شعار کنگره 46: نقش دندان پزشکی در ارتقاء کیفیت حیات
کنگره 46 انجمن دندان پزشکی ایران
کنگره46 انجمن دندان پزشکی ایران در دوره تغییر نام و تشکیلات جامعه، با این نام خوانده شد:

چهل و ششمین کنگره علمی سالانه و سیزدهمین کنگره بین المللی انجمن دندان پزشکی ایران

تهران | 13الی16تیر1385 | سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی
با رویکرد: نقش دندان پزشکی در ارتقاء کیفیت حیات

خلاصه مقالات کنگره
آلبوم عکس های کنگره

شورای برگزاری
رئیس کنگره: دکتر احمد رضا طلائی پور
دبیرعلمی: دکتر غلام رضا غزنوی
دبیراجرایی: دکتر عبدالجواد رحیم پور
قائم مقام دبیراجرایی: دکتر بابک زندی
مسؤول کمیته ثبت نام: دکتر فریبا احمدیه
مسؤول روابط عمومی و تشریفات: دکتر محمود عاقل- دکتر شهباز ناصر مستوفی
مسؤول کمبته روابط بین الملل: دکتر مجتبی وحید گلپایگانی- دکتر امیر حسین کامبوزیا
مسؤول کمیته نظارت و پیگیری: دکترعباس هنر دوست-دکتر عباس گودرزی
مسؤول کمیته برنامه های علمی: دکتر پوریا مطهری- دکترکاوه سیدان- دکتر مجید ناصر خاکی
مسؤول کمیته آموزش دورمیز: دکتر اسماعیل یاسینی
مسؤول کمیته ارائه پوستر: دکترمحمدحکمت یزدی- دکترحسین طاهری زاده
مسؤول کمیته انتشارات و اطلاع رسانی: دکترمحمد جواد خرازی فرد
مسؤول کمیته سمعی و بصری: دکتر مجید برگ ریزان - دکتر شروین تابش
مسؤول کمیته هماهنگی: دکتر علی  تاجر نیا
مسؤول کمیته نمایشگاه: دکتررضامیرمعصومی- دکتر محمدرضا طاهریان
مسؤول کمیته بهداشتکاران دهان: ژاله بحرینی
مسؤول کمیته بازرسی ویژه: دکترمحمدرضاتدین طهماسب

مصاحبه با دکتر طلایی پور-رئیس کنگره 46 انجمن دندان پزشکی


سجاد شکفته راد - دکتر طلایی پور

خبرنگار ایردن: مهندس سجاد راد در حال مصاحبه با دکتر طلایی پور

دکتر احمدرضا طلایی پور که متخصص رادیولوژی فک و صورت، مدیر گروه رادیولوژی دانشکده دندان پزشکی تهران، عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی و رئیس انجمن رادیولوؤی فک و صورت ایران است، امسال به عنوان رییس کنگره چهل و شش انجمن دندان پزشکی ایران انتخاب شده اند.

ایشان با برخورد صمیمانه و گرم خود مصاحبه کوتاهی با خبرنگار "ایردن" انجام داده و در مورد کنگره امسال توضیحات مفیدی ارائه نمودند که خلاصه آن در زیر می آید:

دراین کنگره بیش از 650مقاله به دفتر انجمن رسید که از این میان تعداد 200 مقاله به صورت سخنرانی اصلی و 50 مقاله به صورت پوستر و آموزش دورمیز انتخاب گردید. انتخاب مقالات توسط انجمن های علمی دندان پزشکی و کمیته علمی انجمن دندان پزشکی و همچنین اساتید دانشگاهی بوده است. دراین کنگره علاوه بر پنل های مختلف دندان پزشکی، یک پانل پزشکی قانونی، یک پنل کنترل عفونت و پنج پنل عملی روی بیمار درنظر گرفته شده است. از ویژگی های مهم این کنگره، انتخاب 40 مقاله از دندان پزشکان عمومی است. 110 شرکت بازرگانی دندان پزشکی در کنگره حضور دارند که امسال برای راحتی بازدید کنندگان در همین سالن مستقر شده اند. این اموضوع موجب خشنودی بیشتر بازدید کنندگان بوده که در سال های گذشته ناچاربودند فاصله زیادی را بین بخش علمی کنگره تا محل استقرار شرکت های بازرگانی طی کنند. انتخاب محل کنگره نیز در بهترین محلی هست که می توان برای راحتی این جمعیت زیاد در نظر گرفت.

