تلگرام ایردن، پایگاه دندانپزشکی irden.ir
در کانال تلگرام ایردن عضو شوید و خبرهای دندان‌پزشکی را از نگاهی دیگر بنگرید!
جستجو  کاربرها  قانون ها 
بستن
نام کاربری::
رمز عبور::
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ثبت نام
نام کاربری
 
صفحه: 1
پاسخ دهی
در انجمن دندان‌‌پزشکی ایران چه می‌گذرد؟, بررسی اخبار انجمن دندان پزشکی ایران
 
بررسی اخبار انجمن دندان پزشکی ایران

انجمن دندان پزشکی ایران، دیرینه‌ترین و مهم‌ترین انجمن صنفی و همچنین انجمن علمی حوزه دندان‌پزشکی ایران است. با توجه به حضور چند ده هزار دندان پزشک ایرانی در ایران و جهان، این حق و تکلیف هر دندان‌پزشک ایرانی است که فعالیت‌های انجمن خود را زیرنظر داشته باشد. ایردن با داشتن سابقه بیش از ده ساله فعالیت در حوزه مجازی دندان‌پزشکی، وظیفه خود می داند که در حد ممکن انتظارات همکاران دندان پزشک را منعکس کند. امروزه وب‌سایت هر سازمان، گویاترین پایگاه نمایش و گزارش فعالیت‌های آن محسوب می شود. در تریبون آزاد دندان‌پزشکی ایردن از این پس هر ماهه خلاصه‌ای از فعالیت های انجمن دندان پزشکی ایران را مبتنی بر وب سایت آن منعکس نموده، امکان بحث و نقد احتمالی همکاران را فراهم می‌کنیم. از آنجا که در سایت انجمن، «بخش اخبار» تحت عنوان «خبرگزاری انجمن» نام‌گذاری شده، نقل این خبرها از تنها خبرگزاری حوزه دندان‌پزشکی اهمیت زیادی پیدا می‌کند.

دی ماه ۱۳۹۴
دی ماه هرسال (روز۲۴ام) سالگرد تاسیس جامعه دندان‌پزشکی ایران است. تنها خبر وب‌سایت انجمن برای دی‌ماه؛ اطلاعیه «برگزاری مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده انجمن دندانپزشکی ایران (صنفی و علمی) در تاریخ ۲۰ بهمن ماه» بوده است. البته در خبرهای ماه بعد (بهمن) فعالیتی به مناسبت سالروز ۲۴دی گزارش شده که ملاحظه خواهید کرد.بهمن ماه ۱۳۹۴
در بهمن ماه خبرها و احیانن فعالیت‌های این نهاد صنفی و علمی دندان‌پزشکی بیشتر بوده که تمام آنها (شش مورد) در زیر ذکر شده اما مهم‌ترین خبر انجمن که نه تنها در بالای صفحه خبرگزاری که در صفحه اول وب‌سایت نیز می‌درخشد این که: ۱۲همکار دندان پزشک در قالب گروهی که به نام همکار ورزشکارمان دکتر آرش زاهدی «همنوردان آرش» نامیده می‌شود، توانسته اند شیرکوه* را بالا بروند و در این صعود، پرچم انجمن دندان پزشکی و همچنین پرچم کنگره 56 را در آنجا به اهتزاز در آورند. این خبر به نقل از وب‌سایت انجمن دندان پزشکی (خبرگزاری انجمن) در زیر عنوان خبرها (در پایین) ملاحظه می‌شود.عناوین اخبار دی و بهمن جاری در خبرگزاری انجمن دندان پزشکی ایران:
[ida-dent.com/2493]
۱۹بهمن ۱۳۹۴- صعود دندانپزشکان به شیرکوه یزد
۱۳بهمن ۱۳۹۴ - شرایط عضویت و مصوبه میزان حق عضویت انجمن
۱۱بهمن ۱۳۹۴ - فرمهای ثبت نام انتخابات انجمن (علمی و صنفی)
۸بهمن ۱۳۹۴ - دومین جشنواره فرهنگی ورزشی دندانپزشکان ایران برگزار شد
۸بهمن ۱۳۹۴ - سرفصل های دوره آموزش اورژانسهای پزشکی در مطب دندانپزشکی
۷بهمن ۱۳۹۴ - اصلاحات پیشنهادی اساسنامه در مجمع عمومی انجمن
۲۴دی ۱۳۹۴ - مجمع عمومی انجمن دندانپزشکی ایران برگزار می گردد


تعدادی اعضای انجمن دندانپزشکی ایران درتاریخهای ۱۵ و ۱۶ بهمن ماه، برنامه صعود به قله ۴۰۷۵ متری شیرکوه یزد را اجرا کردند
در این برنامه که به مناسبت پنجاه و سومین سالگرد تاسیس جامعه دندانپزشکی ایران برگزار شده بود، پرچم انجمن دندانپزشکی ایران و کنگره پنجاه و ششم آن EXCIDA ، برافراشته شد
در ادامه فعالیتهای کوهنوردی اعضای انجمن دندانپزشکی ایران، ۱۲ تن از اعضای انجمن طی یک برنامه دو روزه، در قالب گروه کوهنوردی همنوردان آرش، موفق شدند نام انجمن و کنگره EXCIDA را در شیرکوه یزد به اهتزار درآورند.

