تلگرام ایردن، پایگاه دندانپزشکی irden.ir
در کانال تلگرام ایردن عضو شوید و خبرهای دندان‌پزشکی را از نگاهی دیگر بنگرید!
جستجو  کاربرها  قانون ها 
بستن
نام کاربری::
رمز عبور::
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ثبت نام
نام کاربری
 
Select date in calendarSelect date in calendar

صفحه: 1 2 بعدی
طرح ملی" درمان پالپ زنده در دندان پزشکی"
 

طرح ملی" درمان پالپ زنده در دندان پزشکی"


استان هاي تهران ، خراسان ، فارس و يزد براي منتخب اجراي اولين طرح ملي تحقيقاتي "درمان عصب زنده"
چرا دندان پزشکان در وب کم‌رنگ هستند؟, دندان پزشکان خود باید برای ارتقاء حرفه شان دست به کار شوند
 
کاربر گرامی، خانم ساقی

سلام و سپاس مرا پذیرا باشید. توجه دقیق شما به موضوع با اهمیتی که اشاره کرده اید و همچنین دلسوزی سرکارعالی برای طرح موضوع در این تالار، قابل قدرشناسی است. از سوی خود و مدیرایردن از شما تشکر می کنم. مطلب مورد اشاره کاملاً درست است و مورد توجه مدیران ایردن نیز هست. با توجه به توضیحاتی که در ادامه عرض می کنم، مدیریت ایردن دغدغه تلاش بیشتر در زمینه کلاب فارسی را کاهش داده اند و با بی توجهی قاطبه افراد حرفه ای به رسالت اصلی خود، ترجیح داده اند به حوزه های دیگر بپردازند..


اول: اگر به بخش "نظر سنجی" بروید ملاحظه می کنید که پاسخگویان، فیس بوک را که یک فضای غیرتخصصی، غیرفارسی و غیر ایرانی است بر ایردن که به صورت حرفه ای به این موضوع پرداخته، ترجیح می دهند. ایردن فارسی شامل دو بخش عمده است: یکی بایگانی نسبتاً کامل از اطلاعات دندان پزشکی در حوزه های مختلف؛ اعم از خبر، مقاله، نظرات، تاریخچه، کتاب، اسناد و ... که طی بیش از هشت سال و نیم فعالیت این پایگاه گردآوری شده و به صورت مداوم ادامه دارد. ناچار باید عرض کنم چنین مجموعه چند صدهزار صفحه ای از مطالب دندان پزشکی به زبان فارسی در هیچ
پایگاه دیگری یافت نمی شود. بخش دوم، شبکه اجتماعی ایردن بنام "کلاب لبخند" که از سال گذشته راه اندازی شده و از همان ابتدا مشخص شد که جامعه ما چه گروه دندان پزشکی و چه سایر گروه های اجتماعی به دلایل مختلفی که جای آن در اینجا نیست آمادگی لازم برای وارد شدن به مباحث فکری و تخصصی را ندارند و ترجیح می دهند که در فضاهای عمومی که نیاز به تخصص و تفکر نیست - مانند فیس بوک- عمدتاً به بحث های ساده بپردازند. توضیح بیشتر این موضوع از حوزه اختیارات و صلاحیت من خارج است.

دوم: ایجاد و مدیریت چنین سایت و کلابی مستلزم پرداخت هزینه های مختلف است که یا باید از طریق حق عضویت تأمین شود یا با روش های کاربر مدار دیگر و یا بخش های عمومی و دولتی که از بودجه های محتلف سازمانی برخوردار هستند، تأمین آنها را عهده دار شوند. متآسفانه ایردن از جهات مختلف نه تنها مورد حمایت کافی قرار نگرفته که در مواردی مورد کم مهری نیز بوده است.

سوم: ایردن با کاهش تمرکز خود بر روی پایگاه فارسی، به یک دیدگاه جهانی رسیده و نگاه خود را درجهت ایجاد یک مجموعه حرفه ای دندان پزشکی معطوف کرده که به کشور خاصی مربوط نباشد. موفقیت ایردن در برنامه جدید خود که امیدواریم در سال نو به اطلاع عموم برسد، رضایت بخش است.

چهارم: ایردن یک پایگاه خصوصی است و متولی هیچ یک از بخش های دندان پزشکی کشور نیست. این پایگاه با یک انگیزه، عشق و احساس مسؤولیت ایجاد شده و با قدرت و پویایی به فعالیت خود ادامه می دهد. "تربیون آزاد" ایردن یک تالار گفتگوی مستقل برای طرح نظرات مهم و مؤثر بر مدیریت دندان پزشکی پیش بینی شده که در صورت تمایل می توانید مدیران کشور بخصوص در حوزه دندان پزشکی را مخاطب قرار داده و دیدگاه های ارزشمند خود را در این تربیون خطاب به ایشان مطرح کنید.

از همراهی و هم گامی عزیزانی چون شما سپاسگزار و به حضور گرم و دلسوزانه شما دلگرم هستیم

سیما
سکوت پویا, به امید حرکت اندیشه محور پرثمرِ قلم‌ها و قدم‌ها
 
با سلام

از پیام محبت آمیزتان تشکر می کنم. در مورد پرسش شما، موارد زیر به عرض می رسد:

1- ایردن تولید اطلاعات زیادی داشته و دارد اما ادعای اصلی ما «مدیریت اطلاعات» است، به این معنی که ما اطلاعات پراکنده ای که در وب یا نشریات منتشر می شوند را به روش اصولی و نوین گردآوری و در معرض استفاده قرار می دهیم. همچنین با صرف هزینه بسیار، این اطلاعات را «حفظ» نموده، مانع حذف و نابودی آن ها می شویم. پس بازانتشار این اطلاعات، برنامه اصلی ایردن است که نام این کار «کپی برداری» نیست و می توان به آن «باز انتشار»، «آرشیو» و یا «مدیریت اطلاعات» گفت.

2- باز انتشار و نقل مطالب سایر رسانه ها، روش متداول در تمام جهان است که جز مواردی که کپی رایت داشته و نشر آن مستلزم کسب اجازه مکتوب است، بقیه موارد با ذکر منبع انجام می گیرد.

3- چند صد هزار صفحه مطلب از ایردن تنها در گوگل ایندکس شده و ما مدعی هستیم که هرگز مطلبی را بدون ذکر منبع نقل نکرده ایم. این تقید ایردن تا حدی بوده که حتی به دلیل عدم توجه به این مهم و عدم رعایت حقوق دیگران در انتشار مطالب، به همکاری یکی از مسوولین بخش سردبیری این پایگاه در سال گذاشته پایان داده شد.

4- تولیدات ایردن نیز فراوان بوده که متاسفانه نه تنها توسط سایت‌ها و نشریات غیرمعتبر، بلکه موارد فراوانی از سوی مراکز با نام و نشان و افراد بسیار مدعی مورد سوءاستفاده واقع شده است. برخی تذکرات موجود در همین تالار که با کمال تاسف بی پاسخ مانده است، حاکی از انتشار مطالب تولیدی ایردن بدون ذکر منبع می باشد. موارد فراوانی نیز وجود دارد که برخی مدعیان، مطالب مدیر ایردن را عینا در نوشتار خویش به نام خود منتشر کرده اند!!

5- پیشنهاد می کنم این بحث که با موضوع اصلی متفاوت است تحت عنوان خود، در یک «موضوع جدید» مطرح شود

با احترام
واژه نامه دندان پزشکی ایردن, دندان دات کام
 
گفتاورد

واژه نامه دندان پزشکی
چرا بخش واژه نامه دندانپزشکی مشکل داره؟
با سلام

از این که با پیام خود این دلگرمی را ایجاد کرده اید که کسانی هستند که نگران بخشی از اطلاعات ایردن باشند سپاسگزارم. در واقع بزرگ ترین رنج مدیران ایردن، بی تفاوتی جامعه حرفه ای نسبت به خدماتی است که ایردن برای حرفه دندان پزشکی ارائه می دهد.
در پاسخ محبت شما باید عرض کنم که چون ایردن در حال اجرای چند پروژه مهم دیگر شده، برخی بخش های آن فعلن متوقف است. در صورتی که شخص یا اشخاصی بتوانند مسوولیت «واژه نامه دندان» را بپذیرند، با امکانات و توانایی های موجود ایردن، همه گونه همراهی و حمایت از سوی این پایگاه تقدیم خواهد شد.

موجب امتنان است اگر خود یا کس دیگری قادر به تکمیل و پویاسازی این بخش باشد، با ایردن مکاتبه بفرمایید.

