شعار کنگره 48: طرح درمان در دندان پزشکی نوین
کنگره48 انجمن دندان پزشکی ایران
30 مهر تا 3 آبان 1387 - سالن همایش های برج میلاد

کنگره 48 انجمن دندان پزشکی ایران, دکتر محمد رضا طاهریان, هاشمی رفسنجانی, دکتر غلامرضا غزنوی, برج میلاد,

فایل غیرمعتبر.


شورای اجرایی چهل و هشتمین کنگره علمی سالانه انجمن دندان پزشکی ایران
رئیس کنگره 48: دکتر محمدرضا طاهریان
دبیر علمی: دکتر مسعود اجلالی
دبیراجرایی: دکتر علی تاجرنیا
مسئول کمیته مالی: دکتر غلامرضا غزنوی
مسئول کمیته بین الملل: دکتر کاوه سیدان
مسئول کمیته نمایشگاه: دکتر محمدرضا ذکایی
مسئول کمیته ثبت نام: دکتر عباس دلورانی
مسئول کمیته ارائه پوستر: دکتر محسن امین سبحانی
مسئول کمیته نظارت و پیگیری: دکتر محمود جهانگیرنژاد
مسئول کمیته حقوقی و اخلاق پزشکی: دکتر کورش طاهری طالش
مسئول کمیته آموزش عملی: دکتر محمدحسین پدرام
مسئول کمیته تکنیسن ها: دکتر محمد حکمت یزدی
مسئول کمیته بهداشت کاران: دکتر مرتضی نیکوبذل
مسئول کمیته شهرستان ها: دکتر همایون فراست
مسئول کمیته انتشارات: دکتر ایرج کی پور
مسئول کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات: دکتر مصطفی فاطمی
مسئول کمیته امور پانل ها: دکتر علیرضا رحیمی فر
مسئول کمیته سمعی و بصری: دکتر شروین تابش
مسئول کمیته امور رفاهی: دکتر بهروز فارسی
مسئول کمیته تشریفات: دکتر علی اکبر رضایی
مسئول کمیته دانشجویی: دکتر سولماز اسکندریون
مسئول کمیته پشتیباتی: دکتر علی داودی
مسئول کمیته انتظامات: دکتر شفیع جعفری
مسئول کمیته فرهنگی: دکتر رفیع کافیه
مسئول کمیته ویراستاران: دکتر افشین قناد
دبیرخانه: محمد شاپوری- محمدرضا محبعلی- افسانه ابراهیمی- زهرا روح اللهی- سهیلا اخترشناس- تیدا یوسفی
تدارکات و خدمات: منوچهر درویشی زاد - منوچهر بشیری - حامد درویشی زاده

پیام ریاست هیات مدیره انجمن دندان پزشکی ایران
پروردگار یکتا را شکر می گذارم که فرصتی پیش آمد تا باتفاق همکاران خوش فکر پرتلاش و فداکارم در هیئت مدیره جدید انجمن دندان پزشکی ایران خلاصه ای از کارهای انجام شده در چند ماه گذشته را خدمت همکاران محترم عرض نمایم.
پس از انتخابات انجمن و چالش های فراوان هیات مدیره نوپا در جهت اهداف عالیه و رسالت خود برنامه ریزی و فعالیت های گسترده ای در زمینه اعتلای جایگاه وزین انجمن مادر بعمل آورده است.
دعوت از شخصیت های دلسوز، انجمن های علمی، تخصصی و دندان پزشکان با هر ایده و تفکری جهت وحدت و یکپارچگی از خواسته های هیات مدیره جدید می باشد. بعنوان یک خدمتگزار این جامعه بزرگ همواره آرزوی همبستگی و در کنار هم بودن همه انجمن های دندانپزشکی تخصصی و عمومی را جهت پیشبرد اهداف عالیه انجمن مادر  با حدود 50 سال قدمت را دارم.
هیئت مدیره با تمام توان خود ارتباط های بسیار ارزشمند و مهمی را با مسئولین نهادها وزارتخانه ها مراکز آموزشی کشور و انجمن های تخصصی انجام داده است. برگزاری کنگره های علمی سالانه برنامه های مدون، کارگاههای عملی با همت و مشارکت همکاران عزیز در حال تکوین و انجام می باشد.
پس از وقفه ای چند ماهه بعلت مشکلات پیش آمده در جهت برگزاری کنگره 48 که ناشی از نبودن جایگاه مناسب و تداخل زمانی با دیگر کنگره های تخصصی بود شورای برگزاری برج میلاد را انتخاب نمود که همراه با افتتاح این برج عظیم در 30 مهرماه لغایت3 آبان ماه 87 برگزار خواهد گردید.
کنگره 48 می تواند راهکاری سودمند و ارزشمندی برای آشنایی با آخرین شیوه های علمی دانش روز دندانپزشکی به همراه نمایشگاه مواد و تجهیزات دندانپزشکی باشد.
همچنین در این همایش بزرگ ما شاهد تبادل اطلاعات و فن آوری های روز می باشیم. که با برگزاری سخنرانی های مختلف  برنامه های عملی زنده و کارگاهی متعدد انجام خواهد گرفت.
امیدوارم که در این کنگره توفیق دیدار و استفاده از نظرات همکاران محترم را داشته باشم.
اینجانب سپاسگزاری صمیمانه خود را نسبت به تلاش بی وقفه همکاران رادر شورای برگزارکننده این کنگره تقدیم می دارم.

