تلگرام ایردن، پایگاه دندانپزشکی irden.ir
در کانال تلگرام ایردن عضو شوید و خبرهای دندان‌پزشکی را از نگاهی دیگر بنگرید!
جستجو  کاربرها  قانون ها 
بستن
نام کاربری::
رمز عبور::
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ثبت نام
نام کاربری

صفحه: 1
کنگره49 انجمن دندان پزشکی ایران- اردیبهشت88

کنگره 49 دندان پزشکی هم برگزار شد. این کنگره نیز مانند همه همایشهای گذشته مملو از خاطرات خوب و گاه ناگوار بوده است. چه خوب است که نظرات شرکت کنندگان در این بخش منعکس شود تا آیندگان با قوت و ضعف ها و همچنین توقعات و قضاوتها بیشتر آشنا شوند. من به سهم خود یکی از خاطرات خود را نقل می کنم:
به عنوان یکی از همکاران ایردن روز اول برنامه با دعوتنامه ای که از سوی رییس کنگره برای ایردن ارسال شده بود، همراه سایر همکاران به مرکز همایشهای برج میلاد رفتیم. بگذریم از این که به سختی ما را به داخل سالن اصلی راه دادند، وقتی برای معرفی سایت، استند را در گوشه ای برپا کردیم و منتظر تعیین مکان درنظرگرفته شده برای ایردن بودیم، یکی از مسوولین کنگره که یک همکار بود با دست خود استند را جمع آوری کرده و ما را به بیرون سالن هدایت کرد. این درحالی بود که نه تنها شفاهاً با رییس کنگره هماهنگی شده بود، بلکه سه روز قبل لیست اسامی و نامه کتبی ایردن برای مدیر اجرایی فکس شده بود. قیافه‏ی دانشجویان همراه ما دیدنی بود که از این برخورد چقدر تعجب کرده بودند. هرچند با برخوردهای نسبتاً مثبت بعدی درصدد جبران این کار برآمدند، اما تلخی منش اولیه برای ما غیرقابل فراموشی بود...

پس از ایراد سخنرانی دکتر محمد باقر قالیباف، شهردار محترم شهر تهران، بنا شد که لوحی از طرف انجمن دندان پزشکان ایران به یکی از مفاخر این مرز و بوم، پروفسور محمود ترابی‌نژاد اهدا شود. پس از این مهم شاهد یکی از اتفاقات نادر در گردهمایی‌ها بودیم.
آقای دکتر رادمنش با کسب اجازه از دکتر غزنوی پشت تریبون رفتند و خطاب به شهردار سخنانی ایراد کردند.
سخنرانی ایشان در عین کوتاهی گویا بود.
دکتر رادمنش خواسته‌های خویش را دز دو جبهه بیان کردند:
1-اختصاص مکانی برای همایش‌های تخصصی پزشکی و دندان‌پزشکی (مکانی که بتواند در آن واحد پذیرای 8 همایش تخصصی باشد)
2-جلوگیری از برج‌سازی در تهران بزرگ
اینکه سخنان این بزرگوار منطقی می‌باشد شکی در آن نیست اما محل بیان آن به نظر نا بجاست.
امیدورام روزی فرا برسد که شهردار محترم به صورت دوره‌ای جلسه‌ای با هیئت رئیسه و نمایندگان پزشکان و دندان‌پزشکان تدارک بیند که دیگر مجبور نباشد در برابر چند صد دندان پزشک پاسخگو باشد.
وحید دهناد

dadmanesh.jpg (45.84 کیلوبایت)