بااحترام - سیما
پلیمر به جای سیم در اسپلینت دندان ها
 

پلیمر به جای سیم در اسپلینت دندان ها


مدیر گروه علوم و عضو هیات علمی پژوشگاه پلیمر گفت: پلیمرهای تقویت شده با الیاف (‪ (FRC‬در حال جایگزینی اتصالات سیمی در دندانپزشکی هستند.
سالروز تولد دکتر محمد علی افتخاری, چهارم آبان ماه، سالروز تولدتان مبارک
 
زیباترین گل ها، تقدیم به دکتر افتخاری زیبامنش

دکتر جان تولدت مبارک

سیما
اولتیماتوم ناجا به بیمارستان های خصوصی درباره کراوات
 
معاون اجتماعی ناجا اظهارات خود درباره منع کراوات را اصلاح کرد

بهمن کارگر، معاون اجتماعی ناجا اظهارات قبلی خود درباره منع کراوات را اصلاح کرد و گفت که منظور او یونیفرم های کراوات دار بوده ولی ناجا درباره استفاده افراد از کروات منعی ندارد.
آقای کارگر پیش از این به استفاده از کراوات در بیمارستان ها اعتراض کرده بود که با توجه به استفاده بسیاری از پزشکان از کراوات، اظهارات او واکنش هایی را برانگیخت.
اما امروز این مقام پلیس با حضور در برنامه تلویزیونی صبح به خیر ایران با رد برداشت هایی که از اظهارات او شده گفت: ناجا درباره استفاده افراد از کروات منعی ندارد. منظور من این بود که ما با این که مؤسسه و یا سازمانی کارکنانش را مجبور به استفاده از کروات کند و یا از کارکنان زن بخواهد آرایش کنند، برخورد می کنیم. وگرنه ناجا به مسائل و حریم شخصی افراد کاری ندارد.
این در حالی است که برخورد پلیس اماکن با عرضه کراوات در فروشگاه های لباس همچنان ادامه دارد.
فاصله مهره های دندان پزشکان را کسی پر نمی کند
 

فاصله مهره های دندان پزشکان را کسی پر نمی کند


حرفه دندان پزشکی به علت همراه بودن با حرکات مداوم و تکراری، فعالیت طولانی و بدون وقفه در وضعیت هایی ثابت، نادرست بودن حالت های انجام کار، ضرورت دقت در کار و محدود بودن محیط کار، همواره ممکن است دندان پزشک را با دردهای عضلانی اسکلتی مواجه کند.
چراغی که به خانه رواست، به مسجد حرام است!, سایتی که نامی از ایران و ایرانی ندارد شایسته اعتنا نیست
 
آقای دکتر فیاض پور
نظر شما کاملا درست است و هیچ مخالفتی با آن ندارم اما یک نکته مهم هست که لطفا به آن توجه داشته باشید: سایت دنتال‌ایکس‌پی که تلفنش مربوط با ایالت آتلانتای امریکا، محل استقرارش نامعلوم و دکترهایش از کشورهای خاصی هستند، در واقع یک مجموعه تجاری است. در این سایت، نام و لوگوی صدها شرکت بازرگانی خارجی هست که حتی یکی از آن ها ایرانی نیست. اشکالی بر این مجموعه نیست که بهرحال اگر سیاسی نباشد اقتصادی است اما مشکل در کار ماست: چرا برای کمک به کسب مبلغی پورسانت توسط یک فرد که با آن سایت مرتبط شده اند، دندان پزشکان خود را تشویق کنیم مطالب خود را به جای انتشار در بین جامعه خود، در اختیار یک شرکت بازرگانی خارجی که تبلیغ کننده دکترها و محصولات اسرائیل و لبنان و امارات است بگذارند؟ آیا به نظر شما، این کسب علم یا کمک به علم است؟!
چراغی که به خانه رواست، به مسجد حرام است!, سایتی که نامی از ایران و ایرانی ندارد شایسته اعتنا نیست
 
امروز در گروهی که به همت دکتر شایـان امین و همراهی دوستان ایشان به نام "ایرانیان دنتیست"* در فیس بوک هست، تبلیغی از سوی یک شرکت بازرگانی ناشناس مطرح شد که دندان پزشکان را دعوت کرده بود برای سایت دنتال ایکس ترجمه بفرستند. ایردن نیز که عضو این گروه است پاسخ محترمانه ای به ایشان داد. متاسفانه به محض پاسخگویی صریح ایردن به ادعاهای این شرکت، مدیر آن اقدام به حذف موضوع کردند و با ارسال پیام خصوصی ایردن را متهم به "نداشتن دانش کافی" نمودند!! به دلیل رفتار غیرحرفه ای این شرکت که خود را نماینده انحصاری سایت دنتال ایکس پی که به ظاهر یک شرکت اسرائیلی است معرفی می کند، کل گفت و شنود برای اطلاع همکاران دندان پزشک در تریبون آزاد ایردن مطرح می شود. باشد که با بالارفتن ظرفیت ها و تکیه بر بحث های مستدل به جای هیاهو و انگ زنی، موفق شویم هشیاری همکاران را بیشتر کرده، مسبب رشد حرفه خود باشیم و اجازه ندهیم افرادی که به دنبال مطامع خاص خود، فارغ از مصالح جامعه ایران و جامعه دندان پزشکی هستند، عنان اختیار را در کف بگیرند.


Mjd Dental 5:26am Feb 26:
‫اطلاعیه مهم
تیم علمی Dentalxp برای ترجمه مقالات و منابع آموزشی سایت Dentalxp.com از افرادی که تمایل به همکاری دارند دعوت می نماید. لطفا اطلاعات خود را به آدرس زیر ارسال نمایید
و یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید
royamjd - 02126600 - 09303032

IRDEN:
اگر در بخش های مختلف این پایگاه دقت کنید، نه از "ایران" اثری هست، نه از "دندان پزشکان و اساتید ایران" و نه از "زبان فارسی"! این سایت دنیا را به بخش های Africa-Asia-Australia-Europe-North America-South America تقسیم کرده و در بخش آسیا اسرائیل5، امارات 1، ترکیه1، لبنان2 و ژاپن3 نفر به عنوان کارشناس و Xpert معرفی شده اند. آیا ایران با داشتن بهترین دندان پزشکان، جایی در آن ندارد؟ پیشنهاد ایردن به دوستان این است که حال که در ایران، پایگاه جامعی چون ایردن برای مطالب دندان پزشکی هست که بدون طرح نام اشخاص خاص و بدون توقع مادی، با همت و همراهی جمعی علاقمند به فرهنگ دندان پزشکی این مرزوبوم ایجاد شده و بیش از شش سال ونیم است به خدمت حرفه ای خود مشغول است، دست به دست هم دهیم و با مشارکت جمعی، بخش های مختلف آن، بخصوص گروه های علمی را در آن تقویت کنیم تا یادگاری از ما ایرانیان و فارسی زبان ها برای آیندگان بماند.
آب در کوزه و ما تشنه لبان می گردیم، یار در خانه و ما گرد جهان می گردیم! چه خوب تر است اگر همت می کنیم، برای خویش اندوخته ای مهیا کنیم...

Mjd Dental 6:02am Feb 26:
bebind ma namayandegi enhesarie in site ro dar iran darim, va harche zudtar betunim in eghdamat nazire tarjome kardan va ... ro anjam bedim mitunim esme iran va hamchenin xpert haye irani ro dar inja bezarim.pas agar shoma mitunin dar in zamine be ma komak konid ma mizbane shoma khahim bud

IRDEN:
کار شما در حوزه بازار و تجارت ارزنده و قابل احترام است اما موضوع این سایتی که تبلیغ می کنید، "علم دندان پزشکی" ادعا می شود. چرا به شما نمایندگی و پرداخت مالی دارند که برایشان از ایران اطلاعات بفرستید؟ به انگیزه های سیاسی و توهم نادرست توطئه نه اعتقادی داریم و نه دلی خوش از این همه بدبینی های رایج، اما باید از این دید به موضوع نگاه کرد که اگر ما امکان تجمیع اطلاعات علمی به "زبان فارسی" را در حایی داریم، آیا چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام نیست؟ ثروت هنگفتی از کشورما سال هاست به همین دیارها (لبنان، ترکیه، امارات،...) روانه شده، بس نیست؟!

Mjd Dental 6:59am Feb 26:
shoma pardakhtie ma ya oon haro mibinid va midunid ke darin sari vase khodetun miborin va miduzin?????

IRDEN:
ایردن همواره آماده همکاری مشترک با همه مراکز و اشخاصی است که به دور از انگیزه های پنهان سیاسی یا خودبینانه، و در کنار تامین منافع خود، در صدد خدمت به فرهنگ این مرزوبوم نیز باشند. تحمل ریختن سرمایه های ملی به جیب بیگانگان با عناوین مختلف اعم از فرار مغزها، کمک های بلاعوض مالی و بسیاری بهانه های ظاهرن خیرخواهانه یا علمی، در حقیقت مانند فعالیت شرکت های هرمی است که ما را به بازی گرفته، چند نفر از خود ما ایرانیان را به سودی کلان می رسانند و در پنهان، به کمک ایشان، سرمایه های ملت را می برند. این کار همان رشوه دادن های کشورهای مترقی به شاهان قاجار و اطرافیانشان و در عوض،"بستن قراردادهای کلان غیرمنصفانه و تاراج ثروت های ملی" ما را به ذهن می آورد که همچنان ملت و مملکت دچار آن است ...

Mjd Dental 7:00am Feb 26:
man nemidunam chera ma irani ha adat darim ghabl az inke chizio bedunim va danesh kafi dashte bashim sari angoshte eteham samte baghie bebarim.


IRDEN:
با نهایت احترام یه شما، چون موضوع سرمایه های ملی است، باید عرض کنم که شما به مبلغی که آن سایت به شما داده و دلتان را به "نمایندگی انحصاری" خود خوش کرده نگاه می کنید و رقمی که سر هر ماه ممکن است بسته به تعداد مقاله، به حسابتان واریز شود، اما در ایردن نگاه متفاوتی به موضوع وجود دارد. با عبارات بازی کردن و دیگران را محکوم کردن آسان است اما به بازی گرفتن سرمایه های ملی را ملت به سادگی برنمی تابند. کلاه های زیادی سرمان رفته و باید هوشیارتر عمل کنیم. لااقل به صاحبان سایت موردنظرتان بگویید نامی از ایران با زبان فارسی در آن بگذارند و اگر انگیزه های ضد ایرانی هم پشت کارشان نیست از یک دانشمند موفق در عرصه دندان پزشکی ایران –ساکن داخل یا خارج از کشور- هم دعوت کنند که در سایت معرفی شود. در این صورت مسیر شما هموارتر خواهدبود.

شما جوان علاقمند و پرشوری هستید که از بسیاری واقعیات بی اطلاعید، اساتید و بزرگان زحمت کشیده ی این دیار و این حرفه را محکوم نکنید! ایردن وام دار کسی نیست که از این سخنان عقب نشینی کند و شما را نیز با نگاه سیاسی و یا دید تحقیرآمیز نمی نگرد!

