تلگرام ایردن، پایگاه دندانپزشکی irden.ir
در کانال تلگرام ایردن عضو شوید و خبرهای دندان‌پزشکی را از نگاهی دیگر بنگرید!
جستجو  کاربرها  قانون ها 
بستن
نام کاربری::
رمز عبور::
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ثبت نام
نام کاربری
 
Select date in calendarSelect date in calendar

صفحه: 1
مجمع عمومی انجمن دندان پزشکی ایران
 
نامه بازرس انجمن علمی دندان‌پزشکی ایران به اعضای انجمن

21 اردیبهشت 1394

همکاران گرامی

با سلام. این روزها مرتب از من پرسیده می‌شود که آیا هنوز هم بازرس انجمن علمی‌دندان‌پزشکی ایران هستم یا خیر. زمانی که من پاسخ مثبت می‌دهم می‌گویند پس چرا به وظیفه قانونی‌ات عمل نمی‌کنی.
اجازه می‌خواهم فرایندی را که طی شده به عرض برسانم و گزارش کارم را همان طور که در اساس نامه آمده است در مجمع عمومی ‌ارائه دهم.

1)پروسه به انزوا کشاندن و حذف بازرس زمانی شروع شد که من خواهان حساب‌رسی عمل کرد مالی هیئت مدیره و روشن شدن وضعیت ساختمان سازی آن و به ویژه برگزاری نمایشگاه و بازار فروش کالا در جنب کنگره شدم. کارشکنی در کارِ بازرسی و پنهان کردن اسناد و چالش‌های دیگر را پیش‌تر در گزارش مجمع عمومی‌ آورده ام و همکاران بسیاری از آن اطلاع یافته اند.
2)برای مشورت و شنیدن راهنمائی‌ها و نظرات همکاران و حل مسئله حساب‌رسی و ممانعت‌های هیئت مدیره انجمن، در تاریخ 8/8/93 فراخوان برگزاری مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده دادم که متاسفانه این مجمع عمومی‌توسط تعداد اندکی از همکاران از مسیر قانونی خود خارج شد. بلافاصله پس از اتمام مجمع عمومی، اطلاعیه ای خدمتتان فرستادم که در آن آمده بود:


اطلاعیه بازرس انجمن علمی دندان‌پزشکی ایران
غیر قانونی اعلام کردن یک مجمع عمومی رسمی، بر اساس کدام قانون؟

همکاران عزیز دندان ‌پزشک
صبح روز پنج‌شنبه 8/8/93 نوبت دوم مجمع عمومی ‌برگزار گردید. 85 نفر به فراخوان بازرس پاسخ مثبت دادند.
با این که مجمع عمومی، در یک روز کاری و بیرون از کنگره علمی ‌برگزار می‌شد و در عمل شهرستانی‌ها امکان حضور نداشتند، این مجمع عمومی، ‌پرشماره‌ترین مجمعی بود که در زمان فعالیت 19 ماهه این هیئت مدیره برگزار شد. از تک تک بزرگواران شرکت کننده که به فراخوان بازرس پاسخ مثبت دادند، جدای از این که موافق یا مخالف نظر بازرس بودند، از کادر اداری انجمن که با نظم و احساس مسئولیت کار کردند و از سایت هائی که با رعایت بی طرفی سهم بزرگی در اطلاع رسانی داشتند، صمیمانه سپاس‌گزاری می‌کنم.
در مجمع عمومی رأی اکثریت حاضران به عنوان رأی مصوب پذیرفته می شود، ولی نه مصوبه‌ای خلاف قانون و اساس‌نامه.
نکته ای منفی در مجمع عمومی ‌انجمن علمی ‌پیش آمد که ناچارم در همین اطلاعیه به آن اشاره کنم. مجمع عمومی ‌اعلام شده دستور جلسه معینی داشت و می‌بایست توسط هیئت رئیسه اجرا می‌شد. پس از رأی گیری برای هیئت رئیسه مشخص شد یک جمع 57 نفری وجود دارد که اکثریت حاضران در جلسه را شامل می‌شود. هیئت رئیسه برای تامین نظر این جمع که خود منتخب آنان بود، در عمل به تغییر دستور کار دست زد و با این که جلسه با حضور نماینده وزارت بهداشت رسمیت یافته بود، قانونی بودن مجمع عمومی را در ابتدای جلسه به رای گذاشت و سپس جلسه را غیر رسمی کرد ولی چون می دانستند با ترک جلسه، اعضای باقی مانده به لحاظ قانونی می‌توانند جلسه را ادامه داده و مصوبات آنان قانونی خواهد بود، از ترک جلسه خودداری کردند و از تریبون هیئت رئیسه چند بار اعلام کردند که این جلسه گپی دوستانه است!!. این نخستین باری بود که در مجمع عمومی یک سازمان مردم نهاد چنین روشی ابداع شد. چنین بدعت گذاری ای قانونی بودن صلاحیت هیئت رئیسه و مصوبات مجمع را زیر علامت سوال می‌برد.
اگر جمعی 57 نفره در مجمع عمومی ‌اکثریت داشت نمی‌تواند «استبداد اکثریت» به وجود آورد و همه مرزهای قانونی تعیین شده را زیر پا بگذارد.
در چنین زمینه ای بود که یکی از اعضای هیئت مدیره، در برابر شرکت کنندگان در مجمع عمومی،‌ معیارهای اخلاقی را در برخورد با همکاران رعایت نکرد و با ایراد اتهام به بازرس، تلاشش را برای شفاف سازی وضعیت مالی انجمن مستوجب زندان دانست!! من چنین سخنانی را نوعی ارعاب برای ترساندن بازرس توسط کسانی می‌بینم که از محاسبه باک دارند.
همکاران عزیز. متاسفم که به جای حل معضلات اساسی انجمن، چنین روشی در مجمع عمومی‌ توسط همکارانی که اکثریت داشتند در پیش گرفته شد. با این حال این اعمال نمی‌تواند مشکلات جدی انجمن را پرده پوشی کند و یا ایجاد سدی در برابر بازرسی شود که به انجام وظیفه اش متعهد است. به شما اطمینان می‌دهم تا زمانی که بازرس انجمن هستم، به پیمانی که با رأی دهندگانم داشته ام وفادار خواهم ماند. بزودی با تشکیل هیئت تحقیق و تفحص، کار را برای روشن کردن وضعیت و شفاف سازی فعالیت مالی و کاری هیئت مدیره، بر اساس آن چه که در اساس نامه آمده است، آغاز خواهم کرد.

