سومین همایش ایمپلنتولوژی icoi
3RD III/ICOI Implant Congress
سومین کنگره ایمپلنتولوژی IIII / ICOI
دومین کنگره ایمپلنت خلیج فارس
16-18 شهریور ماه 1390
تهران - پژوهشگاه نیرو
 
رئیس کنگره: دکتر بیژن اخوان آذری
دبیر کنگره: دکتر مسعود اجلالی

پیام رئیس کنگره:
 همکاران گرامی
ایمپلنتولوژی نوین با سرعت هر چه بیشتر در حال تغییر است و هر روز آمارهای جدید بر اطلاعات قبلی ما در این زمینه می­افزاید. به نظر می­رسد که تحول در ایمپلنت از بسیاری از رشته­های درمانی دیگر بیشتر باشد. دلایل متعددی برای این تغییرات مداوم که خاص ایمپلنت می­باشد می­توان ذکر کرد که عبارتند از:
1- ایمپلنت­های دندانی روش درمانی نوینی هستند و هر روش جدید متحمل تغییرات بیشتری خواهد بود.
2- وضعیت خاص استخوان در فک بالا با مقایسه با فک پائین که می­تواند در درمان تاثیرگذار باشد.
3- تفاوت استخوان در ناحیه قدامی و خلفی هم در ماگزیلا و هم در ماندیبول.
4- از دست دادن دندان­ها در سنین مختلف، بی­دندانی پارسیل و بی­دندانی کامل هر کدام روش درمانی متفاوتی را می­طلبد.
5- تامین Function و Esthetic که مورد نظر بیمار و دندانپزشک می­باشد.
6- Bone Loss در درجات مختلف، نوع درمان و طول درمان را متفاوت می­سازد.
7- سن و وضعیت سیستمیک بیماران نیز فاکتورهای دیگری هستند که در درمان دخالت دارند.
بنابراین در Treatment Plan بیماران با فاکتورهای تعیین­کننده متعددی در درمان ایمپلنت­های دندانی روبه­رو هستیم که تصمیم­گیری صحیح­تر، در مورد راه­های درمان مستلزم تفکر و اندیشه بیشتری است.
با این مقدمه پیداست که روزانه، نیاز به دانش نوین و اطلاعات جدید داریم تا تصمیم بهتری برای درمان بیماران اتخاذ نمائیم.
به طور معمول ما از مقالات متعدد بین­المللی و Text Book برای افزایش دانسته­های خود استفاده می­کنیم. ولی شرکت در کنگره­ها و سمینارها باعث می­گردد تا ما مستقیماً با نویسندگان این مقالات در تماس باشیم. پرسش­های خود را مطرح و پاسخ­های مناسب را مستقیماً دریافت نمائیم. یک پرسش و پاسخ زنده برای سئوال­کننده بیشتر مشکل­گشاست، چون بلافاصله پس از پاسخ، سئوال دیگری می­تواند مطرح شود. شرکت در کنگره­ها و سمینارها مانند شرکت در یک کنسرت زنده است و خواندن مقالات مثل گوش دادن به موزیک با CD می­باشد. هر دو مفیدند ولی با تاثیر روحی روانی و برداشت­های متفاوت.
از این روی، گردانندگان ICOI در سطح بین­الملل و در ایران سعی دارند باعث گسترش هر چه بیشتر دانش نوین ایمپلنت در سراسر دنیا از جمله ایران شوند.
در سومین کنگره ICOI و دومین کنگره ایمپلنت خلیج فارس، حداقل 10نفر از سخنرانان برجسته بین­المللی از کشورهای متفاوت شرکت دارند، تا تازهای ایمپلنتولوژی را برای ما بیان نمایند که مطمئناً مورد توجه همکاران گرامی شرکت­کننده در این کنگره قرار خواهد گرفت. در این­جا از همکاران گرامی جناب آقای دکتر آهنگری پروتزیست و جناب آقای دکتر لطف آذر پریودنتیست که در تشکیل این کنگره همت وافر داشته­اند تشکر می­نمائیم. همچنین بایستی از شرکت الماس رویان و جناب آقای میرکریمی که عهده­دار مسئولیت­های زیادی بودند قدردانی گردد.
از همه همکاران گرامی دعوت می­نمائیم که در این کنگره با ارزش شرکت نموده و با حضور خود باعث شکوه بیشتر آن گردند
دکتر بیژن اخوان آذری

