تلگرام ایردن، پایگاه دندانپزشکی irden.ir
در کانال تلگرام ایردن عضو شوید و خبرهای دندان‌پزشکی را از نگاهی دیگر بنگرید!
جستجو  کاربرها  قانون ها 
بستن
نام کاربری::
رمز عبور::
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ثبت نام
نام کاربری
 
Select date in calendarSelect date in calendar

صفحه: 1
مدرک جراحی فک و دهان؛ نباید به دندان‌پزشکان داده شود
 
هشتاد سال پیش دندانپزشکی وجود نداشت. الان برای گرفتن مدرک جراحی فک و صورت گذراندن 6 سال دوره عمومی که دکترای حرفه ای است و سپس یک دوره تخصصی 6_5 ساله لازم هست. گاهی وقتها دندانپزشک زودتر از پزشک به وجود برخی بیماریها پی می برد. این مقایسه بسیار نادرستی است که 80 سال پیش با امروز مقایسه شود.
انصراف/بازگشت به تحصيل دستيار, دوره‌هاي دستياري دندان پزشكي
 
با سلام خدمت کارشناس محترم دبیرخانه آموزش دندانپزشکی،

از پاسخ کارشناسانه و سریع شما به پیام من در این تریبون آزاد تشکر می کنم. متاسفانه تا کنون به بنده در مورد این ضوابط و مصوبه ها اطلاعاتی داده نشده بود وعلت عدم موافقت را نمی دانستم.
حال که با توجه به شرایط خود دچار چنین مشکلی شده ام و آن دبیرخانه نیز بر اساس ضوابط جاری امکان مساعدت ندارند، امیدوار هستم با شرکت مجدد در آزمون، بتوانم در رشته مورد علاقه ام پذیرفته شوم.

با سپاس و احترام،
دکتر باقری ثانی
انصراف/بازگشت به تحصيل دستيار, دوره‌هاي دستياري دندان پزشكي
 
تبریک عرض می کنیم به جناب آقای دکتر عسگری این موفقیت بزرگ را و یک خواهش ما هم این است که در مقام دبیر شورای تخصصی دندانپزشکی به خواسته های همکارانشان نیز کمی توجه مبذول دارند. بنده رزیدنت سال آخر ارتودنسی بودم که به دلیل مشکلات انصراف دادم و بعد از رفع مشکلات، دوبار از جناب دکتر عسگری تقاضای برگشت به دانشگاه کردم تا دوره را تکمیل کنم ولی متاسفانه قبول نکردند.
یک سوال از جناب دکتر عسگری دارم: اگر حضرتعالی در طی تحصیل تخصصی مشکلی مثل بنده پیدا میکردید چه انتظاری از مسئولین داشتید؟

با تشکر
Ant.Open Bite
 
آنچه مسلم است شما نیاز به اینترود کردن دندانهای خلفی بالا با یک هدگیر high pull هستید.
Bolton Discrepancy, In case swith Bolton Discrepancy
 

In case swith Bolton Discrepancy beacause of small uper laterals,after space closing, there is a lot of space between upper laterals and canines without any overjet and with correct inclination of centrals. How can you dissolve this problem.

صفحه: 1