تلگرام ایردن، پایگاه دندانپزشکی irden.ir
در کانال تلگرام ایردن عضو شوید و خبرهای دندان‌پزشکی را از نگاهی دیگر بنگرید!
جستجو  کاربرها  قانون ها 
بستن
نام کاربری::
رمز عبور::
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ثبت نام
نام کاربری
 
Select date in calendarSelect date in calendar

صفحه: 1
کشیدن بخیه از زخم بیمار به دلیل بی پولی, ریشه خدشه در روابط درمانگر-درمانخواه چیست؟
 
از ایردن تشکر می کنم که همیشه در مسایل دندان پزشکی کشور پیشتاز بوده و اگر موضوع مهمی پیش بیاید، با روش های موثری وارد می شود. آنطور که من در دانشگاه محل تدریس خود، در مطب و در همه بخش های جامعه که سروکار دارم شاهد هستم، خدشه ای که به روابط بین درمانگرها و درمانخواه ها وارد شده هم دندان پزشکان را آزار می دهد، هم بیماران را شاکی کرده است که این موضوع باید دقیق ریشه یابی و بعد درمان شود. از نظر من بیشترین علت بروز چنین مشکلاتی اول خود دکترها و دوم فرهنگ جامعه ماست. امیدوارم با انجام چنین نظرسنجی هایی دلایل اصلی موضوع مورد بحث و جستجو قرار گیرد که مراجع معتبر مثل وزارت بهداشت، سازمان نظام پزشکی و صدالبته انجمن دندان پزشکی به صورت کارشناسانه -و نه احساسی- اقدام به کاهش یا رفع ریشه ها کنند.

دکتر عزت الله خامسی
دکتر موسا باکی هاشمی از روزن زمان گذشت!, یکی از ده موسس جامعه دندان پزشکی ایران درگذشت
 
خبر درگذشت آقای دکتر باکی هاشمی مایه تأسف شد و خاطرات زیادی از ایشان در طی زندگی حرفه ای را برایم زنده کرد.

اوایلی که ما وارد دوره دندان پزشکی شده بودیم، محل سکونت ما نزدیک بیمارستان امیرعلم بود و من تابستان ها را دوماه در آن بیمارستان کار می کردم. مرحوم دکتر باکی و آقای دکتر تابش در آن زمان در آن مرکز درمانی، دستیار دکتر فریدون فرزین بودند. دکتر فرزین یک دندان پزشک با پرنسیپ و پرستیژ فارغ‌التحصیل بلژیک و فرانسه بود و هر کسی را به عنوان دستیار نمی پذیرفت. دکتر باکی که خود دوره جراحی را نگذرانده بود، نزد دکتر فرزین و در بیمارستان امیراعلم چنان جراحی را آموخت که حتی ایمپلنت‌هایی را روی پریوست فک بیماران کار کرد که دیگران جرأتش را نداشتند و معروف شده که ایشان اولین کسی بود که در ایران ایمپلنت کار کرد.

دکتر باکی هاشمی به ظاهر تند و خشن، اما باطنش خوش قلب و مهربان بود. ایشان مردی شجاع و با اقتدار بود و با صراحت و اعتماد به نفس رفتار می کرد. یکبار دزد به مطبشان رفته بود و او دزد را گرفته بود و چنان دست های او را از پشت گرفته و فشار داده بود که ناله و التماس دزد بلند شده بود! یکبار بیمار محترمی که می‌شناختم شب دیروقت به مطب ایشان رفته بود و عرض کرده بود دندان درد دارم. هرکار کرده بود او را نپذیرفته بودند تا این که دکتر را می‌بیند و درخواست کشیدن دندانش را می‌کند. دکتر گفته بود:

"بنده دیگر دستم را شسته ام و باید به منزل بروم، فردا تشریف بیاورید."

طرف گفته بود:

"آقای دکتر اتفاقن الان که دستتان را شسته اید می‌خواهم دندان مرا بکشید!!"

دکتر از حرف او خوشش آمده بود و نشانده بود کارش را انجام داده بود...


درگذشت این همکار بزرگوار و خوب را به خانواده ایشان و همه دوستان تسلیت عرض می‌کنم. یادش بخیر و همیشه در دل دوستداران دندان‌پزشکی زنده باد. خداوند او را بیامرزد و به بازماندگانش صبر بدهد.

