تلگرام ایردن، پایگاه دندانپزشکی irden.ir
در کانال تلگرام ایردن عضو شوید و خبرهای دندان‌پزشکی را از نگاهی دیگر بنگرید!
جستجو  کاربرها  قانون ها 
بستن
نام کاربری::
رمز عبور::
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ثبت نام
نام کاربری

صفحه: 1
پاسخ دهی
سالروز تولد دکتر محمد علی افتخاری, چهارم آبان ماه، سالروز تولدتان مبارک

سرور ارجمند، جناب آقای دکتر افتخاری

با درود به شما

از طرف خود و همه‏ی همکاران و یاران ایردن هشتادوهفتمین سالروز تولدتان را تبریک عرض نموده، از خداوند منان طول عمر با برکت شما را آرزومندم. امید دست‏اندرکاران ایردن این است که سایه‏ی بزرگوارانی چون شما بر سر ما و دندان‏پزشکی کشور مستدام باشد.

شاداب و پیروز باشید

ارادتمندتان

پدر عزیزم آقای دکتر افتخاری

سالروز تولد شما بازهم بهانه‏ی زیبایی شد تا این فرزند کوچکتان بتواند عشق عمیق خود را تقدیمتان کند.
هشتادو هفت سال عمر شما با صدها و شاید هزاران سال از عمر آنها که تنها به زندگی شخصی خود پرداخته اند برابری می کند. بزرگواری چون شما تمام لحظات عمرش برای حرفه دندان‏پزشکی و برای مردم و اطرافیانش پربرکت بوده است.

امروز در جشنی که دوستان برایتان برقرار کرده اند شرکت می کنم. کاش زنده باشم و شما نیز در جشن تولد هشتاد و هفتم من شرکت کنید.

همکار بسیار گرامی و مدیر محترم ایردن

از اظهار محبت برادرانه شما وهمکارانتان در ایردن به مناسبت پایان هشتادو ششمین سال تولدم سپاسگزارم وبرای شما خدمتگزاران آرزوی سلامت و توفیق بیشتر در خدمت را دارم.

ارادتمند افتخاری

دکتر راد عزیز ،

پیام های متعدد و محبت آمیز شما ر ا دریافت کردم. سرکار خانم هم از روی لطف و صفا و از طرف خودشان و بچه ها تلفوناً تولدم را تبریک گفتند.
از درگاه حضرت باری تعالی برای شما و خانواده محترم سلامتی و شادکامی آرزومندم

ارادتمند افتخاری

سایت اختصاصی دکتر محمد علی افتخاری

گفتگوی ایردن با ایشان را در سایت دکتر ملاحظه کنید

سرور گرام، آقای دکتر افتخاری،

مایه نهایت خرسندی و افتخار است که می توانم باری دیگر زادروز میلاد خجسته‌ی شما را تبریک بگویم. فرزند و شاگردان شما در ایردن، پس از قریب هشت سال فعالیت، که بخش عمده‌ی آن را زیر سایه‌ی شما بوده است، آرزو دارند که درخت تناورِ وجود شما، که همواره
سایه و ثمرات ش را به همه علاقمندان، مدیران و دلسوزان دندان پزشکی کشور نثار کرده اید، همچنان برای دندان پزشکان و دندان پزشکی ایران مستدام بماند.
از سوی خود و همه همکاران، بهترین‌ها را برای شما آرزو دارم و از این که در همه کنگره های اخیر کماکان حضور فعال و شاداب و پر نشاط شما را در میان خیل شاگردان و فرزندانتان شاهد هستیم بر خود می بالیم.

با نهایت تواضع و عشق،
پویا
blue_flower.png (10.41 کیلوبایت)

روزگار عزیزی است داشتن دوست، همراه و همکاری چون دکتر محمد علی افتخاری.
این شانس که صمیمانه تولدش راتبریک بگویم، برایم افتخاریست.
آغاز نود سالکی ایشان را روز میارکی برای خیل دوست دارانش دانسته و سلامتی شان را آرزومندم.
سندوزی

پدر بزرگوارم آقای دکتر افتخاری،

صمیمانه ترین درود، عمیق ترین عشق و بهترین آرزوهایم را به بهانه تولد خود پذیرا باشید.

همیشه سالم و سرفراز بمانید تا ما نیز به نگاهتان دل گرم باشیم. جای هادی و جمشید را خالی می بینم، عمر پرثمرتان طولانی باد.

