تلگرام ایردن، پایگاه دندانپزشکی irden.ir
در کانال تلگرام ایردن عضو شوید و خبرهای دندان‌پزشکی را از نگاهی دیگر بنگرید!
جستجو  کاربرها  قانون ها 
بستن
نام کاربری::
رمز عبور::
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ثبت نام
نام کاربری
 
Select date in calendarSelect date in calendar

صفحه: 1
دکتر موسا باکی هاشمی از روزن زمان گذشت!, یکی از ده موسس جامعه دندان پزشکی ایران درگذشت
 

دکتر باکی هاشمی به عنوان یکی از ده نفر اعضای مؤسس جامعه دندان پزشکی ایران، سال ها با هم همسنگر، همیار و فعال بودیم. شادروان دکتر هاشمی از وزنه های سنگین هیأت مدیره جامعه دندان پزشکی ایران بود و با دقت و شهامتی که در بیان مطالب داشت، در بسیاری موارد راهگشا و راهنمای جمع مؤسس بود. آن شادروان در سال 1368 به صورت کوچ خانوادگی به آمریکا رفت و در کنتاکی مستقر شد و به عنوان یک فرد موفق از لحاظ انتقال خانوادگی، بین گروه خود ما زبانزد بود. نامه هایی از او داشتم که حاکی از رضایت خاطر او از اقامت در امریکا و بودن با جمع فامیل حدودی 20 نفری بود. متأسفانه عارضه سرطان گریبانگیرش شد و در اواخر عمر او را گرفتار کرد و از پای درآورد.
خاطره اش گرامی باد.

دکتر محمدعلی افتخاری
مجمع عمومی انجمن دندان پزشکی ایران
 
در خبر ایردن مربوط به مجمع خواننده غیرمطلع تصور می کند که درآن جلسه حقی از بازرس برای بیان مطالبش تضییع شده است در حالی که بازرس چند مرتبه پشت تریبون آمد و حرفهایش را زد و این در حالی بود که در شروع جلسه اصل ادعای بازرس از طرف مجمع رد شده بود. نکته دیگر که در شرح جلسه ازطرف ابردن منعکس نشده موضوع پیشنهاد بازرس در اواخر جلسه بود که می خواست تاریخی برای تجدید دعوت برای مجمع فوق العاده دیگری بشود و این پیشنهاد فقط دو رای موافق داشت و رد شد

افتخاری
سالروز تولد دکتر محمد علی افتخاری, چهارم آبان ماه، سالروز تولدتان مبارک
 
از دکتر سندوزی عزیز و بزرگوار،
از دکتر خامسی نازنین
و از دکتر کی پور مهربان

که به مناسبت پایان 91 سالگی ام مرا شرمنده محبت خود کرده اند و همچنین همکاران گرامی دیگری نیز که در این مرحله از حقیر یاد کرده اند نهایت سپاسگزاری را دارم. امیدوارم همکاری مجموعه دندان پزشکی کشور در پیشبرد برنامه های سلامت، که مد نظر دولت است مفید فایده بوده باشد و انجمن دندان پزشکی ایران موقعیت ممتازی را که به حق به دست آورده بود، تجدید کند.
توفیق خدمتگزاران صدیق مملکت را آرزومندم،
دکترمحمد علی افتخاری

نقش و اعتبار انجمن های دندان پزشکی, یک انجمن دندان پزشکی باید از اعتباری برخوردار باشد که شایستگی تحول مثبت در جامعه را پیدا کند
 
دکتر جان
باسلام

کارهای ما مصداق کامل افراط و تفریط است. بازرس انجمن آن طور که طی 52 سال گذشته مرسوم بوده، خود "جزئی از هیئت مدیره" و کمک برای گردش بهتر کارها بوده است، ولی در این دوره بر مبنای لج و لجبازی، مشگلی در حال تکوین است که امیدوارم در مجمع عمومی راه حلی برای آن پیدا شود.
نظر شما جناب دکتر افتخاری بابت این جریان چیست؟
ممکن است من را هدایت و راهنمایی بفرمایید؟
سندوزی

هر کسی پنج روز نوبت اوست!, گفت و شنود دو ناظر هشیار دندان پزشکی
 گذر از روزن زمان

عزیز مهربانم دکتر سندوزی،

صبح دوشنبه است؛ ساعت هشت؛ چهارم فروردین ماه
۱۳۹۳، برابر با 22 جمادی الاول 1345 و بیست و چهارم مارس 2014 میلادی.

من در کنار معبر فراخی ایستاده ام و نظاره گر عبور انبوه کثیری هستم که جواز مخصوص از حضرت عزرائیل برای گذر از این معبر که نامش «روزن زمان» است دریافت داشته اند. امروز این معبر بیش از سایر ایام (آن طور که می گویند) فراخ و آماده گذر کردن است، تا فوج عبور کنندگان راحت بگذرند. در بین گذر کنندگان، ناگهان همسرم -فیروزه عزیزم- مونس ۶
۲ سال زندگی زناشویی ام، مادر سه فرزندم، الهام بخش رفع ناراحتی هایم، کدبانوی خانه ام و زن فداکاری که در طول زندگی مشترک مان، ذره ای از دقت و رسیدگی به امور منزل و تربیت فرزندان غفلت نکرد را می بینم، که با وقار همیشگی، در حال گذر از روزن زمان است و با اطمینان به وراث وظیفه شناسش، کمترین نگرانی از گردش امور خانوادگی در غیاب خودش ندارد.

