گروه مشاوره های دندان پزشکی در کلاب لبخند

روی تصویر زیر کلیک کنید

مشاوره با دندان پزشک
تلگرام ایردن، پایگاه دندانپزشکی irden.ir
در کانال تلگرام ایردن عضو شوید و خبرهای دندان‌پزشکی را از نگاهی دیگر بنگرید!
جستجو  کاربرها  قانون ها 
بستن
نام کاربری::
رمز عبور::
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ثبت نام
نام کاربری

صفحه: 1
پاسخ دهی
RSS
آگاهی بیماران به حقوق خود در قبال قصورهای پزشکی

آگاهی بیماران به حقوق خود، عامل مهم افزایش شکایات قصور پزشکی

آمار قصورهای درمانی، تنها شامل مواردی است که بیمار اقدام به شکایت از درمانگر خود می کند. این شکایات بیش از آن که به دلیل صدمه باشد، به دلیل ناراحتی و گاه عدم رعایت اخلاق حرفه ای اتفاق می افتد. نظرات یکی از تحلیل گران روزنامه اعتماد در این مورد خواندنی است.

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام به شما مدیران و مسئولان فرهیخته و بزرگوار،

ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم عاشورای حسینی، عاجزانه التماس می کنم هر طوری می توانید این نامه مرا نشر بدهید تا قانون قصاص اجرا شود و دکترهایی که به خاطر پول تیغ جراحی به دست می گیرند بدانند که نمی توانند برای به دست آوردن پول بیشتر خون بیماران بی گناه را بر زمین بریزند و آبروی جامعه پزشکی این مملکت را ببرند...

همه باید به مردم بگوئید چه چیزی خوب است چیزی که قانون است خوب است یا چیزی که خوب است قانون است؟ تیغ جراحی نمادی از جنایات بعضی دکترهای پول پرست شده است.

حضرت علی (ع) : ظالم و مظلوم هر دو گناهکارند ظالم چرا ظلم کرد و مظلوم زیرا زیر بار ظلم رفت.
من هر چه نامه به مسئولان نظام پزشکی استان خراسان رضوی مینویسم فایده ای ندارد خدا را گواه میگیرم خودم حکم این دکتر قاتل مادرم را اجرا خواهم کرد.

مسئولان از رئیس و مرئوس شما به خوبی می دانید که تیزی زبان از کندی عقل است ولی برای اینکه حقی را پایمال نکنید و خونی را که دکتر ... در بیمارستان آقا امام رضا(ع)ی مشهد به زمین ریخته را به قانون بسپارید باید این دکتر قاتل را به مردم معرفی کنید و او را از طبابت خلع کنید او فقط برای گرفتن پول عمل مادر مرا کشت تمام دکترها در تهران و مشهد و کاشمر عمل جراحی را برای مادرم همچون سمی مهلک می دانستند من شخصا نمی دانم در نظام مقدس جمهوری اسلامی چیزی که خوب است قانون است یا چیزی که قانون است خوب است؟

