در حال بارگذاری برای پخش

photo, آلبوم عکس همایش دندانپزشکی ایران review، نظرات درمورد همایش دندانپزشکی ایران news، اخبار و گزارشات همایش دندانپزشکی ایران
آلبوم عکس کنگره
نظرات درمورد کنگره اخبار کنگره

کنگره 2 دندان پزشکی سازمان نظام پزشکی
7 تا 9 مهر 1389 - هتل المپیک تهران

رییس همایش: دکتر سید شهاب الدین صدر
معاون آموزشی پژوهشی: دکتر علی اصغر پیوندی
دبیر علمی همایش: دکتر علی یزدانی
دبیر اجرایی: دکتر سعید ساعی

با تشکر از مسئولین و کمیته های علمی انجمن های ذیل:
انجمن دندان پزشکی ایران، انجمن آسیب شناسان دهان و فک و صورت، انجمن علمی اندودنتیست ها، انجمن علمی بیماری های دهان و تشخیص ایران، انجمن پرستودنتیست های ایران، انجمن دندان پزشکان عمومی، انجمن علمی رادیولوژی دهان و فک و صورت، انجمن متخصصین دندان پزشکی ترمیمی ایران، انجمن علمی جراحان دهان و فک و صورت، انجمن دندان پزشکان کودکان ایران، انجمن علمی ارتودنتیست های ایران و انجمن پریودنتولوژی.

سرپرست دبیرخانه همایش: الهام کریمی صارمی
مسئولین گواهی: حمید آریا نژاد و سید مهدی ظهیری
کمیته اجرایی:
دکتر مسعود امین زاده، دکتر علی سجادی، دکتر محمد علی شریفی، محمد شاپوری، رحمان الهیاری، سعید سعیدی، بهناز عباسی، میثم مسجدی، مهدی محمدزاده، فاطمه آرین و مریم خادمی و همکاران اتحادیه صنف مواد و تجهیزات دندان پزشکی کشور و مرکز همایش های تخصصی ایرانیان (مهتا)

همکار عزیز و گرامی
یکی از اهداف و وظایف اساسی سازمان نظام پزشکی که در قانون به آن تصریح شده « مشارکت در جهت ارتقای دانش پزشکی» و به ویژه « اجرای برنامه های آموزش مداوم» است.
توسعه و حتی دگرگونی سریع و بی وقفه علوم پزشکی و تکنولوژی های مرتبط که یکی از بارزترین مصادیق آن در حوزه دندان پزشکی می باشد، لزوم اهتمام سازمان به سازماندهی دوره ها و برنامه های مختلف آموزشی و بازآموزی برای اعضاء را دوچندان می سازد. بی شک اقبال همکاران محترم دندان پزشک و سایر گروه های پزشکی به این گونه برنامه ها نیز علاوه بر لزوم کسب امتیاز بازآموزی برای تمدید پروانه مطب، ناشی از همین احساس نیاز به قرار داشتن در جریان مستمر علوم مربوطه و روزآمدی و حفظ و ارتقای توانایی های خود می باشد.
بر همین اساس و به ویژه با توجه به نزدیک شدن به پایان دوره 5 ساله تمدید پروانه های مطب برای اغلب همکاران، سازمان با همکاری انجمن های علمی تخصصی دندان پزشکی و اساتید برجسته دانشکده های دندان پزشکی، اقدام به برگزاری دومین همایش علمی دندان پزشکی نمود.
دومین همایش علمی سازمان نظام‌پزشکی برای دندان‌پزشکان- مهر 1389
همچنین افتخار داریم این نوید را به همکاران محترم بدهیم که سازمان بر اساس نیازسنجی های صورت گرفته از همکاران عزیز و با استفاده از نقطه نظرات اساتید محترم دانشکده های دندان پزشکی، برنامه ریزی دوره های آموزشی و کارگاهی کوتاه مدت و میان مدت در حوزه دندان پزشکی را در دستور کار قرار داده که بزودی شاهد برگزاری اولین دوره های آن خواهیم بود.
امید است برگزاری همایش حاضر و سایر برنامه های آموزشی و بازآموزی سازمان با همکاری اساتید محترم و حضور مشتاقانه همکاران گرامی، گامی در جهت توسعه و سلامت کشور باشد.
در این فرصت از دست اندرکاران برگزاری این همایش قدردانی و برای جامعه فرهیخته دندانپزشکی در عرصه های مختلف موفقیت و بهروزی آرزو می نمایم.