تعدادی از سخنرانان امسال از دندان پزشکان محترم ساکن خارج از کشور هستند که برای غنای علمی بیشتر کنگره دعوت شدند.


نظرات دکتر رحیم پور درمورد کنگره46

دکترعبدالجواد رحیم پور دبیر اجرایی کنگره46 انجمن دندان پزشکی ایران گله مند بودن جمعی از شرکت کنندگان از کمبود امکانات و رسیدگی محدود به آنها، به دلیل عدم تناسب جمعیت شرکت کنندگان با محل برگزاری برنامه هاست. اصولاً فضاهای موجود در ایران برای همایش ها، برای جمعیت موجود کشور و تعداد متخصصین بسیار کم است. درکنگره46 ما پنج هزار متر فضای لازم برای نمایشگاه را به هزاروپانصدمتر تقلیل دادیم که طبعاً نارضایتی موجود طبیعی است. امیدواریم مقامات مملکت در ارتباط با این کمبود تدبیری بیاندیشند که سال های پیش رو فضای مناسبی داشته باشیم. سخن ما در روز افتتاحیه با وزیر بهداشت نیز همین بود که خواسته جامعه پزشکی ایران باتوجه به رشد جمعیتی و تربیتی، افزایش فضاهای مناسب برای مراسم علمی است. این فضاها باید طوری طراحی شوند که با نیازهای مختلف چنین برنامه هایی هماهنگی داشته باشد. برای اجرای چنین برنامه هایی فضاهای مناسبی برای برنامه های عملی، با قابلیت استریل، محل های مناسب آموزش دورمیز، فضاهای پوستر و خلاصه معماری در شأن گروه پزشکی لازم است نه این که همان فضای سمینارهای علوم انسانی را به گروه پزشکی اختصاص دهیم! مثلاً امسال در یک سالن سخنرانی اتاق عمل برقرار کرده ایم!! لازمه رعایت چنین استانداردهایی این است که انجمن های تخصصی مختلف تشریک مساعی کنند.
سخن آخر من این که امیدوارم همه عزیزان و کسانی که دلشان برای این مملکت می سوزد و به فعالیت های حرفه ای واقعاً علاقمند هستند و با علاقه به این حرفه پا گذاشته اند، برای اعتلای ایران تلاش کنند تا بتوانیم مراکز بزرگی برای برگزاری کنگره ها و نمایشگاه های بزرگ بین المللی داشته باشیم.
خبرنگار-اتابک

کنگره 46 ازدید"تیم ایردن"


ایردن در کنگره 46 انجمن

از اول صبح سه شنبه 13تیر85، شلوغی ترافیک سواره خیابان ولنجک، ناشی از ورود اتومبیل های متعدد شرکت کنندگان کنگره 46 به پارکینگ جنب سالن اجلاس سران، حکایت از یک استقبال خوب از این برنامه علمی داشت.

