تلگرام ایردن، پایگاه دندانپزشکی irden.ir
در کانال تلگرام ایردن عضو شوید و خبرهای دندان‌پزشکی را از نگاهی دیگر بنگرید!
جستجو  کاربرها  قانون ها 
بستن
نام کاربری::
رمز عبور::
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ثبت نام
نام کاربری

صفحه: 1
ارتودنسی ناموفق, ارتودنسی کردم ترتیب دندانهایم بدتر شد�

با سلام و تشکر از شما عزیزان که این فرصت رو برای طرح سوال فراهم کردید.

من دانشجوی هند هستم و دوسال پیش در یکی از دندانپزشکی های اینجا که دکترش هم ایرانی بود(دکتر پویا) دندونهام رو ارتودنسی کردم
علت رجوع من به دندان پزشکی فقط چکاپ سالانه بود نه چیز دیگری اما من از بچگی فقط یک دندون کج دارم و اسمش رو نمیدونم چی میشه به ایرانی اما اولین دندون کنار دوتا دندون بزرگ جلو / بالا / چپ هست و قرینه ی سمت راست اونو ندارم و البته ارثی هست اما سایرین مشکلی ندارند ولی برای من همون دندون از دورانی که دندون شیری افتاد کج شد و دکتر اینجا هم که رفتم فقط ازش سوال کردم این دندون رو آیا میشه کاری کرد یا نه که پیشنهاد ارتودنسی رو به من داد!!! منم قبول کردم و همون جلسه قالب دندون رو از من گرفت و از همون شب چند تا تیکه پلاستیکی گذاشتن لای دندونهای عقب که یلی دردناک بود و یک هفته بعد ارتودنسی کردم!
من به خاطر اینکه زیاد پیپ میکشم دندونهام جرم زیادی داره و حتی قبلش به دکتر گفتم که جرم گیری کنه که گفت بعد از ارتودنسی میکنن نه قبلش! منم چیزی نگفتم اما بعد از ارتودنسی و قبل از خروج از مطب دکتر از یکی از پلاکها صدای شکستن اومد و به دکتر گفتم وقتی که داشت دستش رو میشست و گفت این صداها طبیعیه!!
هنوز به خونه نرسیده بودم که احساس کردم یک سوزن رفت توی لثه هام و دست زدم دیدم همه ردیفها در اومده و از فشار فنر هاش سر یک طرف از میله فنری رفته توی لثه ام...
بگذریم که این مصیبت که پلاکها هر چند وقت یکبار در می اومد و خلاصه کار من هفته ای دوبار رفتن پیش دکتر بود برای چشباندن دوباره ی پلاکها که خود دکتر هم کم کم صداش در اومده بود! و منم خجالت میکشیدم برم... تا این حد!
زمانیکه خواستم بیام ایران هم همین مشکل بود که نرفتم دکتر و چون یکی از پلاکها باز هم در اومده بود به یک دکتری التماس کردم فقط اون یک پلاک رو بچسبونه برام تا مثل پیرمردها تو فرودگاه پدر و مادرم رو بغل نکنم!
ایران اولین کاری که کردم چکاپ دندونها و ارتودنسی بودو اونها گفتن این یک مدل خیلی قدیمیه که استفاده شده و بهش میگن روش " بگ" و ایران کسی این روش رو کار نمیکنه!
باز هم التماس که این رو بچسبونن و چند روز بعد که دراومد به واسطه حرف اون عزیزان و سابقه ای که داشتم از خیر ارتودنسی لعنتی کشیدم و با کلید خونه دونه دونه پلاکها رو از دندونهام کندم و وقتی به هند برگشتم دیگه دکتر نرفتم و به کلی حس بدی نسبت به ارتودنسی پیدا کردم و پولی هم که داده بودم حلال اون دکتر کردم چرا که عذابش سخت تر بود!
اینهمه طولانی نوشتم اینکه از شما عزیزان بپرسم اصلا برای یک دندون نیازی به ارتودنسی هست یا نه؟ البته دکتری که هند رفتم پیشش گفت فک شما روی هم هست و به مرور زمان ممکنه دندونهات ساییده بشه و یک دلیل ارتو همون بود! اما من برای اون دندون این اقدام رو قبول کردم!
میخوام بدونم برای یک دندون لازمه ارتو کنم دوباره یا اینکه روش بهتری هست که همون دندون اصلی یکجوری راست بشه و به حالت طبیعی برگرده... باور بفرمایید از این حالم شکایتی ندارم اما اگه این حالت بشه که درست بشه حاضرم در ایران دوباره این کار رو انجام بدم اما واقعا دکترش کسی نباشه که برای پول کار کنه و به قول گفتنی به جوری اهل فن باشه که صادقانه مسیر درست رو نشون بده و طبق وجدان کاری عمل کنه... اگر لازم باشه عکس هم میتونم برای شما عزیزان ارسال کنم ضمن اینکه من 9 روز دیگه دارم میام ایران و اگه میتونید یک مرکزی رو به من معرفی کنید و البته ممنون میشم که یک اطلاعات ضمنی بدید...
با تشکر و باز هم تشکر از اینکه این امکان و فرصت رو برای هموطنان فراهم کردید
موفق باشید و سلامت و استوار
یا علی