با مهر و عشق فراوان،
علی

امروز خورشید درخشان‌تر است
و آسمان آبی‌تر
نسیم زندگی را به پرواز می‌کشد
و پرنده آواز جدید می‌سراید
امروز بهاری دیگر است
در روز تولد بزرگواری چون دکتر افتخاری که افتخار این سرزمین است

تبریکات صمیمانه من را به مناسبت روز فرخنده ی تولدتان پذیرا باشید
به امید به روزی و شادابی شما دکتر عزیز

استاد گرامی جناب اقای دکتر افتخاری
با درود

روز تولد شما را صمیمانه شادباش می گویم
و برای شما استاد ارجمند و بزرگوار از خداوند بزرگ سلامتی، شادابی، سرفرازی وموفقیت را خواستارم
با ارزوی بهروزی و پیروزی
فریبا کرامت

تنت به ناز طبیبان نیازمند مباد وجود نازکت آزرده گزند مباد
سلامت همه آفاق در سلامت توست به هیچ عارضه شخص تو دردمند مباد
جمال صورت و معنی ز امن صحت توست که ظاهرت دژم و باطنت نژند مباد
در این چمن چو درآید خزان به یغمایی رهش به سرو سهی قامت بلند مباد
در آن بساط که حسن تو جلوه آغازد مجال طعنه بدبین و بدپسند مباد
هر آن که روی چو ماهت به چشم بد بیند بر آتش تو بجز جان او سپند مباد
شفا ز گفته شکرفشان حافظ جوی که حاجتت به علاج گلاب و قند مباد
پدر بزرگوار ، زاد روزتان مبارک
پریسا
Eftekhari-Birthday.jpg (36.11 کیلوبایت)

زیباترین گل ها، تقدیم به دکتر افتخاری زیبامنش

دکتر جان تولدت مبارک

سیما
dr.eftekhari-birthday.jpg (9.58 کیلوبایت)

پلک جهان می پرید
دلش گواهی میداد
اتفاقی می افتد
اتفاقی می افتد
و
فرشته ای از آسمان فرود آمد

من از عزیز مهربانم دکتر سندوزی، خانم دکتر کرامت و نگار عزیز به خاطر یادآوری تولدم سپاسگزارم.همچنین از سیما و پریسا که با کیک و شمع تولد به منزلم آمدندو مرا شادکردند تشکر فراوان دارم و برای تمام عزیزانی که از روی بزرگواری به یاد من هستندآرزوی عاقبت به خیری دارم

از آقایان دکتر سندوزی، دکتر عادلی نجفی، دکتر شکفته راد و مدیران ایردن و سایر همکاران محترم که به نحوی سالروز تولد آقای دکتر افتخاری را گرامی دانستند، به عنوان یک خدمت گزار قدیمی عرض تشکر می نمایم.

دکتر عزت الله خامسی

آقای دکتر محمد علی افتخاری، با عرض سلام وادب.
اینجانب فارغ التحصیل کارشناسی مامایی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد می باشم. بهترین روزهای زندگیم در مشهد بود و بهترین دوستم شیوا دختر مرحوم دکتر محمدزاده لاری. به یاد آن روزهای شیرین وقت شما را گرفتم تا عرض کنم دست شما اساتید گرامی را می بوسم و از خداوند منان آرزوی عمرطولانی و سلامتی برای شما گنجینه های بی همتای ایران زمین دارم.
خداوند یارتان

سرکار خانم حسن زاده

.از اظهار محبت بی شائبه شما سپاسگزارم

افتخاری

پدر بزرگوار، جناب آقای دکتر افتخاری

چهارم آبان ماه 1392، سالروز 90 سال زندگی مملو از مهر و عشق شما گذشت. امید وافر فرزندانتان در ایردن این است که سال ها بتوانند این مناسبت را به شما تبریک بگویند و مشتاقانه آن را جشن بگیرند. این میلاد بر شما و همه دوستدارانتان مبارک و سایه گرانقدر شما بر سر همه ما مستدام باد.

با ارادت فراوان و سپاس از مهر همواره تان
Dr.Eftekhari-4Aban1392.jpg (49.9 کیلوبایت)

چون نود آید، صد هم پیش ما خواهد شدن!