اگر علاقمند بودید که در ایردن، با هموطنان خود باشید، درها به روی شما گشوده است. به بخش بازارچه ایردن هم سری بزنید.
http://www.irden.com/bazarche/

موفقیت و شادابی شما را آرزو داریم
ایردن، پایگاه و شبکه دندان پزشکی ایرانیان

*
Iranian Dentist
کنگره 11 انجمن پریودنتولوژی ایران- بهمن 1390
 


برای "دندان پزشک" نام و نان مهم‌تر است یا دندان؟!

ایردن به دلیل این‌که رسانه و مرجع دندان پزشکی ایران است و پیشتاز در اطلاع رسانی و آرشیو وقایع دندان پزشکی کشور، برای استفاده‌ی حرفه ای ها و تاریخ دندان پزشکی؛ به رسم تمام کنگره ها، چند ماه پیش با دریافت خبر کنگره11 پریو، مذاکرات لازم را با انجمن و مدیران کنگره انجام داد. متاسفانه به دلیلی که دقیقا برایمان روشن نیست (و تنها تلنگری از یک همکار رسید)، رئیس کنگره نپذیرفت با ما همکاری داشته باشند. از آنجا که رییس انجمن آن‌ها نیز همین رفتار را قبلا داشته بود و عمل ایشان یکی از علل تعطیل بخش آموزش آنلاین ایردن شد، این برخورد برایمان غریب نبود.

این جملات تکراری را نیز بارها از زبان مدیران کنگره ها شنیده ایم که " خودمان وب سایت داریم " ،" با شرکتی –معمولاً شرکت های بازرگانی – قرارداد داریم"، " به رادیو، تلویزیون(!!) ویا فلان روزنامه تبلیغ داده ایم" و قس علی‌هذا.... با این حال ما برحسب وظیفه، هر بار تمام مکاتبات را با انجمن ها انجام می‌دهیم.

ایردن به رسم همیشگی، برای ثبت اخبار کنگره و نیز آرشیو مطالب و مقالات مفید ارائه شده در کنگره، برای استفاده دانشجویان و همکاران، نماینده ی خود را در روز افتتاحیه به محل هتل المپیک تهران فرستاد تا به دلیل بی توجهی افرادی معدود، رسالتش را زمین نگذارد و مثل همیشه در صحنه باشد و با این‌که فعلا خبرنگار مختص این کار را نداریم، مدیر رسانه این مسوولیت مضاعف را انجام می دهند. متن کوتاه زیر را ایشان به عنوان درد دلی برایم فرستاده بودند که گفتم شاید خواندنش برای همکاران خالی از لطف نبوده و مدیران محترم را به تفکر وا دارد و برای آن ها که صداقت و جسارتی دارند، درخواستی باشد برای برخوردی صریح و روشن با این پایگاه بی ادعا و مفید.


پریسا:
"صبح روز افتتاحیه در محل حاضر شدم. با تعجب دیدم نفراتی به تعداد انگشتان دست در سالن حضور دارند! با خود گفتم شاید افتتاحیه به روز یا ساعت دیگری موکول شده، اما کم کم افرادی وارد سالن شدند و حدود 15 دقیقه بعد مراسم شروع شد. به نظرم افراد حاضر در سالن – به جز تیم اجرایی کنگره - به 50 نفر نمی رسید! (عکس های روی سایت گواه این مطلب است)
فایل صوتی و عکس های مراسم را تهیه کردم، در میان نگاه هایی که خیلی خوشایند ودوستانه نبود. از گوشه و کنار پروجیپ چند میلیونی (ابزارالاکلنگی تصویربرداری) که کنترل آن به دست کسی سپرده شده که شاید توان کار با یک هندیکم خانگی را هم نداشت! و در این همایش فقط مزاحمی سه متری بود برای عکاسان! و چند نفری که در صندلی های جلو نشسته بودند، به زحمت چند فریم عکس تهیه کردم و قصد داشتم از پانل‌ها نیز چند عکس بگیرم و مصاحبه ای هم با شرکت کنندگان و مدیران انجام دهم. برای تهیه ی فایل ورد خلاصه مقالات کنگره که در مجله ای به سردبیری دکتر پورعباس تهیه شده بود، پس از هماهنگی با دبیراجرایی برای گرفتن فایل و پکیج کنگره به دبیرخانه رفتم. مهندس حاضر در دبیرخانه گفتند لطفا کسی از مدیران به بنده ابلاغ کند تا فایل را در اختیار شما بگذارم. گفتم " بله، حتما این کار را می کنم، به هر حال برای شما هم مسوولیت دارد!" دوباره نزد دبیر اجرایی رفتم و ایشان با من به دبیرخانه آمده و دستور فرمودند که فایل را بدهید! فایل را کپی کردم و درهمین موقع، درحالی‌که جناب مهندس مشغول توضیحاتی برای بنده بودند که " بروید و دست خط اجازه‌ی دکتر پورعباس را بیاورید!! " و" فایل را در اپلیکیشن فلان ببرید و سربرگ صفحات را بردارید که مسوولیت کپی رایتش! با ماست و فلان و بهمان..."، دکتر شهیدی وارد دبیرخانه شدند و بنده را نگاهی انداخته و دبیر اجرایی را صدا زدند و پچ پچی صورت گرفت و بعد بیرون رفتند. داشتم لپ تاپم را خاموش می کردم که دبیر محترم برگشتند و گفتند فایل را پاک کنید! رئیس کنگره اجازه ندادند!
از این موضوع متعجب بودم و برایم جای سوال بود که مگر گذاشتن خلاصه مقاله چند دندان پزشک در وب، آن هم به هدف بهره برداری همکاران و افرادی که توان پرداخت هزینه ی 900 هزار تومانی یا وقت شرکت در کنگره را نداشته اند، چه ایرادی دارد؟! حال اگر خود ایشان این کار را می کردند مشکلی نبود اما تنها زحمتی که نمود دارد، یک شرکت خصوصی تولید سی دی های آموزشی رییس انجمن است و بس!
با این حال فایل را پاک کردم و از محل دبیرخانه بیرون آمدم. در کافی شاپ هتل مشغول صحبت با همکاری بودم که ناگهان منشی انجمن با برخوردی توهین آمیز سر میز ما آمدند و پکیج کنگره را از بنده پس گرفتند!! ناگفته بماند جزئیات حرف‌ها و رفتارشان، که دور از شان منشی یک انجمن معتبر بود. جایگاهی که به ظاهر فقط یک منشی است اما توقع می رود شخصی را در این سمت قرار دهند که آداب اولیه ی سخن گفتن با دیگران را آموخته باشد.
بر مدیران کنگره های سایر انجمن ها درود فرستادم که حتی اگر قراردادی هم با ما نداشتند، همکاریشان در نهایت ادب و احترام بود. برایم سخت بود که این همه جفا را در حق ایردنی ببینم که پرسنل آن با تلاشی بی چشم‌داشت، برای خدمت به اهالی حرفه و اعتلای دندان پزشکی کشور، بی هیچ حمایت دولتی و خصوصی، زحمت می کشند. برای همین نزد دکتر شهیدی رفتم و گلایه ام را گفتم. " آقای دکتر، مگر نه اینکه ما بی چشم داشت و بدون دریافت هزینه، و فقط از سر حس وظیفه شناسی، در این محل حاضرشدیم؟ آیا باید رفتار شما، مدیران و دست اندرکاران یک کنگره، که بی شک باید از بین برترین‌ها انتخاب شده باشید، با نماینده‌ی رسانه ای که یک تنه سال‌هاست در عرصه دندان‌پزشکی حضور داشته و با فراز و نشیب های فراوان روبه رو گشته، دم نزده زیر بیرق هیچ مجموعه دولتی و خصوصی نرفته، چنین باشد؟ بی دلیل نیست که استقبال از کنگره تنها با 120 ثبت نام صورت می گیرد! کنگره ای که میلیون ها تومان هزینه و ساعت‌ها وقت فرهیختگان برایش صرف شده و تنها 100 هزار دلار برای مهمان های خارجی اش هزینه شده، ..." سخن کوتاه می کنم. ایشان پس از شنیدن حرف‌هایم عذر خواستند و به دبیر اجرایی سفارش کردند که "هرچه خانم می خواهند در اختیارشان قرار دهید" اما چه فایده که نوش دارو بود بعد از مرگ سهراب!
صحبتم که تمام شد نزد دکتر پورعباس رفتم و جریان دست‌خط را برایشان توضیح دادم. فرد شایسته و فهیمی بود که به قول پویا "فراتر از دهان می فهمید"، با تعجب گفت، "چرا این‌قدر کار را پلیسی می کنند! مگر بد است که همکاران این مقالات را بخوانند؟ روی سایت شما که باشد، خواننده اش بیشتر می شود و ما همین را می خواهیم." با این حال لطف فرموده و دست خطی نوشتند و مصاحبه‌ی کوتاهی هم با بنده داشتند که روی سایت ایردن قرار خواهد گرفت.
با اینکه دیگر رغبتی به ماندن در آن محل نداشتم، سری هم به نمایشگاه زدم. غرفه ها خالی از مشتری بود و از چند نفر از همکاران شنیدم که اغلب شرکت‌ها اجناس مهم را به دلیل عدم ثبات قیمت دلار نمی فروشند.
از هتل که به سمت دفترم برمی گشتم در راه کاغذی برداشته و شرح ماوقع را برای مدیر سایت نوشتم. باشد که گوش شنوایی برایش یافت شود. گرچه به قول شاعر:

"گوش اگر گوش‌تو و ناله اگر ناله‌ی من | آنچه البته به جایی نرسد فریاد است"چند سوال مطرح می شود:

- در برگزاری کنگره های دندان پزشکی، برای گرفتن خدمات مختلف از جمله، سمعی - بصری کنگره، اجاره ی سالن، خدمات چاپی و غیره، روابط پیش چشم مدیران محترم ارجح است یا ضوابطی و ملاک و شاخصی هم وجود دارد؟

- رسانه ای مثل رادیو و تلویزیون، چقدر در میان همکاران دندان پزشک مخاطب دارد؟ یا آیا اصولا جای تبلیغ یک همایش یا کنگره ی کاملا تخصصی، مراجع تخصصی دندان پزشکی است یا رسانه ی عمومی؟ آیا عاقلانه است که مدیران برخی کنگره ها خودباخته‌ی حضور خبرنگاران صدا و سیما می شوند و برای این عزیزان سرودست می شکنند؟!! غافل از این که همه این تشریفات برای چند ثانیه گزارش خبری است که معلوم نیست چه وقت پخش شود و چه کسانی ببینند آن هم بدون محتوای علمی یا اثر صنفی! اما گزارشات آنلاین است که زمان و مکان برایش مطرح نیست و همیشه و از همه جای جهان در دسترس همه است.

