تلگرام ایردن، پایگاه دندانپزشکی irden.ir
در کانال تلگرام ایردن عضو شوید و خبرهای دندان‌پزشکی را از نگاهی دیگر بنگرید!
جستجو  کاربرها  قانون ها 
بستن
نام کاربری::
رمز عبور::
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ثبت نام
نام کاربری
 
Select date in calendarSelect date in calendar

صفحه: 1
سکوت پویا, به امید حرکت اندیشه محور پرثمرِ قلم‌ها و قدم‌ها
 
دست از کپی کاری در ایردن بردارید‎
علی آقای عزیز،

به عنوان دبیر سرویس هفته نامه سپید بارها از کپی شدن مطالب تولید ام در ایردن ابراز نارضایتی کرده ام
اما شما همچنان به پر کردن ماهنامه ایردن با مطالب سپید ادامه می دهید
از شما که منادی رعایت حق مولف و کپی رایت هستید انتظار دارم به این نکته توجه کنید که بابد بابت مطالبی که در خبرنامه منتشر میکنید زحمت بکشید، وقت بگذارید و پول پرداخت کنید. نه اینکه حاصل زحمات دیگران را به سادگی فشردن کلید کنترل- سی و کنترل- وی در ایردن قرار دهید
در ضمن از دیدن نشانه های بهبود اسکیزوفرنی شما خوشحالم
برای شما و پویا دعای آمرزش و نیک بختی دارم
استفاده از انجمن دندان پزشکی برای اهداف شخصی, دبیر اجرایی وبلاگ جدید خود را نمونه فعالیت آنلاین دندان پزشکی معرفی کرد!!
 
همکار بعد از این» ما جناب آقا یا خانم احمدی

واقعا باید به شما تبریک گفت و به وجود دوستان عزیزی چون شما بالید چراکه؛
درحالی که بسیاری از دندان‌پزشکان کشورمان هنوز تفاوت میان انجمن دندان‌پزشکی ایران و انجمن دندان‌پزشکان عمومی را نمی‌دانند اینطور از جزییات فعالیت انجمن های صنفی آگاه هستید و رخدادهای حوزه دندان‌پزشکی را رصد کرده و به آنها واکنش (درست یا غلط) نشان می‌دهید و جالب اینکه دقیقا همان نکات و گلایه‌هایی را مطرح کرده‌اید که در روز اول کنگره ۵۲ موجب دلخوری و اعتراض برخی دوستان پیشکسوت ما شده بود که خطاب به مسئولان اجرایی کنگره از تبعیض میان سایت پارس دنتیست و دیگران گلایه می کردند.
البته بر من ببخشایید که همین تشابه نظر شما و برخی دوستان مرا به یاد ستون معروف «کیهان و خوانندگان» روزنامه کیهان می‌اندازد.


IP/ واقعی: palma.tarifa.biz / cf-173-245-51-105.cloudflare.com
مراکز دندان پزشکی از مواد چینی استفاده می کنند
 
از آنجا که این مطلب بازتاب وسیعی در رسانه های مکتوب و اینترنتی داشته، با طرح چند سوال نظر همکاران را به آن جلب می کنم:
- آیا همه همکاران در زمره بسیاری از دندان پزشکان می گنجید؟
- آیا اکثر مواد دندانپزشکی کشور چینی است؟
- آیا مواد دندان پزشکی چینی غیر استاندارد است؟
- آیا یک تاجر دندان پزشکی به صرف داشتن عنوان دهان پر کنی چون مدیر نمایشگاه کنگره کشوری شیراز می تواند چنین ادعای گزافی کند؟
گروه دندان پزشکان در شبکه اجتماعی
دومین همایش سیاسی بازرگانی ایمپلنت, کنگره دندان پزشکی باید علمی و صنفی باشد یا سیاسی و تجاری؟!
 


