تلگرام ایردن، پایگاه دندانپزشکی irden.ir
در کانال تلگرام ایردن عضو شوید و خبرهای دندان‌پزشکی را از نگاهی دیگر بنگرید!
جستجو  کاربرها  قانون ها 
بستن
نام کاربری::
رمز عبور::
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ثبت نام
نام کاربری

صفحه: قبلی 1 2
پاسخ دهی
حقوق قانونی قسمت های مختلف ساختمان, حقوق قانونی مالکین و مستاجرین آپارتمان مطب، لابراتوار و مسکونی

با سلام
بنده در آپارتمان سه طبقه کلا"سه واحده که هرکدام از واحدها پارکینگ اختصاصی دارند و پارکینگ همسایه هایم به سمت کوچه بوده و پارکینگ بنده رو به خیابان می باشد و بنده دو واحد پارکنگ داشتم که یکی از آنها را با مجوز شهرداری به مغازه تبدیل کرده ام و پارکینگ دیگرم درب اختصاصی خود از طرف حیاط دارم. لذا سوال بنده این است که ایا همسدیه ها حق اعتراض برای مغازه بنده را دارند یا نه؟ آیا از طریق شکایت به دادگاه از طریق قانون دارند یا نه؟
لطفا بنده را راهنمایی کنید.

سلام
من ساکن یک ساختمان 15 واحدی در منطقه سعادت اباد هستم. بعد از گذشت 2 ماه ازاجاره مسکن به بنده اطلاع داده اند که هزینه ورودیه بابت اثاث کشی به مبلغ 50000 تومان بصورت روتین از مستاجرین دریافت میگردد. (بدلیل اسب احتمالی به راه پله هاو...) میخواهم بدانم با توجه به اینکه هزینه تعمیرات راه پله ها بر عهده مالکین است آبا پرداخت این مبلغ متعارف است یا خیر؟

سلام
آپارتمان 6 واحدی طبقه سوم غربی هستیم و از راه پله منتهب به بام بعنوان انباری استفاده می کنیم. تمامی همسایه ها از آنجا استفاده انباری می کنند. طبقه سوم شرقی علاقمند است که از آنجائیکه ما استفاده می کنیم، استفاده کند لازم به ذکر است که هم اینک از جاهای دیگر راه پله هم استفاده می کند و از آنجائیکه محل انبارش ما دنج تر از جاهای دیگر است دست روی آن گذاشته ما در بالای آپارتمان خودمان (که طبقه سوم هستیم انباری فلزی پیچ و مهره ای ساخته ایم. ایشان (طبقه سومی شرقی) که در بام هیچگونه وجه مشترکی نداریم می گوید که شما انباری دارید و باید راه پله را به ما بدهید. چگونه می توانیم با این قضیه برخود کنیم. لازم به ذکر است که ایشان به شهرداری منطقه شکایت کرده است که ما انباری در بام ساخته ایم و باز هم متذکر می شوم که ما در قسمت غربی هستیم و او در قسمت شرقی
با تشکر و امتنان / جباری

گفتاورد

صالحی نوشته:
...آیا میتوانم از مالک به عنوان فروش مشاعات (فروش مال غیر) شکایت نمایم؟...
پاسخ:
جناب آقای صالحی. بله. حق شکایت دارید.

گفتاورد

رسول نوشته:
...هزینه تعمیرات شیروانی بر عهده مالک پنت هاوس است یا همه؟...
پاسخ:
بام ساختمان هر شکلی داشته باشد و از هر مصالحی استفاده شده باشد، بخش مشاع ساختمان است و هزینه تعمیر و نگه داری آن به عهده همه مالکان ساختمان است.

