تلگرام ایردن، پایگاه دندانپزشکی irden.ir
در کانال تلگرام ایردن عضو شوید و خبرهای دندان‌پزشکی را از نگاهی دیگر بنگرید!
جستجو  کاربرها  قانون ها 
بستن
نام کاربری::
رمز عبور::
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ثبت نام
نام کاربری
 
صفحه: 1
پاسخ دهی
ملاک تعیین و معرفی پیشگامان, چگونه افرادی به عنوان «پیشگام» معرفی شوند؟
 1. کدام عنوان در مورد افرادی که درایجاد، رشد یا حفظ ارکان دندان پزشکی مؤثر بوده اند مناسب تر است؟
  1.  
   پیش گام - 47 (39.2%)
  2.  
   پیش‌آهنگ - 0 (0%)
  3.  
   پیش کسوت - 13 (10.8%)
  4.  
   بــزرگ - 9 (7.5%)
  5.  
   طلايه دار - 10 (8.3%)
  6.  
   پیشتاز - 3 (2.5%)
  7.  
   ماندگار - 14 (11.7%)
  8.  
   مشهور - 4 (3.3%)
  9.  
   پیشرو - 11 (9.2%)
  10.  
   نام آور - 9 (7.5%)
 
همکاران محترم، کاربران عزیز ایردن

درودبرشما،

با نهایت سپاس از همه محبت ها، از آنجا که یکی از بخش های مهم ایردن «معرفی پیشگامان دندان پزشکی ایران» است تا از این طریق قدم ولو کوچکی در قدردانی از بزرگان حرفه برداشته باشیم، از همه عزیزان تقاضا دارد در این بخش نظر خود را درباره "ملاک های انتخاب و معرفی افرادی که در ایجاد، رشد و یا حفظ ارکان حرفه نقش قابل اعتنایی داشته اند" بفرمایند و در این مهم مشارکت کنند.
متأسفانه روش معمول این است که این کار به طور سلیقه ای و بر اساس نظر افرادی که در قدرت هستند انجام می شود و در این مسیر، گاه بزرگانی به دلیل استقلال شخصیت و یا اختلاف سلیقه، نادیده گرفته می شوند.
همچنین اگر افراد خاصی نیز مدنظر است، لطفاً از طریق ایمیل و یا بخش «تماس با ما» با ذکر دلائل معرفی کنید.
از اظهارلطف شما نهایت سپاس را ابراز نموده منتظر پاسخ شما هستیم.