تعطیلات نوروزی، مشگل اطلاع رسانی را زیادتر کرد، ولی من روز اول فروردین مورد لطف و محبت دوستان و همکاران و فامیل مهربان قرار گرفته و مراسم دیدار را انجام داده بودم. البته میل داشتم از طریق روزنامه ها موضوع را به اطلاع دوستان وآشنایان برسانم، ولی تعطیل روزنامه ها تا ۱۶ فروردین، مانع کار بود. در عین حال خبررسانی، از طرف فامیل و همکاران به سهولت انجام شد و عزیزان در جریان امر قرار گرفتند.

مراسم خاک سپاری، با آمدن دخترم هاله از فرانسه، در روز پنج شنبه ۷ فروردین صورت گرفت و جنازه بنا به وصیت همسرم، در همان گوری که پسرم هادی مدفون بود، دفن گردید. مراسم ترحیم هم به سادگی در منزل خودمان، که همه چیزش حاکی از ذوق و سلیقه ی همسر نازنینم بود، با حضور سروران گرامی که مرا مورد تفقد قرار دادند، به خوبی برگزار شد.

نگرانی اکنونِ من، وضع نا به سامان جامعه است، که در این باره فکر علاقمندان به این جمعیت قدیمی را جلب کرده است. امیدوارم با تشریک مساعی و انسجام فکری دلسوزان جامعه، رفع اشکال بشود.

خدمت سرکار گیتی خانم و دختر خانم ها سلام دارم.

ارادتمند همیشگی، افتخاری
تهران - دهم فروردین ۱۳۹
۳
مجمع عمومی انجمن دندان پزشکی ایران
 
طی پنجاه سال و اندی که از موجودیت جامعه دندان پزشکی ایران می گذرد و شخصاً با علاقمندی در جریان امور آن بوده ام، همیشه بازرس و یا بازرسان کمک کننده و یاری دهنده ی هیئت مدیره ها بوده اند تا با همکاری صادقانه، بتوانند خدمتی را در جهت اعتلای دندان پزشکی و شناساندن بیشتر این حرفه به عامه مردم انجام دهند.
متأسفانه در بین ما مردم مهربان و باگذشت و خوب ایران، گاه افرادی در سمت هائی قرار می گیرند که خیال می کنند قدرت مطلقه به دست آورده اند و با این روحیه به کار ارجاع شده به خود، نگاه می کنند و بدون توجه به مصالح جمعی و ارزشی که همفکری و همدلی و همیاری برای پیشبرد امور دارد، متوسل به روش های افراطی و ایذائی و نطق و خطابه های آن چنانی شده، وقت جلسات را هدر می دهند و همکاران خدمتگذاری را که از جان و مال و وقت و انرژی خود برای گردش بهتر کار جامعه مایه گذاشته اند، دچار یأس و تأسف می کنند.
یک بازرس دلسوز و بی غرض -همچنان که سال های گذشته نمونه های زیادی از آن را داشته ایم- می تواند ایراداتی را که به حساب ها و یا مسائل دیگر دارد با نهایت محبت با هیئت مدیره وقت به عنوان یک دوست نه با وجهه ی تقابل، مطرح کند و نظر مثبت و اصلاحی خویش را پیاده نماید
.

خدمتگزار دوستان و دندان پزشکی
دکتر محمد علی افتخاری


ما متولی سلامت مردمیم ... | اکبر فاضل
 
جای خوشوقتی است که همکار خوبم آقای دکتر کی پور صرف وقت کرده و مطلب مستندی در باره ارزش کار دندان پزشک و لزوم بیمه همگانی در این تریبون آزاد نوشته است.

در گذشته اشتباهات و تعبیرات نا صوابی در مورد دندان پزشکان شده است. برای جبران آن بایستی پست معاونت دندان پزشکی در وزارت بهداشت وهمچنین در تشکیلات نظام پزشکی به وجود آید و اختیارات نظام پزشکی در حد قابل ملاحظه ای افزایش پیدا کند. آن وقت حضور دندان پزشکان مبتکر، فعال و دلسوز در سمت های یاد شده؛ با کمک مجلس شورا، سبب تحول لازم در این رشته ی مهم خواهد شد.