دکتر عزت الله خامسی
تهران - 22 تیرماه 1394
سالروز تولد دکتر محمد علی افتخاری, چهارم آبان ماه، سالروز تولدتان مبارک
 

Jenab Doctor Sondouzi,
You are one of the best star in history of Iranian dentistry as a professor and philosopher.Thanks for remembering Dr.Eftekhari's birthday.
Very respectfully your.
E.Khamessi

Dear Dr.Eftekhari,
Happy birthday to you. Wishing continous leadership in Iran's dentistry.
E.Khamessi

دکتر امیراسماعیل سندوزی ۸۶ ساله شد, شانزدهم فروردین، هشتادوششمین سالروز تولد دکتر سندوزی است
 
جناب آقای دکتر سندوزی عزیز

بزرگوارا، با سلام و تقدیم سبدی از گل های تازه و شکوفا به محضر مقدس و قلب مهربان شما ابر مرد نیکو نهاد و نیکو نام، آنچه در مورد این دوست و شاگرد خود با قلمی ادبی و شیرین مرقوم فرموده اید، نموداری از سروری، استادی و پاک نهادی آن دانشمند فرهیخته است که موجب افتخار برای بنده گردید. از خداوند متعال مسألت دارم همواره شاد، موفق و موید باشید و همچنان مریدان خود چون بنده را ارشاد کنید و مورد مرحمت قرار دهید.

خدمتگزار دکتر عزت الله خامسی


دکتر امیراسماعیل سندوزی ۸۶ ساله شد, شانزدهم فروردین، هشتادوششمین سالروز تولد دکتر سندوزی است
 
امیر عزیز

چندی پیش در ایام تولد شما پیام تبریکی را به گمان خود برای ایردن فرستادم که خوشحالی خود را از حیات با عزت تو عزیز ابراز کرده باشم ولی امروز متوجه شدم که به دلیل مشکلات فنی کامپیوتر و اینترنت، این پیام ارسال نشده. به هر حال تفاوتی نمی کند، ماهی هر وقت از آب گرفته شود تازه است.
بارها گفته ام و باز هم تکرار می کنم که از داشتن دوست ارزنده ای مثل شما مفتخر هستم و تبریک تولدت را بهانه ای برای اظهار عشق خود قرار می دهم: سالروز تولد شما مبارک باد!

امیدوارم سال های سال باشی و باشم و در سلامتی توام با عزت شما که مایه خوشحالی همه ما دوستان است، این ایام را باز هم تبریک بگویم.

دکتر عزت الله خامسی
روح پاک بانو فیروزه افتخاری پر کشید!, همسر آقای دکتر محمدعلی افتخاری درگذشت
 
پرواز ملکوتی همسر محترم جناب آقای دکتر افتخاری را تسلیت عرض می نمایم.

دکتر عزت الله خامسی
نوروز مبارک, پیام های نوروزی کاربران
 

سال نو و نوروز باستانی بر همه مبارک

از تیم ایردن سپاسگزارم.

دکتر عزت الله خامسی

پیام ماه ایردن، پایگاه دندان پزشکی, ماه‌نامه دندان پزشکی ایردن منتشر شد
 
پیام تشکر

ازلطف و بزرگواری و محبت سروران عزیزجناب آقای دکتر امیراسماعیل سندوزی، جناب آقای دکتر علی شکفته راد و مدیران محترم و دست اندرکاران فعال ایردن همچنین اظهار محبت سرکارخانم دکتر سپیده بانوا استاد دانشمند و مدیرگروه دانشگاه، سرکارخانم شنی بهزادی، سرکارخانم ازاده طالب زاده، سرکارخانم مهندس نگار نبوی استادبزرگوارم، سرکارخانم افسانه نعمتی، جناب آقای حسین شفیعی، سرکارخانم دکتر عزتدخت خامسی، اقای دکتر شهرام خامسی، سرکارخانم دکتر ریحانک شفیعیها، سرکارخانم پرستو ارسلانی، آقای سعید طالب زاده، سرکار خانم گیتی شهیدی و جناب آقای دکتر محمدی عراقی دانشیار بخش جراحی فک و صورت دانشگاه لومالیندا امریکا برای لطفی که فرمودند و همه دوستان که ابراز محبت نموده اند عرض تشکر و احترام دارم. امیدوارم سلامت و بهروز باشید.

