تلگرام ایردن، پایگاه دندانپزشکی irden.ir
در کانال تلگرام ایردن عضو شوید و خبرهای دندان‌پزشکی را از نگاهی دیگر بنگرید!
جستجو  کاربرها  قانون ها 
بستن
نام کاربری::
رمز عبور::
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ثبت نام
نام کاربری
 
Select date in calendarSelect date in calendar

صفحه: 1
تبلیغ ایردن برای غیرمتخصص ارتدنسی
 
با سلام
اعتقاد دارم دندان پزشکان عمومی باید نقش موثری در تشخیص، پیشگیری و درمان مشکلات ارتودنسی داشته باشند. اما بر این باور هستم که این امر جز با فراگیری درست و کامل مباحث رشد و نمو، اتیولوژی، تشخیص واصول بیو مکانیک و .........ارتودنسی قابل انجام نمی باشد و اعتقاد دارم درمان های پیچیده ارتودنسی علاوه بر موارد بالا احتیاج به گذراندن دوره های تخصصی جهت استفاده از تجربیات اساتید و پیگیری مستمر بیماران تحت نظر اساتید حداقل به مدت ٢ الی ٣ سال دارد. البته بعد از این مدت هم بنا به گفته استاد عزیزم جناب اقای دکتر صحافیان "تازه مانند این است که گواهینامه رانندگی گرفته ای و دلیلی بر اینکه راننده خوبی هستی نیست"

عده ای -صرفا بدلایل اقتصادى- قصد فریب و گمراه کردن دندان پزشکان عمومی را دارند و درمان ارتودنسی را معادل چسباندن براکت می دانند و بدون داشتن هیچگونه صلاحیت آموزشى اقدام به برگزارى دوره هاى اموزش ارتودنسى می کنند.و جهت فریبکارى درمان هاى ارتونسى را بسیار ساده وانمود می کنند. مطمئن هستم این افراد نه دلشان به حال بیماران می سوزد و نه به حال همکاران دندان پزشک و فقط نگاهشان به جیب بعضى از دندان پزشکان است تا سوء استفاده کنند.
بس بنابر این در اینجا بهتر است که تفکیکى داشته باشیم در مورد اینکه ایا دندانپزشک عمومى میتواند درمان ارتودنسى انجام دهد؟ و اینکه ایا دندانپزشک عمومى و یا حتى متخصص ارتونسى میتواند خارج از چهارچوب هاى آکادمیک و مورد نیاز اقدام به أموزش تخصص ارتودونسى بنماید؟ قائل شویم. مسئله اى که فکر میکنم به حق مورد اعتراض همکاران عزیز متخصص ارتودنسى قرار گرفته مورد دوم می باشد که موجب فریب می باشد و بنابراین معتقدم تبلیغ براى این افراد موجب ایجاد صدمات جبران ناپذیرى بر نظام سلامت دهان ودندان میگردد.

با احترام،
دکتر حسین ارباب زاده
متخصص ارتودنسى
صفحه: 1