دکتر محمد علی افتخاری
دکتر امیراسماعیل سندوزی ۸۶ ساله شد, شانزدهم فروردین، هشتادوششمین سالروز تولد دکتر سندوزی است
 
.من هم تولد این عزیز وارسته را صمیمانه تبریک می گویم
افتخاری
روح پاک بانو فیروزه افتخاری پر کشید!, همسر آقای دکتر محمدعلی افتخاری درگذشت
 
همکار ارجمند جناب آقای دکتر بیات
از ابراز همدردی شما سپاسگزارم.
افتخاری


دکتر کی پور عزیز
سپاس فراوان از متن زیبائی که به مناسبت درگذشت فیروزه نازنینم نوشته بودی.
سلامت و در دوستی پایدار باشی.
افتخاری

روح پاک بانو فیروزه افتخاری پر کشید!, همسر آقای دکتر محمدعلی افتخاری درگذشت
 
مثل همیشه سپاس فراوان از دکتر سندوزی عزیز

افتخاری

روح پاک بانو فیروزه افتخاری پر کشید!, همسر آقای دکتر محمدعلی افتخاری درگذشت
 

دکتر راد عزیز


درگذشت فیروزه عزیزم غم بزرگی است که من با کوچکی خودم آن را پذیرا هستم.
از ابراز همدردی برادرانه ات سپاسگزارم.
در جریان ناگواری که برایم پیش آمده در همین دو روزه اول که مصادف با تعطیلات نوروزی نیز هست به قدری مورد اظهار محبت و ابراز لطف دوستان از سراسر جهان بوده ام که برایم موجب افتخار است و از این موهبت الهی انرژی می گیرم تا بتوانم
بیشتر و بهتر در خدمت دوستان باشم

دکتر محمدعلی افتخاری
دکتر سمیع وهاب پور در گذشت, یکی دیگر از اعضای مؤسس جامعه دندان پزشکی ایران از میان ما رفت!
 
سپاس بسیار از دکتر سندوزی عزیز که در آستانه برگزاری مراسم ختم عزیز از دست رفته مان دکتر سمیع .وهاب پور، به بهترین وجهی تسلیتِ جمعِ همکاران را تقدیم همسر و فرزند و دوستداران او کرد
دکتر افتخاری
دکتر سمیع وهاب پور در گذشت, یکی دیگر از اعضای مؤسس جامعه دندان پزشکی ایران از میان ما رفت!
 

سپاس از مدیر محترم ایردن
شماره تلفنی که داده شده درست نیست و شماره درست عبارت است از:
88735889
انتخابات انجمن دندان پزشکان عمومی ایران, انتخابات انجمن علمی و انجمن صنفی انجمن دندان پزشکان عمومی ایران 26 دی 1392 برگزار می شود
 
دکتر کی پور همکار زحمتکشی است و برای مطالبی که می نویسد دقت و وقت کافی صرف می کند. امروز صبح که در جامعه جلسه داشتیم او را دیدم و اجمالا به این همکار علاقمند گفتم که توضیح مفصل و طولانی ایشان در مورد تفکیک درآمد در تشکیلات علمی و صنفی مبنای واقعی و عملی ندارد و چنین بحثی زائد وبی محتوااست.
به دکتر کی پور نیز گفتم که اگر خودش یک دوره دبیری جامعه را می داشت متوجه می شد که در سازمان های حرفه ای مسائل صنفی و علمی به طوری با یکدیگر تداخل دارند که نمی توان برای هرکدام منبع درآمد جداگانه در نظر گرفت البته من برای دقت نظر و وقتی که دکترکی پور جهت تهیه مطالب انتقادی صرف می کند احترام و ارزش قائل هستم ولی نباید در موضوعاتی که عنوان می کنیم زحمات دوستان مسئول را از باد ببریم.

دکتر محمد علی افتخاریضرورت کارشناسی برای افزایش دانشکده ها, چرا در 8 سال تعداد دانشکده های دندان پزشکی از 60 تا گذشت؟
 
برای تالیف کتاب تاریخ دندان پزشکی در سال 1383 آخرین آمار تعداد دانشکده ها را که گرفتم، 18 دانشکده دندان پزشکی در کشور وجود داشت. می خواهم از همکاران محترم بپرسم که در 8 سال اخیر چه ضرورت و اهمیتی موجب شد که تعداد دانشکده ها به بیش از سه برابر (60 مورد) برسد؟! با توجه به اهمیتی که موضوع تعداد دانشکده ها دارد و تاثیراتی که بر حرفه ما و کل جامعه دارد، خوب است که خود ما دندان پزشکان در این باره چاره اندیشی کرده و نظراتمان را به مدیران مربوطه منتتقل نماییم.

بااحترام - دکتر محمد علی افتخاری
نلسون ماندلا از روزن زمان گذشت!, پدربزرگ مردم افریقا درگذشت
 
آفرین بر دکتر سندوزی عزیز که به بهترین وجهی چهره ماندگار نلسون ماندلارا برای کاربران ایردن ترسیم کرد.
افتخاری
چهارپایه شادی، ابزار موفقیت
 
من به یاد ندارم که معلمی به من گفته باشد ​«​موفقیت مقدم بر شادی است​»، بلکه تجربه زندگی برمن ثابت کرده که شادی درون از ابزار موفقیت است و وقتی موفقیت حاصل شد​،​ خود به خود شادی افزون می شود وتمام این مراحل بستگی به اتکال خداوندی دارد.