اینک من و برادر و خواهرانم سلامتی روحی و جسمی خودم را از دست داده ایم نمی توانیم ببینیم کسی مادرمان را به خاطر پول بکشد و به ریش ما و دولت و نظام مقدس جمهوری اسلامی بخندد. تمام پرونده پزشکی مادر من از معاینات و بیماری اش در بایگانی بیمه تامین اجتماعی موجود است. او بیمه تامین اجتماعی بود و سالها بود که روماتیسم عضله ای داشت. مادرم این قدر سالم بود که همه کارهای خودش و خانه را می کرد. آشپزی می کرد، لباس هایش را می شست و همه مردم شهر و همسایه ها دیده اند و شهادت می دهند فقط شب ها درد داشت فقط همین، شب ها درد داشت. او اینقدر سالم بود که شخصا خودش با خواهرم از کاشمر سوار اتوبوس می شوند و به مشهد می روند تا پایش را معاینه کند و این دکتر مادر مرا که زنی هشتاد ساله بود همان بار اول به زیر عمل می برد. دفعه اول سه ساعت زیر عمل نیمه بی هوشی می برد بعد که پول عمل اول را فاکتور می کند دوباره برای گرفتن پول بیشتر درست چهار روز بعد از عمل اول او را دوباره زیر عمل بی هوشی کامل می برد و این دفعه هفت ساعت مادرم را زیر عمل بی هوشی کامل نگه می دارد ... مادرم دوازده ساعت بعد از عمل دوم به خاطر جراحی های بیهوده و بی هوشی طولانی ... می میرد. ... تمام پرونده هایش در بایگانی تامین اجتماعی موجود است تمام دکترها عمل را برای مادرم رد می کنند و جراحی را برای او بی فایده و همچون سمی مهلک می دانند. اینک به من و همه خواهر و برادرانم ضربه روحی شدیدی وارد شده است. خواهرانم در مرز خودکشی قرار دارند و یکی از برادرانم یک بار دست به خودکشی زده است. به ما ظلم شدیدی شده و مادرم را به خاطر دریافت هفت هشت میلیون تومان پول عمل کشته اند. من به استاندار خراسان رضوی و سازمان نظام پزشکی ایمیل زده ام که طبق وظیفه دینی و شرعی ام کار این دکتر را قتل عمد می دانم نه شبه عمد و اگر قانون به داد ما نرسد خودم دست به کار می شوم. بعد از ایمیل من به سازمان نظام پزشکی خانمی محترم به نام خانم وزیری به من زنگ می زند که شما باید به خیابان جامی پیش دکتر اسلامی بروید به آنجا مراجعه می کنم منشی اش می گوید دکتر اسلامی در آمریکاست. طبق معمول کاغذ بازی می کنند و آبروی جامعه پزشکی ایران را می برند و در همین زمان بود که ماجرای یک خانم را در برنامه حساس نشو دیدم (دقیقه چهارم برنامه حساس نشو قسمت سی و ششم را از شبکه خبر را ببینید تا ببینید در جمهوری اسلامی چه چیزی خوب است چیزی که قانون است خوب است یا چیزی که خوب است قانون است) که یک خانم مثل ما بعد از سه سال با وکیل نتوانسته است حق خودش را بگیرد و دکتری که داشته او را عمل می کرده به خاطر اینکه بازرسی وارد بیمارستان شده و نمی خواسته بازرس او را ببیند عمدا و عامدانه این دختر را زیر عمل رها کرده و از بیمارستان فرار می کند آن دختر اینک ناقص شده و نمی تواند هر غذایی و یا هر نوشیدنی را بخورد و بعد همان دکتر در دادگاه به او می گوید پولش را به تو می دهم آن خانم را عمدا ناقص کرده و بعد از سه سال پولش را به رخ او می کشد. خداوند به ما فرمان داده صدای خود را بلند نکنید مگر به شما ظلمی رسیده باشد این همان امر به معروف و نهی از منکر است که من باید انجام بدهم به خدایی که برایش نماز می خوانید از هیچ بنی بشری هم نمی ترسم. فقط از خدا می ترسم که آن دنیا جوابگو باشم از همین رو این نامه را که برای مسئولان نظام پزشکی خراسان رضوی و مردم ایران می نویسم مادر مرا کشتند من خودم انتقام قتل مادرم را از دکتر ... میگیرم. این حق من است و چون به بی نتیجه بودن شکایت از دکترهای جنایتکار در دادگاههای سازمان نظام پزشکی پی برده ام نمی توانم قتل مادرم را تحمل کنم که این دکتر ... مادر مرا به خاطر چند میلیون