پیام دبیر کنگره:
قبل از سه دهه اخیر در کشور ما به طرح درمان­های عادی دندانپزشکی بسنده می­شد. در اندک درمان­هایی در جهت جایگزینی درمان­ها از ایمپلنت­های سوزنی، بلید، نیتروکس کربن و ساب پریوستئال استفاده می­شد. با اطمینان­بخشی از درمان­های پروتزهای متکی بر ایمپلنت­های داخل استخوانی ریشه­ای شکل، امروزه در طرح درمان جایگزینی درمان­ها نبایستی از دخالت دادن ایمپلنت­ها در کنار سایر درمان­ها غافل بود.
ترقیات روزافزون علم ایمپلنت­های دندانی مدیون دانش­پژوهان و محققین مربوطه می­باشد. افزایش مهارت­های کلینسین­ها باعث گردیده که نتایج درمان­های ایمپلنتی از آخرین مرحله علمی آن یعنی متکی بر شواهد عبور کرده و کاربرد آن را با موفقیت بسیار عالی نوید دهد. آگاهی از طرح درمان­های صحیح، استفاده از روش­ها و مواد جدید و به روز مبتنی بر دستیابی به مدارک و شواهد می­باشد. حضور داشتن در محضر سخنرانان دانشمند، صاحب نظر، پایونرها و کلینسین­های متبحر می­تواند تاثیر بسزایی در روند دستیابی به این گونه درمان­ها داشته باشد.
خوشبختانه ادغام کنگره خلیج فارس و ICOI توانسته است محیطی برای تبادل نظرها ایجاد نماید. در سال جاری در 18-16 شهریور ماه کنگره خلیج فارس و ICOI با دعوت از دانشمندان و صاحب­نظران این رشته در صدد است گردهمایی علمی با توان بالا را در معرض شرکت­کنندگان و دانش­پژوهان قرار دهد. داوطلبان شرکت در این کنگره می­توانند با شرایط سهل در این کنگره شرکت داشته باشند تا از سخنرانان داخلی و سخنرانان خارجی چون Dr.Manuel Chanavaz ، Dr.Achill Peivand، Dr. Chen، Dr. Robert Miller ،Dr. Joseph Choukroun ،Dr. Hilt Tatum ،Dr. Leonard Linkow ، Dr. Aziz Constantino،Dr. Thierry Giorno ، Dr. Jack Krauser،Dr. Henry Salama  بهره گیرند.
دکتر مسعود اجلالی

پیام دکتر اکبر فاضل:
به نام خداوند بخشنده و مهربان
ترویج دانش روز دندانپزشکی و بالاخص درمان­های تخصصی جز از طریق تبادل مداوم دستاوردهای تحقیقاتی و تجربی که در مراکز مختلف درمانی و آموزشی جهان صورت می­گیرد امکان پذیر نیست.
بر همین اساس هر همایش و گردهمایی که عوامل فوق را در جمله امتیازات خود دارد بایستی مورد تقدیر، استقبال و پشتیبانی قرار گیرد.
همایش جاری ایمپلنتولوژی که با تلاش مثال زدنی و برنامه ریزی طولانی مدت به مرحله اجرا رسیده است، گامی در تکمیل همایش های پیشین خلیج فارس و ICOI با رویکردی علمی و گردهم آوردن مجموعه ای از صاحب نظران مطرح ایمپلنتولوژی جهان می باشد.
امید است همگان از این موقعیت استثنایی در جهت ارتقای علمی بهره شایسته ای برده و بیش از پیش بر پشتوانه علمی و تجربی خود بیافزایند.