گفتاورد

مریم جنیدی نوشته:
...آیا من حق شکایت از واحدهایی که در حیاط پارک می کنند را دارم....
پاسخ:
خانم جنیدی گرامی، استفاده اختصاصی از قسمت مشاع ساختمان بدون رضایت همه مالکان غیر قانونی است. اگر شما موافق استفاده از بخش مشاع به عنوان پارکینگ نیستید، می توانید به استفاده کنندگان ابتدا به طور شفاهی در مجمع عمومی ساختمان اخطار بدهید و اگر مدارای شما با آنان کارساز نبودف، با ارسال اظهارنامه نظرتان را به استفاده کنندگان اطلاع بدهید و در صورت تمکین نکردن آنان، شکایت کنید.

گفتاورد

مریم جنیدی نوشته:
...آیا من حق شکایت از واحدهایی که در حیاط پارک می کنند را دارم....
پاسخ:
چنانچه طبق نقشه مصوب ساختمان حیاط برای پارکینگ اختصاص نیافته باشد، جز مشاعات است و شما می توانید مخالفت و شکایت کنید.

گفتاورد

حسینی نوشته:
... ایا مالک این دو تجاری با رضایت کلیه مالکین و تنظیم اقرار نامه محضری می تواند این دو را به هم متصل و از آن بهره برداری نماید...
پاسخ:
امکان آن وجود دارد ولی ضوابط و نظر شهرداری ملاک است. نظر مالکین کافی نیست.

گفتاورد

روزبه نوشته:
... آیا میتوان نقاشی نما را انجام داد و هزینه آن یک واحد مخالف را از شورای حل اختلاف پیگیری کرد؟.

پاسخ:
بله می شود. باید از طریق هیأت مدیره مصوب و پی گیری شود.

گفتاورد

رسول نوشته:
...هزینه تعمیرات شیروانی بر عهده مالک پنت هاوس است یا همه؟...
پاسخ:
بر عهده همه مالکین است.

گفتاورد

بقایی نوشته:
...آیا هزینه تعمیر این آسانسور بر عهده همه ساکنین است یا بر عهده مالکین پارکینگها، ضمناً پارکینگها مشاع نمی باشند. ...
پاسخ:
پارکینگ جز مشاعات است ولو مالک خصوصی داشته باشد. هزینه آسانسور بر عهده همه مالکین ساهتمان است مگر هیأت مدیره ترتیب دیگری مصوب کرده باشد..

گفتاورد

صالحی نوشته:
... آیا می توانم از مالک به عنوان فروش مشاعات ( فروش مال غیر ) شکایت نمایم؟...
پاسخ:
مشاعات متعلق به کل ساختمان است. بله، می توانید شکایت کنید.

گفتاورد
محمدی | Mohamadi نوشته:

بنده در آپارتمان 7 واحده (طبقه آخر جنوبی) زندگی می کنم و به دلیل نیاز به افزایش فضای بنا می خواهم بخش جدیدی به بنا اضافه نمایم که هیچ تغییری در مشاعات نداشته و شهرداری هم با صدور پروانه موافقت

دوست عزیز شمل حق اضافه کردن بنا بدون رضایت سایر همسایگان را ندارید چون اگرچه اعیان شما متعلق به شماست ولی عرصه (زمین) ملک مشاع است و با افزایش بنای واحد شما اصولا قدرالسهم شما در عرصه ملک افزایش می یابد و این بر خلاف منافع سایر همسایگان است و به همین دلیل باید حتما رضایت داشته باشند.

یک ساختمان 8 واحدی هستیم. 2 واحد که یکی مطب است، قصد دارند بالکن رو به خیابان خود را حذف و به سالن اضافه نمایند که در این صورت نمای ساختمان تغییر می کند. آیا باید از شهرداری و یا بقیه ساکنین اجازه بگیرند یا خیر؟

با تشکر

با سلام
یک ساختمان 7 طبقه در قسمت شمالی اش حیاط خلوط ایجاد می کند که بتواند برای آپارتمان ها پنجره باز کند.
1- آیا پلاک پشت ملک، همسایه می تواند نسبت به این پنجره ها اعتراض داشته باشد؟
2- آیا مساحت حیاط خلوت بایستی چقدر باشد تا اپارتمان بتواند پنجره تعبیه کند؟