[email protected]
06/03/2009

www.irden.com/herfei/pishgam/mana/
 دوست و همکار عزیز مدیر ایردن
ضمن سلام و مروری بر ایمیل های اخیر شما و گفتگوی شفاهی با شما همانطور که عرض کردم متاسفانه در بین ما همکاران بخصوص همکاران دندان‏پزشک بجای همکاری و تشویق هر وقت شما بخواهید یک کار جمعی و ارزنده انجام دهید نظرهای خصوصی و خودخواهی همراه با حسادت های پایان ناپذیر بقول معروف اکتیو می شوند که باعث دلسردی برای فردی که بخواهد قدم مثبتی در جهت کل دندان‏پزشکی بردارد می شود.
همین جا می خواهم به شما بگویم که باید خیلی صبور و خونسرد باشید باید آماده بسیاری بدگوئی ها و تنگ نظری ها باشید. همه می خواهند پیشگام و مورد تقدیر همگان باشند در مصاحبه ها فقط خودشان و خودشان را در نظر می گیرند، نظراتشان شخصی و گروهی است بی نظری و قدرشناسی بدون غرض کمتر خواهید دید متاسفانه درد بزرگ ما سه علت دارد: 1- حسادت 2- تنگ نظری 3- خودخواهی
از دو مصاحبه ایی که برایم فرستاده بودید. آقای خامسی و آقای صحافیان باید عرض کنم عمل این کار بیشتر مطالب خوب بود ولی بی نظری در کلام بطور کامل وجود نداشت.
سئوال کرده بودید نظرم را در مورد " ملاک و شاخص مطلوب برای تعیین پیشگام" بنویسم باید عرض کنم برای بسیاری ازهمکاران دندان پزشک ما در ایران شاخصی نمی تواند وجود داشته باشد همه شاخص و خصیص هستند. در هر حرفه ای و بخصوص حرف پزشکی یک پزشک می تواند به یکی یا چند طریق خدمات ارزنده ای انجام دهد
1- کوشش در جهت ارتقاء علمی حرفه
2- کوشش در جهت تربیت همکاران واجد شرایط با آموزش ارزنده
3- کوشش در جهت خدمت به جامعه و بیماران در بالاترین حد کیفی
4- کوشش در برقراری احترام برای حرفه بین جامعه
5- کوشش در برقراری نظم و همفکری و همبستگی در بین صنف
6- کوشش در آگاهی جامعه نسبت به حرفه
7- و و و و بسیاری خدمات دیگر و البته همه خدمات برای حرفه و دیگران نه برای خود و جیب! ولی متاسفانه اگر هم کسی قدمی مثبت بر می دارد بدخواهان و خودخواهان یا جلویش را میگیرند یا چنان وضعی بوجود می آورند که عمل کننده مایوس کنار رود. این افراد هیچ وقت حاضر نیستند از آنهایی که در گذشته کاری کرده اند هم قدردانی شود مگر بنفع شخصی آنها باشد.
خلاصه عزیز، شما گام پر زحمت و سنگین برداشته اید و بخصوص وقتی بخواهید پیشگامان را مشخص کنید همه پیشگام هستند. هر هیأتی که تعیین کنید بی نظر نخواهد بود. خیلی افراد که نام و عکس آنها همه جا هست کوچکترین قدمی در جهت کل دندان پزشکی و کشور برنداشته اند ولی می خواهند همه جا و همه وقت در صحنه باشند به نظر من باید اول از نمونه کشورهایی که در گذشته های دور و تا امروز این کار را کرده اند الگو برداشت اول با یک یک موارد قابل ارزش و تقدیر تعیین شود بعد فرم های مطابق آن ارزش ها تنظیم شود.
بعد بروی افرادی که ادعای کار شایسته ایی دارند فرم را پر کنند بعدد یک هیئت بی نظر فرم های تکمیل شده را بررسی کنند تا این امر به مرحله نهایی برسد.
اگر قرار است لیست عکس هایی که در سایت بنام پیشگامان است تکمیل شود باید حداقل ده الی دوازده هزار نفر دیگر اضافه کنید تازه بازهم باید با برخوردهای ده هزار نفر دیگر امادگی داشته باشید.....؟
بهرحال برای شما آرزوی سلامت و صبر و موفقیت دارم.
پیشگام کسی است که قدم پیش را در یک امر مهم حرفه ای و تخصصی برای کل مملکت و آن حرفه برداشته باشد.

قربانت دکتر بهرمان
15/12/87
06/03/2009

drbahreman.gif (37.55 کیلوبایت)
 درود بر مدیران محترم ایردن
با آنکه پرسش مدیر محترم ایردن در مورد ملاک شناسایی پیشگامان، از بزرگان وپیشکسوتان محترم گروه های مختلف دندان پزشکی بوده است و بنده جزو هیچکدام از این ها نیستم ولی جسارت کرده به عنوان یک هموطن وپزشک خواستم نظرم را در این مورد بیان کنم . همانطور که جناب آقای دکتر بهرمان به طور مفصل توضیح دادند، پیشگام کسی است که پیش قدم وپیشرو در امری خاص بوده و منجر به تحولی چشمگیر درحرفه و تخصص مربوطه گردد واین ویژگی به معنای مسئولیت پذیری واستقلال عملی فرد یا افراد است . تعیین وتدوین ملاکها وشاخصهای انتخاب فرد پیشگام امری ضروری است ولی مطلق نیست چون با پیشرفت علم وتکنولوژی ، تغییرسیاست ها ونگرش ها در جهان امروزی، ملاکها ومعیارها در حال تغییر ونسبی می باشد و هر فرد را با زمان ودوره خود می توان سنجید و مقایسه کرد و مطمئنا همیشه اختلاف نظر درانتخاب افراد به عنوان پیشگام وجود دارد. به نظر من پیشگامان دندان پزشکی را می توان از جنبه های مختلف انتخاب و مشخص کرد
- جنبه علمی ( آموزشی وپژوهشی): بنیانگذاری یک موسسه علمی، تدوین برنامه های آموزشی موفق، پژوهش های علمی برجسته و هر گونه خلاقیت ونوآوری علمی درپیشرفت حرفه دندان پزشکی را می تواند شامل شود
- جنبه فرهنگی که منجر به نگرشی مثبت و یا پایه گذار عقاید وارزشهای مثبت در فرهنگ دندان پزشکی شده باشند
- جنبه اجتماعی که موجب حرکت وتحولی شگرف اجتماعی در حرفه دندان پزشکی شده باشند
- وهمچنین اشخاصی که در سیستم مدیریتی دندان پزشکی نقش اساسی داشته و مسبب تحولاتی چشمگیروموفق در این زمینه بوده اند یا هستند را باید مد نظر داشت.
همینکه شما عزیزان پیش قدم در معرفی پیشگامان دندان پزشکی شده اید کاری بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است ومطمئنم، فراز ونشیب های را که در پیش رو دارید با موفقیت پشت سرخواهید گذاشت.از خداوند بزرگ برای همه شما که نمایانگریک پیکر فعال وپویا بوده و در جهت تحقق اهداف مشترک وعالی با یکدیگر همکاری می کنید، موفقیت و شادکامی را آرزومندم

