گروه مشاوره های دندان پزشکی در کلاب لبخند

روی تصویر زیر کلیک کنید

مشاوره با دندان پزشک
جستجو  کاربرها  قانون ها 
ببند
نام کاربری::
رمز عبور::
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ثبت نام
نام کاربری
 
صفحه: 1
RSS
نایت گارد, چرا نایت گارد استفاده کنم؟
 
[FONT=Arial][COLOR=blue]
سلام

استفاده از نایت گارد فقط برای دندان قروچه هست یا علت های دیگه ای هم داره؟ آخه من دندان قروچه ندارم و در خواب و موقع فکر کردن هیچ موقع دندان هایم را به هم فشار نمی دهم ولی پزشکم گفتند باید از نایت گارد استفاده کنم.
 
ستاره خانم درود بر شما

کاربر خوب!
این که چرا دندان پزشک شما دستگاه نایت گارد را برایتان پیشنهاد کرده اند سؤالی است که باید از خود ایشان بپرسی!
در اینجا اطلاعاتی در مورد این دستگاه می آورم که شاید برای شما و برخی کاربران عزیز مفید باشد:

یک نایت گارد وسیله ای است شبیه دستگاه های نگهدارنده‏ی ارتدنسی که فرد آن را هنگام خواب، برای محافظت دندان ها در دهان می گذارد. این دستگاه معمولاً در افرادی که از دندان قروچه (براکسیزم Bruxism) رنج می برند یا در طول خواب شب دندان ها را بیش از حد به هم می سایند استفاده می شود.
سایش اضافی دندان ها به فک فشاری وارد می کند که می تواند عامل بروز مشکلات مفصل گیجگاهی-فکیTMJ، سردرد های شدید، درد گوش و همچنین گردن درد باشد. این دستگاه نعل اسبی شکل که می تواند از مواد سخت یا نرم (پلاستیک یا الاستیکی) ساخته شود، روی دندان های بالا و پایین فیت شده و با ممانعت از سایش دندانی مانع صدمات مینایی، التهاب مفصل فک و لطمه به لثه و بافت های نگهدارنده‏ی دندان ها می شود. معمولاً گزارشات نشان داده که اغلب استفاده کنندگان از نایت گارد درد کمتر و خواب راحت تری داشته اند.
دستگاه های نایت گارد معمولاً با قالب گیری از دندان ها به صورت خاص و برای یک شخص ساخته می شود، اما نمونه های آماده‏ی آن نیز با سایزهای مختلف وجود دارد. طبعاً رفع مشکل خاص بیمار، مستلزم طراحی و تنظیمات خاص دستگاه نایت گارد خواهد بود و نمونه های آماده نمی تواند به طور کامل قابل اعتماد باشد.
یک نایت گارد خوب، در صورت تمیز نگهداشتن و امن بودن جای آن، تا ده سال هم می تواند قابل استفاده باشد. این دستگاه باید قبل و بعد از استفاده شسته شود و با یک مسواک نرم و خمیر دندان غیر ساینده تمیز شود. هفته ای یکبار نیز لازم است که در آب محتوی مواد مخصوص شوینده‏ی دندان مصنوعی غوطه ور گردد تا همواره تمیز و تازه باشد.
صفحه: 1
کاربرهایی که این موضوع را مرور می کنند. (1 میهمان)

مشاوره با دندانپزشک