پیام دکتر محمدرضا طاهریان ، رئیس کنگره 48 انجمن دندان پزشکی ایران
در آستانه برگزاری کنگره بین المللی انجمن دندان پزشکی ایران، بزرگترین گردهمایی سالانه دندان پزشکان کشور قرار داریم. از سوی شورای برگزاری از همه همکاران عزیر دعوت می کنم تا با شرکت در این همایش بر رونق آن بیافزایند و چراغ خانه خود را فروزان تر نمایند. توش و توان تشکل های دولتی وابستگی تام به حمایت اعضای این تشکل ها  دارد و قدرت اثرگذاری دندانپزشکان در سرنوشت حرفه ای خود با توانمندی انجمن امکان پذیر می شود. در کنگره امسال بر اساس محورهای زیر سعی کرده ایم جلوه های گوناگون از جامعیت و کارکردهای مختلف انجمن را در عرصه های علمی و صنفی فعال نموده و محقق کنیم.

1. برنامه های علمی بر اساس تم اصلی کنگره (طرح درمان در دندان پزشکی نوین) شامل برنامه های آموزش عملی، پانل های پرسش و پاسخ، تیبل کلینیک، آموزش از طریق پوستر و پانل های ویژه در درشته های مختلف دندانپزشکی است که همه در جهت نوآموزی و بازآموزی همکاران توسط استادان برجسته انجام می شود و هدف اصلی ارتقای توانمندی همکاران برای ارائه خدمات بهتر به بیماران است در کنگره امسال تا مدت ها با مضایقی چون اخذ مجوز و تهیه محل روبرو بوده ایم اما علیرغم مشکلات سعی کرده ایم از اساتید خارجی دعوت نموده و سطح آموزش های کنگره را ارتقاء دهیم.
2.سمپوزیوم هم اندیشی برای حل مشکلات حرفه ای با حضور مقامات مسئول و درجهت ابراز و حل مشکلات صنفی برگزار می شود. دراین سمپوزیوم مشکلات مختلف از جمله مشکلات دندانپزشکان برای تاسیس مطب، جایگاه دندانپزشکی و دندانپزشکان در ساختار اداری وزارت بهداشت مشکل مالیات، مسئله تعرفه ها، مشکل دخالت افراد فاقد صلاحیت در درمان های دندان پزشکی، مسائل حقوقی در رابطه پزشک و بیمار و... و بالاخره توانمندی بخش تعاون در حل مشکلات دندان پزشکان  مطرح می شود. در این سمپوزیوم همه همکاران می توانند حضور فعال داشته باشند و نظرات خود را از طریق هیئت برگزاری و با بطور مستقیم جهت اطلاع همکاران و پاسخگویی از سوی مقامات حاضر در جلسه ابراز نمایند.
3. در پانل دندان پزشکی جامعه نگر به نقد برنامه ریزی های کشوری مثل گسترش دانشکده ها و دوره های تخصصی دندان پزشکی و برنامه هایی مانند فلورایدتراپی در مدارس را مورد بررسی قرار می دهیم و رابطه سلامت دهان ودندان را با نقش رابطه بین بخشی بین مدیریت بهداشت و سایر بخش های مدیریت در نظام اداری کشور را تجزیه و تحلیل می کنیم.
4. امسال امیداواریم بتوانیم پانل تاریخ دندانپزشکی را جهت گسترش جنبه های فرهنگی- اجتماعی این همایش برگزار نمائیم.
5. کمیته رفاهی انجمن سعی دارد تا به تهیه امکانات مناسب مانند هتل در جهت رفاه همکاران شهرستانی با شرایط مناسب تر اقدام نماید. همچنین این کمیته درصدد است تا با تدارک برنامه های سرگرم کننده چون کنسرت های موسیقی  در خدمت همکاران باشد.
6. قطع نامه کنگره با توجه به نظرات همکاران و پرسشنامه ای که توزیع می شود مدون می شود. اصول این قطع نامه برای حل مشکلات همکاران در ارتباط با مقامات مسئول و برنامه های راهبردی مختلف در انجمن مورد استفاده هیئت مدیره قرار می گیرد.
7. بخش نمایشگاهی انجمن امسال شکوهمندتر از سال پیش در جهت آشنایی همکاران با دستاوردهای نوین فن و تکنولوژی در دندان پزشکی برگزار می شود. همکاران شما در شورای برگزاری تمام توان خود را به کار می گیرند تا برنامه های فوق به بهترین وجه ممکن انجام شود. لیکن تنها حضور شماست که بر توش و توان انجمن در جهت اهداف علمی و صنفی آن بیافزاید.
به امید دیدار در چهل و هشتمین کنگره بین المللی انجمن دندان پزشکی ایران

پیام دکتر مسعود اجلالی ، دبیر کمیته علمی کنگره چهل و هشتم
با سلام، همکاران گرامی برنامه های علمی کنگره چهل و هشتم با در نظر گرفتن راهنمایی های  مشاورین عالی و روسای انجمن های تخصصی در حال بررسی می باشد.
هر چه کنگره ها بسوی عصر نانوتکنولوژی و سلول های بنیادی روی می آورند وظیفه سخنرانان را مشکل تر می سازد. برنامه های علمی این کنگره بر مبنای شعار «طرح درمان در دندانپزشکی نوین» طراحی می گردد. با همت سخنرانان طرح درمان ها با یافت های جدید ارائه خواهد شد. با اندک زمانی که باقیمانده در صورتی که پیشنهاد یا توصیه ای وجود داشته باشد مسلماً راهنمایی برای تدوین برنامه های علمی خواهد بود. سخنی کوتاه از دوست دانشمند و گرانقدرم دکتر علی یزدانی در کنگره گذشته را یادآور می شوم که: « کنگره دست آورد فردی نیست و جمعی با داشتن رگ وپی حرفه ای نسبت به بضاعت خود در برگزاری آن باید سهیم باشند».


album آلبوم تصاویر کنگره

اخبار و گزارشات کنگره 48