سلام
آپارتمانی دارم در طبقه اول که تنها همین واحد بالکن دارد. در چه صورتی می توانم بالکن مسقف را به بنا اضافه کنم؟

با عرض سلام

بنده در یک ساختمان 2 واحدی ساکن هستم که در حال حاضر بالا خالی از سکنه است و آماده نیست. واحد ما از حیاط راه دارد ولی ورودی واحد بالایی از یک درب جداگانه است که به حیاط راهی ندارد و ورودی ان از سمت واحد اپارتمان بنده است. من مستاجر این واحد هستم و هر وقت در را باز می کنیم می بینیم صاحب خانه با وجودی که ساکن خانه نیست ورودی این حیاط فقط به واحد ماست، بدون اطلاع و بی کسب اجازه، در حیاط است. هر وقت اعتراض می کنیم می‌گوید مشاع است و من نیازی نیست اجازه بگیرم یا زنگ بزنم، شما هم حق ندارید در حیاط بشینید و یا چیزی بگذارید. در صورتی که ساکن این ملک هم نیست و در حیاط هم چیزی ندارد که لازم به حضور ایشان باشد. ایا کار ایشان قانونی است؟ ایا وقتی ورودی حیاط فقط در واحد من است، ایشان حق رفت و امد دارد؟ در این ساختمان من تنها زندگی می کنم و کسی ساکن طبقه بالایی نیست.

متشکرم

واحد من در همکف تک واحدی و بقیه طبقات دو واحدی هستند. حیاط خلوتی داریم با ابعاد 2 در 5 متر که فقط در اختیار ماست و از اتاق خواب راه دارد وبرای بقیه روشنائی است. دو دیوار این حیاط خلوت با همسایه کناری مشترک است و دو دیوار مربوط به اطاق خواب واحد من است. آیا فروشنده حق دارد بابت یک سوم متراژ این حیاط خلوت بهای آپارتمان را از من مطالبه کند؟

با عرض سلام

در یک ساختمان آپارتمانی 16 واحدی زندگی می‌کنیم که 4 طبقه 4 واحدی است وآسانسور ندارد. در طبقه چهارم یک مطب هست. نورگیر این آپارتمان پاسیو است که از این پاسیو یکی از واحد ها استفاده می کند و می گوید که در سند قید شده که پاسیو یا حق استفاده از آن را دارد. طبقات 3 و 4 صددرصد موافق نصب آسانسور هستند ولی طبقات دیگر تا حدودی و این واحد مذکور کاملا مخالف است زیرا از پاسیو استفاده شخصی می کند.
سؤال:

1- آیا این امکان وجود دارد که در سند ایشان حق استفاده از پاسیو آورده شده باشد؟
2- اگر بله، با توجه به مشاعی بودن فضای نورگیر، آیا بدون رضایت ساکنین دیگر آپارتمان ها این حق باقیست؟
3- شهرداری منطقه مجوز نصب آسانسور را در صورت رضایت هر16 واحد می دهند، چطور رضایت این واحد را بگیریم؟.
4- آیا قانون با رضایت نصف به علاوه یک واحدها به نفع ما رای نمی دهد؟

همه
ما طبقات بالایی از نبود آسانسور در فشار هستیم و بیمارانی که باید به طبقه چهارم رفت و آمد کنند معذب هستند، لطفن به یک راه حل امکان پذیر راهنمایی کنید.

با تشکر از شما

با سلام

بنده مدیر مجتمعی 15 طبقه ای هستم که هم مسکونی و هم مطب های پزشکی در آن هست. تمام کولرها در بالکن آپارتمان ها نصب شده است. اخیرن یکی از دکترهای مالک بر خلاف سایر مالکین، کولر خود را به پشت بام انتقال داده و اقدام به نصب کولر از طریق کانال به واحد خود کرده که این امر در ساختمان ما ممنوع بوده و حتی باعث خسارت نیز گردیده است و اصلا قبول نمی کند. خواهشمندم نسبت به موضوع مربوطه راهنمایی بفرمایید که چه می توانیم بکنیم و آیا این دکتر حق چنین کاری را داشته است؟ ایشان مدعی است که پشت بام مشاعی است و همه می توانند از آن استفاده کنند. دلیل دوم ایشان است است در عرف ساختمان ها کولر در پشت بام ها نصب می شود و می خواهم مانند روش معمول عمل کنم...