برای ملاحظه سایت اختصاصی دکتر سندوزی اینجا کلیک کنید

دکتر افتخاری عزیز

شوخی نیست، 32850 اندی روز پیش،
به شمار انگشتان دو دست، اگربهاری به تابستان و پاییز رنگین به زمستان سفید پوشی بَدَل شود، که می شود. قرنی است که از شیرخوارگی و نیاز مطلق به توانمندی و افتخار رسیده اید.
از چراغ نفتی هایی که غروب به غروب چراغچی باشی ها درمحله های اعیان نشین و بازار مشهد روشن می کردند و با چنگک بر بلندی راه می آویختند که نیازی به خاموش کردنشان نبود -چون نفتی که در مخزن چراغ می ریختند کفایت رسیدن صبح کاذب را نمی کرد، چه رسد به صبح صادق- تا هم اکنون، سفر به ماه و کاوشگر به ستاره سرخ فرستادن، راهی است که شما به کوشندگی پیمودید و به پایانش نزدیکید.
این که می نویسم نزدیک هستید در عرف تعارف ادب ایران مرسوم نیست.
ما مردم آن مرز پُرگوهر، بر ظهور و غروب خورشید عمر انسان ها، در طی قرن ها آگاهیم و در تاریخ خوانده ایم که هرکه آمد عمارتی نو ساخت، سرنوشتش چیست! ولی با مرگ تعارف و روی در بایسی ای شگرف داریم. به یاری چند جمله بعید و «دور از جان شما» گفتن، از گفتن امکان دگرگون شدن و گذر از روزن زمان خود و دیگران به عمد می گریزیم.
یکی دوسالی بیش از 60 سال است که می شناسیم یک دیگر را و زیر چتر و سایه دلپذیر دوستی با هم دوستیم و حریم حرمت دوستی را به شادی عزیز داشته و می داریم.
می دانم که مرگ آشنایید و زندگی شناس.
تولد و مرگ را سنجیده اید و این فاصله که به برهم زدن مژه ای بند است را، به یاری عرفان اسلامی و باور دینی محکم تان وجب زده اید و روزی پنج بار در هر سجودی، منتظر صعودید.
این دستور دین است که چنان کن که گویی فردایی نیست و چنان باش که گویی جاودانی.
می دانم که آماده نشسته اید و از این رفتن باک تان نیست، ولی کم نیستند دوستانی که دست و دل شان و گوش و هوش شان به بودن تان بند است. امید است امیدشان برقرار بماند.
کم نکوشیده اید و به مِهر لقمه بردهان گُشنگان طالب دانستن و توانستن کم ننهاده اید.
خوش به حال و روزگارتان که در پس دیروزتان رزق و روزی ای نهاده اید.
نام و امضای شما در پای بسیاری از اساسنامه ها هست.
عضو انجمن و جمعیت و مجمع های فراوانی بوده اید.
هنوز هم هستید.
فرصت فهرست نویسی کارهای خوب بی شمارتان نیست.
من خود یک پرونده پُر ورق از مهربانی های شما بر چشم و سپاس دارم.
دیگران هم ولو چشم بر هم بگذارند، باز هم در پشت چشمان شان سنگینی مهرتان را احساس می کنند.
این خود افتخاری برای دوستداران دکترافتخاری است.
گرچه خود سبک بار می روی، از کرده های خویش نادیده می گذری که این همه را هیچ می دانی، ولی اندک مهر دیگران را خوب می شناسی و قدر می داری.
دوستت می داریم و با بسیاری از دوستانت در این مهر ورزی همراهم.
تاریخ دندان پزشکی در ایران را به سختی نه فراغت، در نبود امکانات کنونی، نوشتید. قلم تان پر دوام و دست تان همواره پر و توانمندتر باد.
بیایید افتخار افتخاری بودن را به گونه ای تمام کنید.
داستان راستان و مردان خوب خواندنی است،
داستان زندگی خودتان را بیان و ضبط کنید و برایم بفرستید تا کتبی اش کنم و کتابی که ایردنِ شما تشنه نشر آنست و مشتاقان خواندنش فراوان. بگذارید از این افتخار چیزی هم نصیب این کم افتخار غبطه خور گردد.
این یک خواهش است نه پیشنهاد.
تا هستم و دستانم نمی لرزد و بر کیبرد مسلطم، این همت را بفرمایید که نصیبی به همه دوستداران رسد.
عمر پربارتان به سلامت و خوشی قرین،
به یقین سرسبز ترین روزما، روز تولد افتخار ماست، تولدتان مبارک.

