تلگرام ایردن، پایگاه دندانپزشکی irden.ir
در کانال تلگرام ایردن عضو شوید و خبرهای دندان‌پزشکی را از نگاهی دیگر بنگرید!
جستجو  کاربرها  قانون ها 
بستن
نام کاربری::
رمز عبور::
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ثبت نام
نام کاربری

صفحه: 1
مشاوره

سلام دختری هستم 20ساله دو دندان جلویی (پیش)فک پایین من بعد از افتادن دندانهای شیری دیگه در نیامد وحالا این فاصله کم شده در حدود یک دندان کوچک ضمنآفک من پهن نیست وفک بالا کاملا فک پایین را میپوشاند به متخصص ارتودنسی مراجعه کردم اما یکی گفته که تا استخوان وسط ازبین نرفته باید دنداها جمع شود اما دیگری میگوید که باید حدود 2سال تا 2.5 ارتودنسی شود بعد فضا برای گذاشتن یک دندان ایجاد میشود که یک دندان بگذارم حالا من میخواستم نظر شما را هم در این مورد بدانم میدانم بدون عکس نمیشود نظر داد اما میخواهم ببینم شما کدام را ترجیح میدهید. متشکرم

I personally dont like to have any artificial tooth in the mouth ,when there is apossible of closing the space of the missing tooth ,so this is my advice to have a complet clinical examination and have proper treatment approach .

Best Regards
Dr.Showkatbakhsh

khanomi hastam 30sale ke modat 9 mah aST KE ORTODENSI KARDAM AYA dar ayande moshkeli az nazar lagh shodan dandanhayam nadaram dar hale hazer nesbat be ghazaye sard hasas va darde shadidi dar koliie dandandhayam ehsas mikonam be torike baraye shostosho dandanhayam bayad az abe garm estefade konam lotfan rahnamaei konid

مهما ن های محترم بی نام سلام بر شما
قبل از هر پاسخی تاکید بر این نکته ضروری است که هرگونه اظهار نظردقیقی مشروط به شناسایی دقیق مشکل است و درغیر این صورت تنها کلی گویی امکان پذیر است. حداقل مدرکی که کاربران محترم به راحتی می توانند ارسال نمایند تصویر ناحیه است که معمولا آن را دریغ می فرمایند
بهرحال درمورد سوال دخترخانم 20 ساله بنده هم طبق نظر آقای دکترشوکت بخش معتقدم بهتر است حتی الامکان از دندان مصنوعی احتراز شود. در مورد خانم 30 ساله هم اطلاعات با هم هماهنگی ندارد و اظهار نظر ممکن نیست. حساسیت دندان ها به مسواک زدن بهتر است توسط یک متخصص ریشه دندان (اندودنتیست) و یا یک متخصص لثه (پریودنتیست) بررسی و اظهارنظر شود.
در صورت نیاز به توضیح بیشتر لطفا تصویر دندان ها را ضمیمه کنید

این هم نمونه ای از بستن فضا بدون ارتدنسی
ZOOM Whitening of all teeth and 6 porcelain veneers, instant orthodontics
Veneer.jpg (18.75 کیلوبایت)