- انجمن ها – ولو با داشتن روابط در رسانه‌ی ملی (تلویزیون) – با توجه به رقم های نجومی بازرگانی صدا و سیمای ایران، چرا این میزان بودجه برای سفارش تبلیغ به تلویزیون می دهند؟

- روسای محترم کنگره ها، چقدر به اهمیت موضو ع "تاثیر گذاری پیام" و "رسانه ی موثر" پی برده اند، که انتخاب هایشان برای تبلیغ یک کنگره ی تخصصی دندان پزشکی، به جای مرجع آنلاین دندان پزشکی، فلان روزنامه ی عمومی و رسانه ی صدا و سیماست؟!

- آیا مدیران محترم، با اعلام هزینه ای ناچیز از طرف ایردن برای ارائه ی خدمات وب به کنگره ها، ایردن را به دنبال چه می بینند و ارزیابی ایشان از شش سال و نیم حضور این پایگاه چیست؟ در حالی که در بسیاری موارد دیده شده که کپی کاری های متعدد، ناقص و نافرجام -از سوی بسیاری افراد و سازمان ها- از ایردن صورت گرفته و ما فقط نظاره گر بوده ایم.

- نهادهای محترم کی می خواهند به سایت‌هایی که ماه‌ها آپدیت نمی شوند و معمولا پس از کوتاه زمانی جمع می شوند، پول بپردازند و قدری از این هدرروی بودجه های کلان جلوگیری کرده، بودجه های امانی که نزدشان است را در جای درست هزینه کنند؟

- در برگزاری کنگره های دندان پزشکی، کیفیت مقدم است یا کمیت؟

- و در پایان این‌که آیا بهتر نیست دست از خودخواهی های شخصی و تنگ نظری ها برداریم و با حمایت ایردن، پایگاهی که سال‌هاست با تمام مشکلات ساخته و در عرصه مانده، به پیشرفت دندان پزشکی کشورمان بیاندیشیم و چند روزی که در جایگاهی قرار گرفته ایم اگر نمی توانیم توشه ای برای آیندگان حرفه فراهم کنیم، مانع و سد ایجاد نکنیم!

با احترام،
سیما

عمل فک یا ارتودنسی
 


با احترام به شما کاربر محترم

خوب است توجه داشته باشید که ایردن، بدون چشم داشت بهترین شرایط را برای تبادل نظر فراهم کرده و به آن مفتخر است، اما گمان می کنم گله شما به 25 هزار دندان پزشک ایرانی مربوط است که امیدواریم با رشد فرهنگ وب، به اهمیت ارتباط آنلاین با بیماران پی ببرند.

نرم افزار مطب, سیستم مطب داری مبتنی بر وب
 
باسلام به همه عزیزان

مژده این که ایردن پس از سال ها مطالعه، در حال طراحی یک نرم افزار جدید است که تا چند ماه آینده از طریق این پایگاه به همه دندان پزشکان محترم ارائه خواهد شد. این نرم افزار برای مدیریت مطب دندان پزشکی بوده و دارای مشخصات منحصر به فردی است که تاکنون در میان نرم افزارهای موجود مشابهی نداشته است. دو خصوصیت ویژه ی آن یکی «مبتنی بر وب» بودن و دیگری «رایگان» بودن آن خواهد بود. بقیه توضیحات در مورد این سیستم در آینده نزدیک اعلام خواهد شد.
IRDEN Dental Practice Management System
نامه دانشجویان خارج از کشور به وزیر بهداشت, دانشجویان دندان پزشکی
 
با احترام به همه عزیزان، انتظار می رود برای بالا بردن ارزش بحث های خود، پس از ورود به ایردن پیام بگذارید.
اگر پیام شما و موضوع این تالار برای شما اهمیت دارد، اجازه ندهید با نام «میهمان» برای گوینده، بهای آن کم شود. طبیعی است که اگر گوینده جسارت ذکر نام خود را برای پیام خویش نداشته باشد، خوانندگان برای آن ارزش زیادی قائل نخواهند شد.
موفق باشید.
ترجمه اسم جامعه اسلامی دندانپزشکان, معادل های انگلیسی را درست بنویسیم
 


کاربرمحترم‬
نام این تشکل "جامعه اسلامی دندانپزشکان" است و در ایردن درست ترجمه شده است. برای اطلاعات بیشتر به این آدرس مراجعه کنید.
اساسنامه و مرامنامه جامعه اسلامی دندان پزشکان
جامعه اسلامی دندانپزشکان Islamic Association of Dentists‬
شما به نادرست "انجمن اسلامی" خطاب کرده اید‬.

معرفی دندان پزشک کودکان در یزد
 
با سلام
معرفی اشخاص از سوی کاربران ارجمند در ایردن، به هیچ وجه دلیل تأیید از سوی این پایگاه نیست.
با احترام
سوال
 
باسلام

اگر قصد یافتن دندان پزشک عمومی یا متخصصی را دارید، لطفاً از قسمت "جستجوی دندان پزشک" در ایردن اقدام کنید. پاسخ به خواسته شما برای معرفی خصوصی (یا عمومی) یک متخصص امکان پذیر نیست.

بااحترام
مشکل فنی
 
سلام

در موقع گذاشتن پیام به جای "اشتراک در همین موضوع"،
Subscribe to New Posts in This Topic

شما مشترک "همه موضوعات تالار" شده اید.
Subscribe to New Posts in This Forum

برای حذف اشتراک خود لطفاً ابتدا وارد ایردن شوید.
سپس در قسمت "پروفایل" خود در همین تالار، با رفتن به قسمت "اشتراک"، مربع جلوی نام تالاری که مشترک هستید را تیک زده و در پایین جدول، روی "حذف اشتراک" کلیک کنید.
به عناوین زیر توجه کنید:

Profile
.
Subscription
.
Delete subscription

لطفاً اگر بازهم مشکلی بود از طریق ایمیل زیر اطلاع دهید.

سیما
[email protected]
Qoreishi,Saeidدکترقریشی،سعید
 
باسلام
اطلاعات جدیدتری به دست ما نرسیده است. خوب بود همراه پیام خود اطلاعات خود را نیز ارسال می کردید
بااحترام
Sadeqinejad, Ehsan دکترصادقی نژاد، احسان
 
همکار خوب سلام
هراطلاعاتی را که مایل هستید از طریق ایمیل ارسال کنید.
بهتر است اسکن فرم مشخصات خود را که مهر و امضا شده باشد نیز ارسال بفرمایید تا تأیید بالاتری برای اطلاعات شما نمایش داده شود.
ضمناً همه روزه اطلاعات همکاران بدون هیچ مشکلی به دستمان می رسد. احتمالاً ویندوز شما مشکلی دارد یا ورود اطلاعات نادرست بوده است.
دوستان شما در ایردن همیشه آماده پاسخگویی به خواسته همکاران گرامی هستند. موفق باشید
انتقاد از ایردن, مشکل اغلب سایت ها و وبلاگ ها، به خصوص ایرانی
 کاربر خوب آقا یا خانم سلویا

درود بر شما

خود شما چرا حداقل نامتان را زیر پیام خود ننوشته اید؟ آیا سازمان نظام پزشکی با هزاران کارمند و مدیر و تشکیلات، و وزارت بهداشت با میلیاردها تومان بودجه و امکانات گسترده، حتی درصدی از کارهایی که ایردن با بودجه شخصی و چند کارمند انجام داده ارائه کرده اند؟ انتظار سپاسگزاری نداریم اما کم لطفی نکنید. خود شما چند دکتر دندان پزشک یا دندانساز را می شناسید؟ تا به حال چند دکتر یا یادمان دندان پزشکی را به ایردن معرفی کرده اید؟ تاکنون چند عکس مرتبط با دندان پزشکی برای ایردن فرستاده اید؟ فکر می کنید تا کنون چند تا از صدها هزار المان اطلاعات موجود در ایردن را افراد داوطلبانه برای ما فرستاده اند؟

برایتان شادابی و موفقیت آرزو داریم

Lasemi, Shaq دکترلاسمی، اسحق
 
باسلام


اصلاحات لازم در پروفایل دکتر انجام شد. لطفاً از طریق این لینک " معرفی حرفه ای دندان پزشکی" را برای ایشان تکمیل و ارسال نمایید تا پس از تعیین صحت اطلاعات، پروفایل ایشان تکمیل شود
خوشحال خواهیم شد اگر از دکتر نیز بخواهید سی وی کامل خود را برای افزودن به پروفایل از طریق همین فرم یا اتچمنت ایمیل به
[email protected]
بفرستند
باسپاس

مشاوره برای انتخاب دکتر متخصص ارتودنسی
 
سلام

متخصصین ارتدنسی ایران

دندان پزشکان کرج

متخصصین ارتدنسی کرج

لطفاً اینجا کلیک کنید و دندان پزشکان عمومی یا متخصصی که می شناسید معرفی کنید

شاداب باشید
اظهارنظر شما درمورد جراح فک, دوست ندارم چند بار این جراحی رو انجام بدم
 
باسلام

در صفحه اول ایردن، امکان جستجوی جراحان فک و صورت ایرانی وجود دارد.