تولد تان را تبریک و از سوی ایردن و یاران، این خواهش را تکرار می کنیم

امیر اسماعیل سندوزی

دکتر سندوزی در خجسته زادروز دکتر افتخاری عزیز، شمع ها را فوت کرد تا یک لحظه تاریکی به ما بگوید، بودن نور چه ارزشی دارد. اکنون که هستیم و شمع هستی انسانی کوشا و مهربان فروزان است، ارزشش را بیش از گذشته دریابیم که عمر گذراست و ناپایدار ولی نام پایاست و جاودان.

ای بسا سایه که در کوی زمان
آمدست و رفتست.
نام یاران اما،
در رگِ برگِ وجودِ کوچه،
همچنان پا برجاست.
لحظه ها را دریاب.
دست ها را بفشار.
تو و من، رهگذریم.

آیرج کی پور

دکتر سندوزی عزیز
بازهم مرا شرمنده کردی . امروز که دوازدهمین روز از 91 سالگی را سپری می کنم فرصتی یافتم تا جعبه جادوئی اینترنت را بگشایم و پیام مهر آمیزی را که به مناسبت تولدم فرستاده بودی دریافت کنم
خوب می دانی چه حلاوتی در نوشتار و گفتار و رفتارت هست که افراد را جذب خصوصیات اخلاقی ات می کند و نمونه هائی از آن را در کتاب (سرشت سرنوشتم) آورده ای
مطلبی را که درباره خودم خواسته ای با کمال میل برایت می فرستم تا با آن آن کنی که خود می خواهی

ارادتمند قدیمی
افتخاری

چهارم آبانی که به سکوت گذشت!
سه چهار نفری، چون ایشان بیشر باقی نمانده اند
هر سال ایردن تولد ایشان را تبریک می گفت و تبریک دوستان را نیز برایشان بازگو می کرد. امسال پرتو نوری که در زندگی این بزرگ سال ها هادی، یار، همراه و همنشین او بود، در ظاهر خاموش شده و او این خاموشی ظاهر را به دل گرفت و از ما و دوستانش خواست که تولدش را به سکوت بگذرانیم.
این خواسته ایشان از ایردن بود. به خواسته ایشان عمل کردیم ولی دوستان زیادی تبریک گفته و سلامتی و طول عمرشان را آرزو کردند، که از انعکاس این احساسات دوستانه متاسفانه معذور شدیم. از این نظر از دوستداران فراوان ایشان و بزرگواران دوستدار ایردن پوزش می خواهیم. یک نفر این سکوت را نپذیرفت و نوشت و گفت که "به مسوولیت من منتشرش کنید".

چندگام تاحسرت!

ایردن در حال دگرگونی است، نفس هستی وحیات، حرکت وجابجایی مداوم و پروسه ای تکاملی است. این حرکت مداوم و جابه جایی ابدی وازلی برای انسان، تا گذر از روزن زمان مشهود و دیدنی است. پس از آن را گفته اند که:«آن کس که خبر شد خبری باز نیاورد» نامشهود و ناگفتنی مانده است.
به باور بسیاری از اهل تفکر، این گذشت از روزن زمان، یک امر اجباری است نه اختیاری، که اخلاق اجتماعی نوع اختیاریش را مکروه و ضعف نفس شمرده و منعش کرده است. در این امرهمگانی و اجباری، یک واقعیت فلسفی نهفته، که ساده و روان است و در شعر فارسی آمده: « هموار کرد خواهی گیتی را؟ » این نظام هستی که از ذره نادیدنی تا کهکشان های در ذهن ناگنجانیدنی را دربر می گیرد و گذر از روزن زمان هر موجود زنده ای را الزامی کرده است را می خواهید هموار و همسوی نیاز و میل خودتان کنید؟ «گیتی است، کی پذیرد همواری؟»*