ایردن فقط در نصف دایره

روز دوم کنگره ساعت 8 صبح بود که با همکاران ایردن وارد سالن کنگره شدیم. طبق قول مدیران کنگره در روز قبل، قرار بود جای مناسبی به ما بدهند. در حالی که وردی اصلی و همه سالن های سخنرانی و همچنین بخش اصلی نمایشگاه در طبقه همکف بود، توسط یکی از مسئولین به طبقه بالا هدایت شدیم. طبقه بالا که حالت بالکن بسیار بزرگی رو داشت عمدتاً به رستوران و بخشی از نمایشگاه اختصاص داشت و بین این دو قسمت یک فضای باز کوچک را برای انجمن های علمی در نظر گرفته بودند و حدود 10 میز دایره ای با قطر یک متر قرار داده بودند. روی هر میز دو کاغذ بود که روی آنها صاحبان میز تعیین شده بود. یکی از آنها را به ما نشان دادند که ایردن پایگاه اطلاع رسانی و موسسه خیریه الغدیر روی آن به چشم می خورد!
ما که با داشتن حدود 20 همکار، دو کامپیوتر، دو استند، مقدار زیادی فرم همیشه مورد مراجعات بسیار زیاد قرار می گیریم، از این صحنه خنده مان گرفت اما بنا به تذکر و درخواست مدیر گروه به روی خود نیاوردیم و در همانجا مستقر شدیم....
ضمناً یکی از بچه ها برگه ایردن را برد و به "ایردن پایگاه دندان پزشکی ایرانیان" تغییر داد
به هر حال از نیم دایره ی فسقلی که بگذریم،استقبال بالا و نظرات مثبت دندان پزشکان و سایر حرفه ای ها انرژی زیادی به تیم ایردن داد که خیلی از ناگواری ها فراموشمان شد.

nim.jpg (46.52 کیلوبایت)

سمپوزیوم آینده نگری در انجمن دندان پزشکی ایران

در دومین روز کنگره، در تالار مولوی، یک جلسه‏ی نسبتاً خصوصی و بی سروصدا برگزار شد که شرکت کنندگان عمدتاً توسط دکتر طاهریان و برخی دوستان ایشان کتبی دعوت شده بودند. دربرنامه کنگره، این جلسه چندان به چشم نمی آمد. من هم که اتفاقی در جریان قرار گرفتم در آن شرکت کردم. آقایان دکتر افتخاری، دکتر مرتضوی و دکتر شاهرودی ریاست پنل را برعهده داشتند و جمع اندکی (حدود 20 نفر) شرکت کننده هم حاضر بودند. البته کم کم افرادی به جمع اضافه شدند. برخی از افراد شرکت کننده از این که این جلسه‏ی مهم با اطلاع رسانی مناسب به اطلاع همه نرسیده بود گله مند بودند. البته موضوع از ماهها قبل در جلسات خصوصی در محل انجمن آغاز شده بود و این ادامه‏ی مذاکرات بود.
شخصاً ضمن تقدیر از مدیران محترم انجمن که برای ارتقاء مدیریت سیستم موجود چاره اندیشی می کنند، امیدوار هستم که با کارشناسی دقیق و بی طرفانه‏ی موضوع و با فراهم نمودن امکان حضور تفکرات مختلف در طراحی سیستم جدید، خشت های اول بنای جدید را طوری بگذارند که چندصد سال دیگر نیز موزه ای در آن مستقر شود نه این که مالکین بعدی دربدر به دنبال اخذ پروانه برای تخریب آن و ساخت جای جدیدی باشند: عالی قاپو و تخت جمشید بنا کنند نه ساختمانی در مسیر بزرگراه...
امیدآن که خدای ناکرده با محدودکردن دایره‏ی خودی ها، تجربه‏ی تلخی را که همه مکرراً پشت سرگذاشته ایم تکرار نکنند.
نکته‏ی مهم دیگر این که باید باور کرد که هرچند در این حرفه افرادی با مدارک تخصصی بالا و یا سن و تجربه‏ی فراوان حضور دارند که همه ارزشمند و مورد احترام هستند، اما ارزیابی یک سیستم و طراحی سیستمی نو، علاوه بر تخصص دندان پزشکی و پیش کسوتی، به تخصص های دیگری هم نیاز دارد. باید پذیرفت که در دنیای کنونی برای هر موضوع ولو کوچک، متخصص خاصی وجود دارد که باید برای اظهارنظر در آن زمینه از ایشان نظر خواست چه رسد به بحث بسیارمهمی چون "مدیریت سیستم انجمن دندان پزشکی یک کشور". همکاران و اساتید سطح بالای رشته های مدیریت می توانند مشاورین خوبی باشند.

