مدیریت، سیاست، حقوق، معماری، اقتصاد، بیمه،.. |  آموزش، کاریابی، رایانه، وب،..  |  ورزش، تغذیه، بهداشت حرفه،.. |  پزشکی، اورژانس، دارو، روان،،.. |  مذهب، هنر، تاریخ،... 
RSS جستجو:
 

سلامت روان در محیط کار را یک اولویت بدانیم! سلامت روان در محیط کار را یک اولویت بدانیم!

آلیس گوبر* در کتاب ارزشمندش «بی شعوری واگیر دارد» می نویسد؛ هر بی شعورِ عادی به سادگی می تواند ده تا بیست نفر را به حالات پریشانی، جنون، تهاجم و گناه دچار سازد. بسیاری از بیماران روانی و آدم های افسرده، از هیچ چیزی به اندازه ی آدم های بی شعور آسیب ندیده اند. بسیاری از بی شعورها، به حق از این که دوروبرشان را افراد عصبی و روانی احاطه کرده اند شاکی اند، اما توجه ندارند که به خاطر تحمل اعمال و رفتار آن هاست که اطرافیانشان به این حال و روز افتاده اند!
هراس از دندان پزشکی هراس از دندان پزشکی
چطور در پاندمی آنفلوانزا سالم بمانید چطور در پاندمی آنفلوانزا سالم بمانید


شیوع جدید ویروس انفلوانزا نوع آ با منشاء خوکی که همچنین "اچ1 ان1" یا بطور معمول آنفلوانزای خوکی نامیده می شود، موجب نگرانی و اضطراب بسیاری ازمردم درمورد سلامت شان شده است.
The recent outbreak of swine-origin influenza virus A (also termed H1N1), or more commonly as "swine flu," has many people concerned about their health.
آنچه باید در مورد آنفلوآنزای خوکی بدانیم آنچه باید در مورد آنفلوآنزای خوکی بدانیم

شيده رضائی 29/04/2009
فاصله مهره های دندان پزشکان را کسی پر نمی کند فاصله مهره های دندان پزشکان را کسی پر نمی کند

حرفه دندان پزشكي به علت همراه بودن با حركات مداوم و تكراري، فعاليت طولاني و بدون وقفه در وضعيت هايي ثابت، نادرست بودن حالت هاي انجام كار، ضرورت دقت در كار و محدود بودن محيط كار، همواره ممكن است دندان پزشک را با دردهاي عضلاني اسكلتي مواجه کند.
صبح به خير با استرس صبح به خير با استرس

 استرس ناشي از كار از آن مشكلات بزرگي است كه سلامتي افراد شاغل را تهديد مي كند. در اين ميان زنان شاغل بيش از مردان با عوارض سوء استرس دست به گريبان اند و همين بر نحوه برخورد آنها با ساير اعضاي خانواده هم اثر مي گذارد.
یک مطب دوست داشتنی یک مطب دوست داشتنی
کف پای صاف Foot(pes plane) کف پای صاف Foot(pes plane)

کف پای صاف  Foot(pes plane) - محمد وجدان زاده

به کاهش ارتفاع قوس داخلی پا صافی کف پاگفته می شود.
درهرپا سه قوس وجود دارد:
1. قوس طولی ميانی .(Medial longitudinal
2. قوس طولی خارجی . (Lateral longitudinal)
3. قوس عرضی(Transverse)
ستون فقرات ستون فقرات
اطلاعات اولیه
استخوانها و مفاصل ، روی هم اسکلت بدن را تشکیل داده و با کمک عضلات ، باعث ایجاد حرکت می‌شوند. استخوانها نوعی بافت همبند متراکم می‌باشند که سلولها و رشته‌های آن در ماده زمینه‌ای کلسیفیه شده‌ای به‌نام ماتریکس محصور شده‌اند. استخوان از مواد آلی و مواد معدنی تشکیل شده است. مواد آلی تقریبا 3/1 وزن استخوان را تشکیل داده و شبکه‌ای با خاصیت ارتجاعی در درون استخوان تشکیل می‌دهند. 3/2 باقیمانده ، از مواد معدنی از قبیل کلسیم و فسفر تشکیل یافته و سختی استخوان را باعث می‌شوند. استخوانها در بدن وظایف متعددی را بر عهده دارند.
اخلاق پزشکی در گذر زمان-  دکتر شمس شریعت تربقان اخلاق پزشکی در گذر زمان- دکتر شمس شریعت تربقان


تاسیس دارالفنون شروع آموزش پزشکی مدرن در ایران است. این نوع نگرش به علوم تجربی که از آن صحبت کردید، در بین دانش آموختگان دارالفنون چه جایگاهی دارد؟
زانو درد زانو درد

جام جم آنلاین : زانو درد یکی از شایع‌ترین مشکلات عضلانی اسکلتی است که علل متعددی در ایجاد آن دخالت دارند و این روزها باعث مراجعه تعداد زیادی از افراد به پزشک می‌شود.
فایده آسپرین در بیماران سرطانی فایده آسپرین در بیماران سرطانی

پژوهشگران در مطالعات خود دریافته اند با وجود نگرانی از خونریزی , مصرف آسپرین برای بیماران سرطانی که به حملات قلبی دچار می شوند مفید است.
داروهای بدون نسخه OTC داروهای بدون نسخه OTC
حوادث قلبی - عروقی علت 38 درصد مرگ ایرانیان است حوادث قلبی - عروقی علت 38 درصد مرگ ایرانیان است
کمر درد و راه‌هاى درمان کمر درد و راه‌هاى درمان

خیلی از افراد از دردهای کمری رنج می‌برند و مایل هستند كه در این خصوص اطلا‌عات بیشتری داشته باشند. متخصصان برای درمان این بیماری روش‌های مختلفی را مورد بحث قرار می دهند و این مقاله نیز اطلاعات و توصیه های سودمندی را عرضه کرده است.
 یافته های جدید در مورد علل انسداد رگهای قلب یافته های جدید در مورد علل انسداد رگهای قلب
دردهای قفسه سینه مربوط به قلب حداقل پنج دقیقه طول می‌کشند دردهای قفسه سینه مربوط به قلب حداقل پنج دقیقه طول می‌کشند
آشنایی با استامینوفن آشنایی با استامینوفن
درمصرف داروهاى مسکن افراط نکنید! درمصرف داروهاى مسکن افراط نکنید!
استامینوفن را بی مهابا مصرف نکنیم استامینوفن را بی مهابا مصرف نکنیم

به گفته محققان موارد سالانه از کار افتادگی کبد در اثر مصرف استامینوفن از 28 درصد در سال 1998 به 51 درصد در سال 2003 افزایش یافته است. کارشناسان می‌گویند اعمال محدودیت بر فروش این دارو در انگلستان به کاهش موارد از کار افتادگی کبد در این کشور کمک کرده است.


مدیریت، سیاست، حقوق، معماری، اقتصاد، بیمه،...
آموزش، کاریابی، رایانه، وب،...
ورزش، تغذیه، بهداشت حرفه،...
پزشکی، اورژانس، دارو، روان،،...
مذهب، هنر، تاریخ،...