هیئت مدیره مجمعی مهندسی شده غیرقانونی با شرکت68 نفر تشکیل داد و با 53 رای، بازرس منتخب 420 عضو انجمن را عزل کرد. چنین کاری همان طور که در نامه ام به کمیسیون انجمن‌های پزشکی نوشتم غیر قانونی بود. متن نامه چنین است.

شماره: 118-190993
موضوع: ابطال
مجمع عمومی13 آذر 93

بنام خدا
ریاست محترم هیئت مدیره انجمن علمی دندان پزشکی ایران
احتراماً در ساعت 20/10 روز دوشنبه 17/ 9/ 93 جهت بررسی اسناد مربوط به مجمع عمومی 13/ 9/ 93 به مسئول امور اداری انجمن ( آقای صداقت پور ) مراجعه کردم.
ایشان اظهار کردند که از طرف هیئت مدیره به ایشان متذکر شدند که برای بررسی اسناد الزاماً به هیئت مدیره درخواست بنویسم. در صورت موافقت ایشان می توانم این اسناد را بررسی کنم.
در همین حال آقای دکتر عبدالجواد رحیم پور خزانه دار انجمن در آنجا حضور یافتند و من این سؤال را از ایشان پرسیدم، ایشان گفتند که این تصمیم مجمع عمومی است.
من اعلام می کنم که در اختیار قرار ندادن اسناد و مدارک در اختیار بازرس قانونی انجمن جرم است و من پیگیر برخورد قانونی مقتضی با این امر خواهم شد. با تشکر

تاریخ: 22فروردین 1394

به: دکتر بیژن اخوان آذری
ریاست محترم هیئت مدیره انجمن علمی دندان پزشکی ایران
موضوع: اسناد نمایشگاه کنگره سال 94

با احترام. لطفاً همه اسناد و قراردادهای مربوط به نمایشگاه حداکثر تا دو هفته پیش از برگزاری کنگره و نمایشگاه برای بررسی آماده و در دسترس این جانب قرار گیرد.

پاسخ نامه چنین بود:

تاریخ:31/1/94
شماره: 162664/94
همکار محترم سرکار خانم دکتر میترا میرمحمدی
بازگشت به نامه‌ی شماره ی123- 22.194 مورخ 22/1/94 به اطلاع می رساند، برابر صورت جلسه مجمع عمومی به عنوان عالی ترین مرجع تصمیم گیری انجمن دندان پزشکی ایران در تاریخ 13/9/1393 که به تایید نماینده محترم وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی رسیده است، مجمع مذکور بجای شما آقای دکتر جعفری( شفیع جعفری) را انتخاب نموده اند و ایشان از آن تاریخ تاکنون عهده دار وظایف مربوطه بوده اند و تایید می فرمائید که هیئت مدیره نمی تواند بر خلاف نظر مجمع عمل نماید.
دکتر غلام رضا غزنوی
رئیس هیئت مدیره


تاریخ: 16/2/1394
به: دکتر غلام‌رضا غزنوی
ریاست محترم هیئت مدیره انجمن علمی دندان پزشکی ایران

موضوع: پاسخ به نامه 162664/94 مورخ 31/1/94

با سلام. نامه ای در تاریخ 22 فروردین 1394 به شماره 123-220194 با عنوان رئیس هیئت مدیره آقای دکتر بیژن اخوان آذری نوشتم. در پاسخی که شما فرستاده اید ( نامه شماره 162664/94مورخ 31/1/94 ) متوجه شدم رئیس هیئت مدیره تغییر کرده است. متاسفانه تا آن زمان تغییر رئیس هیئت مدیره در سایت انجمن و منابع رسمی اطلاع رسانی نشده بود . کادر اداری انجمن نیز بنا به دستور هیئت مدیره برابر نامه ای که در تاریخ 17/9/93 به هیئت مدیره نوشتم از مطالعه اسناد و دفاتر انجمن توسط من جلوگیری کرد و طبیعی بود که ندانم رئیس هیئت مدیره کیست.
2- در نامه ای که فرستاده اید خطای جدی اساس‌نامه ای وجود دارد که نشان می‌دهد می‌خواهید به گونه ای وانمود کنید که انگار پس از این همه سال در سمت رئیس هیئت مدیره بودن، هنوز هم اساس‌نامه را نمی دانید. ولی از نظر من به عنوان بازرس، این عذر پذیرفتنی نیست. بیش‌ترین خطاهای عمدی اساس‌نامه ای و ابهام‌های مالی ای که بررسی کردم در دوره ای اتفاق افتاده است که شما مسئولیت انجمن را به عهده داشتید.
3- بنا به اساس‌نامه انجمن علمی، پس از انتخاب اعضای هیئت مدیره و بازرس، تا زمانی که صلاحیت برگزیدگان در انتخابات از سوی کمیسیون انجمن‌های علمی گروه پزشکی تایید نشده و رسماً به انجمن ابلاغ نشده باشد، مسئولان قبلی به وظیفه خود ادامه می‌دهند. از تاریخ 30 تیر 1390 تا 17 فروردین 1391 یعنی نزدیک به دو سال چون هنوز هیئت مدیره جدید تایید صلاحیت نشده بود، هیئت مدیره سابق با مسئولیت جناب‌عالی به کار خود ادامه داد.
با این که نیازی به تایید مجدد وزارت بهداشت نداشتم برای گریز از دردسرهای اضافی، نامه ای به وزارت بهداشت نوشتم که پاسخ آن را پیوست کرده ام. همان طور که در نامه‌های پیشین نوشتم انتظار دارم دست از کارشکنی‌ها برداشته و در راه بررسی وضعیت مالی انجمن مانع تراشی نکنید و همه اسناد و قراردادهای مربوط به نمایشگاه و فعالیت این دوره از هیئت مدیره را در اختیارم قرار دهید.

شماره: 124-90294

جناب آقای دکتر علی‌رضا استقامتی
دبیر محترم کمیسیون انجمن‌های علمی گروه پزشکی
با سلام. در تاریخ 22-25 اردیبهشت 94 کنگره انجمن علمی دندان پزشکی ایران همراه با بازار فروش کالای دندان‌پزشکی ( نمایشگاه) برگزار می‌شود. قراردادهای منعقده بین هیئت مدیره انجمن و شرکت‌های تجاری می‌بایست توسط بازرس پیش از شروع نمایشگاه بررسی شود و کنترل آن در حین و پس از برگزاری نمایشگاه امکان پذیر نخواهد بود، خواهشمند است با توجه به چالش‌های موجود و با استناد به نامه شماره 203/503 مورخ 19/بهمن/ 1393 جناب عالی، محبت فرموده کتباً مشخص فرمائید که آیا این‌جانب می‌بایست به‌عنوان بازرس قانونی انجمن علمی، به وظایف خود ادامه دهم یا خیر .