اپارتمان ما 10واحدی است و فقط واحد من در طبقه اول دارا ی بالکن است و بقیه ندارند. آیا می توانم این بالکن مسقف را به فضای خانه اضافه کنم با رعایت رنگ سنگ روکار و پنجره و سایر مسایل که مورد رضایت همسایه ها باشد .
اگر نیاز به رضایت شهرداری هست نمیدانم کدام قسمت مراجعه کنم جواب درست بگیرم به کجا مربوط می شود؟

من در یک ساختمان 4 طبقه تک واحدی ساکن هستم. پارکینگ ظرفیت 2 تا ماشین دارد و منتها الیه پارکینگ حیاط قرار دارد که بوسیله در و پنجره از پارکینگ جدا شده. همسایه طبقه اول بوسیله یک راه پله فلزی برای خودش دسترسی به حیاط را ایجاد کرده و درب بین پارکینگ و حیاط را قفل کرده و مدعیست که حیاط مشاع نمیباشد و متعلق به طبقه اول می باشد.
لطفا راهنمایی کنید

با سلام،

مالک ساختمان بعد از پیش فروش آپارتمان ها، اقدام به تغییر کاربری پارکینگ به مغازه (برخلاف مفاد نقشه - پروانه) نموده و پارکینگ را از همکف به زیرزمین منتقل کرده است. علاوه بر این با تجاوز به مشاعات ساختمان (حیاط) باز هم برخلاف نقشه پروانه سه واحد پارکینگ احداث نموده و با پرداخت جریمه رهائی یافته است؛ در حالی که تمامی خریداران از این امر ناراضی هستند. آیا میتوانیم با ارائه دادخواست، قلع پارکینگ های احداثی و لغو تغییر کاربری را درخواست کنیم؟

با سلام،

آیا در یک ساختمان پزشکان که 16 واحد است با توافق اکثریت می توان از حیاط خلوت آسانسور گذاشت؟
دو واحد مخالف این امر هستند و اسانسور از جلوی پنجره این دو واحد نیز باید گذاشته شود.

با سلام

اینجانب در یک آپارتمان چهار طبقه 6 واحدی زندگی میکنم که فاقد انباری و آسانسور میباشد. دو طبقه اول و دوم تک واحدی و مطب دندان پزشکی است. طبقه سوم و چهارم دو واحدی مسکونی هستند. طبقه اول و دوم دوبرابر واحدهای طبقه بالا میباشند و دارای دو پارکینگ و طبقات سوم و چهارم هر کدام یک پارکینگ دارند. واحد اینجانب پارکینگ ندارد. درب ورود و خروج از حیاط میباشد و پارکینگ درب ریموت دار مجزایی دارد. در ضمن هزینه آب و برق و گاز جدا محاسبه و پرداخت میشود ولی هزینه نظافت از پول شارژ ثابت که 25000 تومان میباشد پرداخت میشود.

سوال:
1- که آیا من که پارکینگ ندارم باید به اندازه دیگر واحدها پول شارژ پرداخت کنم؟
2-با توجه باینکه طبقه اول و دوم دوبرابر واحدهای دیگر متراژ دارند و دو پارکینگ دارند، آیا همه واحدها باید به یک اندازه پول شارژ پرداخت کنیم؟

مدیر ساختمان میگوید داشتن پارکینگ یا نداشتن پارکینک ملاک نیست و همه باید یکسان پول شارژ پرداخت کنند. من مستاجر هستم و حدود 8 ماه هست ساکن میباشم و تاکنون پول شارژ یکسان پرداخت کرده ام. امیدوارم بتوانم یک اظهارنظر کارشناسانه بی طرفانه و منصفانه پیدا کنم.