تومان بکشد و بعد هم با اعتقادات مردم بازی می کند. او در غیاب من که در تبریز بودم کسی را می فرستد پیش خواهران و برادرانم که نامه ای بنویسید که مادرتان به خاطر اینکه اوره خونش بالا بوده است مرده وگرنه مادرتان را نبش قبر می کنیم و جسد او را کالبد شکافی و تکه تکه می کنیم. خواهر و برادرانم از ترس این که مادرم را از قبر در نیاورند نامه ای را می نویسند که مادرمان به خاطر اوره بالای خونش مرده است و ما از دکتر ... شکایتی نداریم این نامه را با کلک و خیانتکاری از بعضی از بردادران و خواهرانم گرفته است. اگر این دکتر اشتباهی نکرده چرا کسی را به کاشمر بفرستد که با ارعاب خواهران و برادرانم این نامه را بگیرد و بعد هم در دادگاه با پولهایی که توسط تیغ جراحی بر اندام بیماران از همه جا بی خبر به دست می آورند جنایت و قتل های خود را با پول لاپوشانی کنند و از دام قانون بگریزند و به ریش قانون هم بخندد. از شما بزرگواران تمنا می کنم قبل از اینکه قضاوتی بکنید حتما قسمت سی و ششم برنامه حساس نشو را از شبکه خبر دانلود کنید تا ببینید که چطور زنی را یک دکتر تمام عمر ناقص می کند طوری که دیگر نمی تواند هر غذایی و یا نوشابه ای بخورد و بعد که وکیل می گیرد و بعد از سه سال دکتر پیش قاضی دادگاه به دختر بخت برگشته می گوید من پول تو را می دهم حالا شما قضاوت کنید. اینک آیا من که اسلام وظیفه دینی ام را امر به معروف و نهی از منکر را از واجبات دینی من قرار داده است باید چه کار کنم؟ چشم در مقابل چشم. بدانید باید قانون اجرا شود. انگشتان این دکتر باید قطع شود، تاوانش را هم می دهم ولی وظیفه دینی و شرعی خودم را انجام می دهم تا عبرت دکترهایی بشود که ... هستند. اینها اعمال نفوذ زیادی در نظام پزشکی خراسان رضوی دارند و فکر می کنند می توانند با تیغ جراحی بیماران را بکشند و اگر هم شکایتی شد با پول جنایاتشان را بپوشانند و در پایان این را هم بگویم که همین دکتر ... توسط یکی دیگر مرا تهدید کرده که از من به خاطر توهینی که در نامه اول که به خودش و استاندار خراسان و نظام پزشکی خراسان رضوی نوشتم شکایت می کند که من به او در نامه توهین کردم. من این حرف را شخصا به خود این دکتر... میگویم، به همان خدایی که شاهد اعمال ماست قسم می خورم که انتقام خون مادرم را از تو میگیرم. روزی که در دادگاه تو را ببینم بزرگترین کابوس زندگی ات رقم خواهد خورد و همانطور که در نامه اول برایت نوشتم من احمق نیستم که سه سال پول وکیل بدهم تا تو با پول بخواهی قتل مادرم را لاپوشانی کنی. پولی را که با چند عمل دیگر و پاره کردن بدن مریض های دیگر و به راحتی در چند روز به دست می آوری. اگر این کار را هم بکنم باعث می شود تو با تیغ جراحی ات چند نفر دیگر را زودتر به کام مرگ میفرستی... اگر این کار را بکنم خیانتی بس بزرگ به هم وطنانم و به انسانیت خواهم کرد من مادر سالم خودم را به خاطر پول پرستی تو از دست داده ام و اگر از دام عدالت قانون بگریزی از قانونی که شرع و عرف به من داده است نمی توانی بگریزی.
نام مادر من: صونا ...
تاریخ آخرین عمل: سیزدهم خرداد1393 و تارخ فوت چهاردم خرداد1393
محل قتل: بیمارستان آقا اما رضا (ع) در مشهد مقدس
نوع قتل: قتل عمدی
حکم قتل عمدی: خلع از طبابت و قصاص
این کمترین چیزی است که از نظام جمهوری اسلامی خواستاریم دیگر حرمت تیغ جراحی به دادگاه های نظام پزشکی وابسته نیست و این یک فاجعه است
دفاع از اعتقاداتم بر من واجب است امر به معروف و نهی از منکر وظیفه شرعی و قانونی من است
نام من...... تلفن 0935... کد ملی 00307... شماره شناسنامه 69... صادره از تهران جانباز معزز و از کار افتاده بسیجی کد جانبازی 09190.....
..w....blogfa.com وبلاگ من