دکتر افتخاری
سالروز تولد دکتر محمد علی افتخاری, چهارم آبان ماه، سالروز تولدتان مبارک
 
دکتر سندوزی عزیز
بازهم مرا شرمنده کردی . امروز که دوازدهمین روز از 91 سالگی را سپری می کنم فرصتی یافتم تا جعبه جادوئی اینترنت را بگشایم و پیام مهر آمیزی را که به مناسبت تولدم فرستاده بودی دریافت کنم
خوب می دانی چه حلاوتی در نوشتار و گفتار و رفتارت هست که افراد را جذب خصوصیات اخلاقی ات می کند و نمونه هائی از آن را در کتاب (سرشت سرنوشتم) آورده ای
مطلبی را که درباره خودم خواسته ای با کمال میل برایت می فرستم تا با آن آن کنی که خود می خواهی

ارادتمند قدیمی
افتخاری
حادثه | یافته شدن دانشجوی حلق آویز در خوابگاه دانشگاه علوم پزشکی همدان
 

وقتی که محدودیت ها برای یک قشر از اجتماع به صورت حاد در می آید
افرادی که ظرفیت پذیرش ناملایمات را ندارند راه خودکشی را انتخاب می کنند که مایه تاءسف بسیار است.
سالروز تولد دکتر محمد علی افتخاری, چهارم آبان ماه، سالروز تولدتان مبارک
 
سرکار خانم حسن زاده

.از اظهار محبت بی شائبه شما سپاسگزارم


افتخاری

کنگره 53 انجمن دندان پزشکی ایران, انتقاد نسبت به مدیریت برنامه
 
از کنگره های «جامعه دندان پزشکی ایران» تا کنگره 53 «انجمن دندان پزشکی ایران»