باآرزوی رسیدن به رشدی در خور چند ده هزار متخصص ایرانی حوزه‏ی دندان پزشکی

Management.jpg (48.38 کیلوبایت)

همکارخوبم سیما

در توضیح مطلب شما که بابت برخورد نامناسب روز اول نوشته اید باید عرض کنم که وقتی مسوول انتظامات درحال برچیدن بساط ایردن بودند، یک همکار ایشان می فرمودند که من بابت این محلی که ایردنی ها ایستاده اند می توانم صدمیلیون تومان از یک اسپانسر پول بگیرم... و همکار دیگری نظرشان این بود که هر سانتی متر این سالن کلی قیمت دارد!!
وای برما اگر رسالت علمی و برنامه هایی این چنین را با پول بسنجیم و ثمره‏ی فعالیت های درازمدت حرفه ای را با سود مادی آنی محک بزنیم.
متاسفانه نه تنها بابت آن محل صدمیلیون تومان درآمد برای کنگره ایجاد نشد که از همان روز اول در آنجا (مقابل در ورودی) ژتون جوجه کباب، باقلاپلو، زرشک پلو و چلوماهی فروخته می شد، در حالی که این کار می توانست به راحتی در کنار رستوران انجام شود، همان جایی که به انجمن های تخصصی داده شده بود یا انتهای محل ارائه پوستر ...

money_instead_of_irden.jpg (34.18 کیلوبایت)

سلام

کنگره امسال واقعاً نسبت به پارسال منظم تر بود. من که هردو تا را شرکت کردم از مدیریت کنگره چهل و نه خیلی راضی هستم و امیدوارم همه کنگره های بعدی هم مثل این یکی آروم و منظم باشه. سال قبل برای پس گرفتن موبایلمون بیچاره شدیم. چه خوب شد آقای ... رو دعوت نکردین که باز مثل اون اوضاع پیش بیاد.
راستی ایردن که برای خیلی برنامه ها گزارش میده و نظر میده چرا برای این کنگره هیچ گزارشی نداد؟

همکار عزیز، دانشجوی عزیز

دراین کنگره آنقدر بچه ها کلافه شده بودند که جایی برای دقت در اوضاع مدیریت کنگره و گزارش به مدیریت ایردن باقی نموند. هنوز خیلی از خاطرات این کنگره را نقل نکرده ام. مجبورم کردید که یکی دیگر از خاطراتم را برایتان نقل کنم:

تعهد کتبی ایردن به حراست

روز دوم کنگره49 دو همکار ایردن که در زمینه عکاسی تخصص دارند برای تهیه چند عکس به ما پیوستند. مدیر ایردن به ایشان گفته بودند که عکاسی کنگره باما نیست، شما فقط از نکات مهمی که مشاهده می کنید عکس بگیرید. هنوز چند دقیقه ای از شروع کار آنها نگذشته بود که یکی از آنها با عجله و ناراحتی به من مراجعه کرد و گفت دوربین حرفه ای مرا حراست گرفته و گفته یکی از مدیران ایردن بیاید. وقتی به قسمت حراست رفتم گفتند مدیران کنگره گفته اند اینها باما هماهنگ نکرده اند و شما حق عکسبرداری نداشته اید. عکس ها را پاک کرده بودند و دوربین را می خواستند به مقام بالاتر بفرستند. کلی توضیح دادم که آقای محترم کار ما این است و این آقایان هم برای تهیه چند عکس خبری اینجا هستند، ایشان گفت پس تعهد کتبی بدهید که تکرار نکنید وگرنه پلیس امنیت (سروان ...) دوربین را ضبط می کنند چون اینجا مقامات مملکت تردد دارند حساس است و مثل رکسانا صابری خواهید شد!! بالاخره با تحمیل آنها ناچار تعهدکتبی نوشته تا توانستم دوربین بچه ها را پس بگیرم. یکی از همکاران می گفت که در این اثنا رییس محترم کنگره هم تا پشت در آمده بودند که وقتی عنوان شد مشکل برای ایردن پیش آمده برگشته و گفتند خودشان حل می کنند...

