گروه مشاوره های دندان پزشکی در کلاب لبخند

روی تصویر زیر کلیک کنید

مشاوره با دندان پزشک
تلگرام ایردن، پایگاه دندانپزشکی irden.ir

جستجو  کاربرها  قانون ها 
بستن
نام کاربری::
رمز عبور::
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ثبت نام
نام کاربری

صفحه: 1
پاسخ دهی
RSS
دانستنی هایی در مورد جراحی فک

دانستنی هایی در مورد جراحی فک

تمایل به جراحی های زیبایی مدت زیادی نیست که مردم اکثر کشورهای دنیا را به خود مشغول کرده است. یکی از اصلی ترین انواع جراحی های زیبایی، جراحی فک است که در حیطه کاری جراحان دهان و فک و صورت قرار می گیرد.

بسیار مفید بود. من هفته آینده جراحی فک دارم، ترس ندارم فقط نگرانم نکنه خوشگل نشم!! یعنی بعد از 7 سال نخندیدن میشه بالاخره از ته دل سیر بخندم؟!!؟

سلام خسته نباشید من 5سال ارتودنسی کردم وجوابی نگرفتم فک پایین من هنوز جلو هستش من باید چیکار کنم خواهش میکنم راهنماییم کنید

گفتاورد
دل شکسته نوشته است:
سلام خسته نباشید من 5سال ارتودنسی کردم وجوابی نگرفتم فک پایین من هنوز جلو هستش من باید چیکار کنم خواهش میکنم راهنماییم کنید
عزیز دلم من الآن 23 سالمه، از دوم دبیرستان که بودم فکم میاد جلو (بعلت تغییر مزاج) و تا الآن حدود 7 سال من یه خنده از ته دلم نکردم، یه عکس از خودم ندارم که لذتش رو ببرم، لذت یه لبخند زیبا تو صحبتام و روابطم به دلم موند، درست تو اوج خوشی و جوونی و عشق و حال. این چند جمله قصه رو گفتم که بدونی اگه مثل من واقعاً خیلی عذاب کشیدی و داری می کشی و واقعاً واست مهمه این صورت اقدام به جراحی فک کن، البته با مشاوره دکترت، ولی اگه غیر اینه اصلاً دنبال جراحی فک نباش.
من بهمن پارسال جور شد و اورتودنسی رو شروع کردم و دندونام مرتب شد تا دوماه پیش که وقت عمل فکم بود و فکم رو جراحی کردم، فک بالا و پایین و چانه. دکتر ارتودنسیم قبل اورتودنسی گفت که واسه اینکه خووب بشی جراحی فک هم باید بکنی، منم اینقدر بهم سخت گذشته بود که همون لحظه هم آماده جراحی فک بودم.
جراحی فک جراحی خیلی سنگینیه، البته واسه دکترش زیاد نه، واسه مریضش، یعنی در حدی اذیت میشی که اگه خانواده ی خوبی نداشته باشی که هواتو داشته باشن و کمکت کنن وهمه جوره پیشتت باشن بدون شک از زندگی سیر میشی...
تصمیم با خودته.
ولی خب کسی من ندیدم که بعد جراحی فکش ناراضی باشه، همه راضی هستن و خوشکل میشن ولی این نقاهتی که جراحی فک داره آدم رو میکشه بخدا!!

ببخشید من فک پایین و چانه را جراحی کرده و جلو آورده ام بعد از عمل روی قفسه سینه ام جای کبودی هست وهنگام تنفس درد دارم در ناحیه قفسه سینه. دکتر جراحم می گه چون چانه دست خورده، خونمردگی های چانه به قفسه سینه هم رفته، چون این اعضا به هم متصل هستند واینها از عوارض طبیعی عمل است. ولی دکتر ارتودنتیستم گفتند احتمالا شما زیر عمل رفتی، برت گردوندن! اصطلاح پزشکیش فکر کنم ارک دادن باشه. خواستم دلیل اصلی را بدونم. آیا واقعا من زیر عمل رفتم و دوباره احیا شدم؟
اگر دکتر جراحم حرفش درسته چرا در قفسه سینه درد هم هست علاوه بر خونمردگی؟

سلام
می خواستم در رابطه با جراحی فک چند سوالی بپرسم خواهشا جواب بدین:
آیا عوارض عمل تا 7-8 سال باقی میمونه یا نه؟
ایا فک مثل قبل کار می کنه؟

سلام
من بعد از ارتودنسی کردن دندونم مشکل اپن بایت پیدا کردم. بعد ناچارشدم جراحی کنم. الان مدت ۱۰ روزه که جراحی فک بالا رو کردم و مشکل باز بودن دهانم کاملا رفع شده و دندونام بسته شده. البته قبلن هم انقدر زیاد نبود که هر آدمی‌ بفهمه، مگر اینکه خودم می گفتم و دندونامو رو هم می‌ذاشتم. اما الان از نتیجه عمل اصلا راضی‌ نیستم، چون چهره ام از زمین تا آسمون عوض شده و دماغم بزرگتر دیده میشه. وقتی میگم که به خاطره تورم صورتمه اما به نظر خودم در ناحیه دماغم تورمی نیست، وقتی‌ بهش دست میزنم.
می‌خوام بدونم چه جوری میشه فهمید؟
چقدر از پُفِ صورت می‌خوابه و چقدر طول میکشه؟
متشکرم