جمهوری اسلامی ایران
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
معاونت آموزشی

سرکار خانم دکتر میر محمدی
بازرس محترم انجمن علمی دندان پزشکی ایران
با سلام
در پاسخ به نامه شماره 124-90294 مورخ 9/2/94 به اطلاع می رساند که در خصوص مصوبه عمومی عادی به طور فوق العاده نوبت دوم مورخ 13/9/93 مبنی بر عزل بازرس انجمن علمی دندان پزشکی ایران استعلام حقوقی انجام گرفته و به زودی رای کمیسیون انجمن های علمی ارسال می گردد و لذا تا زمان تعیین تکلیف قطعی این کمیسیون سرکار عالی به عنوان بازرس انجمن علمی دندان پزشکی ایران به وظایف قانونی خود عمل نمائید.
دکتر علی رضا استقامتی
دبیر کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی

همان طور که مطالعه فرمودید من هنوز هم بازرس قانونی انجمن علمی‌دندان‌پزشکی ایران هستم وهنوز هم هیئت مدیره مانع کار بازرسی و حساب‌رسی از فعالیت مالی آن می‌شود. جنب کنگره 55 یک نمایشگاه برای فروش کالا برگزار شده است. اسناد این نمایشگاه مانند همه اسناد دیگر در زمان خود می‌بایست بررسی و مشخصات آن اعلام شود که امکان آن را به من ندادند.
همکاران عزیز. در بررسی‌های خودم دریافتم در ایران برای اعمال اساس‌نامه یک نهاد غیر دولتی مانند انجمن علمی، ‌خلاء‌های قانونی چندی است که کارهای نکوهیده با استفاده از این خلا‌ها انجام می‌شود . من به عنوان بازرس قانونی شما با تجربه ای که اندوخته ام طرحی تهیه کرده ام که به مجلس شورای اسلامی ‌تقدیم خواهم کرد. نتیجه آن را پس از به سرانجام رسیدن به اطلاع شما سروران گرامی‌خواهم رساند تا پاسخی باشد به رای اعتمادی که در مجمع عمومی‌30/4/90 به من دادید و راه روشنی باشد برای بازرسانی که در انجمن‌های علمی و صنفی به رای دهندگان خود وفادار می‌مانند.
سریال طنز تلویزیون و روابط مردم با پزشکان, چه طنز و چه لودگی، آیا موجب اصلاح است یا تخریب؟
 
سریال در حاشیه و جای خالی انجمن‌های صنفی

در ارتباط با سریال «در حاشیه» که پخش آن سبب واکنش‌هائی در جامعه پزشکی گردید و تاکنون ادامه دارد، باید به چند نکته توجه داشت: در این اواخر، با مطرح شدن برخی ناهنجاری‌ها در رابطه مالی بین برخی از پزشکان با بیماران می‌شد انتظار چنین سوژه‌هایی را داشت.

این سریال که به نظر می‌رسد عجولانه تهیه شده است با ساخت و شخصیت پردازی ضعیف خود به تنهایی نمی توانست تأثیر گذار باشد و ذهنیتی جدید در افراد ایجاد کند.

بدون شک میزان تأثیرگذاری این سریال مستقیماً در ارتباط با پیش ذهنیتی منفی بود که از قبل در جامعه ایجاد شده و هیاهویی بود که پیرامون این سریال برای جذب مخاطب برانگیخته شد که متاسفانه برخی واکنش‌های منفی از سوی جامعه پزشکی به عنوان مکمل این سناریو عمل کرد.

سریال را می‌توان از جنبه‌های گوناگون بررسی کرد ولی در این‌جا من از منظری معین به آن اشاره می‌کنم. در نخستین قسمت‌های این سریال، در مورد شکایت بیمارِ دچار عوارض پس از عمل، تمام مراحل قانونی پس از بررسی پرونده و مراحل دادسرا و دادگاه و صدور حکم دور زده می‌شود و بدون بررسی کارشناسانه پزشکی به یک‌باره دستبند به دست پزشک جراح زده می‌شود، در مطب او پلمب و پروانه مطب او پاره می‌شود.

در منظر بیننده ای که اطلاعی از روند حقوقی بررسی شکایت (یا دادخواهی) بیمار از پزشک ندارد این‌طور تداعی می‌شود که در چنین شرایطی می‌توان به مراجع قضائی شکایت برد و بلافاصله نتیجه گرفت (بدون بررسی و کارشناسی). این قضیه در مثبت‌ترین برداشت می‌تواند نمایش ناآگاهی و شناخت ضعیف سازندگان این سریال باشد. ولی چرا پخش کنندگان این مجموعه از پر مخاطب‌ترین رسانۀ ملی که قاعدتاً انتظار می‌رود حقوقدانانی را در مجموعه خود داشته باشند، این بخش‌های سر در گم کننده شهروندان را بازبینی حقوقی نکرده اند؟

در مواجهه با چنین صحنه‌هائی که به حقوق پزشکان تعدی می‌شود و به اعتماد و احترام بیمار به پزشک آسیب می‌رساند، می‌توان با استفاده از راهکارهای قانونی عمل کرد و مانع تکرار آن شد وگرنه به راه انداختن سر و صدا و اعتراض و مصون قلمداد کردن خود از نقد اجتماعی، عملی جز تبدیل شدن به بخش مکمل هیاهو پیرامون چنین سریال‌هائی و بالا بردن فروش و بیننده آن نخواهد داشت و این تصور را ایجاد خواهد کرد که لابد جامعه پزشکی خود را مدافع شخصیت‌های منفی این مجموعه می‌داند یا با قائل شدن تقدس برای خویش، همه ناهنجاری‌ها را نفی می‌کند و خود را بری از انتقاد می‌بیند! این برخورد آشکارا ما را در عصر ارتباطات اجتماعی گسترده، در منظر عموم، در موضع ضعف قرار می‌دهد.

برای حل چالش‌های اصلی صنفی و دفاع از شأن و حیثیت حرفه، برای تعیین تعرفه‌های واقعی، مالیات و بیمه و دیگر مشکلات مبتلابه دیگری که جامعۀ پزشکی درگیر آن است، بیش از همه و صاحب نظرتر از همه خود پزشکان هستند که با استفاده از حق قانونی پیگیری این مطالبات از طریق انجمن‌های صنفی خود می‌توانند کاراترین راه را برای حصول به نتیجه در پیش گیرند. به عنوان عضوی از جامعه پزشکی از همه همکاران تقاضا می‌کنم برای پیگیری و دفاع از منافع قانونی حرفه ای، انجمن‌های صنفی شاخه خود را فعال نمایند.