بااحترام
کنگره49 انجمن دندان پزشکی ایران- اردیبهشت88
 
همکار عزیز، دانشجوی عزیز


دراین کنگره آنقدر بچه ها کلافه شده بودند که جایی برای دقت در اوضاع مدیریت کنگره و گزارش به مدیریت ایردن باقی نموند. هنوز خیلی از خاطرات این کنگره را نقل نکرده ام. مجبورم کردید که یکی دیگر از خاطراتم را برایتان نقل کنم:

تعهد کتبی ایردن به حراست

روز دوم کنگره49 دو همکار ایردن که در زمینه عکاسی تخصص دارند برای تهیه چند عکس به ما پیوستند. مدیر ایردن به ایشان گفته بودند که عکاسی کنگره باما نیست، شما فقط از نکات مهمی که مشاهده می کنید عکس بگیرید. هنوز چند دقیقه ای از شروع کار آنها نگذشته بود که یکی از آنها با عجله و ناراحتی به من مراجعه کرد و گفت دوربین حرفه ای مرا حراست گرفته و گفته یکی از مدیران ایردن بیاید. وقتی به قسمت حراست رفتم گفتند مدیران کنگره گفته اند اینها باما هماهنگ نکرده اند و شما حق عکسبرداری نداشته اید. عکس ها را پاک کرده بودند و دوربین را می خواستند به مقام بالاتر بفرستند. کلی توضیح دادم که آقای محترم کار ما این است و این آقایان هم برای تهیه چند عکس خبری اینجا هستند، ایشان گفت پس تعهد کتبی بدهید که تکرار نکنید وگرنه پلیس امنیت (سروان ...) دوربین را ضبط می کنند چون اینجا مقامات مملکت تردد دارند حساس است و مثل رکسانا صابری خواهید شد!! بالاخره با تحمیل آنها ناچار تعهدکتبی نوشته تا توانستم دوربین بچه ها را پس بگیرم. یکی از همکاران می گفت که در این اثنا رییس محترم کنگره هم تا پشت در آمده بودند که وقتی عنوان شد مشکل برای ایردن پیش آمده برگشته و گفتند خودشان حل می کنند...

جراحی فک پایین
 
ترانه جان سلام

لطفاً به نوشته دکتر سینا دقت کن:

"هرگونه اظهارنظر، مستلزم ارسال مدارک است. "

باآرزوی سلامت و نشاط تو عزیز
درخودرخواست راهنمایی
 
کاربر محترم، آقای سجادی

باسلام

ایردن در زمینه‏ی اطلاعات دندان پزشکی ایرانیان فعالیت دارد و امکان پاسخ پرسش شما از سوی این پایگاه وجود ندارد. درعین حال پیام شما در این تالار نمایش داده خواهد شد تا اگر اساتید و همکاران محترم اطلاعاتی داشتند اعلام فرمایند.

بااحترام
روز دندان پزشک، روز دندان پزشکی, 23فروردین, 24دی یا روزی دیگر؟
 
آنها دندانپزشک هستند؛ روزشان مبارک!

نویسنده: دکتر آریو شهدی ۱۳۸۸/۱/٢۳

امروز 23 فروردین است. چه مناسبت آشنایی! دقیقا نمیدانی به چه علت؛ ولی امروز را بنام شخصیت حرفه ای ات نام نهاده اند. ولی مگر تو تنها هستی؟ قریب 22 هزار نفر از فرزندان این آب و خاک در این یادبود با تو شریکند. به یاد آنها می افتی؛ و به یاد گذشته:

آن روی سکه...

در ماراتون میلیونی و جانکاه کنکور، جزء اولین نفرات بودند. دوره شش ساله دانشگاه را به این اعتبار که با سلامت "انسان"، این ارزشمندترین موجود روی زمین سروکار دارند با دقتی طاقت فرسا آموزش دیدند؛ چه در دوره علوم پایه، چه پری کلینیک و چه کلینیک.

پس از آن به "خداوند تعالی" و "قرآن کریم" سوگند خوردند و "شرف و وجدان خویش" را گواه گرفتند که در برابر عزت "علم و هنر دندانپزشکی" زر وسیم و جاه و مقام را خوار بدارند و بیماران از پا افتاده را دستگیر باشند...

برای ادای دین به کشور (و شاید تمرین پایداری شان به این سوگند)، 2 سال دیگر را به عنوان طرح خارج از مرکز، عموما بدور از خانه و خانواده، در مناطقی گاه با تفاوتهای عمیق فکری و فرهنگی، و با انواع مشکلات مالی تجربه کردند. آنهایی که به سربازی رفتند، به حکم انجام وظیفه هر دستوری را گردن نهادند و با حقوقی ناچیز که بیشتر به شوخی می مانست تاب آوردند.

"سالهای دور از خانه"

یا " 360 مثقال نخود سیاه "!

آنهایی که اهل شهرهای بزرگ بودند، برای بودن و زندگی در شهر خود باید تاوان بیشتری می پرداختند. 420 (بعدا 360) امتیازی که باید کسب می کردند تا برایشان پروانه کار صادر شود، به معنای سالها دوری از خانه و کاشانه بود. به طبابت در مناطق کشور بر اساس میزان محرومیت شان از 30 تا 140 امتیاز سالانه تعلق می گرفت؛ و لاجرم هرچه منطقه محروم تر، امتیاز بیشتر. بسم الله...

تو هم با من نبودی!

تبعیض ها بیشتر نمایان میشد. آنها که دستشان به جایی بند بود نیازی به این زحمتها نداشتند. قوانین پر بود از تبصره ها و بند های خاص. عین دوران دانشجویی. این شد که جمع "عزیزان" خیلی زود از قافله جدا شد و به سرمنزل مقصود رسید.

کاش من هم یک جوشکار بودم!

خیل عظیم "دیگران" مشکلی تازه را تجربه می کرد. تاسیس یک مطب دندانپزشکی فعال نیازمند وسایل و تجهیزات بسیاری است؛ و خرید آنها سرمایه قابل توجهی می طلبید. عده قلیلی که دستشان به دهانشان می رسید و از کمکهای خانواده بهره مند می شدند به کنار...

دولت برای حمایت مالی از دندانپزشکان جوانش هیچ برنامه ای نداشت!

باورتان می شود در مملکتی که جوشکار و آرایشگرش با گذراندن یک دوره کوتاه مدت فنی و حرفه ای، از وامهای بلند مدت، کم بهره و حتی بیش از مقدار نیازشان "بهره مند" می شوند و به نام حمایت از اشتغال، صفایی به وضع خانه و زندگی و اتومبیل خود می دهند، یک دندانپزشک جوان برای تهیه یک وام کوتاه مدت با بهره بالا دچار مشکل باشد؟!

سه راه بیشتر وجود نداشت:

* یا با یک سرمایه گذار شریک شوی
* یا مبلغ مورد نیاز را اصطلاحا نزول کنی
* و یا به دریافت همان وام بانک دل خوش کنی.

اولی برای خیلی ها امکان نداشت. دومی هم با اعتقادات خیلی های دیگر سازگار نبود. می ماند سومی. و اما سومی، هرچه که بود اصلا جالب نبود.

جوجو اومد آب بخوره، افتاد تو حوضک!!

دردسرتان ندهم، خدا نیاورد آن روزی را که چشم باز کنید و ببینید در گردابی از عدد و رقم و حساب و بدهی گیر افتاده اید. آنهایی که با جنس و بازار و خرید و فروش سروکار دارند اینجور چیزها برایشان طبیعی است. اما کسی که با جان (و حداقل سلامت) مردم سروکار دارد چه؟ اویی که باید ذهنش را، زندگی اش را معطوف و متمرکز بر ارتقای سطح سلامت جامعه اش کند؛ و در تلاشی مادام العمر بکوشد تا دانسته هایش را برای "بهروزی" دیگران مدام "به روز" کند؛ و کمترین لازمه این تلاش، ذهنی آسوده و پالوده است...؟

منطق حکم می کند که برای رهایی از مشکلات مالی، باید درآمدت را بالا ببری و هزینه هایت را پایین بیاوری. این جمله طلایی را روی کاغذ ذهن می نویسی و درست در کنار سوگند نامه قاب شده ات به دیوار می چسبانی. لاجرم همیشه هردو را باهم بیاد می آوری. نتیجه اش این می شود که مجبور می شوی بیشتر و بیشتر کار کنی؛ بدون اینکه بتوانی دست از پا خطا کنی. شوخی که نیست؛ سوگند خورده ای. آن هم به چه چیزها...

تازه این در صورتی است که به اندازه کافی مراجعه کننده داشته باشی. والا مجبوری به دنبال شغل دومی بگردی. یا اینکه این شغل شریف را ببوسی و بگذاری کنار؛ و فقط به عنوان "دکتر"ی که دیگران خطابت می کنند دل خوش کنی.

متاسفانه در این مورد مرغ همسایه دیگر واقعا غاز است، و باز هم آنهایی که مجبور به مهاجرت می شوند را می گذاریم کنار...

این از درآمد. ولی مگر هزینه ها پایین آمدنی هستند؟ اصلا فکرش را هم نکن. دندانپزشکی شغلی بسیار پرهزینه است. از هزینه های جاری مطب گرفته تا خرید لوازم و مواد مصرفی، تجهیزات جدید و تعمیرات و استهلاک دستگاه ها و نیز بیمه و مالیات، همگی روز به روز گرانتر می شوند. چاره ای نیست جز اینکه "یه جوری" جفت و جورش کنی. تازه می فهمی چرا به دندانپزشکی می گویند علم و "هنر" !

جوانی شمع ره کردم که جویم زندگانی را...

30 سالگی را پشت سر گذاشته ای. ازدواج کرده و نکرده، بچه دار بوده و نبوده، خانه خریده و نخریده، ماشین داشته و نداشته و ... یک روز به خودت می آیی و می بینی انگشتانت بیخودی بیحس می شوند؛ نصف شب گردن درد امانت را می برد؛ گوشهایت به تیزی سابق نیستند و چشمانت دیگر آن "سو"ی سابق را ندارند.