درود

ما یک ساختمان ۴ طبقه هستیم (در واقع ۵ طبقه چون طبقه ۴ و ۵ دوبلکس هستند) و در مجموع ۱۰ واحد (۶ واحد تکی + ۲ تا دوبلکس ) و به صورت شرقی و غربی آپارتمان ما طبقه ۲ شرقی هست. چند روز پیش لوله های آب بین دو طبقه ۳ و ۴ غربی دچاره مشکل شدند و سبب آب دادن به دیوار پاسیو شدند که البته این مشکل از حدوده ۱ سال پیش به صورت لکه زرد که بزرگتر میشد به روی دیوار پاسیو بین این دو طبقه دیده میشد اما این دو طبقه به این موضوع توجه نکردند (پاسیو بدون در هست و فقط پنجرهای آشپزخانه و توالت آپارتمان ها برای تهویه هوا بهش باز میشه) حالا هزینه تعمیرات لوله ها رو بین کل ساکنین ساختمان تقسیم کرده اند.
میخواستم بدانم از نظر قانونی درست میباشد که این هزینه بین واحد های دیگر ساختمان تقسیم شود؟
یا فقط طبقه ۳ و ۴ غربی باید این هزنیه را پرداخت کنند؟ (قابل ذکر است که ۲ دوبلکس متعلق به یک نفر هست و با تعمیرات ۲ دوبلکس جداگانه شرقی - غربی را تبدیل به یک دوبلکس بزرگ کرده و ۲ تا آپارتمان تک که یکیش ۴ غربی هست و در اجاره مستاجر به همین خاطر مدیر ساختمان که صاحب دوبلکس ها هم هست ساختمان را۹ واحده کرده و همه هزینه هارا به جای تقسیم به ۱۰ به ۹ تقسیم میکند)

سپاسگزارم.

سلام

همسایه ی همکف ما به اختیار خود برای پنجره هایش حفاظ نصب کرده، ایا این کار او مجاز است ک به نمای ساختمان دست زده یا میتوانیم از او شکایت کنیم؟

ممنون میشم پاسخ بدهید.

با سلام

واحد آپارتمانی با مساحت تقریبی 120 متر در طبقه دوم دارم، آیا پارکینگ و انباری و آسانسور به متراژ آن اضافه می گردد و قیمت آن چگونه باید محاسبه شود؟

ضمنن ساختمان سه طبقه و مجموعن 6 واحد است. طبقه همکف پارکینگ آن به متراژ 240 متر می باشد و در انتهای پارکینگ 10 متر حیاط خلوت وجود دارد.

با تشکر فراوان

باسلام

مجتمع آپارتمانی داریم دو واحد مطب و دومغازه و یک زیرزمین با کاربری انباری که هرکدام با متراز متفاوت آیا

1-برای ایزوگام پشت بام چگونه بایدمشارکت شود
2-اگریک طبقه اضافه کنیم آیا برای همه است وبه چه نسبتی؟

با تشکر

سلام

ساختمان پزشکانی که در آن مستقرم ٦ طبقه ١٢ واحد و ١٢ پاركينگ دارد واحدها شمالي جنوبيه با متراژ ١٤٥ متر جنوبي و ١٠٠ متر شمالي، محل پاركينگها ٣ تا دوتايي با عرض ٥ متر و٢ تا سه تايي با عرض ٦.٤٠ متر.
پاركينگ ما كه ١٤٥ متر جنوبي هستيم در سه تايي ها قرار دارند و هنوز هم سند تفكيكي تك برگي ندارد. سازنده ساختمان ميگوید كه هركي زودتر هر پاركينگي بگيرد براي اونه. سوْال من از شما اين است كه قانون مشخصي براي پاركينگ و استانداردش وجود دارد؟
و اينكه متراژ واحد به پاركينگ و حق تملكش مربوط ميشه؟