همکار گرامی
همانطور که استحضار دارید مطابق قانون جدید، سازمان نظام پزشکی وظایف و اختیارات وسیعی در زمینه آموزش پزشکی (چه در حوزه سیاستگزاری و چه در حوزه اجرا) بر عهده گرفته است که از آنجمله می توان به اجرای برنامه های آموزشی مداوم اعضاء مشارکت فعال و تدوین برنامه های آموزشی گروه پزشکی، همکاری با مراجع ذیربط برای گسترش فعالیتهای علمی پژوهشی و انتشاراتی گروه پزشکی و نیز عضویت در شوراهای گسترش و برنامه ریزی دانشگاه ها و مشارکت در تبیین ظرفیت دانشگاه های دولتی و غیر دولتی اشاره کرد که در این میان آموزش مداوم شاید یکی از مهمترین وظایف اجرایی سازمان نظام پزشکی در زمینه آموزشی باشد در واقع مطابق قانون آموزش مداوم جامعه پزشکی، دندان پزشکان می بایست در برنامه های آموزش مداوم شرکت نموده و هرساله امتیاز بازآموزی لازم را کسب نمایند. به همین منظور معاونت آموزشی و پژوهشی سازمان نظام پزشکی از اهداف اصلی خود دانست تا با طراحی و اجرای همایش فوق در راستای رسیدن به اهداف خود به ویژه ارتقای سطح دانش دندان پزشکان گام بردارد.
برگزاری همایش فوق دومین تجربه سازمان نظام پزشکی در طراحی و اجرای برنامه های آموزشی ویژه این گروه از همکاران به شمار می رود که حدود دویست نفر از اساتید دانشگاه های علوم پزشکی در قالب بیست و چهار برنامه مدون و 6 برنامه غیر مدون سه روزه به ارایه مباحث علمی می پردازد و گروه کثیری از همکاران دندان پزشک با شرکت در همایش فوق امتیاز مدون آموزش مداوم را کسب می نمایند.
در خاتمه از تمامی دست اندرکاران برگزاری این همایش به ویژه دبیر محترم علمی همایش، اعضای کمیته علمی و اجرایی و اساتید بزرگواری که برای ارایه مباحث تلاش نموده اند، کمال تشکر و قدردانی را دارم امید است این همایش برای تمامی شرکت کنندگان سودمند بوده و با برگزاری همایش های این چنینی بتوانیم گامی موثر در جهت ارتقای سطح دانش پزشکی برداریم.
دکتر علی اصغر پیوندی
معاون آموزشی و پژوهشی

همکار گرامی
هدف اصلی آموزش های مدون خدمت بهتر و بیشتر به هموطنان گرانقدر می باشد این خدمت میسر نمی شود مگر بوسیله ارتقاء دانسته های علمی و عملی همکاران محترم در حوزه های مختلف بهداشت و درمان. سازمان نظام پزشکی در این راستا همواره مشوق برگزاری انواع دوره های بازآموزی همایش های مربوط به آنها بوده است. امسال نیز به یاری خداوند کمک بی دریغ همکاران ارجمند برنامه های دومین همایش دندان پزشکان که در آن دوره های مدون و برنامه های پیشرفته تدارک دیده شده است اجرا خواهد شد. این برنامه ها با شرکت اساتید مجرب که بیش از یکصد و پنجاه نفر هستند اجرا خواهد گردید و امید است مورد استفاده همکاران عزیز قرار گیرد. در کنار برنامه های علمی همایش نمایشگاه مواد و تجهیزات دندان پزشکی نیز در دو سالن برگزار می گردد و امکان آشنایی دندان پزشکان با جدیدترین فرآورده های این حرفه فراهم شده است و شرکت کنندگان در نمایشگاه قول داده اند که حداکثر مساعدت را در ارائه بهترین موارد تجهیزات با مناسبترین قیمت بنمایند.
برگزاری این گونه همایش ها خالی از اشکال نخواهد بود و خوشحال خواهیم شد که نقطه نظرات همکاران ارجمند به سازمان اعلام شود تا در برنامه های آتی در رفع آنها کوشیده شود.
امید است همدلی همکاران که در برگزاری این همایش کلید اصلی بوده است پیوسته پایدار و روز افزون باشد.
دکتر علی یزدانی
دبیر علمی همایش

همکار ارجمند
دومین همایش علمی دندان پزشکان سراسر کشور، دومین برنامه علمی جامع و مبسوط سازمان نظام پزشکی در حوزه دندان پزشکی است که در قالب گردهمایی سه روزه بیش از هزار و دویست نفر از دانش آموختگان این رشته و سخنرانی 150 نفر از اساتید گرانقدر دانشکده های دندان پزشکی کشور و با حضور چشمگیر فعالان عرصه تجهیزات و صنایع وابسته دندان پزشکی در نمایشگاه جانبی آن، برگزار می شود. این برنامه همچنین سرآغازی است برای برنامه های آتی سازمان در حوزه علوم دندان پزشکی که با تکیه بر آموزش های کاربردی و حرکت به سمت شیوه های نوین آموزشی، دریچه جدیدی را برای هم گامی مستمر با آخرین دستاوردهای علمی و تکنولوژی های روز دنیا و امکان کسب مهارتهای کاربردی خاص در زمینه های مختلف این حوزه، خواهد گشود.
بدون تردید، دستیابی به این هدف تنها با همیاری تمامی همکاران و استفاده از راهنمایی ها و تجارب اساتید دانشکده های دندان پزشکی و مشارکت نزدیک انجمن های علمی – تخصصی دندان پزشکی کشور امکان پذیر خواهد بود.
آنچه امروز در تلاش برای برنامه ریزی و پایه گذاری آن هستیم، تماماً بر پایه نظرات شما همکاران عزیز و راهنمایی های اساتید بزرگوارمان بوده است و بی شک انعکاس مداوم نظرات، پیشنهادها و انتقادات شما در مورد برنامه های برگزار شده و ایده ها و راهنمایی هایتان برای تدوین برنامه های جدید، ما را در ارتقای کیفیت و تطبیق هر چه بیشتر این برنامه ها با خواسته های شما، یاری خواهد کرد.
دکتر سعید ساعی
دبیر اجرایی همایش و مدیرعامل صندوق تعاون و رفاه سازمان نظام پزشکی