با احترام
دکتر فریبا کرامت
16/12/1387
07/03/2009

 دوست عزیز با سلام

به این وسیله نظرات خود را در باره ی معیارهای لازم برای معرّفی دندان‏پزشکان به عنوان پیشگامان اعلام می نماید:

1 – بنیانگذاران و هیأت موسس جامعه دندان‏پزشکی ایران
2 – بنیانگذاران انجمن های تخصصی دندان‏پزشکی کشور
3 – بنیانگذاران و اولین روسای هر یک از دانشکده های دندان‏پزشکی کشور
4 – بنیانگذاران و اولین اساتید رشته های تخصصی در دانشکده ها
5 – اعضای هیأت علمی دانشکده ها ئی که حدّاقل مولّف سه جلد کتاب در رشته دندان‏پزشکی باشند.
6 – اعضای هیأت علمی دانشکده هائی که حدّاقل یک جلد کتاب تالیف کرده و دارای ده مقاله علمی منتشر شده در مجلات رسمی دندانپزشکی داخل و یا خارج از کشور باشند.
7 – مخترعین و مکتشفین در رشته دندانپزشکی
8 – روسای دانشکده هائی که منتخب اعضای هیأت های علمی دانشکده بوده و حدّاقل 5 سال عهده دار این سمت بوده اند.
9 – دندانپزشکانی که در سه دوره به ریاست جوامع دندان‏پزشکی، انجمن های تخصصی دندانپزشکی و سازمان نظام پزشکی به انتخاب دندان‏پزشکان در آن سمت منصوب شده باشند.
10 – دندان‏پزشکانی که سایت های اطلاع رسانی دندان‏پزشکی را بنیانگذاری کرده باشند و سایت اینترنتی آنها بطور متوسط روزانه 100 نفر مراجعه کننده داشته باشد.

با احترام – دکتر هوشنگ فاضل
31/2/1388
21/05/2009

 


با سلام خدمت مدیریت پر تلاش ایردن
با احترام فراوان خدمت عزیزانی که قبل از بنده پاسخ داده اند لازم می دانم با استناد و تقدیر از سخنان سرور گرامی جناب آقای دکتر بهرمان لزوماً مطلبی را عنوان کنم و آن اینکه تا کی باید اسامی تکرار شود یعنی در مملکت ما شخص جدیدی کار مثبتی انجام نداده است رو در وایستی تا به کی چرانباید به دنبال آنان که در پی تعالی این حرفه هستند و در گمنامی بسر می برند باشیم؟
احتراماً باید عرض کنم به نظر بنده پیشگام کسی است که به گوشه ای از این دریای پهناور سمت و سو داده و در صدد ارتقا بهتر این رشته گامی بر داشته باشد حال چه به لحاظ مدیریتی و چه به لحاظ علمی
با تشکر از زحمات بی دریغ ایردن
عیسی بنی جبار

 


مدیر محترم ارزنده مبتکر خادم و کوشای ایردن،

بگذارید پیش از هر نکته ای بگویم که انچه در ایردن دیده میشود بر پایه کوشش، علاقمندی و کار بسیار زیاد و زمانگزاری بیش از معمول است. زمانهائی فکر میکنم راه انداز ومدیر این وبسایت ایردن خواب ندارد؟ پیروز باشی.

