تلگرام ایردن، پایگاه دندانپزشکی irden.ir
در کانال تلگرام ایردن عضو شوید و خبرهای دندان‌پزشکی را از نگاهی دیگر بنگرید!
جستجو  کاربرها  قانون ها 
بستن
نام کاربری::
رمز عبور::
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ثبت نام
نام کاربری
 
صفحه: 1
پاسخ دهی
روز دندان‌پزشک کدام است؟
 

روز دندان‌پزشک کدام است؟


از سال 1342 تا پیش از انقلاب روز 24 دی ماه به عنوان روز دندان‌پزشکی شناخته می‌شد. مصداق این نام گذاری تشکیل جامعه دندان‌پزشکی ایران در تاریخ 24 دی ماه سال 41 بود.
پس از انقلاب اسلامی، روز دندان‌پزشک تغییر کرد. در دی ماه سال 1362، به پیشنهاد انجمن اسلامی دندان‌پزشکان ایران و تصویب هیات وزیران، روز 23 فروردین‌‌ماه که تاریخ تصویب طرح بهداشتکار دهان در مجلس، در سال 60، بود به عنوان روز دندان‌پزشک نام گذاری شد. این نامگذاری از همان ابتدا مورد انتقاد برخی کارشناسان حوزه دندانپزشکی قرار گرفت. چراکه معتقد بودند تاریخ تصویب این طرح مصداق مناسبی برای روز دندانپزشک نیست.
پس از گذشت 28 سال از این مصوبه، نظر برخی از پیشکسوتان و کارشناسان دندان‌پزشکی کشور درباره وجه تسمیه این روز جویا شده ایم که در ادامه می خوانید
 
سلام می خواهم برای دندان پزشکان همکارم لوح تقدیر به مناسبت روز دندان پزشک تهیه نمایم، یک هدیه شایسته و در خور شان آنها می خواهم. اگر ممکنه برایم بنویسید و مرا راهنمایی کنید.

متشکرم
علی
شبکه بهداشت پاکدشت
 
سلام

روز دندانپزشكي را به تمام دندانپزشك هاي ايران عزيز، بخصوص دكتر رضا اكبري در مراغه و پسرم دانشجوي دندانپزشكي ياشار غلامپور تبريك مي گويم.

شاپور غلامپور از مراغه
 
باسلام و تبریک به تمامی دوستان

اگر قرار باشد هرکدام از رشته های پزشکی برای خود روزی را تعیین کنند، باید چشم پزشکان، ازتوپدها، .ENT، و دهها تخصص دیگر یک روز از سال را بنام حرفه خود اعلام کنند، اول شهریور ماه هر سال بنام روز پزشک نامگذاری گردیده، چه باید خودمان را از سایر حرفه های پزشکی جدا کنیم و بعد فریاد مظلومیت سر دهیم؟!
23 فروردین روز بهداشت دهان ودندان میباشد، همانند اختصاص دا دن روزی برای دیابت و غیره.... البته همکاران دندانپزشک و سایر افراد و گروه های درمانی مرتبط می باست در این روز فعالانه حضور داشته باشند و جهت ارتقای سطح بهداشت دهان ودندان فعالیت نمایند ولی داشتن وحدت با همه گروه های پزشکی و داشتن روزی مشترک، به همه ما اعتبار بیشتری خواهد داد.
سازمان یکی: نظام پزشکی، روز هم یکی: روز پزشک!
صفحه: 1
پاسخ
کاربرهایی که این سخن را مرور می کنند (1 مهمان ها)
فرم پاسخ
 
مطلب خود را وارد کنید*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
آپلود تصویر
Send Cancel