کنگره 3 دندان پزشکی سازمان نظام پزشکی- آذر 1390
کنگره 3 دندان پزشکی سازمان نظام پزشکی
تاریخ برگزاری:  23 تا 25 آذر 1390
هتل المپیک- تهرانAlbum.jpg خبر کنگره
رییس همایش : دکتر شهاب الدین صدر
دبیر علمی همایش : دکتر علی یزدانی
دبیر اجرایی : دکتر محمد رضا خردمند
مسئول VIP  : دکتر محمد دائمی
هماهنگی اساتید : محمد شاپوری
سرپرست دبیرخانه همایش : رحمن اله یاری
مسئول صدور گواهی ها: حمید آریا نژاد
کمیته اجرایی :
دکتر مسعود امین زاده، صادق اسدی، رحمان اله یاری، مجید اقتصادی نژاد، حسن امینی، لیلا ایراندوست، علی اکبر بصیری، دکتر شاهرخ خوش سیرت، دکتر محمد دائمی، الهام داودی، محمد ربیعی، محمد شاپوری، حجت ا... شهبازی، حسین صفائی، سید جلال عاقلان، بهناز عباسی، سعید علی آبادی، صفر علیمرادی، سید مصطفی میری، مرضیه نجفی، محمد نژاد مقدم، کمال ولیلو

پیام دکتر صدر
همکار عزیز و گرامی
یکی از اهداف و وظایف اساسی سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران که در قانون به آن تصریح شده (مشارکت در جهت ارتقای سطح دانش پزشکی) و به ویژه ( اجرای برنامه های آموزش مداوم ) است .
توسعه و حتی دگرگونی سریع و بی وقفه علوم پزشکی و تکنولوژِ های مرتبط که یکی از بارزترین مصادیق آن در حوزه ی دندان پزشکی می باشد، لزوم اهتمام سازمان به سازماندهی دوره ها و برنامه های مختلف آموزشی و باز آموزی برای اعضا را دو چندان می سازد. بی شک اقبال همکاران محترم دندانن پزشک و سایر گروه های پزشکی به این گونه برنامه ها نیاز به قرار داشتن در جریان مستمر علوم مربوطه و روزآمدی و حفظ و ارتقای توانایی های خود می باشد.
بر همین اساس و به ویژه با توجه به نزدیک شدن به پایان دوره 5 ساله تمدید پروانه های مطب برای اغلب همکاران، سازمان با همکاری انجمن های علمی تخصصی دندان پزشکی  و اساتید برجسته دانشکده ها دندان پزشکی، اقدام به برگزاری سومین همایش علمی دندان پزشکی نمود. همچنین افتخار داریم این نوید را به همکاران عزیز و با استفاده از نقطه نظرات اساتید محترم دانشکده ها ی دندان پزشکی، برنامه ریزی دوره های آموزشی و کارگاهی کوتاه مدت و میان مدت در حوزه دندان پزشکی را در دستور کار قرار داده که بزودی شاهد برگزاری اولین دوره های آن خواهیم بود.
این همایش شامل 24 برنامه مدون در قالب شاخه های تخصصی، جراحی فک و دهان و صورت، دندان پزشکی ترمیمی، اندودانتیکس، پروتز های دندانی، پاتولوژی دهان و فک و صورت،  دندان پزشکی کودکان برگزار خواهد شد و در کنار برنامه های مدون برنامه های آموزشی رایگان شامل : آشنایی با اصول زیبایی در دندان پزشکی، کنترل عفونت در دندان پزشکی و ایمپلنتولوژی اجرا می گردد.
لازم به ذکر است  در این همایش بیش از 100 نفر از اساتید مجرب و اعضاء هیات علمی دانشکده های دندان پزشکی، دانشگاه ها به عنوان سخنران دعوت بعمل آمده است.
امید است برگزاری همایش حاضر و سایر برنامه های آموزشی سازمان با همکاری اساتید محترم و حضور مشتاقانه همکاران گرامی، گامی درجهت توسعه پزشکی و سلامت کشور باشد. دراین فرصت از دست اندر کاران برگزاری این همایش قدردانی و برای جامعه فرهیخته دندان پزشکی درعرصه های مختلف موفقیت و بهروزی آرزو می نمایم.
با آرزوی توفیقات الهی
دکتر سید شهاب الدین صدر
رییس کل سازمان نظام پزشکی