با تشكر

با سلام

در یک ساختمان پزشکان 7 طبقه که سرقفلی طبقه همکف آن سابقاً به دو شخص واگذار شده است قرار است تغییراتی در نمای ساختمان ایجاد گردد که مستلزم صرف هزینه زیادی می باشد. تقاضا دارد بفرمایید آیا ماکین سرقفلی طبقه همکف نیز الزاماً باید در پرداخت هزینه تغییر نما که از طبق اول به بالا قرار است ایجاد شود مشارکت نمایند؟

باتشکر

گفتاورد
کیمیا نوشته:
...همسایه ی همکف ما به اختیار خود برای پنجره هایش حفاظ نصب کرده، ...
پاسخ:

بله حق با شماست و تغيير خودسرانه در نماي ساختمان مجاز نيست و مي توانيد شكايت بكنيد. اما دوست عزيز كمي مهربانتر به قضيه بنگريد. اگر طبقه همكف براي پنجره خود حفاظ نصب نكند، ممكن است از دست سارقين و متجاوزين در امان نباشد امنيت همسايه ما گاهي از نماي ساختمان ما مهمتر است.

گفتاورد
آرتیم نوشته:
...هزینه تركيدگي لوله ها بین واحد های دیگر ساختمان تقسیم شود؟ ...
پاسخ:
چنانچه تركيدگي لوله ها در مشاعات باشد، هزينه هاي آن بر عهده كل مالكين ساختمان است و چنانچه تركيدگي لوله ها در داخل واحد شخصي باشد، تعمير آن بر عهده مالك آن واحد است.

گفتاورد
کاتب نوشته:
... آیا من که پارکینگ ندارم باید به اندازه دیگر واحدها پول شارژ پرداخت کنم؟ ...
پاسخ:
داشتن پارکینگ یا نداشتن پارکینک ملاک نیست و همه باید یکسان پول شارژ پرداخت کنند. طبقه اول و دوم كه دوبرابر واحدهای دیگر متراژ دارند بايد دو برابر واحدهاي ديگر پرداخت نمايند.

گفتاورد
فرحناز کریمی نوشته:
... آیا با توافق اکثریت می توان از حیاط خلوت آسانسور گذاشت؟ ...
پاسخ:
دوست عزيز هرگونه تغيير در ساختمان نياز به مجوز شهرداري، محاسبه فني تغييرات و تاييد هيات مديره ساختمان (يا تاييد همه مالكين) دارد. به ويژه اگر تغييرات به ضرر برخي از مالكان مانند كور شدن نورگيري پنجره آنها شود. قبل از هر اقدامي خود را به جاي همسايگان مخالف تغييرات بگذاريد.

گفتاورد
محمود سعیدی نوشته:
... برای خودش دسترسی به حیاط را ایجاد کرده . ...
پاسخ:
حياط جزو مشاعات و متعلق به كل ساختمان است مگر در سند مالكيت يكي از مالكين ثبت شده باشد.

گفتاورد
لک نوشته:
... آیا می توانم این بالکن مسقف را به فضای خانه اضافه کنم؟ ...
پاسخ:
دوست عزيز در صورت رضايت همه مالكين، شما بايد به واحد شهرسازي و معماري منطقه براي هماهنگي مراجعه فرماييد.

گفتاورد
آرش قاصد نوشته:
... اقدام به نصب کولر از طریق کانال به واحد خود کرده ....
پاسخ:
پشت بام جزو مشاعات بوده و تغيير در ان مستلزم موافقت هيات مديره (و يا كليه مالكين) وبا مجوز شهرداري منطقه بايد باشد.