سلام دکتر عزیز
من 24 سال سن دارم.
من، نام و پروفایل شما را در سایت دندان پزشکان دیدم. با توجه به این که بسیاری از بیماران را سخاوتمندانه و باحوصله و دقت بسیار زیاد راهنمایی نموده بودید، می خواستم از شما خواهش کنم بزرگواری نموده و به سوالاتمن پاسخ دهید، در این صورت لطف بسیار بزرگی در حق من می نمایید.
مشکل اصلی و اولیه من در رابطه با دندان هایم، این است که دندان های جلو بالا، روی دندان های کناری آنهاافتاده و همان طور که در عکس دیده می شود کمی به سمت یکدیگر زاویه دار شده اند.نتیجه مشاوره من با متخصص ارتودنسی این بود که ایشان به من گفتند که مشکل اصلی و اولیه من مشخصبودن لثه بالا در حین خندیدن است که باید با درمان ارتودنسی و جراحی فک درمان شود. در ضمن به من گفتندکه روی هم افتادگی دندان های جلو کوچکترین مساله دندان های من است که با ارتودنسی شش ماهه قابل حلمی باشد و فرمودند که من به دلیل مشکلات دیگر احتیاج به درمان جامع تری دارم.
مشکلات دیگری که برای من برشمردند در رابطه با زاویه بین خطوط سفالومتریک بر روی رادیوگرافی سفالومتریکه SNB و SNA جانبی است. همان طورکه در عکس مشخص است، ایشان به من فرمودند اختلاف زوایایکه مطلوب آن 90 درجه است در IMPA در حالت ایده ال باید 2 درجه باشد در فک من 7 درجه و اندازه زاویه رادیوگرافی فک من 105 درجه می باشد. سپس در جواب سوال من که پرسیدم "آیا برای حل شدن این مشکل با ارتودنسی، محور طولی دندان ها چرخش می کند یا نسبت فک بالا به پایین تغییر می کند؟" ایشان فرمودند کههردو. در ضمن فرمودند برای انجام ارتودنسی باید دو دندان آسیای کوچک از بالا کشیده شود. در مورد دندان های پایین هم معمولا آسیاهای کوچک کشیده می شود؛ اما چون دندان های 6 سمت راست و چپ پایینمن هیچ کدام در وضعیت مطلوبی نیستند (در مورد دندان 6 سمت راست اکثر متخصصین دندان پزشک به جز یک نفر فرمودند که بهتر است کشیده شود- دندان 6 سمت چپ، روت کانال شده است) بهتر است که آنها کشیده شوند، وبا توجه به این که این دندان ها بزرگ هستند برای جا به جایی آنها به زمان بیشتری احتیاج است و ارتودنسی من حداقل دو سال به طول می انجامد. اما توضیح بیشتری ندادند. وتمایل هم نداشتند که توضیح بیشتری بدهند.
با وجود این که من برای تصمیم گیری راجع به ارتودنسی احتیاج به اطلاعات بیشتری داشتم، اما برای انجام ارتودنسی برای چهام خرداد وقت گرفته ام. اما متاسفانه با توجه به سوال های باقی مانده در ذهنم به شدت دچار شک و تردید و نگرانی و اضطراب شده ام. به همراه این ایمیل، چند عکس از دهان و دندان های خود، همچنین عکس رادیوگرافی فک و دندان های خود را ضمیمه می نمایم.
- من تصور می کنم با توجه به این که دندان شش راست و چپ من در حال حاضر هر دو تا حدود زیادی فاقد تاج می باشند، در نتیجه دندان های فک بالا و پایین در جای صحیحی نسبت به هم قرار نمی گیرند. یعنی احتمالاً اگر این دو دندان سالم بودند- و یا درمان و روکش شده بودند- دندان های فک پایین و بالا در هنگام قرار گرفتن روی هم فاصله کمتری با هم داشتند و در نتیجه اندازه زاویه مقدار کوچکتری بود. یعنی این اختلاف زوایه تا حدودی تفاوتی مصنوعی است که در اثر خراب ANB بودن دندان ها ایجاد شده. آیا تصور من صحیح است؟
- آیا برای رسیدن به زوایای مطلوب بین نقاط سفالومتریک، محل ریشه دندان ثابت مانده و محور طولی دندان چرخش کرده و همزمان با آن فک پایین به جلو و فک بالا به عقب حرکت می کند؟ سوال مهم من در ارتباط با این موضوع این است که آیا چنین تغییراتی در دندان و فک باعث تغییر چهره نمی شود؟
و اگر چنین است، میزان این تغییرات چقدر است؟ من برای این که میزان این تغییرات را حدس بزنم درعکس شماره 3 سعی کردم این زوایا را تا حدودی تغییر دهم، البته احتمالاً این کار من از نظر شما بچگانه به نظر می رسد اما چاره دیگری برای فهمیدن این موضوع نداشتم. تا حدودی به این نتیجه رسیدم که احتملاً جای لب های بالا و پایین نسبت به هم جا به جا خواهد شد. و متاسفانه باعث تغییر چهره خواهد شد. آیا نتیجه گیری من درست است؟
- من تصمیم گرفته ام که ارتودنسی را انجام دهم اما جراحی فک را انجام ندهم، آیا این تصمیم درستی است؟
- تا جایی که اطلاع دارم پس از ارتودنسی ثابت، حداقل باید به مدت 1 سال از پلاک متحرک استفاده کنم و در نتیجه احتمالاً به مدت 3 تا 4 سال درگیر مسائل ارتودنسی خواهم بود. که با توجه به شرایط سنی من تا حدود زیادی دشوار است. آیا نتایج ارتودنسی آن قدر موثر خواهند بود که من این سختی را به خودم تحمیل کنم؟
- آیا راه بهتر این نیست که فقط دندان های جلو بالا با ارتودنسی شش ماهه جا به جا و مرتب شوند؟
(گرچه متخصصی که به ایشان مراجعه نموده ام به هیچ وجه با این مساله موافق نیستند و معتقد به درمان جامع می باشند)
- یکی از دلایل دیگری که من را درمورد انجام ارتودنسی مایل می کند، چفت نبودن دندان های فک بالا و پایین به صورت طبیعی است که یکی از متخصصینی که به ایشان مراجعه نمودم به من گفتند.
همچنین وضعیت نامطلوب دندان های شش پایین است که پیش از این نیز توضیح دادم. یعنی تصور می کنم در صورتی که مجبور به کشیدن دندان شش سمت چپ باشم و جای این دندان خالی بماند، علاوه بر مشکل در جویدن، قرار نگرفتن درست دندان ها بر روی هم باعث کج شدن فک پایین نسبت به بالا خواهد شد (که در حال حاضر نیز با توجه به از بین رفتن تاج دندان، تا حدودی این اتفاق افتاده است)، در صورتی که با درمان ارتودنسی این جای خالی پر خواهد شد و همچنین وضعیت قرار گیری دندان ها بر روی هم نیز اصلاح خواهد شد. البته می دانم که راه دیگر پر کردن جای خالی این دندان به غیر از ارتودنسی ایمپلنت کردن است که هزینه آن نیز بسیار زیاد است.
از این که سوالات من بسیار طولانی هستند از شما پوزش می خواهم. اما اگر لطف نموده و حتی به فقط به چند مورد آنها هم پاسخ دهید کمک زیادی به من نموده اید.
بسیار متشکرم
saman_x-ray.jpg (15.75 کیلوبایت)