اما در مورد سوال. ساختمانی خوب و زیباو بدون عیب، سلامت کامل یافتن یک بیمار پس از عمل جراحی حکایت از کامل بودن آن مهندس یا جراح دارد. لازم نیست در آن باره بنویسیم یا بگوئیم.از کوزه همان برون تراود که در اوست. در همه کار های دیگر نیز چنین است. نتیجه کار اداره یک کشور،وزارتخانه،دفترشخصی یا هر جای دیگری راتنها با دیدن نتیجه کار میتوان به خوبی از نیرو،مدیریت،خوشفکری،دقت و شایستکی مدیر آن با خبر شد.

درتاریخ دندانپزشکی کشور نیز که فعالیت دندانپزشکی/اجتماعی آن بدون شک از 1342 آغاز شده عده ای خدمت کرده اند و گروهی سنگ اندازی. نوشته های روز بروز برهانی است بر انچه گذشته و اینکه خدمتگزاران چه کسانی بوده اند. خوشبختانه هنوز از خادمین و آنها که حوادث را به یاد دارند گروه بیشماری زنده اند تا تاریخ این چند سال را بازگو کنند.

منظورم این است که از هیاهو ها باید بیرون شد و تنها آنچه کرده اند و نتیجه ای را که گرفته شده ملاک قرار داد. طبیعی است که کوشش های همه نیز یکسان نبوده و از دیدگاه کیفیت وکمییت با هم تفاوت دارد. بر این نکته هم باید دقت کرد که گروهی این شایستگی را دارند که خود را بیش از انچه هست عرضه کنند. شاید این هم گوشه ای از مدیریت باشد.

اما زمان به دیدگاه من به جائی رسیده است که هر کاندیدی در هر جائی چه چامعه دندانپزشکی و چه هر کجای دیگر کشور برای معرفی خود برنامه کاری خود را که میخواهد پس از انتخاب شدن به اجرا در آورد بگوید یا بنویسد. تا در کمترین شانس بتوان در مورد او ارزیابی کرد
صدرعاملی

 
درود بر ایردنی که کاری تازه، بزرگ و عاشقانه را آغاز و پایه گراری کرده.
آنچه را که همکاران عزیز نوشته بودند خواندم. تبریک به آنها که در این نظرخواهی شرکت کرده اند. دیدگاه من اینست که پیش از پیدا کردن پیشگامان و بردن نام آنها باید بر صفت پیشگامی انگشت نهاد. "نام" و هر نامی گویای چیزی است و برای همین اشاره کردن هم در گرامر آمده است.
آقای دکتر فاضل شرایطی را نام برده اند که بسیار راهنماست و باید به همین شکل با راهنمائی سایر همکاران بدانها اضافه شود و همزمان، با در اختیار گذاشتن این پیشنهادات به همه همکاران و گرفتن دیدگاه ها و باور های آنها، آن صفاتی را که اکثرا پسندیده و پذیرفته اند پایه کار گزینش پیشگامان قرار داد.
راه فزونی دیگر اینست که همکاران خود خدمات انجام داده خود "در زمینه دندانپزشکی" را نوشته و بفرستند. شک نیست که این نوشته را افراد زیادی به یاد دارند و از نتایج آنها نیز با خبر هستند. این کار دو بهره دارد اول اینکه در میان این نوشته های خدماتی، مطالب از قلم افتاده ای به لیست اولی اضافه میگردد ودوم اینکه همین نوشته را میتوان با چهارچوبی که راهنما قرار داده شده بررسی کرد.
به هر حال خدمات پیشگامان در همه جا در زمان خود به چاپ رسیده و چون خدمت بوده همکاران بسیاری نیز همه را یک به یک به یاد دارند. آشکار و عریان است که پیشگامان کسانی هستند که به دانش دندانپزشکی، به گرد آوری داندانپزشکان به زیر یک چتر صنفی و آموزش اجتماع مردم از راه های آموزش های گروهی - صنفی اقدام کرده اند.
بر عکس جمله ای را که خواندم بله باید نام خدمتگزاران قبلی باشد و بماند باید از تجربه و فکر آنها استفاده کرد و خادمین امروز هم فردا و فردا ها نامشان باشداما نیروی جوان را شایسته دست اندر کار شدن است.
نکته ای دیگر آیا میدانیم که اکثریت همکاران عزیز حتی در مجامع عمومی تعاونی یا جامعه نیز دیده نمیشوند؟
کار گروهی از خود گذشتگی میخواهد و از وقت گذشتن و وقت گذاشتن
صدرعاملی
 