دکتر میترا میرمحمدی

بازرس انجمن علمی و صنفی دندان‌پزشکی ایران
حقوق بیمار پس از خاتمه درمان, آیا بیمار تنها یک وسیله آموزش یا کسب درآمد است؟
 
با سلام،

چندي پیش مسوول کمیته اخلاق وزارت بهداشت بیان کرد که «مشکل عمده پزشکان با بیماران، ناشی از رفتار نادرست منشی آن هاست»

رفتار پرسنل مطب، پس از مدتی به تدریج از رفتار پزشک با بیماران و اطرافیان او تبعیت می کند. حتی نحوه بروز احساسات و میزان احساس مسوولیت پزشک نسبت به بیمار نیز به منشی منتقل می شود. پاسخ‌گوئی به نیازهاي بیمار -چه پیش از درمان و چه پس از آن- یک منش داوطلبانه پزشک نیست! حق بیمار است که می بایست از طرف پزشک رعایت شود. انسانی که تحت درمان به ویژه جراحی قرار می گیرد کاهش تحمل روحی دارد و نیاز دارد با پزشک خود در تماس باشد. پزشکی که به بیمار جراحی شدة خود پس از عمل حتی امکان دسترسی براي پاسخ گویی به مشکلات خود را نمی دهد و ارتباط بیمار پس از جراحی یا اتمام کار درمانی فقط می تواند با مرکز جراحی یا کلینیکی باشد که برایش بیگانه است . شاید چنین بیماري فقط از سرگشتگی گله کند ولی در اصل حق مسلم وي به عنوان یک انسان و نقش پزشک به عنوان درمانگرِ انسان، زیر علامت سوال رفته است.این که این رابطه چه قدر با حقوق بیمار مطابقت دارد به جاي خود، تأثیر منفی که این رابطه بر بیمار خواهد گذاشت، غیرقابل جبران است. به ویژه در بیماران جراحی‌هاي بازسازي صورت که به دلیل نگرانی از چگونگی چهره، گاه بیمار پس از عمل دچار افت روحیه می‌شود و در پروسۀ درمان معضلی بزرگ می‌تواند باشدکه بی شک تاثیر مستقیم و غیرمستقیم خود را در دوره نقاهت خواهد گذاشت. این احساس را که بیمار به عنوان یک موضوع کار، از دستور کار پزشک خارج شده و اینک مطرح کردن مشکل وي، به عنوان مزاحمت براي پزشک تلقی می شود، بسیار منفی و شروع احساس عدم اعتماد به پزشکی است که جراحی او را انجام داده است.

آیا منشی اي که در چنین جوي کار می کند و نوع رابطه با بیمار را این گونه می فهمد، می تواند مقصر اصلی شکایت بیماران تلقی شود؟

بی شک، سرچشمه همۀ این بدرفتاري ها، به دوره آموزشی دانشگاه برمی گردد. این که بیمار چه جایگاهی در این سیستم درمانی داشته باشد. آیا براي دانشجویان و دستیاران فقط ابزار و ماتریالی براي یادگیري تکنیک است یا این که انسانی است که باید تمام معیارهاي حقوق انسانی در رابطه با وي رعایت شود؟ پاسخ به این پرسش، نوع اخلاق و فرهنگ رفتاري پزشک را در آینده نقش می زند. این که بسیاري از بیماران به حقوق خود واقف نیستند و حتی در جراحی ها از گرفتن امکان ارتباط با پزشک معالجشان واهمه دارند، نتیجه این ارتباط غیر معقولی است که از دوره آموزشی در منش برخی از درمانگران شکل گرفته است.

خوب است هر پزشکی هر روز و هر ساعت از خود بپرسد که اگر روزي بیمار شد، دوست دارد پزشک درمان‌گرش چه رفتاري با او داشته باشد و با هر مراجعه‌کننده اي همان رفتاري را داشته باشد که انتظار دارد پزشک درمانگرش و منشی مطب و بیمارستانش با وي داشته باشند.

دکتر میترا میرمحمدی
مجمع عمومی انجمن دندان پزشکی ایران
 


ابتدا از عزیزان پایگاه دندان‌پزشکی‌ ایردن که با رعایت بی‌طرفی امکان اطلاع رسانی وسیع‌تر را برای جامعه دندان‌پزشکی کشور فراهم کرده اند سپاسگزاری می‌کنم.

دو نامه و یک گزارش از سوی هیئت مدیره انجمن علمی‌ دندان‌پزشکی ایر‌ان در سایت خواندم که لازم است همکاران گرامی‌ در جریان واقعیتی که متاسفانه از سوی هیئت مدیره به گونه‌ای‌ دیگر عرضه شده است قرار گیرند.

1- پیش از برگزاری نوبت دوم مجمع عمومی‌ عادی به طور فوق العاده که از سوی بازرس انجمن برگزار می‌شد هیئت مدیره تلاش بسیاری کرد که مانع برگزاری مجمع شود.
روز دوشنبه 5 آبان (سه روز پیش از برگزاری مجمع عمومی) در کمیسیون انجمن‌های گروه پزشکی در جلسه‌ای‌ با حضور دبیر انجمن و حقوق دان کمیسیون، دو عضو کمیسیون انجمن های علمی، سه عضو هیئت مدیره انجمن علمی ‌دندان‌پزشکی ایران و مشاور حقوقی آنان و بازرس انجمن تشکیل شد. حرف بر سر ‌این بود که یک هیئت تحقیق و تفحص با عضویت نماینده‌ای‌ از وزارت بهداشت برای رسیدگی به ابهامات کاری و مالی‌ای‌ که بازرس مطرح کرده بود تشکیل شده و بر کار بررسی اسناد و حساب رسی نظارت کند. با تشکیل ‌این کمیته تحقیق و تفحص، می‌بایست مجمع عمومی لغو شود. من موافقت نکردم. چون از همکارانم دعوت کرده بودم در‌این مجمع شرکت کنند و شایسته نبود و حتی بی احترامی ‌نسبت به همکارانم بود که مجمع عمومی ‌را ناگهان معلق کنم. در نتیجه در روز پنج شنبه 8 آبان مجمع عمومی ‌برگزار شد و با حضور نماینده وزارت بهداشت رسمیت یافت.