کنگره بین المللی ICOI در یک رکورد شکنی بی‌سابقه در حوزه پزشکی کشور، سومین همایش علمی خود را در ایران در دوره زمانی کمتر از یک سال در روزهای میانی شهریور ماه برگزار کرد.
این همایش که مگا کنگره ایمپلنتولوژی نام گرفته بود با مشارکت کنگره بین‌المللی ایمپنتولوژی دهان، دانشگاه علوم‌پزشکی تهران، انجمن نوآوران ایمپلنت ایران و نماینده چندین برند ایمپلنت در ایران برگزار شد.
مگا کنگره ایمپلنت در دو دوره‌‌ی پیشین خود نام دیگری داشت: کنگره ایمپلنت خلیج فارس.
در خبرنامه اینترنتی ایردن، در مرور تاریخچه دوره اول این همایش و وجه تسمیه آن آمده است: «برگزاری همایش‌ها اغلب برای کسب درآمد شرکت های واردکننده، کسب وجاهت و انجام وظیفه انجمن ها و همچنین دید و بازدید، کسب امتیاز بازآموزی و تبادل علمی دندان پزشکان بوده، اما در این همایش، ضمن صرف هزینه بالا توسط یک شرکت وارد کننده ایمپلنت، دغدغه سیاسی از همه چیز پر رنگ تر بود، هم در نام و هم در پوستر آن که اثری از دندان‌پزشکی نداشت. گفته شد ما نام همایش ایمپلنت را به عنوان "واکنشی" در قبال یک کشور عربی که نام خلیج فارس را جعل کرده، انتخاب کرده ایم! شنیده بودیم که پروانه انجمن علمی را وزارت کشور صادر می کند اما نمی دانستیم که وظائف وزارت خارجه را هم انجمن های دندان‌پزشکی انجام می دهند. اگر یک کنگره داخلی با تعدادی درمانگر و دانشمند حوزه دهان می تواند رفتاری سیاسی را خنثی کند پس راهی هم برای مقابله با سیل عظیم تبلیغات قطر در تغییر نام خلیج فارس، که به بهانه بازی های آسیایی که 12 سال دیگر قرار است در آن کشور برگزار شود به پا کرده، پیدا کنیم.»
سیاست ورزی برگزار کنندگان همایش جدا از نام‌گذاری، جلوه دیگری هم داشت. جایی که برای انعکاس وجهه بین‌المللی کنگره، کلیپی را به نمایش گذاشتند که نقشه و پرچم و قسمت کوتاهی از سرود ملی میهمانان خارجی را پخش کرد و به این ترتیب دندان‌پزشکان ایرانی توانستند سی‌و سه سال پس از انقلاب به قسمتی از سرود ملی ایالات متحده گوش فرا دهند. هرچند موضوع واکنش خاصی براینگیخت و ختم به خیر شد اما مشخص نبود اگر در عوض دانشگاه تهران، یک نهاد یا انجمن غیر دولتی پشت برگزار کنندگان این همایش ایستاده بود ماجرای این کلیپ به کجا می‌انجامید. قرار گرفتن نام دانشگاه علوم‌پزشکی تهران بر پیشانی این همایش هم گویا شصت میلیون و به روایتی ۱۵۰ میلیون تومان هزینه در بر داشته است. فروش برند یک دانشگاه معتبر یا انجمن علمی به یک همایش تجاری هم نکته‌ایست که این روزها زیاد به چشم می‌آید و شاید بد نباشد تجدید نظری در آن صورت گیرد یا دست‌کم این خرید و فروش به بهای واقعی آن انجام شود.
ماجرای انتخاب نام همایش هم به نوبه خود شنیدنی است.
جدایی انجمن جراحان فک و صورت از ICOIموجب شد دور دوم این همایش با مشارکت دانشگاه علوم‌پزشکی تهران برگزار شود. اما به نظرانجمن جراحان فک و صورت برای حفظ برند خلیج فارس قدرت بیشتری داشت؛ چراکه نام دوره سوم همایش به مگا-کنگره ایمپلنت تغییر کرد و درعوض سه شرکت تجاری برگزارکننده همایش زیر عنوان «مرکز همایش‌های خلیج فارس» ساماندهی شدند تا بتوانند وظیفه ملی-میهنی خود را به شکل دیگری انجام دهند.

کنگره10 انجمن دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی - آبان1389, اظهارنظر کاربران
 


حراج امتیازهای بازآموزی در همایش‌های علمی دندان‌پزشکی!