بخش هایی از نوشته که حاوی توهین و همچنین نام اشخاص خاص بود از سوی ایردن حذف گردید.

برادر من حدودسه سال است از یکی از پزشکان شهر کرمان شکایت کرده. درطی دو مرحله پزشک را مقصر دانستند. در مرحله اول پزشک به رای صادره اعتراض کرده و رای صادره به مرحله تجدید نظر رسید. دوباره پیگیر شده و شکایت نمودیم. در این مرحله هم پزشک مقصر شناخته شد. به نظام پزشکی کرمان مراجعه نمودیم. با این که سه سال گذشته، مسولین نظام پزشکی می گویند پزشک به رای صادره حق اعتراض دارد. ولی چون پزشک تلفن خودرا جواب نمیده، ما منتظریم تا پزشک راپیدا نماییم تا بتوانیم به شما جواب دهیم. آیا واقعا در عصری که این همه وسیله ارتباطی وجود دارد، پیدا کردن پزشک برای ارايه توضیح اینقدر سخت است؟
از مسولین محترم نظام پزشکی تقاضا دارم خدا را در نظر گرفته وجواب ما را درست و زودتر بدهند.

دوستان عزیز،

قبل از مهاجرتم، تصمیم گرفتم دندون جلو (بالا) رو روکش کنم تا خارج از کشور به مشکل برنخورم.

به پیشنهاد یکی از دوستان، به کلینیک ... در کرج رفتم و دکتر مربوطه که مدیر کلینیک هم بود، بدون ارایه مشورت کافی و ضمن دادن اطلاعات ناصحیح درخصوص زمانبندی، بعد از نزدیک 50روز و پس از یک نوبت درست کردن روکش اشتباه (که سایز بزرگتر و رنگ زردتری نسبت به دندونای خودم داشت)، روکش من رو بصورت دقیقه نودی تحویل داد و شفاها ضمانت کرد که این روکش تا سال ها دوام میاره. منم که چاره ای جز پذیرفتن صحبت های کذب ایشان رو نداشتم، اقدام به مهاجرت کردم.

در نظر داشته باشید که چقدر حضور تو اجتماع و محل کار، با یه دندون خالی در جلوی دهان، برای من بغرنج و دردناک شده بود.

متاسفانه روز 10 فروردین 94، موقع خوردن یه غذای کاملا نرم و سبک (مرغ و برنج)، روکش ترک برداشت و حتی از محل خودش خارج شد (فقط 4ماه بعد از نصب شدن!!). پس از استعلام از چندجا، متوجه شدم که هزینه روکش در استرالیا نزدیک به 2هزار دلار میشه و من میبایست سریعا براش اقدام کنم تا لثه و دهانم عفونت نکنه.

امروز عصر یه پزشک روکش رو چک کرد و گفت جنس بی نهایت بی کیفیتی داره و فوق العاده غیراصولی قالب گیری و ساخته شده، درغیراینصورت حتما باید بیش از 4ماه دوام میاورد.

خواهشمندم من رو راهنمایی کنید که باتوجه به اینکه ایران نیستم، چطوری میتونم این موضوع رو پیگیری کنم و خسارت خودم رو از شخص مذکور دریافت نمایم.

ممنونم،

واقعا برای جامعه پزشکی، مردم و خودم متاسفم.

(حامد)

حذف نام کلینیک از سوی ایردن انجام شده است.

من الان حدود 2 سال است که از دندان پزشک سابقم دکتر انسیه ل. بابت ارتودنسی غیر اصولی که انجام داد و کشیدن دو دندان بصورت اشتباهی، شکایت کرده ام. اول سازمان نظام پزشکی که خیابان کارگر است قصور پزشک را محرز تشخیص داد و 5% دیه تعیین کردند که دکتر قبول نکرد. مراجعات مکرر به کلانتری و دادسرا و پزشکی قانونی داشتیم ولی با وجود قصور پزشک، با بی انصافی اول 3% را پرداخت کردند و دوباره دادسرا و... ادامه یافت. الان مجددا پزشک اعتراض کرده و قرار شده اخر بهمن کمیسیون تشکیل بشه.