توضیح ایردن:
شیرکوه در 40کیلومتری جنوب غربی یزد واقع شده و بخشی از رشته‌کوه زاگرس است. در فهرست سی قله رفیع ایران، نام این قله نیست ولی در استان کویری یزد، شیرکوه بلندترین قله است.

 
اسفند ماه ۱۳۹۴
حسن ختام خبرهای بهمن‌ماه انجمن؛ سه‌مورد اطلاع‌رسانی درباره انتخابات هیات‌مدیره بوده که اعلام شده ۲۵دندان پزشک (عمومی و متخصص) برای قبول مسوولیت، به عنوان کاندیداهای ریاست و بازرسی انجمن علمی ثبت‌نام کرده‌اند تا در روز بیستم اسفند در معرض رای شرکت‌کنندگان مجاز جلسه مجمع قرار بگیرند. داوطلبین ریاست (هیات‌مدیره)؛ دکترها محمدصادق‌احمدآخوندی، محسن‌امین‌سبحانی، محمدجعفراقبال، رضابیات‌موحد، محمدپارسیون، علی‌تاجرنیا، مهدی‌جوان، رضاحسین‌پور، عباس‌دل‌ورانی، حمیدرضاذاکرجعفری، امیررضارکن، دکترامیرعلی‌رضارسولی‌قهرودی، سعیدساعی، کاوه‌سیدان، فریدصدوقی‌فر، اردشیرغلامی، سید مصطفی‌فاطمی، همایون‌فراست، بهزادفرخ‌زاد، ایرج کی‌پور، سید محمودمیران و مرتضی‌نشان‌دار و داوطلبین بازرسی نیز دکترها امیرحسین‌پورفرید، شفیع‌جعفری، میترامیرمحمدی اعلام شده‌اند.

در اسفند ماه همچنین ۵ خبر منتشره نشان از تمرکز فعالیت‌های این نهاد دندان‌پزشکی بر دو موضوع بوده: یکی ثبت نام کنگره سال آتی (هر نفر 200هزار و سپس 300هزارتومان) و دیگری انتخابات، شامل «تعیین محدودیت عضویت در انجمن»*، «کروکی محل انتخابات» و اعلام «تمدید مهلت کاندیداتوری». در عین حال امروز که سوم فروردین سال نو (1395) است، هنوز در سایت انجمن -با وجود این که ادعا شده «خبرگزاری» است- اما هیچ مطلبی درباره گزارش انتخابات و نتیجه انتخابات بیستم اسفند،گزارش‌های هیات اجرایی کنگره۵۶ و همچنین عیدنوروز منتشر نشده که اگر در روزهای آتی مطلبی گذاشته شود، در گزارش بعدی ایردن تقدیم خواهد شد.

عناوین کلیه اخبار اسفند۱۳۹۴ در خبرگزاری انجمن دندان‌پزشکی ایران:
[http://ida-dent.com/2505]

۲۶اسفند۱۳۹۴ - سمپوزیوم انجمن ایمپلنتولوژی برگزار می‌شود
۱۹اسفند۱۳۹۴ - نامه جدید کمیسیون انمجنهای علمی گروه پزشکی
۱۹اسفند۱۳۹۴ - کروکی محل برگزاری انتخابات انجمن دندانپزشکی ایران
۲اسفند۱۳۹۴ - شرایط عضویت پیوسته انجمن جهت مشارکت در انتخابات
۱اسفند۱۳۹۴ - ثبت نام در کنگره اکسیدا۵۶
۲۸بهمن۱۳۹۴ - لیست کاندیداهای هیات مدیره و بازرس
۲۸بهمن۱۳۹۴ - آئین‌نامه جدید انتخابات انجمن‌های علمی گروه پزشکی اعلام شد
۲۸بهمن۱۳۹۴ - انتخابات انجمن ۲۰اسفندماه برگزار می‌گردد

------------------------------------------
*افسوس که با تعیین محدودیت‌های عضویت در انجمن و مشخص‌کردن شرایط اعضا، در واقع این موضوع روشن می‌شود که مدیران فعلی انجمن با تفسیری که ارائه کرده اند، «همه دندان‌پزشکان ایرانی» را عضو «انجمن دندان‌پزشکی» تلقی نمی‌کنند، و خودی و نخودی مشخص کرده اند...
صفحه: 1
پاسخ
کاربرهایی که این سخن را مرور می کنند (1 مهمان ها)
فرم پاسخ
 
مطلب خود را وارد کنید*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
آپلود تصویر
Send Cancel