2- هیئت مدیره زمانی که نتوانست روند برگزاری مجمع عمومی‌ را متوقف کند، با مشاهده ترکیب جمعیتی و حضور تعداد کمی ‌از دندان پزشکان ( 102 نفر) در مجمع و داشتن اکثریت 57 نفره در مجمع با غیر قانونی اعلام کردن مجمع توسط هیئت مدیره و رای گیری غیر قانونی توسط هیئت رئیسه برای ‌این پیشنهاد برخلاف قانون، دستور جلسه را تغییر داد. باید عرض کنم که هیئت رئیسه موظف بود به دستور جلسه مجمع عمومی‌که گزارش بازرس و بحث پیرامون آن بود عمل کند که نکرد و اساس نامه را زیر پا گذاشت و ...

3- نامه‌ای‌ که از سوی دکتر استقامتی برای بازرس فرستاده شده بود مربوط به پیش از برگزاری مجمع عمومی‌ نوبت دوم است که با توضیحات من به وزارت بهداشت سرانجام نوبت دوم مجمع عمومی‌ برگزار شد.

4- در‌ این جا باید نکته‌ای‌ را به عرض برسانم که هر چند بیان آن ناخوشایند است ولی چاره‌ای‌ جز گفتن حقیقت نیست.
همکارانی که در مجمع عمومی‌30 تیر1390 شرکت داشتند شنیدند که دکتر ارگانی بازرس وقت انجمن در همان ابتدای سخنان خود گله کرد که هیئت مدیره نامه‌های خصوصی‌اش را باز کرده و خوانده است. متاسفانه ‌این فرهنگ زشت هنوز بر انجمن مسلط است و نه تنها نامه‌ای‌ که از سوی دکتر استقامتی دبیر کمیسیون انجمن های گروه پزشکی به بازرس به آدرس انجمن برایم فرستاده شده بود در انجمن باز شده بود، بلکه ‌این بار به خواندن اکتفا نکرده و قهرمانانه آن را چاپ هم کرده‌اند!!

چرا چنین اتفاقی در یک نهاد مدنی می‌افتد؟. جائی که می‌بایست از فرهنگی درخور زمان ما برخوردار باشد و هیئت مدیره اش بیش از انسان‌های عادی جامعه به حقوق انسان از جمله حفظ امانت و گریز از شنود و باز کردن نامه بازرس و امثال ‌این ها پایبند باشد. تنها جوابی که یافتم‌ این است که شاید انسان‌هائی تحصیل کنند و مدرک جمع کنند ولی تغییر فرهنگ عقب مانده می‌تواند در‌ این انسان‌ها به کندی صورت گیرد و جای به جای خود را نشان دهد.‌
این همکاران شرکت‌کننده در انتخابات هیئت مدیره انجمن هستند که نباید اسیر دسته‌بندی و احساسات شوند و بدون توجه به مدرک تحصیلی، میزان درآمد، محل مطب و محل زندگی کاندیداها به کسانی رای دهند که دنیای امروز را درک کرده و پایبندی خود را به حقوق انسان‌ها نشان داده باشند وگرنه باز هم، بر سر بازرس بعدی همان خواهد آمد که بر سر من و بازرس پیش از من.
چون به زودی گزارش کامل و نقد و بررسی مجمع عمومی‌ 8 آبان 93 منتشر خواهد شد از توضیح بیش‌تر خودداری و همکاران را به مطالعه آن گزارش دعوت می‌کنم.
دکتر میترا میرمحمدی
بازرس انجمن علمی دندان‌پزشکی ایران

مجمع عمومی انجمن دندان پزشکی ایران
 
به نام خدا
اطلاعیه شماره 3
بازرس انجمن علمی دندان پزشکی ایران


همکاران گرامی.
فردا پنجشنبه ساعت 10 صبح مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده انجمن علمی دندان پزشکی ایران برگزار خواهد شد. چون برای بعضی از دوستان حدود وظایف و چگونگی کار این نوع مجمع ابهام هائی دارد خواهش می کنم هنگام حضور در مجمع به نکته های زیر توجه فرمائید:

1)برای این مجمع نیز سه نفر برای هیئت رئیسه انتخاب می شوند. یک نفر رئیس و دو نفر منشی. هیئت رئیسه اداره مجمع را به عهده خواهد داشت.

2)دستور جلسه مجمع را نمی توان تغییر داد. دستور کار مجمع بنا به اطلاعیه نوبت اول و نوبت دوم، چنین خواهد بود:

الف) بازرس گزارش خود را به عرض شرکت کنندگان در مجمع خواهد رساند.

ب) به هر همکار برگه ای داده خواهد شد. هر پرسش گری سوال خود را در این برگه نوشته و بازرس به آن پاسخ خواهد داد. برای حفظ نظم جلسه، به هیچ پرسش شفاهی پاسخ داده نخواهد شد.

ج). چنان چه پیشنهادی از سوی بازرس در چارچوب دستور جلسه مطرح گردد، به دو نفر موافق و مخالف فرصت داده می شود هر یک با زمان معین و برابر از نظر خود دفاع کنند. پس از آن رای گیری شده و نتیجه ثبت خواهد شد. رای گیری ها علنی و بدون برگه خواهد بود.

د). با این که مجمع عمومی بالاترین رکن در انجمن است ولی تغییر دستور جلسه مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده از اختیاراتش نیست. بنابراین هیئت رئیسه موظف است فقط دستور جلسه را اجرا کند. هر نوع تصمیم گیری دیگر نمی تواند وجاهت قانونی پیدا کند.

*همکاران عزیز. شما مسئولیت سخت بازرسی را به عهده من گذاشتید. سعی کردم با وفاداری به رای شما به وظیفه ام عمل کنم. در این راه رنج و عذاب بسیار کشیده ام. مجمع عمومی فردا صبح، جائی است که انتظار دارم شما حاضر شده و با شنیدن گزارش بازرستان، بر قانون مداری و فعالیت شفاف در انجمن تاکید کنید. آمدن شما به مجمع عمومی تایید دوباره رأیی است که داده اید.
همکاران من، انتظار دارم در این برهه دشوار، بازرسی را که خود انتخاب کرده اید بی پشتوانه نگذارید.