اگر شماره تلفن همراهتان را در فرم سازمان نظام‌پزشکی وارد کرده‌اید حتما تا امروز با هجوم سیل‌آسای پیام‌های کوتاه از برگزاری دومین همایش علمی دندان پزشکان سراسر کشور با خبر شده‌اید. بسیاری از دندان‌پزشکان طی دو هفته اخیر روزانه بین پنج تا ده پیام درباره برگزاری این همایش با ادعای «حداکثر امتیاز بازآموزی» دریافت کرده‌اند. وعده داده شده است که این همایش با حضور «صدها تن» از اساتید دانشگاه و دندان‌پزشکان از هفتم تا نهم مهرماه، توسط سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران در هتل المپیک برگزار می‌شود.
دبیر علمی این همایش دکتر علی یزدانی است که پس از کنار رفتن از ریاست انجمن دندان‌پزشکی ایران، دو سالی است در ترکیب هیات عالی نظام‌پزشکی کشور قرار گرفته است. او هدف از برگزاری همایش علمی را کسب امتیازهای لازم به همراه برآورده کردن نیازهای آموزشی دندانپزشکان می‌داند.
در این همایش دندان‌پزشکان شش برنامه غیرمدون به همراه 24 برنامه مدون آموزشی ارائه خواهد شد. جراحی، ترمیمی، اندو، پروتزهای دندانی، دندانپزشکی اطفال و پاتولوژی دهان فک و صورت از موضوعات برنامه های مدون همایش دندانپزشکی است.
ثبت نام در دومین همایش دندان پزشکی به صورت حضوری و نیز از طریق سایت سازمان به نشانیirimc.org با پرداخت چهل و هشت هزار تومان انجام می‌شود. اما پیش از ثبت نام باید بدهی حق عضویت خود را با سازمان نظام‌پزشکی تسویه کنید.
انجمن دندان‌پزشکی ایران نیز در طی ماه مهر دوره‌ی جدیدی از کلاس‌های آموزشی خود را برگزار می‌کند. این کلاس‌ها در روزهای پنج‌شنبه و جمعه هر هفته برگزار می‌شوند و شامل مباحث اندودنتیکس (شش جلسه)، رادیولوژی (یک جلسه)، پریودنتیکس(دو جلسه)، پروتز (پنج جلسه) و ارتودنسی (دو جلسه) هستند. به این ترتیب به ازاء پرداخت دوازده هزار تومان برای هر جلسه، می‌توانید پنج امتیاز اموزشی مدون را به خانه ببرید.
دهمین همایش انجمن دندان‌پزشکی ترمیمی ایران نیز تحت عنوان چشم انداز های نوین «مواد و تکنیک» در دندانپزشکی ترمیمی، در تاریخ 12 الی 14 آبان ماه در هتل المپیک تهران برگزار می شود. برنامه های علمی شامل سخنرانی، تیبل کلینیک، دوره های آموزش ویژه، نمایش پوستر و نیز برگزاری برنامه های باز آموزی مدون است. در کنار کنگره علمی، نمایشگاه تجهیزات دندان پزشکی نیز برگزار خواهد شد.
دکتر فرناز مهدی سیر، رئیس این کنگره می گوید: دهمین کنگره انجمن متخصصان ترمیمی ایران بر تکنیک و متریال تکیه دارد چرا که دندان پزشکی ترمیمی رشته ای است که تکنیک ها و مواد به کار رفته در آن همواره در حال تحول و پیشرفت است و همیشه دندان پزشکان این رشته نیازمند به روز کردن دانش خود هستند.
علاوه بر ثبت نام حضوری در دفتر انجمن، می‌توانید با پرداخت اینترنتی از طریق سایت ایردن نیز در این همایش ثبت‌نام کنید.
انجمن دندان‌پزشکی ترمیمی همچنین در روزهای بیست و ششم شهویور و دوم مهر یک دوره کلاس آموزشی با 15 امتیاز مدون برگزار می‌کند. هزینه ثبت نام این دوره 36هزار تومان است و اگر تا پیش از این تاریخ مطلب را می‌خوانید از ثبت نام در آن غافل نشوید.

