تلگرام ایردن، پایگاه دندانپزشکی irden.ir
در کانال تلگرام ایردن عضو شوید و خبرهای دندان‌پزشکی را از نگاهی دیگر بنگرید!
جستجو  کاربرها  قانون ها 
بستن
نام کاربری::
رمز عبور::
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ثبت نام
نام کاربری
 
صفحه: 1
پاسخ دهی
ارتودنسی نامرئی، تبلیغی گمراه کننده و بدون نظارت
 

ارتودنسی نامرئی، تبلیغی گمراه کننده و بدون نظارت


خبرگزاری ایرنا - دکتر محمد سیف، متخصص ارتودنسی
تبلیغات گسترده ارتودنسی به ظاهر علمی و عوام فریب هستند؛ تبلیغاتی كه روزبه‌روز بر دامنه آنها افزوده می‌شود و متاسفانه هیچ‌گونه كنترل و نظارت تاثیرگذاری بر آن‌ها وجود ندارد. تبلیغاتی از این‌گونه موارد كه با استفاده از ارتودنسی نامرئی دیگر برای ردیف‌كردن دندان‌ها نیاز به استفاده از سیم و براكت در همه موارد نخواهد بود و به‌راحتی می توان تا 80 درصد از افرادی را كه به مرتب‌كردن دندان‌ها نیاز دارند، با این روش درمان كرد.
 
با سلام به شما عزیزان تحصیل‌کرده در رشته دندانپزشکی.

اینجانب لازم دانستم نکاتی را در مورد مطالب بالا عنوان نمایم:

1- نامری بودن و یا نبودن دلیل قانع کننده بر عدم کارای این روش نمی باشد.
2- اگر توجه بفرمایید اگر چنانچه این روش در 80 درصد از موارد توان درمان بیماران را ندارد ، بهتر است شما عزیزان همانطور که روش تحقیق را می دانید با یک تحقیق این روش را به نقد و بررسی بکشانید و نتایج تحقیق خود را مستدل گزارش نموده و فقط با بیان اینکه نمی شود و یا نمی تواند بدون آوردن دلیل و مدرک سعی در مخدوش کردن این روش ننمایید.
3- در سایت ایردن تاجایی که می دانم بیشترین افراد عضو دنداپزشک می باشند و بهتر است کمی مطالبی که عنوان می شود بر پایه علم و دانش دندانپزشکی باشد و فقط با استناد به کلام بدون در نظر گرفتن وجه علمی آن شروع به نقض نفرمایید.
4- در ایران این روش بنام crystal correct و invisalign توسط تعدادی از دنداپزشکان عمومی و متخصص انجام می‌شود و به نتایج مطلوبی هم رسیده‌اند.
5- همچنین ذکر شده نمونه های ساده به کمک این روش انجام می شود لذا خواهشمندم از دندانپزشکان عزیز که به سایت های crystalcorrect.com و invisalign مراجعه نمایند و عکس های قبل و بعد را مشاهده نمایند.

با سپاس فراوان از شما عزیزان
 
با درود بر خوانندگان گرامی سایت ایردن و عذر خواهی به دلیل تاخیر در جواب دهی

به هیچ عنوان در متن اینجانب گفته نشده که مریی یا نامریی بودن دلیلی بر کارایی یا عدم ان است.لطفا برداشتهای شخصی خود را به اینجانب نسبت ندهید.
اگر وقت مطالعه هر کدام از کتب مرجع ارتودنسی را دارید که گمانم ندارید و البته نداشته اید حتی یک مدرک در تایید توانایی این روشها برای درمان موارد سخت و حتی بسیاری از موارد متوسط بدون کمک گرفتن از اتچمنتهای باند شونده وجود ندارد.منظور از مدرک هم چند مورد درمان گزارش شده در نشریات و کنگره ها نیست.بلکه مطالعات علمی و بدون جهت گیری تجاری است که گویا اصلا به مذاق برخی محققین خوش نمیاید.
با توجه به امار اعضای ایردن و با توجه به نام و ادرس و اطلاعات کامل اینجانب که در دسترس است هر یک از بزرگواران با گذشت این زمان طولانی از ارسال متن این حقیر میتوانستند وباید هم مدارک رد این مطالب را اریه میکردند.خیلی جالب است که بدون نام کامل و با ادعای علمی فراوان ولی بدون حتی نام کامل درست در زمان نزدیک به نشستی در مورد همین روش درمانی ناگهان چنین نقد تندی را ارایه میفرمایید.
از فقدان اطلاع کافی میهمان عزیز همین را گفته باشم که اصلا امکان انجام درمان اینویزالین در ایران وجود ندارد.هم به علت عدم ارتباط با شرکت امریکایی نامبرده و هم عدم امکان ارسال از ایران در زمان قابل قبول.هزینه هم حدود هفت هزار دلار به بالاست که احتیاجی به توضیح ندارد.
مطلوب بودن نتایج هم در حضور متخصصین کار معلوم میشود نه نظر دکتر یا بنده حقیر و یا جنابعالی

در مورد سایتهای تبلیغاتی هر محصولی هم فقط کافی است به جمله زیر اشاره شود که:
خود گویی و خود خندی عجب مرد هنرمندی.

امیدوارم این مکالمات تلخ وجهت دار روزی به دیالوگهای کاربردی تبدیل شوند تا به سود بیماران و حرفه باشد نه نمایش نفرت و رقابت بر سر شهرت و درامد و دعوای خسته کننده "عمومی و متخصص" .
صفحه: 1
پاسخ
کاربرهایی که این سخن را مرور می کنند (5 مهمان ها)
فرم پاسخ
 
مطلب خود را وارد کنید*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
آپلود تصویر
Send Cancel