دومین کنگره بین المللی ایمپلنتولوژی ICOI  و انجمن جراحان دهان، فک و صورت ایران، تهران- 4 تا 6 اسفند 1389


 
icoi_550.jpg
2nd III/ICOI/ OMFS Implant Symposium - Tehran 23-25 Feb 2011
Album.jpg خبر کنگره

رئیس کنگره: دکتر حسین مرتضوی
رئیس افتخاری کنگره: دکتر اکبر فاضل
دبیر علمی: دکتر عطا قراجه‌ئی
دبیر اجرایی: دکتر امین یمنی
مسؤول سمعی بصری: دکتر آرش زاهدی

به نام خدا
دوستان و همکاران عزیز
در سال های اخیر با گسترش دانش و پیشرفت روزافزون علم دندانپزشکی, دانشمندان زیادی در این عرصه به نوآوری و خلاقیت پرداخته و بسیاری در راه تعمیق مهارت های حرفه ای مرتبط از جمله مبحث ایمپنت تلاش کرده اند.
با توجه به اقبال عمومی و اعتماد مردم به درمان های نوین از جمله ایمپلنت, بسیار ضروری است که بستر مناسب تبادل دانش و مهارت برای دندانپزشکان کشور از هر طریق ممکن چه به صورت میزگرد ها و همایش های داخلی و از آن مهمتر بوسیله همایش های بین المللی فراهم گردد تا در کنار بهره گیری از تجربیات و نوآوری های همکاران خارجی, دندانپزشکان کشور نیز پا به عرصه مشارکت در این زمینه نهاده و ضمن ارتقای سطح حرفه ای و علمی خود, توان و قابلیت حضور خود را در عرصه بین المللی به نمایش گذارند.
این همایش که برای دومین بار در ایران برگزار میگردد ثمره تلاش صادقانه و عشق خالصانه به اعتلای نام کشور اسلامی ما در کنار نام دیگر کشورهای صاحب نام در تولید علم و فن آوری و از سویی دلبستگی به بعد انسانی حرفه دندانپزشکی است.
امیدوارم که با حضور در این کنگره بین المللی که با همکاری کنگره بین المللی ایملنتولوژیست ها برگزار میگردد گامی دیگر به سمت همدلی و دانش اندوزی و همبستگی با کاروان جهانی پیشرفت علم برداشته باشیم و این صرف نظر از هر چیز, خود یک موفقیت برای همه ما به شمار میرود.
دکتر اکبر فاضل
رئیس افتخاری کنگره دوم ایمپلنتولوژی ICOI


 کنگره بین المللی ایمپلنتولوژی    :(ICOI)
کنگره جهانی ایمپلنتولوژی اولین بار در سال 1972 برگزار گردید. هدف از برگزاری این کنگره بین المللی فراهم ساختن امکان آموزش ایمپلنت به کلیه اعضای تیم دندانپزشکی، جهت ارائه خدمات بهتر به بیمارانشان می باشد. IOCI نه تنها بزرگترین تشکل سازمان یافته ایمپلنتهای دندانی است بلکه بزرگترین فراهم کننده تسهیلات آموزش مداوم علم شناخت ایمپلنت است. تشکل ICOI  دندانپزشکان عمومی، جراحان فک و صورت، پریودنتیستها، پروستودنتیستها، اندودنتیستها، ارتودنتیستها، تکنسینهای لابراتوآری، دستیاران دندانپزشکی، دانشجویان و رزیدنتها و محققین علوم دندانپزشکی و همچنین عموم مردم را تحت پوشش فعالیتهای خود قرار میدهد.
هدف ICOI آموزش علم شناخت ایمپلنت های دندانی به اعضای تیم دندان پزشکی جهت بالا بردن کیفیت و کمیت خدمت رسانی آنها به بیماران نیازمند درمانهای مرتبط با ایمپلنت می باشد. پیشرفت در زمینه علم و کیفیت آموزش ایمپلنت های دندانی بوسیله روش های زیر ممکن می گردد:
 پشتیبانی تحقیقات کلینیکی و بنیادی در زمینه ایمپلنتولوژی و گزارش یافته های جدید به اعضاء
سازماندهی و طبقه بندی دست آوردها و فعالیتهای اعضاء در زمینه ایمپلنتولوژی
بالا بردن سطح استعدادهای شخصی و حرفه ای در درمانهای مرتبط با ایمپلنت
 همکاری با سایر تشکلات مرتبط به منظور ارتقاء حفظ بهداشت و سلامت دهان و دندان
 فراهم سازی اطلاعات دقیق و حقیقی از بیماران تحت درمانهای ایمپلنتی