از همه شما ممنون که جایی برای اظهارنظر گذاشته اید. من نکته ای رو خواستم بپرسم. چرا در محل انجمن ها که بالا کنار رستوران بود ما انجمن دندانپزشکان عمومی رو ندیدیم؟ من شخصاً از دوستان عزیز انجمن گله دارم و انتظار دارم که با حضور همه افراد کارشناس کار به صورت بهتری پیش بره.
با امید موفقیت برای همه مدیران دلسوز حرفه

سلام بر شما

مگه این کنگره مربوط به دندونپزشکا نبود؟ پس چطور تابلو سایت ایردن را که مال همه گروه های حرفه ای دندانپزشکی هست جمع کردند اما تابلو جامعه دندانسازان از لحظه اول تا آخر کنگره دقیق دم در اصلی ورودی کنگزه قرار داشت؟ اینم آقای دکتر غزنوی جلو در ورودی اصلی:

stand_forbidden.jpg (27.52 کیلوبایت)

هزینه برگزاری یک کنگره علمی،
آهی فروخفته!

ما هر سال کنگره علمی تشکیل می دهیم. همین 7 ماه پیش بود که کنگره 48 را داشتیم و حالا کنگره ی 49 را برگزار می کنیم. در هر کنگره صدها نفر از دندان پزشکان و دانش جویان و گروه زیادی از کارمندان انجمن ماه ها به تکاپو می افتند تا 4-3 روز کنگره در سطحی فراخور نام و شان جامعه ی دندان پزشکی برگزار شود. آیا تاکنون از خود پرسیده ایم که هزیته ی برگزاری یک کنگره چقدر است؟
اولین رقم در محاسبه ی هزینه ها، اجاره ی مکان برگزاری کنگره است. ما امسال فقط برای اجاره ی برج میلاد حدود چهارصد میلیون تومان پرداخته ایم. بله چهارصد میلیون تومان. این هزینه را در آخرین تحلیل خود جامعه ی 25000 نفری دندان پزشکان می پردازد نه کس دیگر. ما یک نهاد غیردولتی هستیم و می بایست بتوانیم بروی پای خود بایستیم. در شرایط فعلی چاره ای جز پرداخت این رقم بالا نداریم.
این که چرا جامعه ی پزشکی ایران جایی برای برگزاری همایش های خود ندارد و با شروع زمان برگزاری کنگره ها تب کابوس دار می گیرد، بماند.
هزینه ی بعدی را برگزارکنندگان و فعالان کنگره می پردازند. تعطیل کردن مداوم مطب برای رسیدگی به کارهای اجرائی و قبول زیان های مالی که نصیب داوطلبان برگزاری کنگره و اعضای هیات مدیره انجمن می شود. اگر حداقل درآمد دندان پزشکان متخصص و عمومی و دانش جویان را در نظر بگیریم این رقم بیش از هزینه ای می شود که برای برگزاری مکان کنگره می پردازیم. یکی از دوستان می گفت: اگر به جای آمدن به انجمن و تعطیلی مطب، چند نفر را استخدام کنیم و در این مدت در مطب کار دندان پزشکی کنیم و دستمزدمان را روی هم بریزیم، هم اجاره ی محل برگزاری کنگره در می آید و هم یک چیزی برای انتشارات می ماند!!
هزینه بعدی را شرکت کنندگان در کنگره می پردازند. صدها دندان پزشک سخنران ساعت ها وقتشان را صرف آماده کردن مقاله و سخنرانی می کنند تا بار علمی کنگره را بالاتر از کنگره ی پیشین نگه دارند. اگر دستمزد این بزرگان را با دید اقتصادی ارزیابی کنیم چند میلیون تومان می شود؟ باور بفرمایید به میلیارد سر می زند.
نزدیک به 4000 دندان پزشک شرکت کننده 4 روز تمام از شهرستان ها و منطقه های شهری تهران مطب ها را تعطیل یا نیمه تعطیل می کنند. هزینه ای به هر حال به تک تک شرکت کنندگان تحمیل می شود.
اگر همه ی این هزینه ها را جمع بزنیم می بینیم در مجموع جامعه دندان پزشکی ایران برای برگزاری هر کنگره میلیاردها تومان سرمایه گذاری می کند و حق دارد اگر انتظار داشته باشد هزینه نیم میلیاردی اجاره مکان برگزاری کنگره به نوعی از دوشش برداشته شود تا بتواند نفسی بکشد.
کنگره را نمی شود تعطیل کرد و کار گسترش علم و ایجاد امکاناتی برای بالا بردن سطح دانش و توانمندی همکاران دندان پزشک گوهره ی درونی و علت وجودی انجمن علمی غیردولتی است. اما بخشی از این هزینه را می توان کاهش داد. همکاری و همفکری و یاری و همت همکاران دندان پزشک این نسل می تواند با تهیه ی مکانی زینده دندان پزشکی ایران، یادگاری فاخر برای نسل های آینده ی دندان پزشکی میهن مان به یادگار بگذارد.
اگر در این میان، هموطن با معرفت و فرهنگ دوستی، با استفاده از امکاناتی که در اختیارش است یاریمان دهد، دستش را صمیمانه می فشاریم.
آیرج کی پور