اطلاعیه انجمن علمی‌دندان‌پزشکی ایران
برگزاری مجمع عمومی‌عادی به طور فوق العاده
(نوبت دوم)

در ساعت 11 صبح روز 7 مهر 1393 نوبت اول مجمع عمومی‌عادی به طور فوق العاده در محل انجمن تشکیل و به علت به حد نصاب نرسیدن اعضای شرکت کننده، رسمیت نیافت.
از اعضای انجمن برای شرکت در نوبت دوم مجمع عمومی‌عادی به طور فوق العاده که در ساعت 10 صبح روز پنج‌شنبه 8 آبان 1393 در محل: سالن همایش شهید غرضی بیمارستان میلاد تهران تشکیل خواهد شد، دعوت به عمل می‌آید.
دستور جلسه : «گزارش بازرس از عملکرد کاری و مالی هیئت مدیره و تصمیم گیری پیرامون آن و تعیین تکلیف وضعیت هیئت مدیره بر اساس ماده‌های13 و 19 اساس‌نامه.»
بازرس انجمن علمی‌دندان‌پزشکی ایران
دکتر میترا میرمحمدی

از همه همکاران شرکت کننده تقاضا دارم کارت عضویت انجمن یا کارت نظام پزشکی را همراه داشته باشند.
با تشکر.مجمع عمومی انجمن دندان پزشکی ایران
 
به نام خدا


اطلاعیه شماره 2
بازرس انجمن علمی‌دندان‌پزشکی ایران

همکاران گرامی
مجمع عمومی‌عادی به طور فوق العاده بنا به دعوت بازرس در ساعت 10 روز پنجشنبه 8 آبان 93 در سالن شهید غرضی بیمارستان میلاد برگزار خواهد شد. چون این نخستین باری است که در تاریخ 90 ساله فعالیت انجمن‌های دندان‌پزشکی، بازرس انجمن، اعضای انجمن را به مجمع عمومی ‌فرا می‌خواند، نحوه کار این مجمع و دستورهای آن برای همکاران چندان روشن نیست و پاره ای توضیحات می‌تواند مفید باشد.
بازرس امین و چشم و گوش اعضای انجمن است تا فعالیت کاری و مالی هیئت مدیره در چارچوب اساس‌نامه انجام شود. تا زمانی که درآمد انجمن از راه جمع آوری حق عضویت و کمک‌ها و هدایا بود، ابهام مالی نمی‌توانست وجود داشته باشد. زیرا اعضای انجمن و کسانی که حق عضویت یا هدیه پرداخت کرده بودند مشخص بود و درآمدها به دشواری می‌توانست پاسخ‌گوی هزینه باشد. چالش از زمانی شروع شد که نمایشگاه تجهیزات کالای دندان پزشکی در جوار کنگره‌ها پررونق شد و درآمدهای بالای آن دقت و حسابرسی دقیق را می‌طلبید.
بعضی از انجمن‌های دندان‌پزشکان خوش‌بختانه با دقت بسیار وضعیت مالی انجمن خود را ثبت می‌کنند و اسناد را در اختیار بازرس قرار می‌دهند تا حساب‌رسی کرده و گزارش آن را در مجمع عمومی‌سالانه به عرض اعضای انجمن می‌رسانند. این شیوه کار شفاف جائی برای ابهام باقی نمی‌گذارد. حتی بعضی از انجمن‌های علمی‌ گروه پزشکی پا را از این هم فراتر گذاشته و پیش از برگزاری کنگره صورت درآمد و هزینه‌های خود را به طور دقیق منتشر و در اختیار شرکت کنندگان همان کنگره قرار می‌دهند. این نوع شفاف سازی‌های مالی موجب افزایش اعتبار انجمن در بین اعضاء شده و شان و جایگاه انجمن را در بین افراد جامعه از جمله نزد شرکت‌های تجهیزات دندان پزشکی بالاتر می‌برد.
از 17 فروردین 92 که مجوز فعالیت هیئت مدیره و بازرس انجمن علمی دندان‌پزشکی ایران صادر شد، انتظار این بود که هیئت مدیره نیز چنین روشی در پیش گیرد و همه اسناد روشن و درآمدهای مالی با اسناد قانونی تنظیم گردد و بازرس با چالش‌های اداری و درهم ریختگی و نادقیقی اسناد مواجه نشود.
18 ماه پس از صدور پروانه از سوی وزارت بهداشت و برگزاری دو کنگره و نمایشگاه عظیم تجهیزات دندان‌پزشکی، من به عنوان بازرس شما به شهادت ده‌ها نامه ای که به هیئت مدیره و شورای عالی مشاوران انجمن علمی ‌نوشته ام، به خاطر کارشکنی‌ها و اختلالی که در کار بازرسی به وجود می‌آورند، هنوز نتوانسته‌ام وضعیت مالی انجمن را در دوره 18 ماهه فعالیت این هیئت مدیره حساب‌رسی کنم. هیئت مدیره در این دوره سعی کرد با چرخش‌های اداری و حتی تلاش برای حذف بازرس مانع حساب‌رسی از فعالیت اقتصادی انجمن شود. گزارشی که هیئت مدیره به مجمع عمومی کم تعداد اردیبهشت 93 آورد نشان داد که تا چه حد بر ادامه روش کار خود اصرار می‌ورزد.
بازرس منتخب شما، سرانجام همان طور که اطلاع دارید راه چاره را براستفاده از اختیارات قانونی و برگزاری مجمع عمومی‌عادی به طور فوق العاده برای نظر خواهی و تصمیم گیری اعضای انجمن با دستور کار مشخصی دانست که در اطلاعیه خوانده اید. هدف، گزارش دهی دشواری‌های کارحساب‌رسی و روشن کردن و مستند سازی تخلفات و برخورد قانونی با موضوعاتی است که در مجمع عمومی طرح خواهد شد. حضور و تصمیم گیری مسئولانه شما اعضای انجمن پیرامون این پدیده می‌تواند در سمت گیری آینده انجمن تعیین کننده باشد.
شما اعضای انجمن، صاحب انجمن و مجمع عمومی‌ مظهر و جایگاه اعمال اراده جمعی بر اساس خرد همگانی است. با چنین دیدگاهی است که فراخوان خدمتتان تقدیم شده است.
همکاران عزیز. شما در مجمع عمومی‌8 آبان گزارش بازرس و تلاش‌هایش را برای دفاع از اساس‌نامه انجمن خواهید شنید و به مانند یک عضو مسئول در باره چالش‌های موجود تصمیم گیری خواهید کرد. امید دارم با حضور خود، بر قانونمند زیستی انجمن، رعایت اساس‌نامه و حساب‌رسی و برخورد با تخلفات اساس‌نامه ای مهر تایید بزنید. حضور شما در مجمع عمومی، ‌تایید تلاشی است که بازرس شما در 18 ماه گذشته داشته است.