دکتر اکبر فاضل
رئیس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه تهران

 انجمن نوآوران ایمپلنت ایران III:
انجمن نوآوران ایمپلنت ایران با هدف ارتقای سطح فعالیت های آموزشی، تحقیقاتی و عملی ایمپلنت در ایران تشکیل شده است. این انجمن جایگاهی برای تشکیل گروه های مطالعاتی مختلف از جمله دندانپزشکان عمومی، جراحان فک و صورت، پریودنتیست ها، پروستودنتیست ها، اندودنتیست ها، ارتودنتیست ها، تکنسین های لابراتوآری، دستیاران دندان پزشکی، دانشجویان و رزیدنت ها و محققین علوم دندان پزشکی و همچنین عموم مردم است که مایلند با دانش روز ایمپلنت همگام بوده و سطح کیفی خدمات خود به بیماران را ارتقا بخشند.
باعث افتخار است که انجمن نوآوران ایمپلنت ایران در گام اول به عنوان شاخه ایرانی کنگره بین المللی ایمپلنتولوژی ICOI پذیرفته شده و فعالیت های خود را با هماهنگی این سازمان فوق العاده معتبر انجام می دهد بطوری که دکتر آلوارو اردونز از دیپلمات های ICOI به عنوان یکی از اعضای ناظر این انجمن برگزیده شده است.
انجمن نوآوران ایمپلنت ایران می کوشد پلی میان فعالان ایمپلنت های دندانی در ایران با جامعه ایمپلنتولوژی جهانی ایجاد نماید تا توانایی های ایرانیان بیش از پیش بر دیگر اعضای این جامعه بین المللی آشکار گردد. با پیوستن به ما این انجمن را در رسیدن به این هدف یاری کنید.
ما برای عضویت شما در کنگره بین المللی ایمپلنتولوژی و شرکت در سمپوزیوم های بین المللی ICOI شرایط ویژه ای فراهم نموده ایم. پیشاپیش عز م شما در ارتقای سطح حرفه ای خود را قدر نهاده و در انتظار شما هستیم.

 
کنگره بین المللی ایمپلنتولوژی  :ICOI
کنگره جهانی ایمپلنتولوژی اولین بار در سال 1972 برگزار گردید. هدف از برگزاری این کنگره بین المللی فراهم ساختن امکان آموزش ایمپلنت به کلیه اعضای تیم دندانپزشکی، جهت ارائه خدمات بهتر به بیمارانشان می باشد. IOCI نه تنها بزرگترین تشکل سازمان یافته ایمپلنت های دندانی است بلکه بزرگترین فراهم کننده تسهیلات آموزش مداوم علم شناخت ایمپلنت است. تشکل ICOI  دندانپزشکان عمومی، جراحان فک و صورت، پریودنتیستها، پروستودنتیستها، اندودنتیستها، ارتودنتیستها، تکنسینهای لابراتوآری، دستیاران دندانپزشکی، دانشجویان و رزیدنتها و محققین علوم دندانپزشکی و همچنین عموم مردم را تحت پوشش فعالیتهای خود قرار میدهد.

هدف ICOI آموزش علم شناخت ایمپلنت های دندانی به اعضای تیم دندان پزشکی جهت بالا بردن کیفیت و کمیت خدمت رسانی آنها به بیماران نیازمند درمان های مرتبط با ایمپلنت می باشد. پیشرفت در زمینه علم و کیفیت آموزش ایمپلنت های دندانی بوسیله روش های زیر ممکن می گردد:

 پشتیبانی تحقیقات کلینیکی و بنیادی در زمینه ایمپلنتولوژی و گزارش یافته های جدید به اعضاء
سازماندهی و طبقه بندی دست آوردها و فعالیتهای اعضاء در زمینه ایمپلنتولوژی
بالا بردن سطح استعدادهای شخصی و حرفه ای در درمانهای مرتبط با ایمپلنت
 همکاری با سایر تشکلات مرتبط به منظور ارتقاء حفظ بهداشت و سلامت دهان
 فراهم سازی اطلاعات دقیق و حقیقی از بیماران تحت درمان های ایمپلنتی

موسسین :
دکتر احمد حسن آهنگری: رئیس انجمن
دکتر مهرداد لطف آذر: نایب رئیس انجمن و رئیس کمیته علمی
امیر حسین فلکه: مسئول کمیته اجرایی – خزانه دار
علی میر کریمی: مسئول کمیته اموربین الملل
دکتر مریم الیاسی: مسئول کمیته امور فلوشیپ، مستر شیپ، دیپلمات
مریم اطمیشی: امور عضویت