سلام
من فک پایینم جلو است. میخواستم از دوستانی که عمل انجام دادن بپرسم عمل جراحی براشون تقریبا چقدر هزینه داشت؟
متشکرم

سلام
من 15 سالم بود فکم شکست، در قسمت لولاو سمت راست و عمل جراحی کردم. فکم رو سیم پیچی کردن به مدت 45 روز، بعد باز کردن فکم به سمت چپ نمیچرخید، دکترش گفت به مرور زمان خوب میشی ولی همون جوری موند، و یه ذره هم فکم به سمت راست کج شده بود، الان احسااس میکنم کجیش داره بیشتر میشه! الان 26 سالمه، میخوام بدونم باید چیکار کنم؟
آیا واقعا با عمل جراحی درست میشه؟ هزینه آن تقریبا چقد میشه؟
.ممنون میشم راهنمائی کنید

سلام
من به دلیل دیر عمل کردن لوزه سوم هم فک پایین هم بالا مشکل پیدا کردم سال 85 ارتودنسی کردم. دندان هاییم صاف شدند اما فک بالا جلو هست فک پایین عقب هست، اصلا نمیتونم خوب بخندم احساس می کنم اگه آدما با خندیدن خوشگل میشن من زشت میشم. حالا تصمیم گرفتم عمل کنم ولی از عوارضش میترسم خواهش می کنم راهنمایی ا م کنید.
مرسی

سلام

من 5ساله ارتودنسی کردم دندونامو و فک بالایم عقب بود ولی الان21 روزه جراحی فک کردم و از جراحیم راضی هستم. درسته اذیت داشت روزای اول ولی الان خیلی راضی هستم و خوشحالم که جراحیم رضایت بخش بود واسم. الان من قیافم زمین تا اسمون فرق کرده. خیلیم خوشحالم که خداروشکر خوب خوب شدم.

سلام ممنون از مطالبتون
مشکل من با بقیه فرق داره متأسفانه بنده نهتنها فک بالایی جلوزده ای دارم، بلکه دندونهای جلوییمو هم بالا و هم پایینمو به علت بیماری لثه از دست دادم میخواستم بدونم میتونم برای عمل اقدام کنم یا اصلاً نمیشه ... واقعاً دوست دارم فکم بره عقب خسته شدم.
راهنمایی کنید لطفا

سلام من نزدیک به یک ساله که فکم عمل کردم راضی ام هستم اما نمیدونستم که اینقدر روی بینی تاثیر داره. لطفا اگه فک خیلی بدی ندارید دست کاری نکنید.

باسلام
فک پایین من هم در مسابقات شکست وچهار تا از دندان هایم شکست و فکم از سه ناحیه دچار شکستکی شد و خونریزی شدیدی داشتم و یک هفته در بیمارستان بستری شدم و توسط دکتر فوق تخصص، جراحی با موفقیت انجام شد و فکم از داخل با سیم بسته شد و تا چهل پنج روز بسته بود وحدود 8کیلو وزن کم کردم و فقط در این ایام مایعات مصرف میکردم و بعد از ان دوباره جراحی انجام دادم سیم ها را باز کردم ولی بخاطر شکستکی زیاد فکم پلاتینها در نیاوردند و الان وضعیت خوبی دارم و بعد از مدت کمی می توانم فکم راباز و بسته کنم وجای بخیه ها اصلا معلوم نیست و جا دارد از دکتر بسیار بسیار خوب دکتر ابراهیمی که زحمات زبادی کشیدند کمال تشکر را داشته باشم و ارزوی سلامتی برای کل هموطنان عزیزم را ارزومندم

من ۶ماه ارتودنسی کردم دکترم گفته حدود یه ساله دیگه فک بالام که جلوی باید جراحی بشه اما بعضیا میگن بعده جراحی بینیت بزرگ میشه این موضوع باعث استرسم شده اخه همین الانم با بینی ام مشکل دارم چه برسه به اینکه از اینم بزرگتر شه حالا این موضوع چقد درسته؟!

سلام، از ایردن و مطالب مفید و آموزنده اش سپاسگزاری می کنم.
دختری 23 ساله هستم. صورتی کشیده دارم. فکم مشکلی نداره یعنی نه عقب هست نه جلو، دندان هایم مشکلی ندارند. بخاطر این که از کشیدگی صورتم رها شوم بینی ام را سال 92 جراحی کردم، اما صورتم هنوز کشیده است! به همین دلیل تصمیم گرفتم فکم را جراحی کنم. من از لحاظ تنفسی مشکل دارم یعنی باید دهانم همیشه نیمه باز باشه. شرح جراحی فک رو از سایت شما مطالعه کردم و سوالم از شما این است که من برای رهایی از کشیدگی فک نیاز به جراحی فک دارم؟ یا باید پروتز چانه انجام دهم؟ جراحی فک با توجه به مشکل تنفسی من چه می شود؟
سپاس از لطف شما
صفحه: 1
پاسخ
کاربرهایی که این سخن را مرور می کنند (2 مهمان ها)
فرم پاسخ

مطلب خود را وارد کنید*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
آپلود تصویر
Send Cancel

مشاوره با دندانپزشک