تلگرام ایردن، پایگاه دندانپزشکی irden.ir
در کانال تلگرام ایردن عضو شوید و خبرهای دندان‌پزشکی را از نگاهی دیگر بنگرید!
جستجو  کاربرها  قانون ها 
بستن
نام کاربری::
رمز عبور::
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ثبت نام
نام کاربری

صفحه: 1
پاسخ دهی
بیماری ایدز می تواند علائم اولیه خود را در دهان بروز دهد

بیماری ایدز می تواند علائم اولیه خود را در دهان بروز دهد

دوره نهفته ایدز در بعضی افراد می تواند علائم دهانی خاصی داشته باشد. ایجاد دانه های سیاه در داخل دهان و بدن، عفونت های تنفسی با میکروب های ناشایع و فرصت طلب، ابتلا به بیماری سل، بروز انواع سرطان های مرتبط با کاهش سیستم ایمنی و بروز دیگر بیماری ها، از مهم ترین علایم ابتلا به بیماری ایدز است. علائم این بیماری به صورت هایی از قبیل عفونت های قارچی با ایجاد خطوط سفید در کناره زبان، آفت های متعدد و تبخال های مزمن و طولانی مدت ظهور می یابند که فرد با مشاهده این علائم می بایست به دندان پزشک متخصص بیماری های دهان مراجعه کند.

با تشکر از همه ی عواملی که برای این سایت زحمت کشیده اند..حرفی ندارم بگم جز تشکر فقط باعرض پوزش یه انتقاد میخواستم بکنم این مطالب خیلی پزشکی هستند اگه بتونید کمی ساده تر جلوش بدین قطعا چیزای زیادی یاد میگیریم...باتشکر :)

من در یک جایی خوندم که دبیر علمی پنجاه و سومین کنگره بین المللی انجمن دندانپزشکی ایران آقای دکتر آرش منصوریان گفته احتمال انتقال ایدز از طریق دندانپزشکی سه در هزار است. معنی این حرف این هست که همه دندانپزشکان شرایط بهداشتی لازمه را رعایت نمی کنند. این مورد با خوندن یک مطلب دیگه در مورد هپاتیت سی در کشور مصر من رو بیشتر به فکر برد. 20 درصد افراد کشور مصر آلوده به هپاتیت سی هستند و اکثر اونها هم از طریق دندانپزشکی آلوده شدن. وقتی این مسئله رو از دکتر دندانپزشک خودم سوال کردم گفت همه وسائل رو توی اوتوکلاو استریل میکنند و وقتی پرسیدم هندپیس ها رو چکار میکنید گفت با یک اسپری ضدعفونی میکنیم. کاری که من هیچوقت ندیدم انجام بشه . همه میدونند که هندپیس اغشته به بزاق بیمار میشه و اگه فرد آلوده به یکی از بیماریهای ویروسی باشه، ویروس براحتی میتونه به بیمار بعدی منتقل بشه. لطفا راهنمایی کنید که ایا این مسئله جای نگرانی دارد یا خیر؟

سلام
من ۱۸سالمه و با این علایمی که در این مقاله گفته، به خودم شک دارم که ایدز داشته باشم!
هر روز که بیدار میشم از دهنم بوی بد عفونت میاد یا اگر سه ساعت بخوابم و کسی بیدارم کنه بازم عفونت بد بو از دهنم بیرون میاد و تا اب یا چیزی نخورم همینجوری ادامه داره. پوستم خیلی تغییری نکرده و خیلی خوشگل ولی خیلی لاغر هستم.