همکاران خوب ایردن و همکاران عزیز کاربر

باسلام و ارادت حضور همه شما،
از طرف برخی عزیزان و دلسوزان حرفه تماسهایی باایردن گرفته شد که با نگرانی از این که مبادا پرداختن به حاشیه، ما را از متن و اصل باز بدارد، درخواست حذف انتقادات بالا را داشتند. درمذاکره ای که با این عزیزان شد مشخص گردید که به دلیل مشکلات اینترنت هنوز خودشان موفق به ملاحظه‏ی مطلب نشده اند و بنا به نقل تلفنی اشخاص خارج از حرفه به این نتیجه رسیده اند. قرار شد پس از بررسی دقیق تر موضوع با ما تماس بگیرند تا دقیق تر درمورد موضوع قضاوت کنیم. که کاش ما را از تماس و اظهارنظر مفید بعدی محروم نکنند.
ضمن احترام به این بزرگواران و آمادگی کامل برای انعکاس همه نظرات متفاوت فرهیختگان، در اینجا از همکاران ایردن تقاضا دارم درمورد هرگونه بی مهری نسبت به خود سکوت کنند و اجازه دهند که عرصه‏ی ایردن صرفاً برای طرح مطالب سایر حوزه های حرفه ای باشد. درواقع همانطور که تا کنون مدعی بوده و سعی در عمل به ادعای خود داشته ایم، ایردن می خواهد صرفاً یک آینه‏ی تمام نما از واقعیات حرفه باشد و درصدد طرح "خود" نیست. لطفاً عزیزانی که به هرنحو در این گروه حضور دارند با اغماض و ایثار و تجاهل تنها بازگوکننده‏ی مسائل دیگران باشند.
درمورد برخورد روز اول کنگره49 هم هرچند ممکن است نوع برخورد کاملاً پسندیده نبوده اما علت آن برنامه ریزی مدیران محترم کنگره بوده است که مقرر کرده بودند که انجمن های تخصصی و مراکز خیریه و فرهنگی از روز دوم در آن محل حضور یابند و این موارد موجب بی اطلاعی عزیزان ایردن و حضور در روز اول گردید:
1.رییس محترم کنگره در هنگام مصاحبه صوتی باایردن فرموده بودند ایردن چون قرار است برای کنگره کار کند می تواند روز اول بیاید
2. روز قبل از کنگره تعداد 20 دعوتنامه برای ایردن ارسال کرده بودند.
3. مدیر محترم اجرایی فردی را برای تماس با انجمن ها گمارده بودند کهبرنامه را به اطلاع برساند اما علیرغم ارسال فکس و مذاکره های متعدد قبلی، به دلیل مشغله زیاد، تماس با ایردن از قلم افتاده بوده است.

