهان و پرستار دندانپزشک) مورد چالش قرار داده است.
آشنایی با انواع همایش های حرفه ای آشنایی با انواع همایش های حرفه ای

دکتر شکفته راد که سابقه‌ی بیش از 27 سال تدریس، 18سال عضویت هیأت علمی دانشگاه و حضور در ده ها همایش داخلی و خارجی را دارد، در این مبحث به طور مختصر مروری دارد بر انواع گردهمایی های حرفه ای. این مختصر مجال مناسبی است برای بحث های بیشتر و احیاناً انگیزه ای برای دست اندرکاران، تا به بومی سازی واژه ها، تعاریف و مفاهیم بپردازند و در آموزش های رسمی جایی برای این گونه بحث ها باز شود.
مکالمه انگلیسی در مطب دندان پزشکی مکالمه انگلیسی در مطب دندان پزشکی
گزارش بازدید از U.S.C- University of Southern California گزارش بازدید از U.S.C- University of Southern California

گزارش کامل بازدید خانم ژاله بحرینی، رئیس انجمن بهداشتکاران دهان ایران از دانشگاه U.S.C - University of Southern California 
افزایش عمر اینسترومنت افزایش عمر اینسترومنت
رشته ی دستیاری دندان پزشکی در کانادا  رشته ی دستیاری دندان پزشکی در کانادا
تدوین کتاب جامع شامل دانش آموختگان تدوین کتاب جامع شامل دانش آموختگان
پروپوزال نویسی - زهره منوریان

اساس پيشرفت در هر كاري انجام تحقيق است. آنچه كه در حال حاضر "تحقيق" یا "پژوهش" ناميده مي‌شود عبارت است از كشف مطالب جديد با استفاده از روش‌هاي مدون و اطلاعات قبلي.  پروپوزال یا طرح تحقیق می تواند برای موارد مختلفی نظیر یک رساله کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترا و یا یک طرح تحقیقاتی نوشته شود و اولین مبنای پذیرش دانشجو یا پژوهشگر به وسیله استاد یا کارفرما است.
طراحی داخلی فضاهای درمانی ،ضرورت یا تجمل طراحی داخلی فضاهای درمانی ،ضرورت یا تجمل
نگارش صحیح متون فارسی بوسیله‌ی رایانه نگارش صحیح متون فارسی بوسیله‌ی رایانه
عکس برداری دیجیتال در دندان پزشکی عکس برداری دیجیتال در دندان پزشکی

یکی از پایه های علم تجربی مشاهده است. سخنی علمی است که تجربه پذیر باشد .یعنی همگان بتوانند آن راتجربه کنند.
صبح به خير با استرس صبح به خير با استرس

 استرس ناشي از كار از آن مشكلات بزرگي است كه سلامتي افراد شاغل را تهديد مي كند. در اين ميان زنان شاغل بيش از مردان با عوارض سوء استرس دست به گريبان اند و همين بر نحوه برخورد آنها با ساير اعضاي خانواده هم اثر مي گذارد.
آیا شخصیت ایرانی کارآفرین است؟ آیا شخصیت ایرانی کارآفرین است؟

به نظر مي آيد در جامعه ايران، تحول نظام شخصيتي تاكنون به گونه اي نبوده است كه بتواند در سطح خرد يعني در سطح فردي شرايط لازم را براي توسعه اقتصادي- اجتماعي جامعه فراهم كند
یک مطب دوست داشتنی یک مطب دوست داشتنی


مدیریت، سیاست، حقوق، معماری، اقتصاد، بیمه،...
آموزش، کاریابی، رایانه، وب،...
ورزش، تغذیه، بهداشت حرفه،...
پزشکی، اورژانس، دارو، روان،،...
مذهب، هنر، تاریخ،...