این چه وضعیه که من که شاکی هستم ولی دو سال تمام باید بیفتم دنبال کارهای پرونده ام و تازه کلا نصف هزینه ارتودنسی هم بیشتر به من تعلق نمی گیره، تازه اونم اگه بدهند! تکلیف اون دوتا دندون که عوضی کشیده شد چی میشه؟ تکلیف اون دوسال عمر من که برای ارتودنسی رو دندونام تلف شد و درست نشد چی؟ الان دوباره 1 سال ارتودنسی مجدد کردم چی میشه؟ چرا هیچکس پاسخگو نیست؟ چرا بجای اینکه طرف مظلوم باشید به ظالم چسبیدید؟ چرا این اجازه داده میشه به این افراد که با این که میدونن اشتباه کرده اند ولی راست راست تو صورتت نگاه میکنن و میگن اینجا ایرانه، هیچ غلطی نمیتونی بکنی؟! من قاضی رو خریدم هر کار دوست داری بکن؟

آیا کسی پیدا میشود که حق مرا از آقایون و خانم دکترها بگیرد با اینکه شک دارم بتوان از آقازاده ها حقی گرفت؟ با این حال مطلب خود را می نویسم من بازنشسته هواپیمائی هستم با 10دفترچه بیمه که روی دستم مانده، نه خوب شدم بلکه دکترها برای کسب درامد به همدیگر پاس دادند که پولی نصیب اشان بشود از ایشان شکایت دارم و امید که حق من گرفته شود. تعداد 21 نام و شماره نظام پزشکی را در اینجا از روی نسخه ها نوشتم* که از روی دفترچه هایم که شامل 10 دفترچه است نوشتم ممکن است شماره ها را پس و پیش کرده باشم این دکتر ها پول من را می گرفته به یار و قاراش پاس می دادند ازهمه اونها شکایت دارم.

*
نام و شماره نظام پزشکی ها از این متن حذف شده و در ایردن محفوظ است

سلام دوستان عزيز
من مطالب بالا رو خوندم. من. شبنم از رشت هستم در سال٩١با يه بچه ٣هفته اي ساعت ٣:٣٠شب پيش دكتر * كه در كلنيك * كودكان بود رفتم. متاسفانه دكتر در اتاق معاينه خواب بود بعد از بيش از ٤٠دقيقه اقاي دكتر از خواب بيدار شد و شاكي از اينكه ما چرا بدموقع مراجعه كرديم (اقاي دكتر ما كه مريض روحي نيستين ساعت٣:٣٠شب از خوابمون بزنيم بريم كلينيك)خلاصه دكتر خيلي بداخلاق و بي حوصله بود ومن را كه مادر نوزاد بودم را از اتاق بيرون كرد به اين بهانه كه مادر بزرگ كافيه مادر من از دكتر خواست كه من داخل شوم و به سوالات جواب بدم چون هيچ كس بغير از مادر نمي تونه كه بچه اش چه مشكلي داره ولي دكتر با برخورد بدي با مادرم شروع به دعوا كرد من رفتم داخل ديدم دكتر دفترچه كودكمو پاره كرده و يه گلدون از پشت ميز به سمت نوزاد سه هفته اي من پرتاب كرد من نوازدم را در بغلم گرفتم گفتم اين چه كاريه مگه ما چه بي احترامي به شما كرديم كه اين كارو مي كني. دكتر با چشماني كه از قرمزي داشت منفجر مي شد من را كه هنوز بخيه هاي زايمانم خوب نشده بود را با نوزاد سه هفته اي در بغل هل داد و با چنان قدرتي اين كار را كرد كه من از زمين بلند شدم و از اتاق به بيرون پرت شدم در اون لحظه فقط از خدا خواستم كه نوزادم از بغلم نيافتد. خلاصه اقاي دكتر * متخصص نوزادان و اطفال با هل دادن من باعث شد سه قسمت از قوزك پاي چپم رباط صليبي همان پا و كلفت ني و نازك ني همان پايم بشكند بعد از اينكه من با يه نوزاد سه هفته اي سه هفته در بيمارستان* بستري بودم ٩ماه پايم در كج ماند و ٤بار جراحي شدم و بگذريم كه كودك كوچولوي من از حق طبيعيش مثل شير ما در و اغوش مادش محروم شد و همچنان هم از مادرش محرومه كودك من ٣ساله شده ولي هنوز من مشكل دارم پام به دليل اسيب زيادي كه ديدم باز بايد جراحي بشه با اينكه در مطب دوربين بود و وكيلمون از طرف دادگاه فيلمو گرفت و به قاضي داد و حكم دكتر * بعد ٣سال دوندگي اين شد
٣٩٠٠٠٠٠٠ميليون ديه و ٦ماه حبس
و چون اقاي دكتر پزشك هستند حبسش بخشيده شده و اقاي دكتر ديه هم مي گه ندارم و قاضي ماهي ٢٠٠/٠٠٠تومان صادر كرده كه بده شما ببينين اين مملكته اين انصافه كه چون دكتره حبس نكشه انگار ما بي سواديم. من خودم فوق ليسانس حسابداري هستم، همسرم هم فوق ليسانس مكانيكه و جواهر فروشه
!حالا شما بگين من بايد تا اخر عمر اقاي دكتر * بايد ازش ماهي ٢٠٠بگيرم خنده دار نيست
در مملكت ما هيچ كس به حقش نرسيده و نمي رسه ولي من اون دنيا رو قبول دارم و اعتقاد دارم كه خدايي وجود داره اين دنيارو بگذرونن اما اون دنيا حق همه ما رو از ظالمين مي گيره اميدوارم روزي برسه همه به حقشون برسن