ای دل غافل! مشکلات شغلی است دیگر... چه می شود کرد؟ اگر موانع مالی را رد کرده باشی، می توانی کمی به خودت استراحت بدهی. در غیر اینصورت ادامه بده دکتر جان... سرت سلامت... سختی اش همین 120 سال اوله !

بیا اینم روز تو!

امروز 23 فروردین است. چه مناسبت آشنایی! شاخه ای رز زیبا ، و بوسه ای که مادر بر گونه ات می نوازد. روزت مبارک!

و سیل تبریک های تلفنی..

سختی ها را از یاد می برم. به خود می بالم. امروز روز "من" است. روز "دندانپزشک".

منبع: yourdentist.persianblog.ir
رویای احداث مطب برای دندان پزشکان جوان
 
مهمترین دغدغه فارغ‌التحصیلان دندانپزشکی مشکلات مالی است.

رئیس انجمن دندانپزشکی ایران گفت: دولت می‌تواند با تخصیص وام‌ به فارغ‌التحصیلان دندانپزشک مشکلات مالی شروع به کار آنها از جمله اجاره و پیش‌پرداخت مطب و هزینه‌های گزاف خرید تجهیزات دندانپزشکی را حل کند که در غیر این صورت سال‌ها طول می‌کشد یک دندانپزشک از عهده این هزینه‌ها بربیاید.
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از فارس ، غلامرضا غزنوی اظهار داشت: در بعضی از کشورها دولت، شرکت‌های دندانپزشکی و بانکها با وام‌های درازمدت به دندانپزشکانی که در حال فارغ‌التحصیل شدن هستند پرداخت می‌کنند تا فشار کمتری به آنها وارد شود که در غیر این صورت تهیه وسایل دندانپزشکی و اجاره‌بهای مطب هزینه‌های سنگینی بر دوش آنها می گذارد.
وی با اشاره به وجود ۲۴ هزار دندانپزشک در کشور تصریح کرد: کثرت دندانپزشکان در چند سال اخیر که تعداد آنها به خصوص در شهرهای بزرگ زیاد شده است و همچنین افزایش دانشکده‌های دندانپزشکی برخلاف بیشتر کشورهای دنیا، از دیگر مشکلات دندانپزشکان است.
غزنوی افزود: در اکثر کشورهای اروپایی و آمریکایی باتوجه به رشد سلامت بهداشت دهان و دندان جامعه و عدم نیاز به دندانپزشکی تعداد دانشکده‌های دندانپزشکی کمتر می‌شود.
رئیس انجمن دندانپزشکی ایران تصریح کرد: مشکل بعدی فارغ‌التحصیلان دندانپزشکی میزان بالای مالیات است که هر سال از ۱۵ تا ۲۵ درصد مالیات‌ها زیاد می‌شود.

منبع: پزشکان بدون مرز
تهیه: خانم شیلا
رویای احداث مطب برای دندان پزشکان جوان
 
نویسنده: مستوره برادران نصیری

هرچند تعرفه های بالای دندانپزشکی این ذهنیت را به وجود می آورد که دندانپزشکی جزو مشاغل پردرآمد محسوب می شود اما در روز دندانپزشک بیشتر از این موضوع،مشکلات مالی دندانپزشکان جوان به چشم می خورد.
در بسیاری از کشورها، دولت با پرداخت وام های کلان و دراز مدت به فارغ التحصیلان دندانپزشکی کمک می کند تا بتوانند از پس هزینه های بالای احداث مطب برآیند اما در کشور ما در سال های اخیر تنها یکی از بانک ها با ودیعه 20 تا 30 میلیون تومانی و به مدت 6 ماه تا یک سال،وام احداث مطب دندانپزشکی در حدود 100 میلیون تومان پرداخت می کند.
دکتر سعید معینی، دندانپزشک با اشاره به این مطلب به «جام جم» می گوید: پرداخت ودیعه 20 تا 30 میلیون تومانی برای بسیاری از فارغ التحصیلان دندانپزشکی امکانپذیر نیست در حالی که هزینه تجهیز یک مطب دندانپزشکی 30 میلیون تومان است و اگر هزینه اجاره مطب را هم در نظر بگیرید، یک دندانپزشک جوان باید دست کم حدود 50 میلیون در ابتدای کار داشته باشد.
او به مشکلات دندانپزشکان اشاره می کند و می گوید: مواد دندانپزشکی معمولاخیلی گران است و تهیه مواد غیرتقلبی هم از جمله مشکلات دندانپزشکان محسوب می شود.
به گفته معینی، علی رغم این که دندانپزشکان جوان درآمد بالایی ندارند اما ناچار می شوند که مالیاتی به اندازه مالیات دندانپزشکان با سابقه پرداخت کنند و این نحوه پرداخت مالیات کمی دور از انصاف به نظر می رسد.
او به مشکلات جسمی دندانپزشکان اشاره می کند و می گوید: نحوه کار دندانپزشکان معمولابه شکلی است که در دراز مدت دچار مشکلاتی نظیر دیسک کمر و گردن می شوند و عمر کاری مفید یک دندانپزشک 15 سال است، در حالی که دندانپزشکان بیمه دولتی ندارند و باید به شکل خویش فرما و در سیستم بیمه های مکمل تحت پوشش بیمه قرار گیرند.
دکتر حسین حصاری، رئیس اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت نیز با تایید مشکلات دندانپزشکان جوان می گوید: علاوه بر مشکلات احداث مطب برای این صنف، متاسفانه نحوه توزیع دندانپزشکان در کشور به گونه ای است که در خیلی از مناطق محروم و شهر های کم جمعیت،کمبود دندانپزشک داریم.
او به مشکلات تعرفه بالای دندانپزشکی و مشکلات مردم نیز اشاره و اظهار می کند: بالابودن تعرفه های این بخش که در همه جای دنیا گران محسوب می شود، ناخواسته است و باید با تعامل بین بیمه ها، دندانپزشکان و مردم حل شود.
به گفته حصاری راه حل این مشکلات، توجه به پیشگیری است که در حال حاضر با تعریف گروه هدف در دانش آموزان سعی در بهبود وضعیت بهداشت دهان و دندان داریم.

24 هزار دندانپزشک در کشور
رئیس انجمن دندانپزشکی ایران نیز معتقد است: دولت می تواند با تخصیص وام به فارغ التحصیلان دندانپزشک مشکلات مالی شروع به کار آنها را از جمله اجاره و پیش پرداخت مطب و هزینه های گزاف خرید تجهیزات دندانپزشکی حل کند. در غیر این صورت، سال ها طول می کشد یک دندانپزشک از عهده این هزینه ها بربیاید.
غلامرضا غزنوی ادامه می دهد:در بعضی از کشورها دولت، شرکت های دندانپزشکی و بانک ها، به دندانپزشکانی که در حال فارغ التحصیل شدن هستند، وام های درازمدت پرداخت می کنند تا فشار کمتری به آنها وارد شود که در غیر این صورت تهیه وسایل دندانپزشکی و اجاره بهای مطب هزینه های سنگینی بر دوش آنها می گذارد.
وی با اشاره به وجود 24 هزار دندانپزشک در کشور می گوید: کثرت دندانپزشکان در چند سال اخیر که تعداد آنها بخصوص در شهرهای بزرگ زیاد شده است و همچنین افزایش دانشکده های دندانپزشکی برخلاف بیشتر کشورهای دنیا، از دیگر مشکلات دندانپزشکان است.
ظاهرا در اکثر کشورهای اروپایی و آمریکایی با توجه به رشد سلامت بهداشت دهان و دندان جامعه و عدم نیاز به دندانپزشکی، تعداد دانشکده های دندانپزشکی کمتر می شود.

نبود حمایت بیمه ای، چرا؟
ظاهرا خدمات دندانپزشکی در همه جای دنیا جزو گران ترین خدمات محسوب می شود که معمولادر کشور های توسعه یافته نیز به شکل گسترده تحت پوشش بیمه های پایه قرار ندارند و از سوی بیمه های تکمیلی حمایت می شوند.
دکتر رضا حسین پور، متخصص بیماری های دهان و کارشناس امور بیمه درخصوص ضعف پوشش بیمه ای در این حوزه می گوید: شاید بد نباشد با یک مثال ساده وارد بحث شویم. اگر قرار باشد بیمه ها هزینه ترمیم فقط یک دندان پوسیده هر نفر ایرانی را تقبل کنند و برای ترمیم هر دندان 70 هزار ریال بپردازند، حدود 500 میلیارد تومان منابع جدید نیاز دارند که این مبلغ بیش از 20 درصد کل اعتبارات سازمان های بیمه گر پایه را شامل خواهد شد.
او ادامه می دهد: حالاتصور کنید بیمه های پایه علاوه بر ترمیم آن یک دندان، هزینه های ترمیم دیگر دندان ها یا درمان ریشه، پروتز، جراحی و سایر خدمات دندانپزشکی را نیز بپردازند. برای پرداخت هزینه این خدمات یا باید منابع جدید در اختیار سازمان های بیمه گر پایه قرار گیرد (که در عمل آن هم با این حجم از منابع ناممکن است) یا هزینه برخی خدمات از تعهد بیمه خارج شود که این هم غیرممکن است. حتی حذف چند قلم دارو از فهرست تعهدات بیمه پایه تبعات سنگینی را برایشان در پی خواهد داشت.
حسین پور درخصوص راه حل این مشکل می گوید: حتی در کشورهای توسعه یافته نیز خدمات دندانپزشکی به شکل گسترده در زمره تعهدات بیمه های پایه قرار ندارد، بلکه بر حسب منابع و از طریق سطح بندی خدمات و انتخاب گروه های جمعیتی، بخشی از مخارج از طریق منابع عمومی پرداخت می شود و برای دیگر گروه های جمعیتی، و دیگر خدمات، بیمه های تکمیلی پوشش لازم را تامین می کنند. به عنوان مثال برای کودکان و مادران باردار یا سالمندان، دولت متکفل هزینه های دندانپزشکی می شود و برای دیگر گروه های سنی، بیمه های تکمیلی.