سال 1391 مصادف با پنجاهمین سال تأسیس جامعه دندان پزشکی ایران بود و متأسفانه انجمن دندان پزشکی ایران به عنوان وارث و متولی امور مربوطه هیچ بزرگداشتی برای این جمعیت خدمتگزار در نظر نگرفت.
یکی از افتخارات جامعه دندان پزشکی ایران، برگزاری کنگره های علمی سالانه و رو به پیشرفت طی سال های متمادی پس از تأسیس در 24 دی ماه 1341 بوده است.
تا قبل از برگزاری اولین کنگره دندان پزشکی در شهریور 1342 که به همت جامعه دندان پزشکی ایران صورت گرفت هیچ برنامه علمی مدون و ارزشمندی در مجموعه پزشکی کشورکه قابل مقایسه با فعالیت های مشابه در خارجه باشد انجام نمی شد و اقدام اولیه جامعه دندان پزشکی در این باره جالبی بود که راهگشای بسیاری از رشته های دیگر نیز شد و آنانی کار مثبت جامعه دندان پزشکی را الگوی خود قرار دادند.
دوراندیشی و آینده نگری هیأت مؤسس ده نفری جامعه دندان پزشکی ایران به گونه ای بود که در اولین اساسنامه تنظیمی برای ارائه به ثبت شرکت ها و رسمیت یافتن جمعیت، برگزاری کنگره های علمی سالانه در شهریور ماه جز وظایف جامعه منظور شد، همچنین برگزاری مراسم روز دندان پزشکی (که از بحث این مقاله خارج است) شعار «کسب دانش بیشتر برای خدمت بهتر» سرلوحه فعالیت جامعه بود و بر این اساس موضوع کنگره ها برای یکایک هیأت مدیره ها و کمیته برگزاری اهمیت فوق العاده داشت که ثمره آن انجام 32 کنگره متوالی موفق تا سال 1373 تحت نام جامعه دندان پزشکی ایران بود و از آن به بعد، انجمن دندان پزشکی ایران ادامه این کار را بر عهده گرفت. در تغییرات ناخواسته و تحمیلی که بعد از 1373 پیش آمد متأسفانه شماره گذاری کنگره ها که مرتبط با قدمت و سایقه درخشان جامعه دندان پزشکی بود از ردیف منظم و واقعی خود دور شد و سه کنگره به آن اضافه گردید و بر هیأت مدیره انجمن است که در فرصتی مناسب و تدبیری عملی این نقص را جبران کند و تعداد کنگره های علمی دندان پزشکی با سابقه تاریخی موجودیت جامعه دندان پزشکی ایران یعنی 1341 تطبیق داده شود.
اولین کنگره دندان پزشکی و یا بهتر بگویم اولین کنگره مربوط به یکی از شاخه های علم پزشکی در شهریور ماه 1342 و با تلاش فراوان هیأت مؤسس، هیأت مدیره و کادر آموزشی و دانشجویان تنها دانشکده دندان پزشکی موجود آن زمان یعنی دانشکده دندان پزشکی تهران برگزار شد و اثر مثبتی بر اجتماع علمی کشور گذاشت به طوری که رئیس دانشگاه و رئیس دانشکده پزشکی را به تحسین واداشت.
کنگره های دندان پزشکی ادامه می یافت و با بررسی نواقص و رفع اشکالات کار، هر سال بهتر از سال قبل اجرا می شد و استقبال همکاران و دانشجویان این رشته مشوق اجرای برنامه های علمی بود.
دعوت از سخنرانان خارجی با بودجه محدودی که جامعه داشت نقطه عطفی در غنی کردن برنامه کنگره ها بود و حضور سخنرانانی نظیر پروفسور برادلو، پروفسور شاینین، پروفسور لوسل، پروفسور هدگورد، دکتر هیلن براند، دکتر شایرا، دکتر مسلر و غیره.
در کنگره های جامعه وضع و وزنی به این جمعیت نوپا داده بود که راه را برای استفاده از بورس های تخصصی جهت دندان پزشکان با استعداد ایرانی هموارتر می کرد.
آقای دکتر حمید عادلی نجفی در سال 1372 با دقت نظر خاص خود لیستی از کنگره های گذشته جامعه را با ذکر اسامی سخنرانان تهیه کردند که ارزش تاریخی دارد و خوشبختانه این لیست با معرفی م در آرشیو دنندان پزشکی ایردن ضبط شده است.
همزمان با ادامه کنگره ها، عضویت جامعه دندان پزشکی ایران در فدراسیون بین المللی دندان پزشکی فرصتی پدید آورد که به تشویق جامعه و برنامه ریزی لازم، دندان پزشکان ایرانی در جلسات علمی و پربار این فدراسیون شرکت کنند (البته به هزینه خود) و از این راه تبادل اطلاعات وسیعتری بین دندان پزشکان ایرانی و خارجی برقرار شد.
هیأت مؤسس از ریاست مآباد و رئیس بازی به دور بود و تجارب منفی که از اطلاق کلمه رئیس برای یک مسؤول کار داشت. همانطور که می دانید و در سوابق جامعه دندان پزشکی موجود است. عنوان «دبیری» را مسؤرل هیآت مدیره و کلمه «سرپرست» را برای مسؤول کنگره که سمتی موقتی بود به کار می گرفت.
به یاد دارم که به علت عدم توافق بر سر انتخاب رئیس، تشکیل جمعیت واحد پزشکان با وجود حضور در جلسه منعقده در ساحتمان آلومینیوم، عملی نشد و آن اختلاف ادامه یافت.
هیأت مؤسس، هیآت مدیره ها و اعضاء کمیته های برگزاری کنگره ها تماماً به طور افتخاری و رایگان کار می کردند (که خوشبختانه اکنون هم چنین است) و هیچ نوع نفع مادی برای آنان متصور نبود بلکه برعکس، اغلب آن افراد و برحسب مورد متقبلی هزینه هایی برای گردش بهتر کارها و یا پذیرایی از سخنرانان خارجی می شدند.
صداقت و صمیمیت و تلاش مخلصانه هیأت مؤسس و بقیه دست اندرکاران در جهت اعتلای دندان پزشکی امر محتومی است که مهر تأیید اکثریت دندان پزشکان را دارد که خدمات را با ترازوی انصاف می سنجد و باید گفت کار بزرگی که تحت هدایت جامعه دندان پزشکی ایران انجام گرفت محصول حرکت جمعی دندان پزشکان سراسر کشور بود و هیچ کس حق ندارد اعتماد حاصله برای دندان پزشکی را در آن سال ها مربوط به خود بداند.
هیأت مؤسس در ده سال اولیه تأسیس جامعه، نظارت برکارها را اعمال می کرد و پس از آن کلیه امور را به هیأت مدیره های وقت واگذار کرد.
موضوع انتخاب سرپرست برای کنگره از دغدغه های هیئت موسس و هئیت مدیره بود که در آن باره دقت خاصی به کار گرفته می شد و در هر کنگره یک یا دو نفر جانشین اول و دوم در نظر گرفته می شد که آنان با استفاده از تجارب عملی، آماده برگزاری کنگره های بعدی می شدند و این دور تسلسل ادامه داشت. ترتیب کار این بود که معمولاً برنامه ریزی برای هر کنگره بلافاصله پس از ختم کنگره آن سال آغاز می شد و این رویه اثرات خوبی در برگزاری بهتر کنگره ها داشت.
در خاتمه، یاد دوستان فقید خود در هیأت مؤسس: دکتر نواب، دکتر حداد، دکتر تاج، دکتر رشتیان و دکتر آوانسیان را گرامی می دارم.
خداوند مددکار خدمتگزاران باد.