*
نام ها از این متن حذف شده و در ایردن محفوظ است

با سلام
شهریور 93 تصادفی برای عزیزانم رخ داد که آنها را به بیمارستان امام خمینی ارومیه منتقل کردند که در بینشان بچه 10 ماهه بود که استخوان رانش شکسته بود ایشان را از شب تا ظهر که باید عمل می کردند روی جایی بسته بودند و بنابه دلایل پزشکی چیزی به او نمی داددند تا عمل شود تو این مدت زجری که ما کشیدیم بی سابقه بود بالاخره عمل بستن پا انجام شد و برای خانم نیز گفتند مشکلی نیست
بعد از دو هفته عکسها نشان داد که اصلا استخوانهای پای بچه از هم فاصله زیادی داشته و کتف خانم نیز باید از نو عمل شود پس از پرس جو دکتری را در بیمارستان امام رضا ارومیه یافتیم و ایشان کمک زیادی به ما کرده و عمل مادر و پسر را انجام داد البته باید عرض کنم که برخوردشان نیز عالی بود که از همینجا دست همه اشان را می بوسم دو هفته بعد عکس را پیش دکتر بردیم از انجائیکه دکتر در کنفرانسی بود از طریق وایبر عکسها را فرستادیم و گفتند که خیلی خوب است ولی وقتی عکس را به یکی از همکاران دکتر مذکور بیمارستان امام رضا نشان دادیم ایشان گفتند که من باید از نو عمل کنم و کار همکارش را زیر سوال برد و عنوان کرد که باید به پای این بچه 10ماهه باید پین بگذارد در ضمن گفتند که به مطب ایشان برویم و درباره هزینه اش صحبت کرده و حتما در بیمارستان خصوصی ...بستری کند و گفتند که عمل خوب نبوده و ما را ترساندند. باور کنید جهنم زجر را تجربه کردیم با دکترش تماس گرفتیم و ایشان از کارش دفاع کرد و ما مجبور به رفتن به تبریز و نشان دادن عکس مذکور به دکتر فوق تخصص دیگری کردیم و ایشان از کار رضایت داشت حالا از این موضوع 8 ماه میگذرد خدا را شکر بچه سر حال و قبراق و خوب است حال سوال من اینست که ان پزشکی که این عمل را زیر سوال می برده و اصرار بر عمل خودش می کرد به دنبال چی بوده؟
ایا نمی دانسته که نباید یک بچه ده ماهه چندین بار بیهوش شود؟
ایا پول کثیف چقدر ارزش دارد که یک دکتر زندگی یک بچه را به ان بفروشد؟
لطفا مسئولین وزارت بهداشت جواب دهند.