منبع: جام جم- 23 فروردین 88
تهیه: خانم شیلا
طراحی داخلی, طراحی داخلی درمانگاه و کلینیک
 
باسلام حضور کاربران ارجمند


از اعتماد شما سپاسگزاریم.

درپاسخ به موارد فوق مطالب زیر به اطلاع می رسد:

1. برای دریافت پاسخ مشاوره ی خود لطفاً سوالات مشخص و روشنی را مطرح کنید تا بتوان پاسخ روشنی نیز ارائه نمود. طرح سوالات کلی که نیازمند مقالات و یا کتب متعددی باشد در یک تالار امکان پاسخ ندارد.

2. تالار مشاوره معماری باهدف تبادل نظر حرفه ای ها با هم و درمواردی تبادل نظر با متخصصین معماری است که با ایردن همکاری داشته باشند. از حرفه ای های محترم دندان پزشکی انتظار دارد با ارسال تصاویر کلینیک خود و یا ارائه تجربیات و ایده هایشان به پربار شدن تالار کمک کنند.

3. بخش "درخواست خدمات معماری داخلی" با هدف ارائه ی ایده به همکاران طراحی شده نه پذیرش اجرای معماری داخلی. چون انجام کارهای طراحی اولیه و ارائه نظرات کاربردی مستلزم هزینه است، برای این خدمات هزینه مختصری اعلام شده است. عزیزانی که تمایل داشته باشند از نظرات معماران همکار ایردن بهره مند شوند می توانند یک یا چند مورد را انتخلب نموده، فرم مربوطه را تکمیل نمایند.

ایردن باهدف "مدیریت اطلاعات دندان پزشکی ایرانیان" ایجاد شده و اطلاعات"معماری کلینیکهای دندانپزشکی" را جزئی از خود قرار داده است.
خوشحال خواهیم شد با انعکاس نظرات کاربران صاحب نظر، موجبات ارتقاء فرهنگ دندان پزشکی ایرانیان را فراهم نماییم.

بااحترام

سن رشد فک بالا و پایین, با سلام . پسر 7 ساله ای دارم که دندانهای جلو بالا و پایین او پس و پیش
 
مطلب و تصاویر زیر از سوی آقای کیانی از طریق ایمیل رسیده است:

با سلام من در ژاپن زندگی می کنم. دکتر دندان پزشک او می گوید که سن رشد فک بالا تا سن 10 ساله گی می باشد. 1- هزینه معالجه در ایران حدودا چقدر است ؟ 2- ایا میتوان قسمتی از معالجه را در نزد پزشک دیگری انجام داد
ایردن پایگاه مفید و کاملی است
 
نقل از صفحه اول سایت ایران دنتیست:

نزدیک سه سال هست که با فراز و نشیب های جزئی این سایت فعال بوده و با ارائه دهها مقاله به زبان ساده در زمینه آموزش عمومی دندانپزشکی و بخصوص در قسمت پاسخ به سوالات با بیش از 700 مورد پاسخ به سوالات هموطنان سعی شده که این سایت قدمی هر چند کوچک در ارتقاء دانش عمومی در زمینه دندانپزشکی بردارد ....

چندین ماه بود که به چند دلیل توان ادامه بخش پاسخ به سوالات را نداشتم اول اینکه حجم سوالات افزایش یافته بود و در صورتی که میخواستم مسئولانه به هر کدام پاسخ دهم برایم از لحاظ وقت گیر بودن مسئله ساز شده بود . دوم اینکه سوالات اکثرا تکراری شده بود به عنوان مثال من در همین سایت حداقل در 10 مورد به سوالات عزیزان در زمینه آفت و درمان آن پاسخ داده بودم .... ولی باز سوال از این دست کم نبود . بعضی از دوستان پیشنهاد میکردند که سوال و جواب های مشخص و آماده در سایت داشته باشم و در هرمورد سوال کنندگان را به پرسش و پاسخ مورد نظر ارجاع دهم ولی من مخالف این کار بودم به این علت که دوست داشتم مانند بیماران مطبم با سوال کنندگان برخورد داشته باشم و واقعا هم همین احساس را داشتم و با توجه به تجربیان 15 ساله ام در مطب داری و شناختی که از خلال سوالات از بیمار داشتم سوال مناسب را جوابی متفاوت دهم . بر همین اساس بود که پاسخ های متفاوتی عرضه میشد به عنوان مثال چندین مورد در زمینه ارتودنسی سوال داشتم ولی دقت بفرمائید پاسخ ها هیچکدام مشابه نیست .به هر حال این دوعلت باعث گردیده بود که چندین ماه بود که نمی توانستم به سوالات پاسخ دهم . تا اینجا را داشته باشید تا بریم سر اصل مطلب.

متاسفانه ما ایرانی ها افرادی هستیم که به کار جمعی علاقه نشان نمیدهیم و یا بهتر بگویم که توانش را نداریم حال به هر علت که باشد این از ویژگی های ما ایرانی هاست که انفرادی کار می کنیم . من خیلی دوست داشتم که از چند تا از همکاران دعوت کنم که در پاسخ دادن به سوالات کمکم کنند و در صفحه اول سایت چند ماه اطلاعیه ای را گذاشتم مبنی بر اینکه از همکاران دعوت کرده بودم که در این امر مرا یاری دهند ولی متاسفانه بعد از مدتها تنها از یک خانم دکتر علاقمند ایمیلی رسید که با ذوق خواهان همکاری بودند لذا سوالات رسیده را در اختیارش قرار دادم ولی متاسفانه پاسخ دادند که کیبرد کامپیوترم لیبل فارسی ندارند. برایم تعجب برانگیز بود ... بر این اساس بیخیال دعوت به همکاری شدم تا اینکه مطلع شدم که بعضی از دوستان در عرصه اینترنت دست به کاری بزرگ زده و با سرمایه گذاری فراوان و همتی عالی در زمینه دندانپزشکی سایت جامع و کاملی را به این آدرس http://www.irden.com/ راه اندازی کرده اند و با توجه به اینکه یک کار جمعی را شروع کرده اند امید زیادی به موفقیت در رسیدن به اهداف از پیش تعیین شده داشتم لذا با مسئولان این سایت تماس گرفتم تا همکاری آنها رادر زمینه کمک به پاسخ به سوالات رسیده جلب نمایم که خوشبختانه استقبال شد و با توجه به چندین همکاری که در تالار های گفتگوی این سایت همکاری دارند خیالم از این بابت راحت شد . در مذاکره ای که با مسئول این سایت در چند هفته قبل داشتم قرار بر این شد که سوالات رسیده در اختیار سایت ایردن قرار گرفته و جهت پاسخ به این سایت ارجاع داده شود و این سایت دربست در خدمت اهداف و فعالیت های سایت ایرن قرار خواهد داشت خودم هم تاحدی که وقتم اجازه می دهد با این سایت همکاری خواهم کرد .

من بر اساس جمع بندی که از این فعالیت سه ساله سایت داشتم حوزه ادامه فعالیتم را برای خودم تعریف کرده ام و قرار گذاشته ام که در زمینه دندانپزشکی وبلاگی را فعال کرده و برای دل خودم بنوبسم اما در زمینه حرفه ام و لا غیر . سعی دارم که وبلاگی را فعال کنم که صرفا در زمینه خاطرات و تجربیات و نوشته های پراکنده ام در زمینه حرفه ام و مطب داری باشد . نمونه ای از نوشته هایم را در وبلاگ قرار داده ام تا صاحب نظران در زمینه لزوم ادامه کار و جهت دهی و محتوای آن اعلام نظر فرمایند .

با تشکر دکتر حسین یاوریان
www.irandentist.info
ویرایش: سیما - 06/03/2009 14:45:19
ری اندو, راهنمایی بین ری ادو دندان 6 و یا اپیکو
 
کاربرمحترم سلام برشما

درخواست شما برای گرفتن نوبت درمان در حوزه اختیارات و عملکرد ایردن نیست. این پایگاه ضمن کار اصلی خود که مدیریت اطلاعات دندان پزشکی ایرانیان است، با کمک حرفه ای های عزیز دندان پزشکی، پاسخگویی به سوالات کاربران را نیز انجام می دهد.

سلامت و پرانرژی باشید
درخواست دیدار حضوری با اساتید و متخصصین ارتدنسی
 
باسلام

لطفاً به آدرس تهران. اوین. دانشکده دندان پزشکی شهید بهشتی. بخش ارتدنسی مراجعه و از منشی محترم بخش درخواست نوبت معاینه توسط آقای دکتر شوکت بخش را بفرمایید.
دندان های جلو, با عرض سلام.... دو دندان جلوی من در فک با�
 
پیام زیراز آقای وحید بیگدلی با ایمیل ارسال شده است. ازکاربران عزیز تقاضا دارد از ارسال ایمیل برای مشکلات خود پرهیز کنند و سوالات خود را تنها در تالارها بگذارند. ضمناً این مطلب هیچ اتچمنتی نداشته است.

Jenabe aghaye Dr,
Bande surate laghari daram ke dandan hayam bozorg ast va chand vaghti hastesh ke peygire ortodensi hastam..kheili ham hasas shodam
Age mishe shoma be aksaye bande negah konid va pishnahadate khodetun ra befarmaid.
Tabehal dandan ham rukesh nashode va faghat yek bar jerm giri kardam…
Akshaye suratam ra attach mikonam,
Alan separator gozashtan va chand ruz dige ham baghie vasayel ro bar mikonan lol
Kolan 3 ta khaste daram :
1-dandanhaye 1 ta 3 alave bar dakhel raftan,be bala ham beravand
2-dandanhaye aghab be birun biayand ta suratam kami pahn tar shavad
3-moshkele jelo budan fakam hal shavad…
Aks OPG va sayere akshaye morede nazar ra gereftam,vali digital nistan,baraye ersal anha che rahe hali ra pishnahad midid?
Akse nimrokh taghriban shabihe ine : http://www.irden.com/upload/forum/5c0/LatCephclIII.jpg
Albate jelo amadengi kamtare. Makhsusan radife payin dandan ham.Shoma motekhases ortodensi dar Tehran mishnasid ke moshavere bedahad? Az asatid daneshgah ya clinic ha..Mesle Dr. Shokat bakhsh ke dar in link pishnahad dadan
ویرایش: سیما - 26/02/2009 14:16:43
مشاوره و معرفی جراح فک
 
کاربر محترم فرید سلام

لطفاً از پرسش های تکراری و خارج از چارچوب اهداف و برنامه های ایردن حذر کنید.
پاسخ همان است که بارها گفته شده است.

