تلگرام ایردن، پایگاه دندانپزشکی irden.ir
در کانال تلگرام ایردن عضو شوید و خبرهای دندان‌پزشکی را از نگاهی دیگر بنگرید!
جستجو  کاربرها  قانون ها 
بستن
نام کاربری::
رمز عبور::
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ثبت نام
نام کاربری
 
صفحه: 1
پاسخ دهی
کنگره 11 انجمن دندان پزشکی ترمیمی- آبان 1390
 

کنگره 11 انجمن دندان پزشکی ترمیمی- آبان 1390

یازدهمین کنگره سالیانه انجمن متخصصین دندان پزشکی ترمیمی ایران 4 تا 6 آبان 1390 در ساان همایش های هتل المپیک برگزار می شود.

 


... اما روز افتتاحیه
صبح باید قدری زودتر از هر روز بیدار می شدم. می خواستم قبل از شروع ساعت ترافیک خودم رو به هتل برسونم. اما چشمتان روز بد نبیند که هرچه رشته بودم این ترافیک تهرون و آسمون خدا، پنبه کرد! و یک ساعت و نیم در راه بودم.
به هر حال با غرزدن به جون راننده ی نگون بخت! با وجود بارون شدیدی که میومد، هرجوری بود خودم رو قبل از شروع مراسم به هتل رسوندم. همکاران کم کم وارد سالن شدند. و مراسم ساعت 9 با سرود جمهوری اسلامی شروع شد. مجری برنامه، همکار خوبم، دکتر نصیری بود. که از همان ابتدای افتتاحیه با اشعار زیبایی که انتخاب کرده بود، فضای برنامه را دلنشین کرد.
بعد از شروع مراسم با شعری از حافظ، دکتر شهبازی به جایگاه دعوت شدند و از همون صحبت هایی که معمولا مدیران دارند که همانا تشکر از دیگر هم صنفی هایشان است! سخنانی چند ایراد فرمودند و بعد از آن نماهنگ بسیارزیبایی پخش شد. این نماهنگ سلسله وار تا انتهای برنامه ادامه داشت و براساس شعار دندان پزشکی ترمیمی، دوام، استحکام، تقارن، تناسب و رنگ، بسیارهوشمندانه با تصاویری از طبیعت ساخته شده بود. و با دیدن این تصاویر از خواب خرگوشی مخصوص همایشها! بیدار شدم شش دانگ حواسم رو جمع مراسم کردم.
همکار بسیار خوبم دکتر امین صالحی صحبتش را با شکرگزاری از اینکه رئیس کنگره ی امسال شده! شروع کرد. البته خودمونیم، رئیس کنگره شدن هم شکرگزاری داره دیگه! ما که برای چند امتیاز بیشتر از این کنگره به اون کنگره میدویم...! ببخشید! البته بارعلمی کنگره یا همون آپدیت شدن اطلاعاتمون هم مدنظرمون هست! فقط امیتازات کنگره هم خوبه دیگه...!
بعد دکتر اخوان آذری که به عنوان مهمان در برنامه شرکت کرده بودند به جایگاه آمدند و گویا دل پری از نامهربانی ها داشتند اما دم برنزدند و دست همکاری به سوی همه دراز کردند و با زبان بی زبانی خواستند که متحد باشیم برای اعتلای دندان پزشکی کشور، زیرا به نظر ایشان در اضطراب، استعدادها پرورش پیدا نمی کنند. حرفهای دکتر مرا به یاد جریانات و حرف و حدیث ها ی بعد از انتخابات انداخت.
اما با همه ی این حرف ها، رئیس انجمن دندان پزشکی، در عمل زیبایی، از تمام کاندیداها دعوت کرد که در جلسه ای دور هم جمع شوند تا هیئت مدیره ی منتخب به آنها بگوید که ، همکاران عزیز، ما دیگر رقیب هم نیستیم و حالا باید کنار هم باشیم و با همان نیتی که کاندیدا شدیم به همکاری با انجمن ادامه دهیم. دکتر از آرامش گفتند و همه را به آرامش دعوت کردند. ای کاش به حرفهای پدرانه شان گوش کنیم.