یک دکتر در روسیه زده با یک مشت مریضشو کشته! خبرشو در زیر بخونید و فیلم ماجرا هم دریوتیوب به آدرس زیر هست:

پزشکی در یکی از بیمارستان‌های روسیه با ضربه مشت بیمارش را می زند و بیمار در اثر این ضربه کشته می‌شود. برخی از رسانه های روسیه گزارش داده اند که بیمار با ضربه لگد، به شکم یکی از پرستاران که خواهر دکتر بوده زده بوده است. در فیلم مشاهده می شود که پزشک پس از مطلع شدن از موضوع، عصبانی از اتاق خود بیرون آمده و به بیمار حمله ور می شود و در حین بیرون انداختن او، ضربه محکم مشت دست راستش بیمار را به زمین می اندازد. پس از آن دقایقی دکتر با همراه بیمار درگیر زدوخورد است و هیچ کس به شخص جان باخته توجهی ندارد. پس از حدود سه دقیقه همه متوجه می شوند که همان ابتدا بیمار درگذشته بوده است...
برخی مقام‌های روسیه معتقدند که این اتفاق «قتل غیر عمد» است. این بیمارستان در استان بلگورد در ۶۷۰ کیلومتری جنوب مسکو قرار دارد و این اتفاق در ۲۹ دسامبر۲۰۱۵ رخ داده است. در حال حاضر دکتر و خواهرش تحت حفاظت دولت هستند که از حمله مردم خشمگین در امان باشند.
Video: https://www.youtube.com/watch?v=bJz5Lc7LCHw

This is the shocking moment a Russian doctor was caught on camera killing a patient with a single punch.
The shocking video of the attack in the southern city of Belgorod was aired repeatedly on state television and went viral on YouTube, while Russian media nicknamed the attacker 'the boxer doctor'.
The incident raised questions over a cover-up culture in state medicine, with investigators only announcing the probe several days later, after security camera footage was released online and shown on television.

In the video, the strongly-built doctor in medical clothing drags the barechested male patient from the examination table, asking him 'why did you touch the nurse?' and pushes him out of the doorway.
When the patient returns, the doctor deals him a single blow to the face and a crash can be heard as the middle-aged man falls backwards onto the floor.
Meanwhile the doctor continues to scuffle with another man accompanying the patient, and it is only minutes later that the medics notice the patient lying motionless and attempt unsuccessfully to revive him.
Belgorod's Investigative Committee said in a statement released Saturday that the incident took place on December 29.

dailymail.co.uk/news/article-3392158/Russian-doctor-punched-patient-floor-killing-instantly.html#ixzz3wqIiF9kW

سلام،

همه ي ما دوست داريم خاطرات خوش فرزندانمان را بياد آوريم و از آن لذت ببريم ،اما من توان مرور خاطراتي كه شايد از بهترين لحظه هاي عمرم با آريا (فرزند5 ساله ام) بود را ندارم. هميشه از خداوند فقط آرزوي سلامت خانواده ام را داشتم، شايد اين ابتدايي ترين خواسته هر پدر و مادري باشد،اما همين هم از ما گرفته شد. بگذاريد شرح اين مرگ نا بهنگام و عجيب را برايتان بيان كنم. بدون شك شما هم متوجه خواهيد شد كه آريا چقدر بي جهت از دنيا رفت.

...پسرم بهمراه مادرش از اصفهان به اهواز آمدند (پنج شنبه 24آذر1391 ساعت هشت شب) كه يكماه پيش هم باشيم به دلیل اینکه محل كارم اهواز بود. پسرم روز قبل سرما خورده بود و كمي هم سرفه مي كرد گفتيم فردا صبح مي بريم بيمارستان،و همين كار را كرديم و او را به بيمارستان آريا واقع در منطقه كيانپارس اهواز برديم(روز جمعه مورخ ۲۵/۹/۹۱) پزشك عمومي داشتند و دکتر متخصص نبود. پزشك براي او پني سيلين 6.3.3 و دگزا نوشت و سه نوع شربت برايش تجويز كرد. همسرم به پزشك گفت كه پسرم به دگزا حساسيت دارد و او يك نوع آمپول ديگري تجویز کرد. بعد از تزريق آمپول پسرم رفته رفته بي حال مي شد و ما فكر مي كرديم درد آمپول باعث شده كه پا هايش بي حس شود بطوريكه تا شب ديگر پاهايش حسي نداشت و چون روز جمعه بود، فرداي آن روز (شنبه 26 آذر91) به بيمارستان ابوذر در منطقه زيتون كارمندي به نزد متخصص اطفال برديم كه ايشان هم ،اظهار داشتند ويروس است و دو شربت دادند و يك آزمايش هم نوشتند و با وجود بي حالي او و اينكه بچه ي 5 ساله در بغلم بود اصلاً دستور بستري او را ندادند.