عزت اله خامسی
پیام نوروز ۱۳۹٢ایردن- پایگاه دندان پزشکی, ماهنامه شماره ۴٧
 
عید نوروز باستانی بر مدیریت و همکاران ایردن مبارک باد.

دکتر عزت الله خامسی
وجود۵۰ دانشکده دندان پزشکی در کشور، می‌تواند برای آینده نگران کننده باشد
 
پیشنهاد اینجانب در مورد آموزش دندان پزشکی کشور این است:
عملاً در بسیاری از کشورهای جهان منجمله سوئد نشان داده شد با وجودی که چند دانشکده را تعطیل کردند و فارغ التحصیلان دندانپزشکی را کاستند بیماریهای پریودنتال و پوسیدگی دندانها به نحو قابل توجهی کاهش یافته است. با توجه به آمار اداره سلامت دهان و دندان درسالهای اخیر ما درکشورمان شاهد افزایش پوسیدگی دندانها بوده ایم و این آمار مهم نشان می دهد بی جهت درفکر ایجاد دانشکده دندانپزشکی وهزینه های مربوطه هستیم بلکه آموزش بهداشت دهان و دندان درجامعه بخصوص مهد کودک ها و دبستانها را باید افزایش دهیم نه اینکه هرشهری که درخواست دانشکده دندان پزشکی داشت قبول کرده و پذیرش دانشجو آغاز شود. پی آمد اینکه انجام درمان های غیر ضروری درمطب ها، افزایش هزینه خدمات درمانی در راستای جبران کمبود بیمار و آگهی های گاهی غیر واقعی که بعضاً از هم اکنون درمجله های تبلیغاتی مشاهده می کنیم می باشد.
اینجانب بیانات آقای دکتر خوشنویسانرا که گفته اند راه کار افزایش دانشکده ها نیست تأکید کرده پیشنهاد دارم ما الگوهای جهانی موفق را درکاهش پوسیدگی دندانها و بیماریهای پریودنتال سرمشق قرارداده و هزینه تأسیس دانشکده های دندان پزشکی را صرف آموزش نمائیم و بقول مسئولین سازمان نظام پزشکی بهداشت و پیشگیری محوری را بردرمان محوری ترجیح دهیم .

دکترعزت اله خامسی
سالروز تولد دکتر محمد علی افتخاری, چهارم آبان ماه، سالروز تولدتان مبارک
 
از آقایان دکتر سندوزی، دکتر عادلی نجفی، دکتر شکفته راد و مدیران ایردن و سایر همکاران محترم که به نحوی سالروز تولد آقای دکتر افتخاری را گرامی دانستند، به عنوان یک خدمت گزار قدیمی عرض تشکر می نمایم.

دکتر عزت الله خامسی
خاطره هایی درباره دکتر سندوزی, دکتر سندوزی ایران می آیند
 
از آنجا که شنیدم دکتر امیر اسماعیل سندوزی دارد به ایران می آید، من که همکلاسی ایشان بوده ام خاطره ای از ایشان را که مربوط به سال 1366 یا 67 است نقل می کنم:
من رئیس هیات مدیره جامعه دندان پزشکی ایران شده بودم. نامه ای برای دکتر سندوزی نوشتم به این مضمون:

دوست و همکار محترم جناب آقای دکتر امیر اسماعیل سندوزی،

محترماً با توجه به سوابق و تجربیات ذی قیمت جنابعالی، شما را به عنوان مشاور عالی هیات مدیره جامعه دندان پزشکی ایران انتخاب نموده، خواهشمند است در مواقعی که دعوت می شوید در جلسات شرکت بفرمایید.
دکتر عزت الله خامسی
...

ایشان با قلم نی نازک و با خطی خوش خودش زیر نامه من این متن را نوشته و فرستاده بود:

عزت جان، حکم مشاور عالی ارزانی خودت.

با دکتر سندوزی در تهران - 1391
صفحه: 1