سلام
نحوه سوال کردن شما نشاندهنده این است که فرد دقیق و فهیمی هستید. لطفا برای پاسخ دقیق تصاویر زیر را بفرستید تا با داشتن مدارک بهتر امکان ارائه پاسخ بهتر فراهم باشد. هرچند هیچ مدرکی کار معاینه را نمی کند.
نمای فتوگرافیک تمام رخ تمام سر و صورت
نمای فتوگرافیک نیمرخ کامل
نمای فتوگرافیک تمام رخ درحال خنده
نمای فتوگرافیک نیمرخ درحال خنده
نمای فتوگرافیک دندانها رویهم: دندانهای عقب رویهم باشند
OPG تصویر رادیوگرافی اپی جی
دو رادیوگرافی پری اپیکال از دندان های شش پایین
شادوبانشاط باشید

سلام دکتر
از لطفتان صمیمانه متشکرم
پیدا کردن مدارکی که شما فرمودید کمی طول کشید و متاسفانه دیروز بعد از اسکن کردن تصاویر رادیوگرافی و آوردن سی دی به منزل متوجه شدم که اسکن به خوبی انجام نشده و تصاویر از وضوح کافی برخوردار نیستند. امروز پس از جست وجوی زیاد موفق به یافتن مکانی شدم که از تصاویر پزشکی اسکن تهیه می کردند.
فقط در مورد تصویر opg لازم است توضیح دهم که این تصویر مربوط به حدود 6 ماه پیش است. تغییری که در این مدت بر روی دندان هایم اتفاق افتاده این است که کلیه پوسیدگی ها درمان شده اند.
امیدوارم تصاویر فتوگرافیک نیز مطابق دستور شما باشند. البته برای تهیه این تصاویر هم قطعاً احتیاج به یک نفر داشتم که منو بخندونه تا تصاویر گویای واقعیت باشند، که این مساله هم زمان بر بود ;-)
با سپاس مجدد
سحر
کلیه تصاویر درخواست شده به ایمیل [email protected] ارسال شد.
OPG.JPG (6.45 کیلوبایت)