مدیر محترم ایردن
حسن انجام خدمت شما برکسی پوشیده نیست ولی هرروزانجمن یا به اصطلاح اتحادیه های دندان پزشکی افزون می گردد و همه دریک جهت حرکت می کنند. آموزش های دندان پزشکی پیشگیری را با دریافت مبالغی اجرا می کنند، کمیت را بر کیفیت و درمان را برپیش‌گیری ترجیح می دهند.
چه لزومی داشت این همه انجمن تشکیل شود؟
اگرسالانه سه گنگره مفید درتمام جوانب برگزار می شد، نیاز علمی دندان پزشکان را کفایت می کرد.
آایا این همه طالبان پروتز به چه دلیل است؟
آمار پوسیدگی دندانی فغان می کند! آیا این همه هزینه های دندان پزشکی غیرمنطقی برای چیست؟
درکجای پیشگیری واطلاع رسانی وبالابردن اطلاعات دندان پزشکان ومردم جا گرفثه ایم؟
آیا به جز ایراد گرفتن ومَن مَن گفتن وطرح و نظردادن، در عمل صادقانه عمل کرده ایم؟!
پس تا کی؟!
بیایید دندان پزشکان دلسوز را شناسایی نموده، انجمن خیرین دندان پزشکی واقعی وطالبان خدمت را تشکیل دهید وماهانه در یکی ازاستان ها، بدون طمع، جلسات خدمت رسانی وپیش‌گیری را درعمل اجرا و بیلان کار واقعی به مجامع بین المللی و مردم ارایه نمایم تا معطلی برای خدمات دندان پزشکی را کاهش دهیم و از نیاز به فزونی یافتن دانشکده های دندان پزشکی و شعارهای بدون عمل رهایی یابیم
هنرمند جوانبخت
 
درود برایردن که کار ارزنده ای رادرجمع آوری نظرات جهت پیشگامان راشروع کرده است.

درود بر افردی که دراین نیت خیر شرکت می کنند نظرات ارزنده را برمی شمارند. انتخاب 6معیارمبتنی بر معیاری باشد که کوشش فراوانی دراحیاء رشته دندانپزشکی درکشور وخدمت رسانی به مردم بس کارهای ارزنده وشایسته ای انجام داده اند. آیا ریاست دانشکده بودن، عضو انجمن بودن، استاد بودن،مولف بودن، پیشنهاد افزودن دانشکده ودانشجوی دندانپزشکی.... کفایت می کند؟ پیشگام کسی است کارخاص او مشکلی ازمعظلات دندانپزشکی کشور را که گریبانگیر جامعه شده است حل وفصل نموده است ،ومنجر به تحول اساسی و چشمگیر شده است. طرح وبرنامه ها که داده می شود درنصف راه رها می شود.پیشگامانی که اختراع،برنامه های آموزشی وفرهنگی،علمی،مدیریتی،پیشگیری، برقراری همفکری ونظم دربین تعدد انجمن ها، در حرفه خاص دندانپزشکی ارایه داده اند.واین طرحها هنوز قابل اجراو زبان زد عام وخاص بوده ،وبه نفع کل اقشار جامعه ما که ازخدمات دندانپزشکی محروم مانده اند، منجر شده باشد. جه بسا افرادی هستند که خود را معروفی نکرده باشند، ولی کار شایسته و ارزنده ای کرده باشند. این افرادخودشان را معرفی کنند و افرادی بی طرف تعیین شوند تا پیشگامان واقعی مشخص شوند.

