تلگرام ایردن، پایگاه دندانپزشکی irden.ir
در کانال تلگرام ایردن عضو شوید و خبرهای دندان‌پزشکی را از نگاهی دیگر بنگرید!
جستجو  کاربرها  قانون ها 
بستن
نام کاربری::
رمز عبور::
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ثبت نام
نام کاربری
 
صفحه: 1
پاسخ دهی
نقد اقدامات دولت در حوزه سلامت
 

فراخوان «نقد اقدامات دولت در حوزه سلامت» اجرا می‌شود

دکتر سیدحسن هاشمی، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی از ارایه فراخوانی در وزارت بهداشت درخصوص نقد اقدامات دولت در حوزه سلامت خبر داد و گفت: این فراخوان در اردیبهشت ماه سال آینده اجرایی می‌شود.


 
آیا بسته خدمات ویژه دندان پزشکی، با این هزینه کلان که صرف می شود مارا به استاندارد جهانی خواهد رساند؟!

از توجه وزیر محترم بهداشت و درمان و آموزش پزشکی به بسته ویژه خدمات دندان پزشکی جای تقدیر است، اما آیا در اجرای صحیح این طرح موفق خواهد شد؟ با توجه به اینکه مجددا عوامل کارکنان مراکز بهداشت و درمان مجری این طرح پیشگیری هستند ،علی‌رغم سه سال اجرای طرح دهان شویه فلوراید، هنوز دی.ام.اف.تی کودکان و بزرگسالان* نه تنها در کاهش پیشرفت نداشته بلکه افزایش هم یافته است! لازمه اجرای این طرح واگذاری به بخش خصوصی و ارزیابی طرح، طبق برنامه کنترل مداوم و ارزیابی شش ماهه می باشد. استاندارد جهانی برای تعداد دندان های پوسیده، ترمیم شده و کشیده شده برابر 2 تعریف شده ولی طبق اظهارنظر مسئولین محترم بهداشت دهان درکشور ما به 6 رسیده است!! بر اساس کتابچه وزارت بهداشت در زمانی که کشور 18 دانشکده دندان پزشکی داشت شاخص «دی.ام.اف.تی» 1.8 دندان پوسیده در دهان هر فرد بود در حالی که امروز با 60 دانشکده دندان پزشکی این شاخص به پنج تا شش دندان پوسیده رسیده است. درصورت ادامه روند کنونی درچهار سال اینده به 9 خواهیم رسید بیست سال زمان نیاز خواهیم داشت تا به استاندارد جهانی برسیم. تدبیر دولت بعدی در کاهش روند پوسیدگی دندانی و ارتقای بهبود وضعیت بهداشت دهان چه خواهد بود؟

1- درمان وپیشگیری دندانپزشکی تا بیست سالگی
2- یارانه نقدی
3- تبدیل دانشکده های دندانپزشکی به پیشگیری
4- تصمیم گیرنده کیست ؟!

* Dmft ،DMFT
 
به گزارش ایلنا، خبرگزاری کار ایران، صبح روزیکشنبه ۲۳ آذر حدود ۷۰۰ پرستار شاغل در بیمارستان‌های دولتی و خصوصی ایران، در اعتراض به اختلاف درآمد پرستاران و پزشکان و همچنین تعلل دولت در تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری، مقابل ساختمان نهاد ریاست جمهوری تجمع کردند. پرستاران در این تجمع علاوه بر طرح مطالبه اصلی و قدیمی خود درباره اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری، خواستار توجه به کمبود پرستار در بیمارستان‌ها و بخش‌های مختلف شدند. به گزارش خبرگزاری ایلنا ، پرستاران که برای شرکت در این تجمع اعتراضی از استان‌هایی چون تهران، اصفهان، مازندران و گیلان خود را به مقابل ساختمان ریاست جمهوری رسانده‌اند، مدعی‌اند پرستاران بیشتری عازم این تجمع بوده‌اند ولی بسیاری از آنها پس از تماس یکی از نهادهای دولتی با بیمارستان‌های محل خدمت‌شان از شرکت در این اعتراض منصرف شده‌اند.
شرکت کنندگان در تجمع اعتراضی پرستاران گفته اند در حالی که تعرفه های پزشکی ۴۰۰درصد رشد داشته، تغییری در دستمزد پرستاران روی نداده است. نمایندگان پرستاران که شامل پرستار دندان پزشکان نیز می شوند، در تجمع اعتراضی امروز تهران تأکید کرده اند که خواسته اصلی آنان این است که متناسب با معیارهای بین المللی باید دستمزد پزشکان حداکثر ٣ برابر دستمزد پرستاران باشد. آنان می گویند که بی توجهی مسوولان نسبت به معیشت پرستاران، باعث افزایش مهاجرت پرستارها و یا تغییر شغل آنها شده است.
 