دوست گرامی، محسن عزیز
پیام شما حاوی نکات مختلف مهمی است که پاسخ به آن مستلزم ذکر نکات بسیاری است اما مختصراً مواردی را عرض می کنم و سایر توضیحات لازم را به اساتید محترم همکار واگذار می نمایم:
- تکنیک "بگ" علیرغم قدیمی بودن کارایی لازم را برای اخذ پاسخ درمانی مطلوب دارد و تبحر ارتدنتیست در کنار همکاری بیمار می تواند منجر به نتایج ارزشمندی شود. هر متخصص باتکنیک خود کار می کند و استفاده از یک روش خاص ارجحیتی بر روش های دیگر برای بیمار ندارد و تفاوت در هزینه مادی و معنوی خود متخصص است.
- عدم همکاری شما در عدم پیشرفت درمان از فرمایشات خودتان کاملاً روشن است.
- برای اظهارنظر دقیق درمورد مشکل شما لازم است تصویر یا تصاویری ارسال بفرمایید.
- اگر تماس دندان ها خوب نیست و بخصوص اگر احساس خوبی از دندان های خود ندارید حتماً ارتدنسی مجدد انجام دهید و اطمینان داشته باشید اگر کار را به کاردان و متخصص ارتدنسی (ارتدنتیست) بسپارید قطعاً نتیجه خوبی خواهید گرفت. اخذ نتیجه موکول به اعتماد و تحمل دوره درمان است.

با سلام و آرزوی موفقیت

من 28 سال دارم پنج سال پیش ارتدونسی در ناحیه فک بالا انجام دادم متاسفانه به علت عدم توجه دکتر معالجم دچار تحلیل در ناحیه فک شدم که علت آن را فشار بیش از حد به روی دندان هایم تشخیص دادن در حال حاضر تا حدودی تحلیل فک بهبود یافته اما متخصصین متعددی من را از ارتدونسی برحذر داشتن اما من به شدت به علت به ریختگی وجابجایی دندانهایم دچار درد هستم به طوری که قادر به خوردن هر نوع غذایی نیستم و مجبور هستم فقط غذاهایی را بخورم که نرم میباشد ایا من میتوانم دوباره ارتدونسی انجام دهم و به کدام مرکز می توانم مراجعه کنم و ایا راه درمانی برای درمان تحلیل فک من هست
با تشکر