ساعت 4 بعد از ظهر چون حالش هنوز خوب نشده بود مجدداً به بيمارستان ابوذر برديم كه به علت شلوغي و اينكه حال پسرم بد بود نوبتي به ما ندادند. بناچار ،راهي كلينيك دي واقع در منطقه كيانپارس شديم. بعد از مراجعه آنها هم اظهار داشتند كه ما پزشك اطفال بعد از ظهرها نداريم. در ادامه در همان منطقه بسراغ مطب دكتر ... (پزشك اطفال) رفتم و از ايشان خواهش كردم كه نوبتي به من بدهند و گفتم حال پسرم خيلي بده و از شدت استرس و اضطراب جلوي ميز ايشان گريه كردم ،وليكن ايشان اعتنايي نكردند و گفتند ببريد پيش همكاران ديگر و گفتند اگر بخواهي ،تا ساعت 12 شب نوبت به شما مي رسد. (ساعت حدود 6 يا 7 بعداز ظهربود). بناچارراهي مطب دكتر ...در منطقه مركز شهر با آن ترافيك و... بعد از يك ساعت و يا بيشتر مارا پذيرفت. دكتر پس از معاينه فرزندم ،در حالي كه او را روي دست جلوي او برديم و بدنش كاملاً سرد و موهاي سرش از شدت عرق خیس و سرد بود، پرسید مگر حمامش كرديد؟ گفتيم نه (لازم به ذكر است كه دكتر ابتدا گفتند بستري شود بعد پشيمان شدند و گفتند شايد اونجا هم رسيدگي نكنند). در ادامه توصيه كردند نه،اصلاً دارو نمي خواهد و پس ازاينكه متوجه شد پيش دكتراي ديگر هم برده ايم ،گفتندكه من روند بهبود را در او مي بينم وديگه اينقدر این دكتر اون دكترش نكنيد و دارو هاي قبلي را هم كنار بگذاريد. هنگامي كه مي خواستيم از مطب دكتر بيرون بياييم.دكتر گفت ،بچه رابغل نكنيد،بلكه آن را روي دست ببريد. ما هم با خيال راحت و در حالی که ساعتهاي سختي را پشت سر گذاشته بودیم ساعت نه و نیم شب به خانه آمديم.

چون دكتر سفارش كرده بود به او مايعات -آب و...- داديم. لحظه اي خواب مي رفت و لحظه اي بيدار مي شد، تا اينكه ناگهان حدود ساعت دو و نیم نيمه شب از شدت درد ناحيه شكم داد كشيد خواستیم سریع اونو برسونیم بیمارستان که درکمال ناباوری،آريا روي شانه هاي من از دنيا رفت!

سوال من از تمام متخصصان و مردم دنيا اين است: چرا با وجود علائم ظاهري فرزندم:بي حالي شديد،عرق سرد،موهاي خيس،فشار 8 و اينكه در بغل ما بود و هنگام بيرون رفتن از مطب ،دكتر مي گويد بچه را در بغل نگيريد و روي دست ببريد. آيا نبايد دستور بستري مي داد چه روند بهبودی دید که مارا به خانه فرستاد چه پاسخی برای تشخیص غلط وسهل انگاریش دارد آیا برای بچه خودش هم اینقدر ؟! ما كه علم پزشكي نداشتیم و با توصيه هاي دكتر خيالمان راحت شد. اگر به ما آنقدر اطمينان نمي دادند که فقط یه ویروسه و رسیدگی میکردند فرزند دلبندمان كه وصف خوبيهايش زبانزد عام و خاص بود اينچنين پرپر نمي‌شد.

مادر و پدر داغديده

برای حواندن شرح فوت آریا (فردی پور)؛ پسر 5 ساله ام که در اثر قصور پزشکی از دنیا رفت و دیدن عکس‌هایش، به آدرس وبلاگ آریا بیایید
http://afardipour.blogfa.com/
صفحه: 1
پاسخ
کاربرهایی که این سخن را مرور می کنند (1 مهمان ها)
فرم پاسخ

مطلب خود را وارد کنید*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
آپلود تصویر
Send Cancel

مشاوره با دندانپزشک