با احترام. بازرس انجمن علمی‌دندان‌پزشکی ایران.
دکتر میترا میرمحمدی


اطلاعیه انجمن علمی‌دندان‌پزشکی ایران
برگزاری مجمع عمومی‌عادی به طور فوق العاده
(نوبت دوم)

در ساعت 11 صبح روز 7 مهر 1393 نوبت اول مجمع عمومی‌عادی به طور فوق العاده در محل انجمن تشکیل و به علت به حد نصاب نرسیدن اعضای شرکت کننده، رسمیت نیافت.
از اعضای انجمن برای شرکت در نوبت دوم مجمع عمومی‌عادی به طور فوق العاده که در ساعت 10 صبح روز پنج‌شنبه 8 آبان 1393 در محل: سالن همایش شهید غرضی بیمارستان میلاد تهران تشکیل خواهد شد، دعوت به عمل می‌آید.
دستور جلسه: «گزارش بازرس از عملکرد کاری و مالی هیئت مدیره و تصمیم گیری پیرامون آن و تعیین تکلیف وضعیت هیئت مدیره بر اساس ماده‌های13 و 19 اساس‌نامه.»
بازرس انجمن علمی‌دندان‌پزشکی ایران
دکتر میترا میرمحمدی


مجمع عمومی انجمن دندان پزشکی ایران
 
به نام خدا

همکاران گرامی
اطلاعیه برگزاری نوبت دوم مجمع عمومی انجمن علمی دندان‌پزشکی ایران پیوست شده است.
سال‌های بسیاری در انجمن‌های علمی و صنفی، بازرس را چرخ پنجمی می‌شمردند که می‌توانست هر سه سال یک بار، در مجمع عمومی ظاهر شده و با جمله ای از پیش آماده بگوید: «گزارش هیئت مدیره را تایید می‌کنم». گاهی نیز بازرس پس از 3 سال می‌آمد و چند انتقاد کوچک مطرح می‌کرد و تمام.
بازرس را مجمع عمومی به عنوان چشم و گوش و امین خود برای تضمین اجرای ‌اساس‌نامه و سالم زیستی انجمن انتخاب می‌کند. بنابراین از همان روز نخست انتخاب، بازرس وظیفه دارد یا در جلسه‌ها حضور مستقیم داشته باشد یا با بررسی سند‌ها و مدرک‌ها به ویژه صورت جلسه‌های نشست هیئت مدیره، هر جا خطای ‌اساس‌نامه‌ای روی داد به هیئت مدیره برای اصلاح آن کمک کند.
در شرکتی‌ تجاری که بر اساس ایجاد درآمد برای سهام‌داران کار می‌کند، یکی از اساسی‌ترین وظیفه‌های بازرس، بررسی و حساب‌رسی دقیق اسناد مالی است تا از هرگونه سوء استفاده مالی پیش‌گیری کند یا آن را کشف نماید.
در انجمن‌های علمی دندان‌پزشکی که غیر انتفاعی است و سرچشمه و شیوه در آمدهای آن در اساس‌نامه مشخص شده است، تلاش بازرس، کنترل منبع درآمد است تا فعالیت مالی انجمن نیز بر مبنای ‌اساس‌نامه پیش برود.
ماده 22 ‌اساس‌نامه، منبع درآمد مالی انجمن علمی را «حق عضویت اعضاء» و «از محل هدایا و کمک مالی» می‌داند.
در یک انجمن، این احتمال وجود دارد که هیئت مدیره ای بنا به منافعی که برای خود تعریف کرده است، مانع کار بازرس شده و در حساب‌رسی از درآمدهای انجمن مانع ایجاد کند که در این صورت بازرس می‌تواند مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده تشکیل دهد و با گزارش فعالیت خود و ایراداتی که به کار هیئت مدیره دارد، نظر اعضای شرکت کننده در مجمع عمومی را جویا و تصمیم گیری اش را بر اساس خرد جمعی تنظیم کند.
با توجه به حدود یک صد نامه ای که برای هیئت مدیره نوشته ام و کارشکنی‌هائی که برای بازرسی و حساب رسی از کار و درآمد انجمن علمی می‌شود، بنا به وظیفه ای که در مجمع عمومی 30 تیر 1390 به عهده ام نهاده شد و حقوق و وظایفی که اساس نامه انجمن علمی دندان پزشکی ایران برای بازرس معین کرده است، در ساعت 10 صبح روز پنج‌شنبه 8 آبان 1393مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده را بر اساس اختیارات قانونی تشکیل خواهم داد. تا آن زمان، باز هم با شما همکاران گرامی که با رای خود مسئولیت بازرسی انجمن را به من سپرده اید در تماس خواهم بود.
امید دارم بار دیگر با شرکت خود در مجمع عمومی 8 آبان پشتیبان بازرس انجمن خود باشید.

با احترام. بازرس انجمن علمی دندان‌پزشکی ایران
دکتر میترا میرمحمدی


اطلاعیه انجمن علمی دندان پزشکی ایران
برگزاری مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده
(نوبت دوم)

در ساعت 11 صبح روز 7 مهر 1393 نوبت اول مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده در محل انجمن تشکیل و به علت به حد نصاب نرسیدن اعضای شرکت کننده، رسمیت نیافت.
از اعضای انجمن برای شرکت در نوبت دوم مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده که در ساعت 10 صبح روز پنج‌شنبه 8 آبان 1393 در محل: سالن همایش شهید غرضی بیمارستان میلاد تهران تشکیل خواهد شد، دعوت به عمل می آید.
دستور جلسه: «گزارش بازرس از عملکرد کاری و مالی هیئت مدیره و تصمیم گیری پیرامون آن و تعیین تکلیف وضعیت هیئت مدیره بر اساس ماده های13 و 19 اساس‌نامه

بازرس انجمن علمی دندان پزشکی ایران
دکتر میترا میرمحمدی

مجمع عمومی انجمن دندان پزشکی ایران
 
همکاران گرامی. در مجمع عمومی‌30 تیر 1390 من را برای انجام وظیفه بازرسی انجمن شایسته اعتماد دانستید. بنا بر اساس‌نامه، بازرس می‌بایست گزارش بررسی های خود را از کار هیئت مدیره و نظرش را در باره گزارش هیئت مدیره به عرض مجمع عمومی‌برساند. متاسفانه در مجمع عمومی18 اردیبهشت 1393 که با شرکت فقط 60 نفر از همکاران تشکیل شده بود، هیئت رئیسه مجمع مانع گزارش دهی کامل من شد.
اکنون بنا به وظیفه بازرسی، مجمع عمومی‌عادی به طور فوق العاده را برای گزارش دهی کامل و تصمیم گیری پیرامون آن دعوت به حضور می‌کنم.
بنا به تجربه، معمولاً نوبت اول مجامع عمومی ‌رسمیت نمی‌یابد و کار به نوبت دوم می‌کشد.
پس از برگزاری نوبت اول، تاریخ دقیق و محل برگزاری نوبت دوم به اطلاع شما سروران گرامی‌خواهد رسید.
با احترام. دکتر میترا میرمحمدی