بااحترام
نقد رفتار ایردن، پایگاه دندان‌پزشکی, نظرات، پیشنهادات، انتقادات و رهنمودهای کاربران برای دست اندرکاران ایردن
 
کاربر محترم مهمان

با سپاس از اظهار نظر شما به اطلاع می رساند طراحی نظرسنجی کار ساده ای نیست. ضمن استقبال از نظر شما تقاضا دارد در صورت امکان سوال و جواب های مربوط به نظرسنجی مورد نظر خود را اعلام بفرمایید.

بااحترام
به دادم برسید!, ایمیلی از یک کاربر
 
با سلام مجدد حضور کاربران محترم
ایمیل زیر توسط مدیر ایردن برای این کاربر ارسال گردید.
سیما-مدیر ارتباطات

کاربر محترم و همکار احتمالی عزیز
با درود به شما

تقاضا دارد در صورت صحت مشکل ذکر شده، از طریق ایمیل اختصاصی زیر شماره تلفن، آدرس و مشخصات دقیق خود را برای بنده ارسال نمایید تا با شما تماس گرفته شود. مدیریت این پایگاه از هرگونه کمک ممکن دریغ نخواهد کرد.

با احترام - پویا
مدیر ایردن
[email protected]
ویرایش: پویا - 10/12/2008 16:04:47
به دادم برسید!, ایمیلی از یک کاربر
 
باسلام
مطلب زیر از طریق ایمیل ایردن واصل گردید و برای اطلاع کاربران محترم در این تالار قرار گرفت:

پیام از:علی
زمان:12/09/2008 20:39:41 کاربر:[]
نتیجه:2018
بخش:1020150 بازدیدکننده:960138

مخاطب:
President مدیر اجرایی [715]

متن پیام:
سلام علیکم من یکی از همکاران شما هستم که چند سال پیش برای خریدن مطب اقدام کردم ولی از بد روزگار ملکی را به من فروختند که مشکل سند داشت و سرم کلاه رفت ومجبور شدم به هر راهی بزنم حتی خانه وزندگی ام را هم بفروشم تا از پس بدهی هایم بر آیم ولی متاسفانه بعد از کلی این درآن درزدن امروز من مانده ام با کلی بدهی به هر راهی هم که شما فکرش را بکنید رفته ام شاید از پس مشکلم خودم برآیم ولی افسوس حالا با کمال شرمندگی از شما میخواهم ضمن در معرض دید گذاردن نامه من متوسل به کمک هرچند ناچیز همکاران پزشک و دندانپزشک وداروسازو... می شوم واگر خواستند بصورت قرض بدهند از شما می خواهم بنده حقیر را از لطف خودشان محروم نسازند زیرا الان دیگر که بیستم آذرماه 1387 است روزهای بحرانی من شروع شده است و ای بسا نامه بعدی را از زندان برایتان بنویسم برای اثبات ادعاهایم واینکه واقعا" همکار شما هستم هر مدرکی بخواهید ارایه میدهم شماره حساب هم خواستید تلفنی ارایه میکنم خداوند به همه خیر و خوبی مرحمت فرماید email : [email protected]

فرستنده:
علی

آدرس و تلفن کاربر:
Tel تلفن : کد+شماره: 034
Email ایمیل: [email protected]
ویرایش: پویا - 10/12/2008 16:06:08
مشکل فک پایین و کجی دندان ها
 
باسلام و سپاس از کاربر محترم و اساتیدی که پاسخ ایشان را داده اند موارد زیر را به عرض می رسانم:
1. از کاربران محترم تقاضا دارد در حدممکن مطالب را به انگلیسی یا فارسی بنویسند. متن پینگلیش (فارسی با حروف لاتین) برای دیگران مشکل ایجاد می کند. برای تسهیل استفاده از مطالب مندرج، کلیه پیام ها با کمک دو وب سایت زیر از پینگلیش به فارسی برگردانده شد. البته اصلاحات زیادی مورد نیاز بود که موارد املایی صورت گرفت ولی به دلیل تخصصی بودن موضوع و عدم صلاحیت بنده، موارد انشایی دستکاری نشد.
سایت آقای سیاوش محمودیان
سایت پینگلیش دات ارگ

2. لطفاً برای گرفتن پاسخ دقیق تر در مورد مشاوره های تخصصی مدارک خود را نیز ارسال نمایید .
Happy Birthday, 4آبان سالروز تولد دکترمحمدعلی افتخاری
 
سلام
زیباترین صدای زندگی تپش قلب شماست. دکتر افتخاری عزیز تبریک صمیمانه مرا پذیرا باشید.
شاد و سلامت باشید
سایت آموزش دانشجویان دندان پزشکی
 
با سلام
کاربران عزیز، وب سایت های مختلفی از سوی انجمن ها و افراد در مقاطع مختلف در زمینه دندان پزشکی ایرانیان به عرصه وب وارد شده اما متاسفانه اغلب موقتی و کم دوام بوده اند. شما با جستجو در وب موارد پراکنده متعدی از وبلاگ ها را می توانید پیدا کنید. به نظر می رسد تا کنون "ایردن" ثابت قدم ترین و کامل ترین وب سایت در این زمینه بوده که امکانات متعددی را برای همه حرفه ای ها فراهم نموده است.
یشنهاد می کنم مطالب خود را از طریق "ایردن، پایگاه دندان پزشکی ایرانیان" منتشر کنید. اگر به امکانات خاصی نیاز داشتید لطفاً با ما مکاتبه کنید.‬
شاد و با نشاط باشید
نصیحت های دندان پزشکی به سالمندان
 
با سلام

کاربر گرامی از اظهارنظر شما سپاسگزاریم، ما با گذاشتن مطلب در وب رسالت خود را انجام داده ایم شما نیز با تبلیغ ایردن موجب رسیدن پیام ها به دیگران شوید.
شاد و با نشاط باشید.

بااحترام
مشاوره
 

صبا خانم سلام
برای مشاوره طبق معمول توصیه ما عضویت در ایردن و همچنین ارسال مدارک است. برای یافتن یک متخصص بایستی به بخش جستجوی حرفه ای ایردن مراجعه کنید.
همواره شاد و با نشاط باشید.ثبت نام ایردن
صفحه ارسال مدارک برای ایردن
جستجوی حرفه ای ایردن

Saberi,Arezooدکترصابری،آرزو
 

سلام عزیزان.
اطلاع داشته باشید که افراد فارغ التحصیل خارج از کشور پس از بازگشت و ارائه مدرک به وزارت بهداشت بایستی یک دوره دوسه ساله تکمیلی را برای اخذ مدرک (تایید مدرک) در دانشگاه های داخلی بگذرانند. به عبارت دیگر چنین افرادی را هم می توان فارغ التحصیل دانشگاه خارج و هم دانشگاه داخل قلمداد نمود.از اعتماد شما به ایردن سپاسگزاریم و شما را به حضور فعال تر در ایردن فرا می خوانیم.

صفحه ارسال مدارک برای ایردن


ارسال مشخصات حرفه ای های دندان پزشکی
تبریک به فرزندم ستاره, ورود به دانشکده دندانپزشکی
 سلام ستاره خانم
پیام ها حاکی از خبر قبولی شما در رشته دندان پزشکی است. ضمن تبریک به جنابعالی و خانواده محترم، از خداوند مهربان سربلندی و موفقیت برایتان خواستاریم.
همواره شاد و بانشاط باشید

تیم ایردن

dr khoobiari-mohammad hasan
 
کاریر یا کاربران محترم مهمان

باسلام و سپاس از اعتمادی که به ایردن برای انعکاس نظرات خود دارید دو نکته را لازم است متذکر شوم
یک. برای اعتبار پیام خود حداقل کار شما ثبت نام در ایردن است که ایمیل و نامی از شما موجود باشد و بتوان برای شما پیام خصوصی ارسال نمود. اگر ثبت نام انجام نشود طبعاَ حاکی از عدم اطمینان کاربر به خود بوده و اعتبار پیام را کاهش خواهد داد. کما این که شاهد هستید که از طرف ایردن پیام شما ویرایش زیادی شده است.

دو. جای این پیام در تالار گفتگو در حوزه دندان پزشک متخصص ، دستیار تخصصی یا گفتگو در حوزه دانشجوی دندان پزشکی است. ضمن این که بهتر است کمی مستدل تر و کامل تر مشکل طرح و راه کارهای مورد نظر مطرح شود. بدون ارائه یک بحث مستدل، انتظار زیادی برای کسب نتیجه نداشته باشید.

برای شما آرزوی آرامش و نشاط داریم
تریسینگ و آنالیز کامپیوتری, زمان استفاده از مداد و کاغذ سپری شده!!
 
با سلام
کاربر ارجمند جناب آقای دکترصالحی با سپاس از پیام شما در این تالار، درصورت تمایل به انتشار این مطلب در وب لطفا آن را به صورت word به همراه تصاویر لازم به آدرس ایمیل ایردن ارسال فرمایید.
High-Speed Handpiece هندپیس پر سرعت/سرتوربین
 
با سلام
کاربر ارجمند با تشکر از اظهارنظر شما، جهت آشنایی با ابزارها می توانید از معرفی ملزومات دندان پزشکی ایردن دیدن کنید.
صفحه: 1 2 بعدی