ناگفته نماند که دکتر یه رای گیری دیگه هم انجام دادند و سالن یکپارچه دست بلند کردند، مگر چند نفری از همکاران که مثل من دیشب را در فیس بوک، و صبح را در ترافیک! گذرانده بودند و خستگی خود را به سالن افتتاحیه آورده بودند!
بگذریم!
بعد از سخنان دکتر و دیدن نماهنگ دیگری، دکتر حشمت به مقالات اشاراتی داشت. و در حرفهای ایشون یک چیز بیش از همه نظرم رو جلب کرد و اون تاریخ آغاز فعالیت گروه علمی بود، که مثل سریالهای مناسبتی تلویزیون، دقیقه نودی نبوده! و از زمان مناسبی شروع شده بود.
در پایان هم اسامی برگزیدگان برد تخصصی ترمیمی قرائت شد. و دکتر نصیری شعری خواند که دلم را با خود برد به دوران دانشکده:
من رشته ی محبت تو پاره می کنم
شاید گره خورد، به تو نزدیک تر شوم
و بعد به قسمت خوشمزه ی برنامه! یعنی همون پذیرایی رسیدیم که برای من که صبح ناشتایی دود گازوئیل خورده بودم، مصداق همان لنگه کفش معروفی بود که در بیابان نعمت است!
البته در مورد هتل المپیک به کار بردن واژه ی بیابان قدری بی انصافیست! اما ای کاش این انجمن ها به قول دکتر اخوان آذری روزی باهم یکدل شوند و ما رو از این ترافیک و سردر گمی نجات دهند؛ اگه فقط یه کم از این بریز و بپاش تو هتل المپیک و فلان سالن و بهمان هتل کم کنند و قلک هاشون رو روی هم بذارند و یه سالنی ولو محقر برای برگزاری کنگره ها و همایشهای دندان پزشکی بسازن، دعای خیر جماعت نون حلال خور دندان پزشک رو بدرقه ی راه دارن.
تازه! مگه ما چیمون از آقای قالیباف کمتره که همین جوری پشت سر هم سالن و پارک و نمایشگاه و پردیس سینمایی می سازه!
اصلا ولش کنید تا بحث سیاسی نشده! بگم که بعد از بخش خوشمزه ی برنامه، تصمیم گرفتم به قول بچه ها یکی از پانل ها رو جیم بزنم و برم نمایشگاه.
آخه شنیده بودم خبرایی هست تو نمایشگاه امسال!
وارد که شدم فهمیدم چه خبره!
یه قطب نما و یه دیلماج و احتمالا خدمات مکان یاب ایرانسل ! نیاز بود تا توی سالن های نمایشگاه گم نشی! یه عالمه شرکت اومده بودند و اگه فقط می خواستی یه سلام به همشون بگی، چهار ساعتی مهمون نمایشگاه بودی!
بعد نمایشگاه هم به یکی دوتا از پانلها سری زدم.
ظهر از در سالن که بیرون اومدم کیوان رو دیدم که لبخندی زد و پرسید چرا نمی ری ناهار بخوری؟
دستی به شونش زدم و گفتم الحق و والانصاف که باید دکتر امین صالحی رو ببرند سینما به جای این آقای شریفی نیا، کار انتخاب بازیگر انجام بده! درست زده وسط سیبل! احسنت به انتخابش...
کیوان که از خستگی چشماش قرمز شده بود همین طور نگاهم کرد و هیچی نگفت. بهش گفتم استاد خوبی هم که هستی؛ این همه دانشجوی فعال و پرانرژی رو یه جا جمع کردن واقعا هنره!
کیوان لبخندی زد و گفت نظر لطفته...
دیدم اگه یه ذره دیگه ازش تعریف کنم ممکنه از خجالت آب بشه! سخن کوتاه کردم و رفتم ناهار خوری به قسمت خوشمزه ی دوم برسم!
بعد از ناهار هم دوباره چند پانل و بازم یه چرخی توی نمایشگاه زدم.
روی هم رفته روز خوبی بود و به قول حافظ که شعرش رو دوست عزیزم دکتر نصیری در ابتدای مراسم خوند:

اوقات خوش آن بود که با دوست سپری شد
باقی همه بی حاصلی و بی خبری بود

صفحه: 1
پاسخ
کاربرهایی که این سخن را مرور می کنند (1 مهمان ها)
فرم پاسخ
 
مطلب خود را وارد کنید*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
آپلود تصویر
Send Cancel