درعین حال نتیجه گیری این که مدیریت اجرایی کنگره هیچ پیش بینی برای حضور ما نکرده بودند که طبیعی است انتظار عزیزان ایردن قابل تحقق نبوده و بهرحال محبت نهایی این عزیزان در جادادن به ایردن در کنار انجمن ها و سایر مراکز علمی و فرهنگی قابل تقدیر است که از سوی مجموعه‏ی ایردن از همگامی این عزیزان سپاسگزاری می کنم و آرزومند موفقیت روزافزون آنها توأم با آرامش و نشاط هستم.

ارادتمند همه‏ی خدمتگزاران به فرهنگ جامعه

امیدوار باشیم و امیدوارانه زندگی کنیم و به امیدی که امیدمان نا امید نشود امیدمان را ادامه دهیم و امتداد امیدمان را با توکل به خدا به پیروزی و شادکامی وصل کنیم
-------------------------
سلام به همه ی دوستان
تقریبا همه ی مطالب بالا رو خوندم
جز راستی و حقیقت چیزی ندیدم .
ولی خوب همیشه حقیقت تلخ بوده.
این چند روز حضور در کنگره خوش گذشت.
اگر قرار باشه همه چیز همیشه بر وفق مراد و دل باشه که خوبیش حس نمیشه! لذتش به همین مخالفتهاست و موفقیتهای بدست آمده در این میان.
البته من به عنوان کسی که تو جامعه ی پزشکی نیستم و زمینه ی فعالیتم متفاوته باید بگم به من برخورد اما حالا که قرار شده سکوت کنیم من هم صحبتی ندارم جز این که:

هان مشو نومید چون واقف نه ای بر سرّ غیب
باشد اندر پرده بازی های پنهان غم مخور

باآرزوی پیشرفت بیشتر حرفه دندانپزشکی.

خدانگهدار
مصطفی-همکار ایردن

نکته‌ای بسیار جالب از سخنان پروفسور محمود ترابی‌نژاد

حضور دکتر ترابی‌نژاد در چهل و نهمین همایش انجمن دندان‌پزشکان ایران نکتات بسیاری را برای افرادی مثل من مشخص کرد.
اما مطلبی که در این متن کوتاه می‌خواهم بدان اشاره کنم، نکته‌ایست که ایشان در افتتاحیه همایش بیان کردند.
پس از کشیده شدن بحث به برگزاری همایش‌ها ایشان از تجربیات خویش از مدیریت همایش‌های مختلف در ایالات متحده سخن راندند.
از همایش دندان‌پزشکان آمریکا گرفته تا همایش اندودانتیست‌های آمریکا.
در سالی که ایشان مدیریت همایش اندودانتیست‌های آمریکا را بر عهده داشتند، شش ماه مرخصی (به قول خودشان Sabatical )گرفتند تا به کارهای کنگره برسند.
اما مدیران ما تا روز کنگره هم دست از مطب و دانشگاه برنمی‌دارند .
شاید نقدی وارد شود که مدیران هزینه‌ی زندگی خود را در این مدت از کجا تامین می‌کنند؟
در پاسخ باید بگوییم که در Sabatical Leave دانشگاه یا موسسه ی مورد نظر تمامی هزینه‌های قبلی را به فرد پرداخت می‌کند تا فرد با خیالی آسوده به مسئولیت‌هایش رسیدگی‌ کند.
سخن من این است، نیازی به شش ماه هم نیست.
کاش یک ماه و فقط یک ماه، مدیران ارزشمند، زمان خویش را بطور کامل صرف برنامه ریزی و رسیدگی به امورات همایش‌ها کنند.
به امید برگزاری همایش‌های بین‌المللی در سطح جهانی
سید وحید دهناد

