تلگرام ایردن، پایگاه دندانپزشکی irden.ir
در کانال تلگرام ایردن عضو شوید و خبرهای دندان‌پزشکی را از نگاهی دیگر بنگرید!
جستجو  کاربرها  قانون ها 
بستن
نام کاربری::
رمز عبور::
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ثبت نام
نام کاربری

صفحه: 1
پاسخ دهی
کلاب لبخند: کلاب دندان پزشکی یا شبکه اجتماعی مردمی ویا هر دو؟!

سلام بر کاربران محترم و مدیران گرامی ایردن
مدتهاست که می خواهم بنویسم در مورد سایت ایردن وکلاب لبخند! همانطور که می دانیم هر انتقادی باید با پیشنهاد یا پیشنهاداتی همراه باشد و عملگرا باشیم تا صرفا منتقد! ولی امروز می نویسم "سخنی که از دل برآید بر دل نشیند" واقعا در جواب سوال بعضی کاربران که منتقد مطالبی که در کلاب لبخند مطرح می شود هستند ومی گویند کلاب لبخند دندانپزشکی است و نه شبکه اجتماعی مثل فیس بوک و... وبهتر است مسائل دندان پزشکی ومطالب علمی مطرح شود نه ادبی وشعروعاشقی و.... باید موارد زیر را به عرض این عزیزان برسانم 1- سایت ایردن همانطور که در صفحه اول سایت گذاشته شده است در پنج حیطه که هر کدام شامل زیر گروه های مختلف در زمینه های مختلف دندان پزشکی و یا مرتبط به دندان پزشکی می باشد تقسیم بندی شده و فعال است. کلاب لبخند که یک شبکه اجتماعی دندان پزشکی می باشد در زیر گروه " مردم" گذاشته شده است و وبلاگ ها و گروه ها که از کلاب لبخند جدا نیستند هم در زیر گروه خدمات! 2- حتما کاربران محترمی که عضو فعال ویا غیر فعال سایت ایردن هستند قبل از عضو شدن اهداف سایت ایردن را مطالعه کرده اند اگر نکردند حتما یک سری به قسمت" در باره ما" که گزینه آن در صفحه اول سایت ایردن گذاشته شده بزنند تا با سایت ایردن بیشتر آشنا شوند! 3- اما در مورد مطرح کردن مطالب علمی در حیطه دندان پزشکی و پیرامون آن و یا تجربیات همکاران و تبادل اطلاعات علمی و سوال و جواب در کلاب لبخند، باید عرض کنم در سایت ایردن قسمت های مختلفی اختصاص داده شده که شما می توانید تجربیات و مطالب علمی و تبادل نظرات علمی خودتون را مطرح کنید، برایم که عضو چندین ساله ایردن هستم جالب است که چرا سایت ایردن بالغ بر ده هزار کاربر( اگر اشتباه می کنم مدیران محترم ایردن اصلاح کنند) دارد! و مطالب بسیار جالب علمی و اختصاصی وحتی اجتماعی دندان پزشکی در ماهنامه های پیام ایردن، چندین ساله چاپ می شود فقط به تعداد کمترازانگشتان دست فیدبک منفی یا مثیت( شامل انتقادات ویا پیشنهادات سازنده) داده می شود!!! همینطور در تریبون آزاد وتالار گفتگوهای ایردن که موضوعات جالبی مطرح می شود که اکثرا علمی و یا پیرامون مسائل دندان پرشکی می باشد، شما کاربران فعال کلاب لبخند چرا سری به این قسمت های علمی نمی زنید تا زحمات همکاران محترمی که در زمینه های مختلف علمی، ادبی، اجتماعی و فرهنگی و حتی سیاستگذاری های مرتبط با دندان پزشکی مطرح می شود مشارکت فعال داشته باشید؟! 4- اگر مسائل و مشکلات و تجربیات دندان پزشکی و یا سوالات دندان پزشکی خودتون را می خواهید در کلاب لبخند مطرح کنید که بازهم عالی می باشد ولی اول باید خودمون عملگرا باشیم تا از بقیه انتظار مشارکت داشته باشیم. افرادی که مطالب دندان پزشکی می گذارند و یا سوالات مرتبط با این رشته را مطرح می کنند باز از انگشتان دست کمتر می باشد. من خودم دندان پزشک نیستم ولی حدود دو ماه پیش سوالی در مورد جراحی لثه در کلاب لبخند مطرح کردم ولی بعد از تقریبا سه روز بیست نفر مشاهده کردند ولی دریغ از یک پاسخ کوتاه! حتی مدیران دندان پزشک محترم ایردن هم پاسخی ندادند! شاید هم سوالم را ندیده باشند و کمتر به کلاب لبخند سر بزنند نمی دانم! خلاصه فکر کردم من سوالم را محل مناسبی مطرح نکردم و باید بروم به قسمت مشاوره رایگان و یا تالار های گفتگو سایت ایردن ودر آنجا مطرح کنم، به خاطر همین سوال را حذف کردم 5- مطالب علمی در کنار مطالب ادبی و شعر وشاعری و نویسندگی ارزش والائی دارد بهتر است مطالب ادبی وعلمی استاد گرامی جناب آقای دکتر سندوزی و جناب اقای دکترپویا وجناب آقای دکتر راد وجناب آقای دکتر قناد وبقیه دندان پزشکان محترمی که بابیان شیوا واز روی عشق وعلاقه وافر به کارشون برای همکارانشون می نویسند تا بتوانند با قلمی شیوا، تلنگری بر ما زده باشند وما را به فکر واندیشه وادار کنند که در پیرامون مان چه می گذرد آیا فقط باید به فکر طبابت وبیماران باشیم یا در کنار آنها به زندگی و محیط اطرافمون هم توجه کنیم و ببینیم از زندگی چه می خواهیم و سطحی نگر نباشیم و..... ....... اگر بخواهم باز نام ببرم وبنویسم طولانی خواهد شد وممکن است بعضی ها فرصت خواندن این مطالب را نداشته باشند! به نظر من کلاب لبخند یک شبکه اجتماعی دندان پزشکی مردمی می باشد و هر کسی حق دارد مطالب خود را به اشتراک بگذارد چه علمی چه ادبی چه اجتماعی چه فرهنگی و حتی عشقی! امید وعشق به زندگی بالاترین و بهترین انگیزه برای پیشرفت روز افزون در همه زمینه های زندگی است! برایم جالب است یکی از مدیران گرامی ایردن شغل خود را معلم عاشق نوشته است و شعارش" ما زنده به آنیم که آرام نگیریم" حالا هر تفسیری می توانید از دل نوشته ایشان بکنید ولی اگر با بصیرت دل واندیشه بخوانیم وبنگریم، می بینیم بسیار کوتاه وپر معنا می باشد!
به امید بهره وری هرچه بیشتر از عقل واندیشه در کنار وجدان بیداروقلبی پر ازعشق ( نعمت های خدادادی)، که پیشرفت روزافزون و موفقیت با همکاری همه اینها در کنار هم میسر است!
اگر جسارتی کردم به بزرگی خودتان ببخشید.
ارادتمند سایت ایردن
آتوسا