باتشکر فراوان اززحمات بی دریغ پرتلاش ایردن، دکترهنرمند جوانبختIP: 31-59-223-52.rasana.net
 
هرچند گفتگو در مورد موضوع "پیشگامان دندان پزشکی کشور"، خارج از صلاحیت امثال من به نظر می رسد، اما از آنجا که یک موضوع اجتماعی مهم است که می تواند بر همه جامعه تاثیر بگذارد، باید مورد توجه همه افرادی که می اندیشند قرار گیرد.
پیرو صحبت دکتر هنرمند جوانبخت نظر خود را با طرح یک سوال بیان کنم. آیا می توان به هر شخصی که مکانی را افتتاح نموده یا دوره ای را ریاست کرده، لقب پیشگام داد؟ شاید بهتر باشد این‌طور بپرسم که، پیشگام بودن در چه مواردی مد نظر است؟ اگر صرفا معنای کلمه‌ی پیشگام مورد گفتگو باشد، طبق صحبت های دکتر هوشنگ فاضل، می توان موسسین و مدیران دندان پزشکی را پیشگام ترین افراد دانست. اما اگر بخواهیم با ملاکِ "برداشتن گام های موثر" در دندان پزشکی کشور، پیشگام معرفی نماییم، آن‌وقت متاسفانه بسیاری از کاندیداها در لیست قرار نخواهند گرفت! اگر مدیران در حد توان و قدرتی که در اختیار داشتند، در این راستا قدم های مثمر ثمری برداشته بودند، وضعیت دندان پزشکی کشور این‌گونه نبود.
پوسیدگی های دندانی بیداد می کند، وضعیت بهداشت و پیشگیری تقریبا فقط حرفش باقی مانده، برنامه های آموزشی مردمی فقط در دستور کار قرار می گیرد اما عمل کردنش را باید فراموش کرد، کنگره ها با صدها میلیون تومان هزینه و صرف وقت برگزار شده و نتیجه و بازده آن عمدتاً لوح تقدیرها ، تبلیغات شرکت‌ها با پرداخت هزینه های کنگره توسط آنها و در نهایت بالا بردن تعرفه ها و افزایش نرخ درمان در اثر این برنامه ها و....
حال با وضعیتی که در کشور داریم، چند نفر پیشگام می توان معرفی نمود؟
 
در مورد پیشگامی و پیشگامان، ابتدا باید ضابطه ای برای آن در نظر گرفته شود و بعد افرادی را در آن قالب قرار داد.
ضوابط مورد نظر من (بدون این که اصراری در این باره داشته باشم) عبارتند از:

حداقل سن 65 سال
حداقل ده سال فعالیت موثر و نتیجه بخش حرفه ای در قالب عضویت جامعه
داشتن سابقه همکاری طولانی در برگزاری کنگره های علمی جامعه (این که نام جامعه را می آورم منظور نشان دادن سابقه کار افراد است)
داشتن سمت استادی دانشکده
داشتن سمت ریاست دانشکده دندان پزشکی به مدت سه سال متوالی و یا پنج سال منقطع
معروفیت خدمتی نزد همکاران
و نظائر موضوعات فوق

با توجه به شرح فوق، 14 نفر افراد زیر را برای اضافه شدن به جمع پیشگامان، پیشنهاد می کنم:

دکتر بیژن اخوان آذری
دکتر علی اکبر بهرمان
دکتر نیکزاد جاوید
دکتر عزت الله خامسی
" دکتر جعفر دادمنش
"دکتر محمد علی صدر عاملی
"دکتر خلیل طاهرزاده
"دکتر حمید عادلی نجفی
"دکتر سید حسین مرتضوی
"دکترغلامعباس مرتضوی
"دکتر ابوالحسن مسگر زاده
" دکتر مرتضا مصفا
" دکتر کریم نیلفروشان
"دکتر علی یزدانی
نباید فراموش کرد که درباره معرفی افرادی به عنوان پیشگام، هر قدر هم که دقت شود باز، حرف و حدیث به دنبال خواهد داشت

ارادتمند-افتخاری
صفحه: 1
پاسخ
کاربرهایی که این سخن را مرور می کنند (1 مهمان ها)
فرم پاسخ
 
مطلب خود را وارد کنید*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
آپلود تصویر
Send Cancel