تلگرام ایردن، پایگاه دندانپزشکی irden.ir
در کانال تلگرام ایردن عضو شوید و خبرهای دندان‌پزشکی را از نگاهی دیگر بنگرید!
جستجو  کاربرها  قانون ها 
بستن
نام کاربری::
رمز عبور::
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ثبت نام
نام کاربری
 
صفحه: 1
پاسخ دهی
انتخابات انجمن دندان پزشکان عمومی ایران, انتخابات انجمن علمی و انجمن صنفی انجمن دندان پزشکان عمومی ایران 26 دی 1392 برگزار می شود
 

*برای نادیده گرفته نشدن حق اساس‌نامه‌ای اعضای انجمن، انتخابات انجمن صنفی و انتخابات انجمن علمی‌ می‌بایست به طور جداگانه بر اساس پروانه فعالیت و ‌اساس‌نامه هر انجمن، برگزار شود.

*جای «گزارش نامه» در انجمن‌ها خالی است.

همکاران گرامی
روز پنج‌شنبه 26 دی ماه 1392 انتخابات انجمن علمی‌دندان‌پزشکان عمو‌می ‌و انتخابات انجمن صنفی دندان‌پزشکان عمو‌می‌ایران در هتل المپیک تهران، هم‌زمان با هشتمین کنگره علمی‌ برگزار خواهد شد.
انجمن صنفی و انجمن علمی‌دندان‌پزشکان عمو‌می‌ایران، جای‌گاه با ارزشی در خانواده دندان‌پزشکی کشور دارند. تغییرات در این انجمن، می‌تواند در فرایند زندگی درونی انجمن‌های دیگر تاثیر بگذارد. در این نوشتار شتاب زده به بررسی نقش با اهمیت این دو انجمن پرداخته ام، به امید این که شرکت کنندگان در انتخابات روز 26 دی ماه با انتخاب خود بر روند تغییرات نهادهای مدنی دندان‌پزشکی به سوی شفافیت در کار و فعالیت مالی، شیوه‌های گزارش دهی، اطلاع رسانی و به زبانی دیگر اجرای ‌اساس‌نامه و قانون گرائی، اثر گذار شوند.

 
دکتر کی پور همکار زحمتکشی است و برای مطالبی که می نویسد دقت و وقت کافی صرف می کند. امروز صبح که در جامعه جلسه داشتیم او را دیدم و اجمالا به این همکار علاقمند گفتم که توضیح مفصل و طولانی ایشان در مورد تفکیک درآمد در تشکیلات علمی و صنفی مبنای واقعی و عملی ندارد و چنین بحثی زائد وبی محتوااست.
به دکتر کی پور نیز گفتم که اگر خودش یک دوره دبیری جامعه را می داشت متوجه می شد که در سازمان های حرفه ای مسائل صنفی و علمی به طوری با یکدیگر تداخل دارند که نمی توان برای هرکدام منبع درآمد جداگانه در نظر گرفت البته من برای دقت نظر و وقتی که دکترکی پور جهت تهیه مطالب انتقادی صرف می کند احترام و ارزش قائل هستم ولی نباید در موضوعاتی که عنوان می کنیم زحمات دوستان مسئول را از باد ببریم.

دکتر محمد علی افتخاری 
عشق به پدرم دکتر افتخاری، ارادت به دوستم دکتر کی پور، تعلق خاطر به حرفه ام دندان پزشکی و تعهد به همکاران دندان پزشک و پیرادندان پزشک، مانع سکوت در مورد موضوع است که از نظر نگارنده در صنف ما دارای اهمیت ویژه ای است: مدیریت دندان پزشکی
ابتدا ضمن احترام به موارد مختلفی که در مقاله دکتر کی پور به آن اشاره شده، با صراحت نظر شخصی خود را در دفاع از نظر آقای دکتر افتخاری و نفی نقد آقای دکتر کی پور در این بخش از مقاله، عرض می کنم:
"با یک‌پارچه کردن انتخابات دو انجمن صنفی و علمی، اعضاء مجمع عمو‌می، ‌انسان‌های بی اراده و کم‌دانی شمرده ‌می‌شوند که نادانسته رای ‌می‌دهند، بدون آن که بدانند به کاندیداهای کدام انجمن رای داده اند. علمی‌یا صنفی"