آتوسای عزیز سلام،

از سخنان عمیق و خیرخواهانه شما سپاسگزارم. می دانید اما بازهم گفتنش را نیک می دانم که «کلاب لبخند» در واقع به صورت آزمایشی، چندسال پیش راه اندازی شد تا در کنار ایده اولیه و اصلیِ «بانک اطلاعات دندان پزشکی ایردن»، پیش برد کار با تکیه بر کاربران آزموده شود و نتایجش چراغ راه آینده قرار گیرد. ارزیابی های مختلف نشان داد که در فرهنگ ایرانی، مشارکت جمعی از طریق شبکه های اجتماعای نمی تواند در موضوعات جدی و فکری پا بگیرد و احتمالن هنوز جمعیت کافی برای حضور مداوم و موثر در عرصه وب، در موضوعات جدی وجود ندارد. شاید علت را بتوان ابتلائات فراوان ایرانی ها دانست، نه عدم «بلوغ اجتماعی» کافی یا «عادات، عرف و محدودیت های فرهنگی» ایران، اما بهرحال شرایط موجود به گونه ای است که هنوز «فضای وب» جایگاه شایسته اش را در میان ایرانیانِ تحصیل کرده، افراد متفکر و همچنین حرفه ای ها باز نکرده است. این تجربه را ایردن نه تنها در کلاب لبخند، که در ارائه آموزش آنلاین، بزرگداشت پیشگامان، شناسایی فرهیختگان، یادبود رفتگان، فروم های تخصصی دندان پزشکی، نظرسنجی ها، نظرخواهی ها، تبلیغات تحت وب، مکاتبات، مشارکت های صنفی و ... عرصه های مختلف نیز آزمود و نتایج همه همین بود که عرض کردم. لذا عملن اغلب بخش های ایردن -جز خبر، مقالات و تریبون آزاد- به حال خود گذاشته شد و با صرف حداقلِ زمان و توان، مدیریت می شود. تمرکز اخیر ایردن بر تکمیل و ارائه نرم افزار «مدیریت مطب دندان پزشکی» است که هرچند به دلیل محدودیت های مختلف روندی بسیار کند دارد، اما بهرحال به طور جدی و رونده درحال اجراست و امید زیادی به آن هست.

این که کسانی چون شما فرهیخته و دلسوز، ایردن را مورد توجه جدی و همیشگی خود دارند، مایه مباهات، خرسندی و سپاس است.

به شما و دوستان بزرگوار ایردن صمیمانه ترین درودها را تقدیم می کنم و آرزوی سلامت و آرامش شما را دارم.

با احترام - پویا
رییس ایردن
صفحه: 1
پاسخ
کاربرهایی که این سخن را مرور می کنند (1 مهمان ها)
فرم پاسخ

مطلب خود را وارد کنید*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
آپلود تصویر
Send Cancel