کاربر محترم ایردن، درودبرشما
پیام مفصل شما را به دقت خواندم. دقت نظر و کنجکاوی شما قابل تحسین است، لذا سعی می کنم درحد بضاعت علمی و درک شخصی، پاسخ شما را به بهترین شکل ممکن عرض کنم. البته طبعاً می پذیرید که این پاسخ لااقل به سه دلیل نمی تواند کامل ترین باشد. یکی عدم معاینه بیمار که بسیار مهم است. دوم مفصل بودن بحث که توضیح و تفهیم آن صدها و هزاران صفحه مطلب را دررشته ارتدنسی شامل می شود. سوم محدود بودن پاسخ به درک و دانش شخصی بنده.
تشخیص من از مشکلات فک و دندانی شما این است:
1. مشکل اصلی “Gummy smile” یا "دیده شدن دندان ها درخنده" است. این مشکل دراثر نحوه رشد فک بروز می کند که طبعا عامل اصلی می تواند ژنتیک باشد. ناهنجاری های فکی در سنین زیر12سال با درمان های فانکشنال ارتدنسی تا حدی قابل تخفیف یا درمان است اما در سن شما اگر شدید نباشد تنها با ارتدنسی و گاه جراحی زیبایی لثه آن را کاهش می دهند. درموارد شدید یا مواردی که بیمار آن را تحمل نمی کند درمان بهتر و دقیق آن جراحی فک بالا توام با ارتدنسی است که با جابجا کردن فک بالا به سمت بالا مشکل رفع می شود. این جراحی Maxillary Superior Repositioning نام دارد و معمولا جزو کارهای عادی جراحان فک و صورت است که کمترین برگشت و به عبارتی بیشترین موفقیت را دارد. در مورد تصمیم به جراحی سلیقه فرد، خانواده و جامعه حرف اول را می زند و نمی توان عوارض جدی برای عدم درمان ذکر نمود. البته درموارد شدید تاثیرات منفی روحی – روانی و گاه خشک بودن دائمی لثه ها می تواند مشکل زا باشد.
2. مشکل دیگر شما رابطه دندان ها باهم است. هم عمق درهم رفتگی دندان ها زیاد است: Deep Bite
3. و هم فک پایین قدری بیش از حالت طبیعی عقب تر از بالاست: ClassII.
4. به این مشکل شلوغی دندان ها را هم می توان افزود که چندان زیاد نیست اما معمولا برای بیماران این مشکل بیشتر مطرح می شود. برای درمان این سه مشکل راه های درمانی زیادی در ارتدنسی وجود دارد که ذکر آن ها در این بحث نمی گنجد و هر متخصص بر اساس "نوع دستگاهِ" ارتدنسی که استفاده می کند، "تکنیک درمانی"، "تبحر" و "تجربه" و خلاصه "تشخیص" و سلیقه" اش می تواند درمان متفاوتی را پیشنهاد و باموافقت بیمار انتخاب نماید.
5. از جمله مشکلات شما مشکلات شدید دندان های شش پایین و تا حدی آسیاهای کوچک (پرمولر) بالاست که اگر قصد انجام درمان های ارتدنسی و جراحی فک داشته باشید حتما بایستی قبل از آغاز درمان برای آنها تصمیم گیری شود.
6. بهداشت دهان شما تا بحال دچار مشکلات جدی بوده (*)که اگر ادامه داشته باشد انجام درمان های گران (ارتدنسی، جراحی فک و ایمپلنت) به صلاح نیست.