وجود تشکلی به نام «انجمن»، خود بخود نشان از اجتماع جمعی از مدیران یک حرفه برای رسیدگی به اموراعضا و فعالان همکار ایشان است. یک اجتماع دندان پزشکی، طبیعی است که به طور بدیهی باید به صورت گسترده در مورد همه امور رشته تخصصی دندان پزشکی حق و داعیه دخالت داشته باشد. دندان پزشکان و پیرادندان پزشکان از افراد دارای تحصیلات دانشگاهی، هنرمند و با استعداد هستند که مسایل ایشان طبعن نمی تواند محدودیت های یک صنف غیرآکادمیک را داشته باشد و تشکل منتسب به ایشان، باید در زمینه های مختلف مرتبط با این حرفه صلاحیت رسیدگی داشته باشد. تفکیک مسایل این صنف به «علمی» و «صنفی»، از دید کلان می تواند در بخش های دانشگاهی و صنفی مورد نظر باشد. اما وقتی بحث تشکل هایی به نام «انجمن» و «جامعه» مطرح شود، باید موضوع در «یک قالب» و «یک ساختار» و خصوصن زیر نظر «یک سازمان» مدیریت شود...
به نظر نگارنده هرچه اعضای یک گروه حرفه ای، در مدیریت موضوعات صنفی، به سمت «یک پارچگی»، «تمرکز» و «همگرایی» بیشتر بروند، قدرت بیشتری در صحنه های مختلف نصیب خود می کنند. نفس وجود دو تشکل(1) در قالب یک اسم، با دو آقابالاسر که هریک سازمان و ساختاری کاملن متفاوت و جداگانه ای دارد(2)، خود از عوامل تضعیف دندان پزشکی کشور و عقیم کردن توان اجرایی دندان پزشکان در اجرای مقتضیات حرفه است. از سوی دیگر، همراهی ظاهری با قوانین محدود کننده ای که چندان کارشناسانه به نظر نمی رسد و تطابق با شرایط موجود، نهایت درایت مدیرانی است که درد را می فهمند، اما چون در مقام تغییر نیستند، برای بقا و رشد اجتماعات صنفی و پاسخگویی به نیاز اعضا، از پتانسیل های اجرایی و سکوت قوانین حسن استفاده را می کنند تا وحدت حرفه ای ها حفظ شود. برای آنان که دستی بر آتش دارند همین کوتاه سخن همه پیام است و بیش از این اطاله کلام!

دکتر کی پور عزیز نقاد خوبی هستند، اما الزامن هر نقد کننده ای نباید مجری خوبی نیز باشد. طرح نظرات مختلف، -بخصوص از سوی کسانی چون دکتر کی پور که پیش و بیش از دندان پزشک بودن، ادیب هستند- شایان توجه و نیازمند حمایت از سوی دلسوزان است و مباد که لب هایشان بسته یا قلمشان خسته شود؛ ولی این بزرگواران هم خوب است که پیش از ارائه ی نقد خود، موضوعات را با مدیران با تجربه ای که سابقه ی صداقت و سلامتشان هویداست، مطرح نموده و پذیرای اصلاحات پیشنهادی ایشان باشند.

آرزومند حضور گسترده و موثر حرفه ای های توانمند و صادق در عرصه فعالیت های صنفی دندان پزشکی کشور.
دکتر شکفته راد* * * * * *
1- انجمن علمی - انجمن صنفی
2- نظام پزشکی | وزارت کشور
 
سلام و عرض تبريك به ايردن بابت عبور از مشكلات اخير
كنجكاو شدم سرى به سايت انجمن عموميها بزنم و ببينم از انتخابات چه خبر گذاشته اند كه به اين اطلاعيه برخوردم
http://igda.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=984:1392-10-25-06-09-23&catid=70:[url=tel:1391-06-06-05-44-31]1391-06-06-05-44-31[/url]
علاوه بر استفاده از واژگان "تنش"، "نفوذ"، " مخدوش" و ... متنى كه همكاران را به "هشيار" و "بيدار" و "همراه" بودن - معلوم نيست دربرابر كدام دشمن ددمنش اجنبى - فرا ميخواند، به واژه " متشكرم" در انتهاى اطلاعيه برخوردم كه واقعا برايم يك دنيا افسوس داشت. مگر انجمن جاى بكار بردن ضمير متكلم وحده است؟
در كنگره امسال انجمن مادر فرصت داشتم كه چند ساعتى به لطف تاخير فرزند دكتر تابش خدمت ايشان باشم. با دكتر افتخارى هم از قبل آشنا بودم. وقتى استفاده از ضمير متكلم وحده در اطلاعيه انجمن را با مرام و مسلك بزرگان هيات موسس و پدران صنفمان مقايسه ميكنم خيلى فاصله ميبينم و جز افسوس چه در توان دارم؟
بياييد آرزو كنيم سحر نزديك باشد و جوانانى در جمع ما ظهور كنند كه بوى گذشتگان را بدهند و بخواهند كه مثل آنها طبيب باشند نه كاسب هر چند كه كاسب هم دوست خداست!
صفحه: 1
پاسخ
کاربرهایی که این سخن را مرور می کنند (1 مهمان ها)
فرم پاسخ
 
مطلب خود را وارد کنید*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
آپلود تصویر
Send Cancel