سلام.
من دختری 23 ساله هستم که دندانهای فک بالایم از هم فاصله دارد. دندانهای فک پایینم هم بسیار نامرتب و کج است به طوریکه هر وقت مسواک میکنم 2 تا از دندانهایم در معرض مسواک قرار نمیگیرد و زرد شده است.
در موقع خندیدن مجبورم دهانم را ببندم! لطفا مرا راهنمایی کنید که آیا باید دندانهایم را ارتدونسی کنم؟ خیلی از افراد مرا می ترسانند که ممکن است چهره ام با ارتدونسی کردن به هم بخورد ویا اینکه بعضی می گویند ارتدونسی معایب فراوانی دارد از جمله عفونت دهان و دندان و ...
لطفا مرا در این باره و معایب ارتدونسی راهنمایی ام نمایید.
اگر بخواهم هر دو فک بالا و پایینم را ارتدونسی کنم هزینه آن چقدر می شود؟
با تشکر فراوان از شما.
سیما

کاربر محترم
درودبرشما،
درمان ارتدنسی یکی از درمان های تخصصی بسیار رایج و موفق درسراسر جهان است که با اهداف مختلفی انجام می شود. از جمله فواید آن می توان به رفع نازیبایی دندان ها و همچنین تسهیل بهداشت دهان اشاره کرد که شما به آنها توجه داشته اید. اگر ارتدنسی موجب مشکلات اساسی برای فرد می بود تا به حال دوام نمی آورد. به شما توصیه می کنم سخنان غیرعلمی افراد را فراموش کنید و با افزایش آگاهی علمی از طریق مطالعه کتاب یا جستجو در اینترنت "ارتودنسی" Orthodontics را بشناسید و سپس ضمن مشورت با یک متخصص ارتدونسی قابل اعتماد، درمورد مشکل خود عاقلانه ترین تصمیم را بگیرید.
اگر نطر "ایردن" را درمورد خود بخواهید لازم است همراه سوال خود مدارکی هم ارسال کنید که حداقل آن تصویر دندان هاست.
ضمناٌ این پایگاه درمورد قیمت خدمات اطلاع رسانی نمی کند و پاسخگوی سوالات علمی شماست.
smile_2.jpg (13.83 کیلوبایت)

Ba salam man ye javane 20 sale hastam.dandanhaye fake bala va payinam namorattab boode va hamchenin rooye ham farar nemigirand(estelahan nishe baz).be gheyr az in mosheke fak niz daram akke payinam agab tar az fake balam hast.man ba chan jarrahe fakko soorat mashvarat kardam ve oona goftam hich charei nadaram joz inke aval dandoonamo ortodensi konam va bad amale jolo keshidane fakk.be khatere inke age dandoonam radif nabashan momkene bad amale fak fakkam be halite gablish bargarde.aya vaghean man charei joz ortodensi va bad amale fak nadaram ya doktora be khatere soode khodeshoon in harfaro mizanan.va dar zemn ba in dandoonayi ke daram be nazare shoma ortodonsi cheghad tool mikeshe.bazia goftan 24 mah bazia 18 mah va hatta yeki az ortodensa goft ba ortodensie daemi mishe too 1 sal dandoonat radif mishan.ye soale dige daram ke age belafasele age bad az ortodensi dandoona amal fakk soorta begire eshkali dare ya na.va inke aya emkan dare bad ortodensie dandoona bazma ehtemal dare ke fakkam bade amal dobare be halite avalesh bargarde.yeki az jarraha be m an goft ke vase amale fak bayad dandoonaye fake bala va payin rooye ham garar begiran.yani man mitoonam faghat in moshkelo hal konam va bad az amale fakk dandoonamo hal konam.ya bayad gable amal dandonam radif ham beshan.man dige kamelan gij shodam age momkene mano dagig rahnamayi konid.ba tashakkor.

سلام
من 16 سال دارم و تازه رفتم پیش دکتر واسه ارتودنسی
دندونای فک بالام خوبه ولی فک پایینم یه خورده کج و کوله ست...دکترم گفته دندونای بالامم ( یه خورده کجه...خیلیی کم) باید ارتدونسی کنم ولی یه دکتر دیگه گفته با ترمیم خوب میشه...به نظر شما ارتدونسی هتره یا ترمیمی؟ من اصلا نمیدونم ترمیمی چه جوریه؟؟//
صفحه: 1
کاربرهایی که این سخن را مرور می کنند (1 مهمان ها)