نتیجه گیری:

اولا همه گفته های دکتر ارتدنتیست شما در تشخیص مشکلات شما صادقانه و دقیق بوده است ولی طبعاً درمورد طرح درمان همانطور که گفتم عوامل مختلف دخالت دارند که نباید الزاماً با نظر من یکی باشد.
درثانی به دقت توجه داشته باشید: "شما راه های منطقی و درست مختلفی را برای درمان خود پیش رو دارید که اختلاف عمده آنها در درون خود شماست نه در مخ متخصصین یا شرایط فکی-دندانی شما. پس به طور خلاصه فرمولی را به شما می دهم که در تصمیم گیری کمک خواهد کرد.
این نکته را توجه داشته باشید که شرایط طبیعی شما از نظر من متخصص به گونه ای است که مشکلی از بعد زیبایی چهره ندارید و اتفاقا وجود مشکل کلاس دو چهره را جذاب تر می کند. حالت بینی، لبها و تناسبات مختلف شرایط نه تنها مطلوب که خوبی را درزمینه زیبایی ایجاد کرده اند. پس این دیدگاه را هم درنظر داشته باشید. قبل از هر تصمیمی وجود یا عدم وجود موارد زیر را در خود بررسی کنید:
اگر (1) چهره و خصوصاً خنده خود را قبول ندارید، (2) حوصله حداقل سه چهارسال درمان های تخصصی را دارید، (3) مشکلات جراحی واحتمال برخی عوارض اندک بعدی برایتان قابل تحمل است و (4) از نظر مالی در تنگنا نیستید پیشنهادات من این است:
- دندان شش چپ پایین روکش پرشس (طلا و چینی) توسط یک متخصص پروتزهای دندانی معتبر که درآینده دور ایمپلنت خواهد شد.
- حذف دندان شش راست پایین و ایمپلنت و پروتز مناسب،
- دربالا هیچ دندانی نکشید. نظر یک متخصص پریو، یک متخصص اندو و یک متخصص ترمیمی زیبایی را درمورد شرایط دندانی و لثه خود بگیرید.
- از متخصص ارتدنسی خود بخواهید که طرح درمان مشترکی با جراح فک و صورت مرتبط با خود (**) ریخته و درمان توام ارتدنسی-جراحی را آغاز کنید. این درمان در ایده آل ترین حالت شامل تشدید مشکل کلاس دو با ارتدنسی اولیه ، جراحی فک بالا و درموارد معدودی فک پایین و سپس ختم کار با ارتدنسی تکمیلی است.
انتظار ختم کار در کمتر از چهار سال توقع بالایی است.
اگر موارد چهارگانه بالا مهیا نیست پیشنهاد دوم من این است:
- دندان های شش را همانگونه که عرض شد درمان کنید.
- از متخصص ارتدنسی درخواست کنید با یک درمان محدود شلوغی مختصر دندانی را از بین ببرند و در همین ضمن مختصری دندان های بالا را در فک فرو ببرند (توقع کم).
- با جراحی زیبایی توسط یک متخصص پریو (لثه) معتبر کمی لثه بالا را به سمت بالا ببرید (جراحی ساده و بی دردسر)
- توسط یک متخصص ترمیمی معتبر مشکلات نازیبایی ها و ترمیم های قدیمی را رفع کنید.
- از متخصص پریو درخواست کنید توسط یک بهداشتکار دهان بهداشت دهان را به شما آموزش دهند.
- از چهره و دندان های خود لذت ببرید و همیشه خندان و شاداب باشید و سربلند از این که اگر غفلتاً تا به حال به دندان هایتان صدماتی وارد شده با هزینه، حوصله و صرف وقت شرایط آنها را به وضعیت بسیار مطلوب رسانده و با روش علمی بهداشت دهان نه تنها مانع ایجاد مشکلات بعدی می شوید بلکه همیشه از دهان خوشبو و لثه و دندان های زیبایی برخوردار هستید. در صورت نیاز با یک متخصص گریم و آرایش در مورد روش تکمیل تناسبات چهره خود مشورت خواهید کرد.
- معمولاً سخت ترین راه بهترین راه نیست.
- همواره شاد و بانشاط باشید