گفتاورد
آرزو اصغرنژاد نوشته:
... در سند ایشان حق استفاده از پاسیو آورده شده باشد؟ ....
پاسخ:
1-بله، این امکان وجود دارد که در سند ایشان حق استفاده از پاسیو آورده شده باشد
2- بله، چون براساس صورتمجلس تفكيكي و پايان كار ساختمان، سند صادر شده است، لذا بدون رضایت ساکنین دیگر آپارتمان ها این حق
باقیست
3- و اما چطور رضایت این واحد را بگیرید؟
از اين تغييرات منفعتي نصيب شما ميگردد كه قابل تبديل به شاخصه مالي است.چنانچه واحد مخالف مايل به يك اقدام انسان دوستانه مجاني براي همسايگان خود نيست باشد، ايشان را نيز شريك در منافع مالي بنماييد تا احساس ضرر در مقابل سود شما نكنند
4- چنانچه سند رسمي قانوني در اين خصوص داشته باشد، به نظر نميرسد با رضایت نصف به علاوه
یک واحدها، دادگاه نيز به نفع شما رای بدهد

زبان محبت و راستي بهترين روش انسانهاي فهيم و شهروندان آگاه است
اما از ريش سفيدان ساختمان و معتمدين محلي نيز به عنوان ميانجي مي توان بهره برد...

گفتاورد
مهدی حافظ فدک نوشته:
... بابت یک سوم متراژ این حیاط خلوت بهای آپارتمان را از من مطالبه کند؟....
پاسخ:
چنانچه مساحت حياط خلوت در متراژ مفيد واحد آپارتماني شما محاسبه شده باشد،يعني سازنده بابت مقداري از مساحت آن، عوارض شهرداري پرداخت كرده است و در نتيجه مجاز به محاسبه و درخواست بهاي مقداري از مساحت آن طبق عرف مي باشد.

گفتاورد
پانیا تاکستانی نوشته:
...می توانم بالکن مسقف را به بنا اضافه کنم؟....
پاسخ:
به شرط: 1- مجوز شهرداري براي تغيير در نماي ساختمان 2- رضايت بقيه مالكين.

گفتاورد
نسیم نبئی نوشته:
... در حیاط هم چیزی ندارد، ایا کار ایشان قانونی است؟...
پاسخ:
قانونا حياط جزو مشاعات است و كليه مالكين حق استفاده از آن را دارند ولي با توجه به شرح فوق،عرفا اين رفتار غير انساني و مذموم است وبه لحاظ شرعي و اسلامي هم بدون اشكال نيست. بگذاريد يك نفر ديگر از طرف شما با ايشان وارد گفتگو و حل مشكل گردد. حتي اگر لازم شد بفرماييد مالك با من تماس بگيرند تا شايد اختلاف حل شود.

گفتاورد
نسیم نبئی نوشته:
... در حیاط هم چیزی ندارد، ایا کار ایشان قانونی است؟...
پاسخ:
چون طبقه بالا خالی است صاحب خانه می تواند وارد منطقه مشاع شود مگر این که حق انتفاع حیاط را به مستاجر واگذار کرده باشد- باید به قرارداد مراجعه کرد.

گفتاورد
آرش قاصد نوشته:
... اقدام به نصب کولر از طریق کانال به واحد خود کرده....
پاسخ:
اگر نصب کولر و استفاده از کانال تعبیه شده در ساختمان به دلیل فنی موجب خسارت به ساختمان می شود، پیش نهاد می کنم، موضوع در مجمع عمومی مالکان ساختمان مطرح شده و بر اساس مصوبه مجمع عمل شود.

گفتاورد
رضا اکبری نوشته:
... آیا همسایه ها حق اعتراض برای مغازه بنده را دارند؟ ...
پاسخ:
بله حق شکایت دارند.

گفتاورد
کیمیا نوشته:
...برای پنجره هایش حفاظ نصب کرده ...
پاسخ:
اگر حفاظ از داخل ساختمان نصب شده باشد مشکلی وجود ندارد و اگر از بیرون، می بایست موافقت مالکان جلب می شد.
صفحه: قبلی 1 2
پاسخ
کاربرهایی که این سخن را مرور می کنند (6 مهمان ها)
فرم پاسخ

مطلب خود را وارد کنید*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
آپلود تصویر
Send Cancel