سلام
من 16 سالمه و پسر مجرد هستم. دانش آموزم. من تا حالا رابطه جنسی نداشتم و اعتیاد تزریقی هم ندارم. حدود 1 ماه پیش سر کلاس دوستم با یدونه تیغ تراش رو دستش خط مینداخت و بعد از چند لحظ. روی جای خط ها مقداری خون لخته شده بود. بعد از چند دقیقه‌ (نمیدونم چند دقیقه‌) اون یه خط به شوخی یه خط رو دست من انداخت البته به قصد شوخی و اون آدم خوبیه و خانواده مذهبی ای داره . اصلا جاش معلوم نبود. بعد چند لحظه یه مقدار خون اومده بود و لخته شده بود البته خیلی خط کوچک و نازکی بود که معلوم نمیشد. بعد از فرداش من علائمی مثل کمی گلو درد، سرفه کوچک و کمی تب و خستگی و سینه درد و بدن درد و خستگی و مقداری هواس پرتی و خارش بدن و تنگی نفس و سر درد و آفت دهن و تب و لرز داشتم و یه عالمه استرس وقتی که با علائم اچ ای وی در فردای اون روز در اینترنت آشنا شدم و کلی جوش تو صورت و سینه زدم و بعد از چند هفته ببعضی از عوارض از بین رفت ولی هنوز آفت دهان و خستگی رو دارم و احساس میکنم که درسا رو خوب نمیفهمم و دوستم هم مقداری از علائم رو داشت البته من اصلا در مورد این قضیه باهاش حرف نزدم ولی از حالش معلوم بود و خستگی و بدن درد رو داشت و میگفت تو بدنش کلی جوش زده. من هم الان استرس دارم البته خیلی کمتر از قبل من حتی یه دکتر عمومی آشنا هم رفتم و بهش گفتم جریان رو و علائم رو ولی گفت که چیزی نیست و آمپول و قرص داد که حالم زیاد تغییر نکرد!
به نظر شما من برم آزمایش اچ آی وی بدم یا برم پیش یک متخصص عفونی؟

با سلام

دوست عزیز، لطفن به یک متخصص بیماری های عفونی مراجعه کنید. ایشان حتمن شما را برای آزمایش خون خواهند فرستاد. ولی خیالتان از جهت ایدز راحت باشد. به درس و مشقتان برسید و آرامش داشته باشید.

دکتر آیرج کی پور

با سلام
من 24 سالمه و مدت طولانی هست که پرز های روی زبونم بلند شده و اصطلاحا زبانم مودار شده و هر کاری میکنم از بین نمیرن مدت طولانیه که به شدت استرس دارم که این قضیه ربطی با اچ آی وی داشته باشه میخوام راهنماییم کنید که باید آزمایش بدم یا نه؟ البته این پرزای طویل وسط زبونمه و کناره های زبانم مشکلی نداره و من آلرژی هم دارم که باعث شده ترشحات پشت حلقم خیلی زیاد باشه ممنون میشم راهنماییم کنید.
مرسی

سلام، خسته نباشید
آیا علایم دهانی در زمان نهفتگی بیماری هم ایجاد میشود و اگر با درمان خوب شود، جای نگرانی هست یا نه؟
خیلی نگرانم. لطفا پاسخ دهید متشکرم

سلام خسته نباشید ممنون ازسایتتون
آیا برفک دهان وکاندیدا دردهان که بادرمان خوب شود، میتواند ازعلایم بیماری باشد؟
خیلی نگرانم لطفاجواب دهید ممنون

سلام میبخشید من چند بار تتو انجام دادم هر بارم با سوزن استریل یه بار مصرف امکان انتقال ایدز به من وجود داسته؟

سلام من دو سال پیش به یکی آمپول زدم وبعداز آمپول زدن آمپول رفت تودستم وطی این دوسال هیچ علائم خاصی ندیدم آیا لازمه آزمایش ایدز بدم لطفا جواب بدی

سلام من 24سالم سرفه خشک دارم و پوستم خیلی خشک شده پوسته پوسته میشه اینام از علاعم این بیماری هست یا نه
صفحه: 1
پاسخ
کاربرهایی که این سخن را مرور می کنند (1 مهمان ها)
فرم پاسخ

مطلب خود را وارد کنید*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
آپلود تصویر
Send Cancel