---------------------------------------------
(*) مهم ترین ارکان بهداشت دهان : مسواک زدن سه بار در روز هر بار 3-5 دقیقه، رژیم غذایی کم قند، معاینات منظم دندان پزشکی برای کنترل سلامت دندان ها و بافت های نگهدارنده دندان است.
(**) بهتر است مسوولیت انتخاب جراح فک را بر عهده ارتدنتیست خود بگذارید. هماهنگ بودن این دو متخصص معمولاً برای بیمار نتیجه بهتری دارد.
(***) برای اسکن تصاویر رادیو گرافی الزاماً نیازی به اسکنرهای خاص ندارید. کافی است در ساعات روشن روز تصویر را روی یک شیشه تمیز پنجره بگذارید و با یک دوربین دیژیتال از آن عکس دقیقی بگیرید.
Anyway.jpg (18.11 کیلوبایت)

سلام دکتر عزیز
از پاسخ دقیق شما بسیار متشکرم و قدردانی می نمایم
اما ذکر چند نکته لازم است:
- باور کنید من به بهداشت دهان خود توجه می کنم. روزی حداقل سه نوبت مسواک می زنم! راجع به نحوه صحیح مسواک زدن و مراقبت از دندان هم به اندازه کافی مطالعه کرده ام. باور کنید من این قدر ها هم آدم بی توجهی نیستم. مشکل اصلی از جنس بد دندان و بدتر از آن عدم مراجعه به دندانپزشک در زمانی که به آن احتیاج داشته ام بوده است. پشت گوش انداختن و درگیر درس و زندگی بودن و ... باعث شدند که پوسیدگی ها مجال رشد بیابند.
- من با همه احترام و اعتقادی که به متخصص ارتودنسی خود دارم اما متاسفانه ایشان بعضی اوقات به طرزی غیر قابل پیش بینی عصبانی می شوند.
- پاسخ شما گزینه های جدیدی را برای تصمیم گیری در مقابل من قرار دادند اما یکی از سوالات مهم من به قوت خود باقی است. و من همچنان قادر به تصمیم گیری نیستم. البته می دانم که توقع راهنمایی بیش از این از شما داشتن واقعاً درست نیست. تا همین جا هم از لطف و برزگواریتان بوده که مرا راهنمایی کرده اید.
نمی دانم آیا می توانم همچنان بر سوال خود پافشاری کنم؟ من با چهره خود به هیچ عنوان مشکلی ندارم. مشکل من با دندان هایم در حین خنده است. من می ترسم که ارتودنسی علاوه بر تغییر وضعیت دندان ها باعث تعییر چهره به میزان زیاد نیز شود.
- پیشنهاد دوم شما و مراحلی که توصیه کردید - با توجه به این که زمان واقعاً کمتری را در رابطه با پیشنهاد اولتان و همچنین طرح درمانی که دکتر . . . به من پیشنهاد کرده اند، می برد - شدیداً توجه مرا جلب کرد. اما مساله اصلی این است که من نمی توانم این طرح درمان را به ایشان و یا هیچ متخصص دیگری پیشنهاد و یا تحمیل نمایم. زیرا تجربه به من ثابت کرده که این بیمار نیست که تعیین می کند چه درمانی برای او انجام شود؛ بلکه تنها انتخابی که وی می تواند انجام دهد این است که از میان پیشنهاداتی که متخصصین مختلف به او می دهند یکی را انتخاب کند. زیرا هرچند متخصصین به نظر یکدیگر احترام می گذارند اما به قول خودتان "هریک بر اساس نوع دستگاه ارتودنسی که استفاده می کنند، تکنیک درمانی، تبحر، تجربه و خلاصه تشخیص و سلیقه اش درمان متفاوتی را انتخاب می نماید."
اگر من این راه را انتخاب نمایم آیا می توانید متخصصی را در ایران: تهران به من معرفی کنید که بتواند این طرح درمانی را برای من پیاده نماید؟ متخصصی که به اندازه دکتر . . . قابل اعتماد باشند اما از ایشان انعطاف بیشتری داشته باشند؟
* دکتر با توجه به این که من ناچار شدم از نام های خاص استفاده کنم، خواهش می کنم که این مطلب مرا ویرایش کنید.
با احترام و سپاس فراوان
سحر