فراخوان برگزاری مجمع عمومی‌عادی به طور فوق العاده
انجمن علمی‌دندان‌پزشکی ایران
به اطلاع اعضای انجمن می‌رساند که مجمع عمومی‌عادی به طور فوق العاده
انجمن علمی‌دندان پزشکی ایران در ساعت 11 روز دوشنبه هفتم مهرماه 1393 در محل انجمن به نشانی:
کوی نصر، خیابان شهید اولیالی غربی، ( پیروزی غربی)، پلاک 90 تشکیل می‌گردد.
دستور جلسه: گزارش بازرس از عملکرد کاری و مالی هیئت مدیره و تصمیم گیری پیرامون آن و تعیین تکلیف وضعیت هیئت مدیره بر اساس ماده های13، و 19 اساس‌نامه.
بازرس انجمن علمی‌دندان‌پزشکی ایران
دکتر میترا میرمحمدی

مجمع عمومی انجمن دندان پزشکی ایران
 
به نام خدا
اطلاعیه
به اعضای انجمن دندان‌پزشکی ایران ( انجمن صنفی)
همکاران گرامی. در مجمع عمومی 30 تیر 1390 من را به عنوان یکی از دو بازرس انجمن صنفی با مسئولیت هائی که در اساس نامه آن مشخص شده است انتخاب کردید. از تاریخ 7/5/92 با صدور پروانه انجمن صنفی توسط کمیسیون ماده 10 احزاب، سعی کردم به وظیفه ام عمل کنم.
اکنون در پایان دوره یک ساله ام در انجمن صنفی به اطلاع می‌رسانم که از ابتدای صدور پروانه فعالیت انجمن صنفی، هیئت مدیره 5 نفره آن (دکتر بیژن اخوان آذری، دکتر محمد اسلامی، دکتر غلام‌رضا غزنوی، دکتر بهزاد فرخ زاد و دکتر پوریا مطهری) هیچ‌گونه فعالیتی نداشته است و همان‌طور که در مجمع عمومی 18 اردیبهشت 93 در سالن اجلاس سران اعلام کردم حتی نخستین جلسه خود را نیز تشکیل نداده است که در چنین شرایطی بنا به قانون می‌تواند موجب انحلال انجمن صنفی شود. هر مجمع عمومی که هیئت مدیره برگزار کند و هر گزارش مالی و کاری که منتشر کند، غیرقابل پذیرش و خلاف اساس نامه است.
از بازرس دوم انجمن دکتر سید احمد موسوی تقاضا دارم جداگانه نظرشان را به هر نحوی که علاقه‌مندند بیان دارند.
از تک تک عزیزانی که با رای در مجمع عمومی 30 تیر 1390 اعتمادشان را به من نشان دادند، سپاسگزارم.
با تشکر، دکتر میترا میرمحمدی
بازرس انجمن دندان پزشکی ایران ( انجمن صنفی)
14 تیر 1393

انتخابات انجمن دندان پزشکی ایران
 
برگزاری انتخابات انجمن علمی دندان‌پزشکی ایران شاخه استان البرز


ساعت 11 صبح روز جمعه 16 اسفند 1392 انتخابات شاخه استان البرز انجمن علمی دندان‌پزشکی ایران با حضور دکتر بهزاد فرخ زاد دبیر اجرائی انجمن و دکتر میترا میرمحمدی بازرس انجمن علمی برگزار شد.


گرایش همه کاندیداها به سوی یگانگی و همیاری برای کار مشترک، بارزترین مشخصه این انتخابات بود.
کاندیداها به دور از تعلقات به این یا آن انجمن، با یکدلی و منشی دوستانه همکاری کردند و پیش از انتخابات قرار گذاشتند بدون توجه به این که چه کسی به هیئت مدیره راه پیدا می کند، در آینده نشست‌های مشترک داشته باشند. پس از اعلام رای نیز به همکارانی که بیش‌ترین رای را آورده بودند، تبریک گفته شد و برای یادگاری با هم عکس دسته جمعی گرفتند.


گرایش به سوی وحدت و یگانگی و پرهیز از انزوا و رویاروئی و تجلی بارز آن در همکاران استان البرز نوید امید بخشی است که انتظار می‌رود به سرعت وجود خود را در همه انتخابات پیش رو نشان دهد و اثبات شود که همکاران فعال در سازمان‌های اجتماعی و نهادهای مدنی دندان‌پزشکان، برای دفاع از منافع حرفه ای خود راه همیاری و وحدت را در پیش گرفته اند.


به همه همکاران استان البرز برای افتخارات بیش‌تر در خدمت به حرفه دندان‌پزشکی تبریک می‌گوئیم.
هیئت مدیره و بازرس استان البرز انجمن علمی دندان پزشکی ایران


نام و نام خانوادگی - تعداد رای
سعید خدارحمی 108
هوشنگ نوری 84
مجید فریدونی 71
اژدر شجاعی 63
احمد مویدی 61
فرزانه‌گرجی- بازرس 88
مجمع عمومی انجمن دندان پزشکی ایران
 

4 بهمن 1392
پروانه فعالیت انجمن صنفی دندان پزشکی ایران صادر شد:

با امضای آقای عبدالرحمان فضلی وزیر کشور در تاریخ 25 /9 /92 پروانه فعالیت انجمن صنفی دندان‌پزشکی ایران صادر شد.
مدت اعتبار این پروانه از تاریخ 7 /5 /92 تا تاریخ 7 /5 /95 است و اسامی اعضای هیئت مدیره انجمن صنفی عبارتند از:
1) بیژن اخوان آذری 2) پوریا مطهری 3) محمد اسلامی 4)غلام رضا غزنوی 5) بهزاد فرخ زاد

بازرسان انجمن صنفی دندان پزشکی ایران: 1) میترا میرمحمدی 2) شفیع جعفری
بنا به ماده 16 اساس‌نامه انجمن صنفی، تعداد اعضای اصلی هیئت مدیره 5 نفر است. در دوره قبل اساس‌نامه رعایت نشده و 9 نفر به عنوان اعضای اصلی هیئت مدیره اعلام شده بودند.

بازرس انجمن صنفی دندان پزشکی ایران
دکتر میترا میرمحمدی
پیام نوروز ۱۳۹٢ایردن- پایگاه دندان پزشکی, ماهنامه شماره ۴٧
 
باغبان مژده گل می شنوم از چمنت قاصدی کو که سلامی برساند ز منت
وقت آن است که با نغمه مرغان سحر پر و بالی بگشائی به هوای وطنت


دوستان عزیز
فرارسیدن جشن باستانی نوروز بر ایردن و همکاران دندان پزشک مبارک. سالی شاد و زیبا آرزو می کنم.


دکتر میترا میرمحمدی
صفحه: 1