دکتر محمدعلی افتخاری
2 خرداد 1392
روز دندان پزشک، روز دندان پزشکی, 23فروردین, 24دی یا روزی دیگر؟
 
گفتاورد
دکتر علی تاجرنیا مدیر اجرایی انجمن دندان پزشکی اظهار داشت که در نظر است از سوی انجمن، مراسم بزرگداشتی برای نیم قرن حضور مؤثر جامعه دندان پزشکی ایران، در دهه اول اسفند ماه امسال برگزار گردد.
با وجود قول و قرارهایی که رئیس هیأت مدیره و دبیر اجرایی انجمن دندان پزشکی برای برگزاری جشن بزرگداشت پنجاهمین سال "تأسیس جامعه دندان پزشکی ایران" دادند، متاسفانه برنامه ای برگزار نشد و پنجاهمین سال به فراموشی سپرده شد.

دکتر محمدعلی افتخاری
دهم اسفند ماه یک هزار و سیصد و نودویک
روز دندان پزشک، روز دندان پزشکی, 23فروردین, 24دی یا روزی دیگر؟
 
در تاریخ 18 دی ماه جاری دکتر غزنوی از روی لطف و محبت تلفن کردند و جریان جلسه شنبه مورخ 16/10/91 هیئت مدیره را در رابطه با موضوع پنجاهمین سال تاسیس جامعه دندان پزشکی ایران و تصمیم متخذه به صورت قدردانی از هیئت موسس در دهم اسفند 91 گفتند.
عکس متصل به این نامه مربوط به مزار من است که این سنگ در قطعه 36 بهشت زهرا ردیف 143 شماره 36 با ذکر تاریخ تولد و البته بدون نوشتن تاریخ دیده فروبستن (که در دست خدا می باشد) نصب شده است.
اگر به دیده بصیرت به متن سنگ نبشته بنگرید متوجه می شوید که دکتر افتخاری ارتباط خود را با جامعه دندان پزشکی ارجح از سایر سمت های احرازی اجتماعی دانسته و 420 سانتیمتر مربع از فضای سنگ را به تکرار کلمه جامعه دندان پزشکی بصورت پیچ در پیچ اختصاص داده است.
بلی، من همان گونه که برای فرزندانم صرف وقت کردم، برای جامعه دندان پزشکی نیز به عنوان فرزند چهارم خود صرف وقت و مال و جان کردم و حق دارم که در پنجاهمین سال موجودیت این جمعیت انتظار عکس العمل صحیح از طرف انجمن دندان پزشکی ایران داشته باشم.
متاسفانه صدای افراد حق طلب و حقیقت جو که در هیئت مدیره اکثریت دارند، تحت الشعاع گفته های خلط مبحثی است که اقلیت بده بستان و زد و بند چی در آن هیئت ابراز می دارند و متانت گروه اول و حفظ احترام همکاری از طرف آنان مانع تابش نور حقیقت در جو بعضی جلسات است که شنبه گذشته یکی از آنها می باشد.
در حدود 8 ماه قبل اهمیت پنجاهمین سال تاسیس جامعه را به آقای دکتر غزنوی و آقای دکتر تاجرنیا یادآور شدم و طی ماههای بعد نیز موضوع را تکرار کردم ولی نتیجه آن؟
هیئت موسس در کنگره 22 و به هنگام رونمائی از لوح برنجی اسامی آنان و سپس در کنگره 25 و 48 مورد تقدیر و تکریم قرار گرفته و با توجه به اینکه این افراد به طور انفرادی نیز به مناسبت های مختلف تشویق شده اند، مطلقاً نیازی به قدردانی در 10 اسفند 91 از طرف هیئت مدیره فعلی انجمن ندارند و عطای مخالفین جامعه را به لقایشان می بخشند.
آنان که با احترام گذاشتن به پنجاهمین سال موجودیت جامعه دندان پزشکی ایران مخالفت کرده اند و آنان که نتوانستند در جلسه 16/10/91 حقانیت خود را به بقیه بقبولانند اطمینان داشته باشند که نسل پویا و جستجوگر دندان پزشکی ایران، جشن یکصدمین سال تاسیس جامعه دندان پزشکی ایران را در 24/10/1441 برگزار خواهد کرد.
و من در این موضوع تردید ندارم!

و من اله التوفیق - دکتر محمد علی افتخاری
20/10/91
تا پزشک مرتکب قصور و تقصیر نشود، نمی توان او را مسوول دانست
 
دکتر محمود عباسی گفته است: "اما به طور اجمال می‌توان گفت که اصولا مسئولیت پزشکان مبتنی بر قصور و تقصیر است، یعنی تا پزشک مرتکب قصور و تقصیری نشود، نمی توان او را مسئول دانست. "اظهارنظر آقای دکتر عباسی نسبت به مسوولیت پزشکان که آن را مبتنی بر قصور و تقصیر دانسته است، اظهارنظر سطحی و غیرکارشناسی و یک سویه است.
مسوولیت پزشکان خدمت گزار مبتنی بر خدمت و نجات جان بیماران می باشد و اگر به این مسوولیت در حد دانش و تجربه و توان علمی خود عمل نکنند، آن وقت مسئله "قصور و تقصیر" مطرح می شود نه این که از ابتدا بگوییم "مسوولیت پزشکان مبتنی بر قصور "و تقصیر است.