کاربر محترم، سحر خانم
چند نکته را برای شما روشن کنم
اولاٌ "درمان براساس نظر متخصص" شیوه ای قدیمی است که در آموزش نوین پزشکی ودندان پزشکی کاملا تغییر یافته و جای خود را به روش مدیریت "بیمار محور" یا "مشتری محور" داده است. هرچند هنوز هم بسیاری از متخصصین ما متاسفانه چه به لحاظ مدیریت بیمار و چه اخلاق فردی با شیوه های مستبدانه پیشین که آموخته اند رفتار می کنند اما شما جوان امروزی هیچ الزامی به تبعیت از چنین اشخاصی ندارید. دوره طولانی درمان ارتدنسی و بهای نسبتاً بالا بایستی به متخصصی پرداخت شود که علاوه بر درمان مطلوب، آرامش شما را نیز تضمین کند.
دوم این که بهداشت دهان صرفا شامل مسواک زدن نیست و من در پاسخ قبلی خود سه رکن آن را عرض کردم
سوم این که اگر درمورد خنده خود نگران هستید از یک متخصص باحوصله درخواست کنید که با تغییراتی روی تصویر دوگونه چهره بعدی را به شما نشان دهند: با جراحی فک بالا و بدون جراحی. در سوال اول خود صرفا نگرانی از نامرتبی را عنوان کردید که من نقش Gummy smile را کمرنگ تر عنوان کردم. اگر به تخفیف کم مشکل خود راضی نباشید جراحی اجتناب ناپذیر است.
چهارم این که درمان ارتدنسی زمان زیادی طول می کشد و تردد بین شهری کار را بسیار دشوارتر خواهد کرد. ابداً توصیه نمی کنم از شهر خود برای درمان به تهران بروید اما مشاوره با برخی اساتید ارتدنسی مثلا در بخش ارتدنسی دانشکده دندان پزشکی شهید بهشتی می تواند برای شما بسیار رهگشا باشد. برای این کار با سرکار خانم دکتر اسلامیان (مدیر گروه)، آقای دکترشوکت بخش، آقای دکتر شفیعی یا سایر اساتید تماس بگیرید.
برای شما سلامتی، نشاط و آرامش آرزو دارم

ببخشید من خارج از کشور زندگی میکنم و قصد دارم برای یکماه بیایم ایران...چهار سال پیش ارتودنسی ثابت داشتم که بنا به دلایل شخصی برداشتم چهارتا از دندانهای بالا و پایین را کشیده بودم و دندانهایم جابه جا شده بود اما چون زود برداشتم کمی فاصله بین دندانها مانده است ... میخواستم بدانم با توجه به اینکه من خارج از ایرانم و نمیتوانم ثابت را دوباره بگذارم آیا امکان درمان به صورت متحرک هست یا نه یا درمانی که نیاز به آمدن هر ماه من نباشد من سی و سه سال سن دارم ضمنا در صورت امکان هزینه ان نیز ذکر شود.
ممنونم

با عرض سلام و خسته نباشی به شما
من دختری هستم 23 ساله که در 12 سالگی دندان 3 بلای من را کشیدن و الان دندان های بالای من به سمت چ کشیده شده برای ارتودنسی به نظر شما باید از دندان های بالای من کشیده شود؟

با سلام و خسته نباشید
من در مورد ارتودنسی سوالی داشتم
دو دندان بغل دندان های نیش من مقداری از جای خودشان جلوتر هستند و من به دلیل اینکه من به فلز حساسیت شدید دارم نمی توانم از سیم کشی برای ارتودنسی استفاده کنم آیا راه دیگری برای ارتودنسی هست؟

با سلام وخسته نباشید
میشه یه دکتر ارتدنسی خوب توی رشت یا هرجای استان گیلان به من معرفی کنید.
راستش من نمیدونم مشکلی که من دارم با ارتدنسی برطرف میشه یا نیاز به جراحی داره؟می خواستم از شما بپرسم من اول به متخصص ارتدنسی مراجعه کنم یا جراح فک وصورت.اگه میشه هزینه هرکدوم رو هم برام بفرستین.
ممنون از لطفتون..