دکتر سیامک شایان امین

Torabinejad,Mahmudدکترترابی نژاد،محمود
 

دیدار با آقای MTA
بوچر، مک‌کراکن، بیشارا، نویل، پترسون و ... ترابی‌نژاد. میان انبوه نام مولفین روی کتاب‌های مرجع دندان‌پزشکی فقط نام یک ایرانی وجود دارد؛ پروفسور محمود ترابی‌نژاد. و حالا این نام روی پارچه‌ای در بالای در ورودی تالار اجتماعات دانشکده‌مان نشسته بود، میان یک عبارت خوش‌آمدگویی ساده و کوتاه. همه می‌آمدند و از جلوی پرده می گذشتند، بی‌آنکه نگاهی به متن روی آن بیندازند. شاید هم می‌دیدند و آمدن و نیامدن مردی که حضور غیرمنتظره‌اش را به دانشکده دندان‌پزشکی‌مان خوش‌آمد گفته بودند برای آنها هیچ فرقی نمی کرد. همه چیز ان روز دانشکده عین روزهای پیشین بود، همه سرشان به کار هر روزه گرم بود و هیچ کس از جزییات ماجرا خبر نداشت.
اتفاق به ساده‌ترین شکل ممکن افتاد. بی‌آنکه برای ورود مشهورترین دندان‌پزشک ایرانی تشریفات خاصی پیش‌بینی شود. پرفوسور ترابی‌نژاد، یک روز ظهر، بی‌سر و صدا به دانشکده‌مان آمد، به تالار اجتماعات رفت و برای دانشجویان مشتاقی که تا آن روز هیچ‌یک از مولفان کتاب‌های مرجع‌شان را ندیده بودند سخنرانی کرد. بی‌آنکه حتی جمع اساتید بخش اندودنتیکس در جلسه سخنرانی‌اش کامل باشد.
هر بار که کتاب اصول و درمان‌های اندودنتیکس را دست می گرفتم، حس مطبوعی به من دست می‌داد؛ اینکه نام یک هم‌وطن، به‌عنوان مولف روی کتاب مرجع درسی‌مان حک شده، کتابی که در حدود چهل دانشکده دندان‌پزشکی به عنوان کتاب مرجع علم اندودنتیکس تدریس می‌شود. اینکه رییس آکادمی اندودنتیکس کالیفرنیای جنوبی و رییس بخش تخصصی اندودنتیکس انجمن اندودنتیکس آمریکا بوده و از ماده ساخته او با نام MTA، تا حد یک معجزه در علم دندان‌پزشکی یاد می‌شود. اما هیچ‌گاه تصور نمی کردم پرفوسور ترابی‌نژاد، مرد شصت و چند ساله‌ ایرانی را ملاقات کنم. ترابی‌نژاد البته ارتباط مستحکمی با مراکز تحقیقاتی دانشکده‌های دندان‌پزشکی و انجمن اندودنتیست‌های ایران دارد و هر از گاهی از دانشکده دندانپزشکی لومالیندای آمریکا به ایران می‌آید. اما ملاقات او در اولین سال‌های دانشجویی برای من شگفت‌آور و افتخارآمیز بود.
قد بسیار بلند، صورت استخوانی، بینی عقابی و موهای جوگندمی فرداراش هنوز در خاطرم هست. بی هیچ تشریفاتی پشت تریبون رفت و خیلی صمیمانه سخنرانی‌اش را آغاز کرد. معرفی MTAD، یک ماده جدید که برای شست‌وشوی داخل کانال‌های دندان از مواد عفونی و زاید استفاده می‌شود و به پیشرفت پیش آگهی درمان کمک می‌کند. سخنرانی‌اش بیشتر از نیم‌ساعت طول نکشید و چون به ساعت شروع کار بخش‌های دانشکده نزدیک شده بودیم ان را خلاصه کرد. تشویق شد و پایین آمد. دو ساعت بعد او در فرودگاه بود. همراه زنش و یک چمدان کوچک سیاه‌رنگ. به نیت گرفتن یک مصاحبه خودم را به انجا رسانده بودم. انتظار نداشتم از جمع تمام اساتید دانشکده تنها دو نفر برای بدرقه او آمده باشند. گویا سایر اساتید بزرگوار حضور در مطب و خدمت‌گذاری به بیمارانشان را به بدرقه یکی از بزرگ ترین مردان علمی ایران ترجیح داده بودند. تا زمان پروازش چیزی نمانده بود. مصاحبه مکتوب را به پرسیدن سوال‌های شفاهی ترجیح می‌داد. با عجله چند سوال روی یک برگه نوشتم و همراه آدرس پستی به او دادم. وعده کرد که پاسخ آنها را خواهد داد. همراه زنش به سمت تشریفات پرواز رفت. لبخند زد و برای جمع سه نفره بدرقه کننده‌اش دست تکان داد و رفت.
پ.ن: جالب اینکه حاصل جست‌و جوی نام او در وب بیشتر عکس‌های محمود احمدی‌نژاد بود تا ترابی‌نژاد.

حروف عربی, سرچ و ذخیره مطالب فارسی در وب و کامپیوترها
 
ممنون از شما. اشاره ظریف و قابل اعتنایی بود
مروری بر مواد مرسوم شست‌شو دهنده کانال در درمان اندودنتیکس
 
شستشوی کانال‌های دندان یکی از مهم ترین مراحل درمان ریشه است که در کنار استفاده از وسایل، دو رکن اصلی دبریدمان مناسب کانال ریشه را تشکیل می‌دهند.

مقاله جالبی را به قلم دکتر آرش شهروان، دکتر حسام رحیمی و همکاران برای ایردن فرستاده ام که تحت عنوان
"مواد مرسوم شست‌شو دهنده کانال ریشه دندان" در سایت قرار گرفته است، لطفاً همکاران مطالعه کنند.
صفحه: 1