یک مصاحبه یک دقیقه ای از دکتر علی یزدانی تلویزیون ایران پخش کرد که ایشان را طبق معمول جوگیرشده و عجول به جان دندانپزشکی انداختند! آیا شایسته است که دکتر یزدانی با جوسازی و بدون کمترین استدلال و منطقی کلیه دندانپزشکها را زیر سوال ببره، ناامیدی نسبت به دندان پزشکی را به طور جدی مطرح کنه و اقدامات در دست اجرا رو زیر سوال ببره و هیچ کس هم جوابی به این آقا نده؟! آیا صحبت های کاملا تهی ایشان را که از تلویزیون پخش شده همکاران شنیده اند؟

ایشان بدون هیچ صلاحیت علمی در زمینه بهداشت دهان و پیشگیری مدعی میشه که علت خرابی دندان مردم رو داره بیان می کنه! و بعد با کمال بی انصافی و بی اخلاقی، این علت را «شورای دهان و دندان» ذکر می کنه!! اول این که خود ایشان عضو همین شوراست، دوم این که شورا هنوز مدت کوتاهی است تشکیل شده و کارنامه اش ارائه نشده که بشه قضاوت کرد و سوم این که درباره مشکلات بهداشت دهان کسی می تونه نظر بده که در زمینه دندان پزشکی پیشگیری تخصص داره نه کسی که کارش تنها درمان هست اونم در محدوده شش دندان جلو دهان.

در جایی میگه «مصوبه ای را پیش من آوردند که امضا کنم که اصلا تصویب نکرده بودند»!! اولا اگر مصوبه بوده که پس باید تصویب شده باشه و اگر تصویب نشده که اسمش «مصوبه» نمی شه. دوم اگر شما برای تصویب باید امضا می کردی و موضوع لازمی بود چرا پس امضا نکردی؟ سوم این موضوع اصلش چی بوده که اینجا بدون کمترین اشاره ای کلیاتش رو زیر سوال می برید؟

در جای دیگه ای در جواب خبرنگار درباره نرخ متداول خدمات دندان پزشکی، ایشون فقط میگه «بازار آشفته»! آیا این حرف منطق و انصاف درش هست؟ خود شما که همیشه بالاترین نرخ را گرفته ای و حتی وقتی که یک ترمیمی نرخ مشخصی داشت شما تنها کسی بودید که تایم تیبل پول از مریض می گرفتی یعنی زمان کار را حساب می کردی و طبق دقایقی که کار کرده بودی از شخص پول می گرفتی، هیچ کس هم اعتراضی به شما نکرد که پول هنرت را می باگرفتی. حالا باید همه را با یک چوب برانی که از بازار آشفته استفاده می کنند؟

در جای دیگه ای از همین مصاحبه کوتاه به موضوع ایمپلنت به شکلی بسیار ناشایست اشاره می کند...
کاری ندارم که مشکلات زیادی در حوزه دندان پزشکی هست، ولی آیا راه حل این مشکلات همین روش جوسازی و موج سواری است؟ آیا وزیر در انتخاب اعضای شورای سلامت اشتباه نکرده؟ آیا دندانپزشکان این نماینده را شایسته می دانند که در نظام پزشکی از طرف آنها هرچه می خواهد بگوید و آبرویی برای صنف نگذارد؟

انجمن دندان پزشکی ایران که خودش را نماینده دندانپزشکان می دونه هیچ جوابی به این حرفها نداره؟

مصاحبه رو در زیر ملاحظه کنید:
در حال بارگذاری برای پخش
 

تشکر رییس جمهوری غنا از ایران
برای خدمات پزشکی، تاسیس کلینیک، دادن بورسیه های رایگان به دانشجویان غنایی و تاسیس دانشگاه اسلامی در غنا

رییس جمهور غنا که به تازگی وارد تهران شده، در سخنان خود پیش از بازگشت به کشورش اظهار داشت: از طرف مردم غنا از مردم ایران و آقای روحانی به خاطر حمایت هایی ایران در زمینه ی پزشکی، به خصوص در زمینه سلامت و کلینکی که در کشور غنا دایر کرده و خدمات بسیار باکیفیت و مقرون به صرفه که به مردم غنا ارائه میده تشکر می کنم. همین طور به خاطر حمایت های آموزشی، بورسیه های که به جوانان غنایی برای تحصیل در رشته های مهمی نظیر پزشکی و مهندسی داده شده. وی به تاسیس دانشگاه اسلامی ایران در غنا اشاره کرد که به گفته ی وی فرصت به جوانان غنایی میدهد که بیایند و در دانشگاه به تحصیل مشغول بشوند. جان درامانی از خدمات کشاورزی ایران به غنا که به گفته ی وی باعث شده کشاورزها از امنیت غذایی بهتری برخوردار باشند نیز نام برد.

رئیس‌جمهور غنا: پیشرفت‌های ایران شگفت آور است
دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴
رئیس جمهوری غنا که شامگاه شنبه وارد تهران شده، روز یکشنبه مورد استقبال رسمی حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت و دو طرف گفت وگوهای مشترک را برگزار کردند. جان درامانی ماهاما همچنین روز یکشنبه به دیدار آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی رفت. رئیس جمهوری غنا در این دیدارها خواستار همکاری جمهوری اسلامی ایران با این کشور برای احداث پالایشگاه در کشورش شد.
نقل از «الف، جامعه خبری تحلیلی»
صفحه: 1
پاسخ
کاربرهایی که این سخن را مرور می کنند (1 مهمان ها)
فرم پاسخ
 
مطلب خود را وارد کنید*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
آپلود تصویر
Send Cancel