صبا خانم سلام
برای مشاوره طبق معمول توصیه ما عضویت در ایردن و همچنین ارسال مدارک است. برای یافتن یک متخصص بایستی به بخش جستجوی حرفه ای ایردن مراجعه کنید.
همواره شاد و با نشاط باشید.

ثبت نام ایردن
صفحه ارسال مدارک برای ایردن
جستجوی حرفه ای ایردن

با عرض سلام و خسته نباشید
من مشکل اپن بایت در دندانهای جلویی دارم و همچنین دندانهای جلویی فک بالایم جلوتر است.
من 20 سال سن دارم و الان در حال گذراندن خدمت سربازی هستم. آیا امکان درمان برای من در این سن وجود دارد؟
نحوه درمان به چه صورتی خواهد بود؟
و همچنین هزینه و مدت تقریبی درمان چقدر است؟
لطفا جواب خود را به ایمیلم بفرستید.

It is alway is not late to do Orthodontic Treatment only if you do not have skeletal problem and your jaw bases is in proper position ,But if they are not you might need surgery after the Orthodontic treatment is completed ,so initially you need to be examined with a qualified Orthodontist.
Dr.Showkatbakhsh

با سلام
من دندانهایم را ارتودنسی کردم ولی در مدت کمتر از یک سال تقریبا به حالت اول باز گشته احساس می کنم این روند تا باز گشت کامل ادامه دارد به دکتر خودم هم جند بار مراجعه کردم ولی اهمیت نمی دهد برای این کار هزینه و وقت زیادی صرف کردم درمانم حدود سه سال طول کشید لطفا بگویید جه کار کنم در ضمن 24سال سن دارم.

متشکرم

با سلام
من یک سال است که ارتودنسی دندانهایم به پایان رسیده در این یک سال دندانهایم تقریبا به حالت اول باز گشته ایا حق اعتراض به پزشکم را دارم حدود سه سال درمانم طول کشیده واقعا نمی دانم چه کار کنم؟

It seem to me that should be a reason for the relapse after treatment ,so if the treatment has been done by an Orthodontist ,you have to check the problem with him but if the work was performed by a general dentist you have to present your case to the Iranian Medical board.
Thanks

کاربر عزیز، آقای قربانی
درود بر شما

من به نظر آقای دکتر شوکت بخش اعتراض کوچکی دارم. تفاوتی نمی کند که درمانگر شما متخصص ارتدنسی باشد یا دندان پزشک عمومی. هردو این حرفه ای ها مجاز به درمان هستند. اقدام شما برای این دو گروه نباید تفاوتی داشته باشد: یا مذاکره با دکتر و یا مراجعه به نظام پزشکی.
مشکل شما معلوم نیست که حتماً آن طور که خود شما فکر می کنید باشد. برگشت نتیجه‏ی درمان موضوع پیچیده ای است که باید ارزیابی شود. از طرفی این نکته را بدانید که "درمانگر مسؤول منظم کردن دندان ها و بیمار مسؤول حفظ نتایج است" و از طرفی شرایط قبل و بعد از درمان، روش کار و دستگاه های درمانی و نگهدارنده اهمیت زیادی دارند. مدت سه ساله که اشاره کرده اید، برای ارتدنسی کاملاً طبیعی است.
درصورت تمایل اطلاعات دقیق تر و تصاویری از دندان هایتان را برای ایردن بفرستید.
درمجموع بهتر است موضوع را با مذاکره به نتیجه برسانید، درغیر این صورت قاعدتاً "هیأت انتظامی نظام پزشکی" مسؤول رسیدگی است. توصیه‏ی مؤکد ما مصالحه با دکتر و عدم مراجعه به سیستم های قضایی است تا ضمن حفظ آرامش خود و دکترتان، نتیجه‏ی مطلوبی نیز عاید شما شود.
آرامش و سلامت شما را آرزو دارم.
صفحه: 1
کاربرهایی که این سخن را مرور می کنند (3 مهمان ها)