دوست بزرگوار و دوست داشتنیِ بزرگتر از این قلم زن، دکتر افتخاری عزیز هم در صدد هموار کردن این ناهمواری ناگزیر وناگریز نیست. تامل ایشان، نوعی از نمود تاثر و تاسف و تحمل اعتقادی است. امرفرمودند: «امسال به مناسبت گذر از روزن زمان همدم و همسرم -فیروزه خانم- تبریک و جشن تولد نگیرید.» ایردن هم حرمتی برای ایشان قایل است که نمی تواند نپذیرد. اما ایشان نفرمودند که بعد از روز تولدم نیز مطلبی ننویسید و بیان نکنید! دو روز برای اجرای امر ایشان تامل کردم. امروز، ششم آبان است و دو روز از منع و حبس فرموده ایشان گذشته، پس می توان نوشت:
زمان برای ما فرصتی گذرا و گریزنده ای تیزپاست.
بی هیچ پرده پوشی، به حکم جبر زمان، گامی چند به حسرت الزامی و اجباری گذر از روزن زمان ایشان و هم سالان ایشان نمانده است.
از ایشان به عنوان یک دوست وهمکار وهم راه نیکی ونیکان و نیکو کاران یاد کرده و تولد در سکوت ایشان را یادآوری «روزگارتان خوش» بادی تقدیم ایشان، از جانب خود و دوستداران ایشان می‌کنم.
روایت، این روزها استدلال شده است! روایت است که عالیجناب شیطان، اذن حضور از خداوندگارش، که جز او به کسی تعظیم نکرد، کرد. فرشته مقرب درگاهش پرسید که
- «برای چه منظوری اذن حضور می خواهی؟»
- شیطان گفت «می خواهم استعفا بدهم و بازنشسته شوم.»
- فرشته تعحب کرد که این شیطان شیطون، هنوز هم بعد از این همه قرن ها، ادب نشده است و قصد نافرمانی دارد. پرسید:
- «چرا؟»
- «عاطل وباطل شده ام. کاری از دستم برای دستگاه حقانیتش ساخته نیست. بطالت کسالت آور و دوام آگانه اش گناه است.»
- «چگونه ساخته نیست؟ انسان را تو از بهشت برین به مکافات زمین کشاندی...»
- «بله آن زمان انسان بهشتی و منزه بود. ولی اکنون انسان ها چنان درفریب کاری ماهر و استاد شده اند که من شاگرد مکتبیِ آن استادان مکار هم نمی شوم تا چه رسد به وسوسه وشیطنت های کودکانه ی من درقیاس با سَبک پرفسورانه آنها»
روایت را نوشتم ولی نمی دانم چرا این روایت به خاطرم آمد!؟
هرچه می اندیشم ارتباط این روایت با روز تولد مبارک ایشان را نمی یابم.
ایشان و آن چند عزیز باقیمانده مانند: دکتر باکی هاشمی، دکترمصفا، دکترتابش و دیگر عزیزان، خوش نامان نسل قبل از انقلاب اند که پاک و منزه و سربلند مانده اند. شاید درنظر و حافظه فرّارم این بود که بپرهیزیم که برای چند روز بر مرکبی ناپایدار ماندن، پایدارمردان خوش نام جامعه دندان پزشکی "کوته فرصت" را نیالاییم. حرمت ایشان را نگهداریم که حریم حرمت انسانیت وبزرگواری است.
به یاد داشته باشیم که چندگام بیشتر تا حسرت فاصله نداریم.

دکتر امیر اسماعیل سندوزی
پاییز برگ ریز1393

* رودکی
ویرایش: دکتر امیر اسماعیل سندوزی | Sondouzi - 28/10/2014 04:06:21

Jenab Doctor Sondouzi,
You are one of the best star in history of Iranian dentistry as a professor and philosopher.Thanks for remembering Dr.Eftekhari's birthday.
Very respectfully your.
E.Khamessi

Dear Dr.Eftekhari,
Happy birthday to you. Wishing continous leadership in Iran's dentistry.
E.Khamessi

از دکتر سندوزی عزیز و بزرگوار،
از دکتر خامسی نازنین
و از دکتر کی پور مهربان

که به مناسبت پایان 91 سالگی ام مرا شرمنده محبت خود کرده اند و همچنین همکاران گرامی دیگری نیز که در این مرحله از حقیر یاد کرده اند نهایت سپاسگزاری را دارم. امیدوارم همکاری مجموعه دندان پزشکی کشور در پیشبرد برنامه های سلامت، که مد نظر دولت است مفید فایده بوده باشد و انجمن دندان پزشکی ایران موقعیت ممتازی را که به حق به دست آورده بود، تجدید کند.
توفیق خدمتگزاران صدیق مملکت را آرزومندم،
دکترمحمد علی افتخاری

صفحه: 1
پاسخ
کاربرهایی که این سخن را مرور می کنند (2 مهمان ها)
فرم پاسخ

مطلب خود را وارد کنید*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
آپلود تصویر
Send Cancel