دکتر محمدعلی افتخاری
کنگره 10 انجمن ارتدنتیست های ایران, پیام دکتر عادلی نجفی رییس همایش به ایردن
 
نظر شخص متفکر و منصفی مثل دکتر عادلی همان است که از روی محبت نوشته است و امیدوارم مورد عنایت دوستان در اجرای کنگره های کوچک و بزرگ آینده قرار گیرد و از قابلیت های ایردن استفاده کنند.
آفتخاری
سالروز تولد دکتر محمد علی افتخاری, چهارم آبان ماه، سالروز تولدتان مبارک
 
من از عزیز مهربانم دکتر سندوزی، خانم دکتر کرامت و نگار عزیز به خاطر یادآوری تولدم سپاسگزارم.همچنین از سیما و پریسا که با کیک و شمع تولد به منزلم آمدندو مرا شادکردند تشکر فراوان دارم و برای تمام عزیزانی که از روی بزرگواری به یاد من هستندآرزوی عاقبت به خیری دارم
نظر | فن آوری نو آورد | دکتر سندوزی
 
درمتنی که نوشته شده بود نظر من اول به موضوع هرم مازلو جلب شد، حالا که بقیه مطلب را با مقدمه دکتر سندوزی عزیز خواندم خوشحالم که بگویم اقدام ایردن در این موردهم بسیار لازم و ارزشمند است
ای کاش همکاران و خوانندگان متن با تفکر و تعقل در یکایک جملات آن حرکتی اگر نه جهشی بلکه عادی و معمولی بکنند و قدمی در نزدیک شدن به جهش علمی در قرن بیستم بر دارند که کمک به خود آنان و اجتماع خواهد بود
افتخاریماهنامه خرداد ایردن
خاطره هایی درباره دکتر سندوزی, دکتر سندوزی ایران می آیند
 
برای من ارتباط طولانی حرفه ای و دوستانه با دکتر امیراسمعیل سندوزی پر از خاطره است و اگر به عمق فکر و منطق و روش و منش او نگاهی اصولی داشته باشیم، عظمت وجودی او را بهتر درک می کنیم.
از سال 1382 مکاتبه با او را شروع کردم و از 1385 برنامه ریزی مکاتباتی من با این عزیز به صورت «نامه ماه» در دهم هر ماه آغاز شد که تاکنون در سفر و حضر موفق به انجام آن شده ام.
ضمن این مکاتبات منظم ماهانه بحث های اجتماعی و فلسفی نیز داشتیم که اغلب بین ما اشتراک فکر وجود داشت ولی در یک مورد، من نظر دیگری داشتم که منجر به چند نوبت مکاتبه شد و بالاخره استنباط دکتر سندوزی درست بود و من قبول کردم.
دکتر محمدعلی افتخاری
تهران- دوشنبه 11/2/1391

دیدار دو یار
ملاک تعیین و معرفی پیشگامان, چگونه افرادی به عنوان «پیشگام» معرفی شوند؟
 
در مورد پیشگامی و پیشگامان، ابتدا باید ضابطه ای برای آن در نظر گرفته شود و بعد افرادی را در آن قالب قرار داد.
ضوابط مورد نظر من (بدون این که اصراری در این باره داشته باشم) عبارتند از:

حداقل سن 65 سال
حداقل ده سال فعالیت موثر و نتیجه بخش حرفه ای در قالب عضویت جامعه
داشتن سابقه همکاری طولانی در برگزاری کنگره های علمی جامعه (این که نام جامعه را می آورم منظور نشان دادن سابقه کار افراد است)
داشتن سمت استادی دانشکده
داشتن سمت ریاست دانشکده دندان پزشکی به مدت سه سال متوالی و یا پنج سال منقطع
معروفیت خدمتی نزد همکاران
و نظائر موضوعات فوق

با توجه به شرح فوق، 14 نفر افراد زیر را برای اضافه شدن به جمع پیشگامان، پیشنهاد می کنم:

دکتر بیژن اخوان آذری
دکتر علی اکبر بهرمان
دکتر نیکزاد جاوید
دکتر عزت الله خامسی
" دکتر جعفر دادمنش
"دکتر محمد علی صدر عاملی
"دکتر خلیل طاهرزاده
"دکتر حمید عادلی نجفی
"دکتر سید حسین مرتضوی
"دکترغلامعباس مرتضوی
"دکتر ابوالحسن مسگر زاده
" دکتر مرتضا مصفا
" دکتر کریم نیلفروشان
"دکتر علی یزدانی
نباید فراموش کرد که درباره معرفی افرادی به عنوان پیشگام، هر قدر هم که دقت شود باز، حرف و حدیث به دنبال خواهد داشت

ارادتمند-افتخاری
شعر| تخلص | قناد
 
سرایم شد مزین با دلی شاد
ز فرخزاد و راد افشین قناد
دوشنبه هیجده مهر نود بود
که این دیدار شادی بخش رخ داد
شعر| تخلص | قناد
 