گزارش من در مورد کنگره:
کنگره دندانپزشکی بزرگترین رویداد دندانپزشکی کشور است که سالی یکبار برگزار می شود و امسال چهل ونهمین آن در سالن همایش های برج میلاداز تاریخ ۱۵تا ۱۸اردیبهشت ماه بر گزار شد
مهمان ویژه امسال هم دکتر قالیباف شهردار تهران و صاحب خانه برج میلاد بود که ما انتظار داشتیم با وساطت و پا در میانی ایشان امکان بازدید از برج میلاد را به دندانپزشکانی که از سراسر کشور به کنگره امده بودند داده شود که اینگونه نشد وبازهم تا لب دریا رفتیم و تشنه بر گشتیم
مهمان دیگر کنگره جناب پرفسور ترابی نژاد استاد ایرانی دانشگاههای امریکا وسازنده ماده ام تی ای بود که چند سخنرانی جالب برای حاضرین ارائه نمودند
کنگره امسال هرچند موضوعات مختلف دندانپزشکی راشامل می شد ولی مباحث ایمپلنت وزیبایی رکورد دار حضور حاضرین در این جلسات بود
باتوجه به برگزاری کنگره قبلی در همین مکان به نسبت سال قبل ناهماهنگی و مشکلات کمتری وجود داشت
اطلاع رسانی اینترنتی و پیامکی از طریق متولیان بر گزاری کنگره هم از اقدامات مفید و موثر این دوره بود
افزایش امتیاز کنگره به بیست امتیاز و تحویل گواهی شرکت درآن بلافاصل پس از کنگره هم از نکات مثبت این دوره محسوب می شود
نمایشگاه کنگره هم قرار بود که فروش نداشته باشد که از روز دوم کم کم غرفه دارها شروع به فروش کردند ودر روزسوم وچهارم به اوج رسید

یک پیشنهاد:
باتوجه به همزمانی نمایشگاه و سخنرانیهای کنگره باید یکی را فدای دیگری کرد جا دارد که برای استفاده بهتر و بیشتر از مطالب و سخنرانیهای ارائه شده زمان نمایشگاه را چند روز بعد از گنکره نیز تمدید نمایند تا در فرصت و زمان مناسب افراد علاقمند تجهیزات و مواد مورد نیاز خود را تهیه نمایند

حاشیه ها :
۱-قرار است سریالی بنام دنداپزشکان ساخته شود که به همین منظور گروهی در کنار کنگره مشغول ثبت نام افراد علاقمند بودند
۲-سایت اینترنتی ایردن( http://www.irden.com/ )مشغول معرفی و عضو گیری از بین دندانپزشکان حاضر در کنگره بود
۳-یک مسابقه عکاسی هم برای دندانپزشکان تدارک دیده شده است که قرار است نفر اول را به گنکره ای در سنگاپور بفرستند
۴-امسال طبق مقررات و دستور وزارت بهداشت ثبت نام از روز دوم کنگره متوقف شد
۵-سالهای قبل سازمان تامین اجتماعی هزینه رفت وبرگشت دندانپزشکان شاغل در سازمان را با هواپیما پرداخت می کرد که امسال فقط هزینه وسیله نقلیه زمینی را متقبل شده بود و یحتمل سال آینده فقط هزینه رفت و برگشت پیاده (یک جفت کفش ورزشی )را پرداخت خواهد کرد
۶-دستگاه دیجیتال حضور و غیاب کنگره از روز دوم با دعای خیر شرکت کنندگان از کار افتاد و وظیفه آن مبصر دیجیتال به مبصران انسانی واگذار گردید
۷-دیدار دوستان و هم کلاسیهای سابق و برخی اساتید هم از لحظات شیرین وبیادماندنی بود
۸- نیم قرن است که کنگره در تهران بر گزار می شود آیا قرار است این روند تا کی ادامه یابد؟
۹- کنگره پنجاهم هم قرار است بطور ویژه وبین المللی سال آینده برگزار شود
صفحه: 1
کاربرهایی که این سخن را مرور می کنند (1 مهمان ها)