پیام دکتر یزدانی
همکار گرامی
سازمان نظام پزشکی بر طبق قانون مصوب مجلس شورای اسلامی موظف به برگزاری دوره های بازآموزی برای گروه های مختلف پزشکان می باشد و این وظیفه مهم به عهده حوزه معاونت آموزشی و پژوهشی سازمان می باشد. از آنجایی که دندان پزشکان با اکثریت قابل توجهی اعضاءسازمان نظام پزشکی می باشند، سازمان وظیفه  خود می داند که برای قشر پرکار اقدام به برگزاری برنامه های مختلف آموزشی چه دوره های مدون و یا غیر مدون بنماید.
امسال سومین سالی است که همایش دندان پزشکان کشور به ریاست جناب آقای دکر سید شهاب الدین صدر دبیر کل سازمان نظام پزشکی از سوی سازمان برگزار می شود و با وجود انتقاداتی که از سوی انجمن های مختلف دندان پزشکی به این همایش وارد می شود باید در نظر داشت که حدود 25 هزار دندان پزشک همه ساله احتیاج به بازآموزی و در پی آن اخذ امتیاز لازم برای تمدید پروانه هایشان دارند. این احتیاج به حدی است که اگر تمام انجمن های دندان پزشکی با حداکثر توان خود برنامه های بازآموزی اجرا کنند شاید هنوز تعدادی از دندان پزشکان موفق به اخذ امتیاز لازم برای خود نشوند.
نکته مهم تر اینکه برگزاری هرچه پربارتر اینگونه برنامه ها سبب ایجاد رقابت سالم بین کلیه سازمان های برگزار کننده دوره های علمی و آموزشی می شود. امسال سعی بر این است که همایش علمی دندان پزشکان با بهترین و کاربردی ترین مباحث علمی انجام شود و چون نیاز حرفه به محافظه کاری و پیشگیری برهیچ کس پوشیده نیست این مباحث در کلیه برنامه ها اولویت خاص خود را دارند. برنامه های علمی توسط حوزه معاونت آموزشی و پژوهشی سازمان تهیه  تنظیم گردیده است و لازم به یادآوری است که مراحل اجرایی همایش و نمایشگاه جانبی همایش توسط معاونت پشتیبانی سازمان انجام شده است که در اینجا برخود لازم می دانم که از کلیه دست اندرکاران این همایش و نمایشگاه جانبی آن تشکر و قدردانی بنمایم. امید است با یاری خدای بزرگ قادر باشیم نقش اصلی خود که خدمت به مردم عزیز میهنمان است را با برنامه های آموزشی هرچه پربارتر برای همکاران، ایفا کنیم.
دکتر علی یزدانی
معاون آموزشی و پژوهشی سازمان
و دبیر علمی همایش

پیام دکتر خردمند
همکار گرامی
سومین همایش دندان پزشکی سازمان نظام پزشکی 23 تا 25 آذر ماه با شرکت صدها نفر از همکاران دندان پزشک در هتل المپیک تهران برگزار می گردد. در این همایش به هر یک از شرکت کنندگان تا 30 امتیاز بازآموزی مدون اعطاء می شود و برنامه های متنوع آموزشی که جنبه علمی دارد ارائه خواهد شد به همراه آن همایش، نمایشگاه بزرگی با شرکت تولید کنندگان و ارائه کنندگان داروها و مواد دندانی و تجهیزات دندان پزشکی برپا می شود. همکاران محترم دندان پزشک می توانند با جدید ترین مواد و تجهیزات در دسترس آشنا شده و در صورت لزوم نسبت به تهیه آنها اقدام نمایند. سازمان نظام پزشکی امیدوار است که همکاران گرامی پیشنهادات و انتقادات خود را به این سازمان ارائه نموده تا در سال های آتی بتوان همایش های دندان پزشکی را از نظر علمی و عملی ارتقاء داد و درخور شان دندان پزشکان ایران اسلامی برگزار نمود.
دکتر محمد رضا خردمند
معاونت پشتیبانی سازمان نظام پزشکی
و دبیر اجرایی همایش