این افق کیست که پیچیده صلایش به افق
این افق کیست که سیگار مرا کرده چپق
ساحت شعر به لطف هنرش گشته قرق
زده کوس لمن الملک و نموده ست شلغ
من معافم ز سخن در بر او زیرا هست
قافیه تنگ و مبادا بزنم گاه تپق
معاف
شعر| تخلص | قناد
 
ز افشین قناد شیرین سخن
رسیده ست پیغام نغزی به من
تخلص نماید افق بعد ازاین
بر او آفرین و بر او آفرین

دکتر محمدعلی افتخاری
دکتر علی یزدانی اولین دندان پزشک معاون آموزش نظام پزشکی
 
Thank you for your approch to the new position of Dr Yazdani.
Eftekhari
عمل نکردن به وجدان کاری مبنای حکم قضایی باشد
 
در مورد آقای خسرو شاهی شروع مطلب ایشان با ابهام موضوعی همراه است. به این معنی که در سطر 2 نوشته است: "به نحو احسن این مهم را انجام دهد."
این مهم از لحاظ دستوری برمی گردد به بحث تخلفات و جرائم پزشکی (جمله مفهوم مخالف دارد و نویسنده از آن غافل بوده است)
برای من جای تعجب است که آقای خسروشاهی چگونه از مو قعیت حساس و قانونی نظام پزشکی در رسیدگی به تخلفات پزشکی (ولو از جنبه مشورتی) نامی نبرده اند!
چه کسی مسؤول نظارت بر تولیدات علمی دندان پزشکی است؟, آیا رسالت اصلی، برگزاری نمایشگاه و برنامه های پولساز است؟
 
تیتر مطلب این است:
چه کسی مسئول نظارت علمی دندان پزشکی است؟ آیا رسالت اصلی ...

آیا با انجمن تماس گرفته اید؟ باید بدانید متولی این قبیل مسائل وزارت بهداشت و نظام پزشکی و نظائر آن است. ده ها بار هم که چنین مطالبی را بنویسید از جهت رفع اشکال نتیجه نمی گیرید.
دکتر محمدعلی افتخاری

IP: 89.165.26.216
انتخابات هیأت مدیره انجمن دندان پزشکی ایران
 
نتیجه انتخابات گویای بسیاری از مسائل است که میباید مجموعه کاندیداها به آن توجه کنند
تشکل‌های دندان پزشکی و جامعه
 
لازم میدانم درباره مطلب مطرح شده توضیحی بدهم
پیشکسوتان قدیمی تر از موضوعات جدید غافل نبودند کما این که دکتر نواب و دکتردادمنش در زمینه مطب داری و مدیریت نوین در گذشته های دور کتبی منتشر کردند و در کنگره ها نیز این مباحث مطرح میشد
گردانندگان جامعه همیشه با پیشرفت زمان حرکت هماهنگ داشته اند و تغییرات مکرر اساسنامه ها نیز بر همین اساس بوده است
کاملترین اساسنامه جامعه درسالهای 63 و 66 تدوین و به تصویب رسید ولی متاسفانه به وجود آمدن اساسنامه نمونه مانع اجرای آنها شد
در مورد شرکت کنندگان در انتخابات نیز به خاطر دارم که جلسه ای با حدود دو هزار نفر شرکت کننده هم داشته ایم
دکتر آرتین استپانیان- پیشگام
 
این دوست ما الآن هم میتوانند به عیادت دکتر استپانیان بروند به شرط اینکه عجله کنند.
سالروز تولد دکتر محمد علی افتخاری, چهارم آبان ماه، سالروز تولدتان مبارک
 
دکتر راد عزیز ،

پیام های متعدد و محبت آمیز شما ر ا دریافت کردم. سرکار خانم هم از روی لطف و صفا و از طرف خودشان و بچه ها تلفوناً تولدم را تبریک گفتند.
از درگاه حضرت باری تعالی برای شما و خانواده محترم سلامتی و شادکامی آرزومندم

ارادتمند افتخاری
سالروز تولد دکتر محمد علی افتخاری, چهارم آبان ماه، سالروز تولدتان مبارک
 
همکار بسیار گرامی و مدیر محترم ایردن

از اظهار محبت برادرانه شما وهمکارانتان در ایردن به مناسبت پایان هشتادو ششمین سال تولدم سپاسگزارم وبرای شما خدمتگزاران آرزوی سلامت و توفیق بیشتر در خدمت را دارم.

ارادتمند افتخاری
"پادکست" یا "آوا نما"؟, "آوانما" به جای واژه های نامناسب
 
سلام به همه عزیزان
لازم است عرض کنم که ما یک معادل فارسی مناسب برای "صدا" نیاز داریم. به "کلیپ" هم هیچ کاری نداریم. لطفاً اگر واژه روان فارسی مناسبی به نظرتان می رسد یا سراغ دارید اعلام بفرمایید. به نظرما "آوانما" بسیار مناسب و متناسب است.
متشکرم
دکترمحمدعلی افتخاری
صفحه: 1