علی رغم توصیه مدیران کنگره که از طریق پیام کوتاه به افراد ثبت نام شده گفته بودند تا حد ممکن از آوردن ماشین حذر کنند، مشکلات تردد عمومی شرکت کنندگان را وادار کرده بود که با اتومبیل خود در محل حاضر شوند. هرچند تعداد محدودی متصدی مؤدب و وظیفه شناس پارکینگ وظیفه خود را در چیدمان اتومبیل ها و هدایت رانندگان خوب انجام می دادند، اما آفتاب داغ تابستان و کمبود جا شرکت کنندگان را آزار می داد.

congress46 کنگره46 جمعیت انبوه شرکت کنندگان از ساعات ابتدای صبح به سمت داخل سالن حرکت می کردند. راهنمایان متعددی هدایت افراد را برعهده داشتند. پس از ورود به سالن اجلاسريا، صحنه جالبی جلب توجه می کرد: در تمام گوشه و کنار و زوایای مسیر، که در سال های قبل عملاً بی استفاده رها شده بود، غرفه های متعدد شرکت های بازرگانی بازار گرمی را ایجاد کرده بود که حاضرین را به خود می خواند. دندان پزشکانی که درکنگره های سال های قبل، از فاصله دور غرفه های تجاری و رفت و آمد دشوار بین بخش علمی و بخش تجاری کنگره در عذاب بودند، با آرامش در هوای مطبوع داخل سالن می توانستند به بازدید و خرید از شرکت ها بپردازند. درعین حال جمعی از دندان پزشکان که با هدف بهره وری بیشتر علمی از این برنامه در آن حضور یافته بودند، از این که وجهه تجاری این برنامه بسیار بیش از جنبه علمی خودنمایی می نمود گله می کردند! و جمع بسیاری نیز معتقد بودند که بحث علمی و تجاری کنگره بهانه و منبع درآمدهای معنوی و مادی است، هدف اصلی شرکت کنندگان علاوه بر استفاده از امتیاز بازآموزی، دیدار اساتید، همکاران و همکلاسی های قدیم است. دست آورد اخیر امتیاز بزرگ چنین مراسمی است که جامعه بزرگ دندان پزشکی کشور سخت بدان نیاز دارند.
کنگره46 به طور خلاصه امتیازات عمده مدیریت کنگره چهل و ششم را از دید تیم "ایردن" می توان در موارد زیر خلاصه کرد:
همجواری دو بخش اصلی (علمی-تجاری) کنگره، نظافت و تمیزی واضح محیط، آرامش صوتی، بصری و ترافیکی محیط، خنکی مطبوع محیط بخصوص در مقایسه با گرمای آزاردهنده بیرون، و از همه مهم تر و به عبارت صحیح تر عامل اساسی این امتیازات: برنامه ریزی مدیریتی دقیق در انتخاب مدیران و تعیین نقش خوب افراد که بخصوص در آرامش و نجابت همه دست اندرکاران محسوس بود. در چنین کنگره عظیمی که در کنار دهها و شاید صدها عامل بازدارنده خارجی شکل گرفته است، نه تنها کمترین برخورد تند، ناپخته یا استرس زایی دیده نمی شد، که حتی با همه نظم موجود حضور مستقیم مدیران وجود نداشت و کارکنان به خوبی ازعهده امور محوله برمی آمدند.
با همه اینها باید نظرات تعدادی از شرکت کنندگان را نیز ذکر کرد که درعین رضایت از مجموع شرایط، در مواردی از مشکلات زیر گله مند بودند:
گرانی غرفه ها، فرصت کم غرفه داران قبل از کنگره برای طراحی و چیدمان بهتر محل، بروز مواردی از ناامنی در حفظ اموال غرفه ها، تکراری بودن و شاید بروز نبودن برخی مباحث مطرح در مقالات، کم حوصلگی قائم مقام اجرایی و وجود نقائصی در پذیرائی.
تیم "ایردن" برای همه دست اندرکاران کنگره، بخصوص دکتر یزدانی، دکتر طاهریان، دکتر طلایی پور، آقای شاپوری، دکتر برگ ریزان و تمام مدیران باتجربه و بزرگ این همایش علمی که ماهها تلاش مداوم و خستگی ناپذیر ایشان موجب پیدایش این شرایط مطلوب گردید آرزوی موفقیت دارد
album آلبوم تصاویر کنگره