ortho4.jpg

چهارمین کنگره انجمن ارتدنتیست های ایران
27-25 آبان 1384 - شیراز

رئیس کنگره: دکتر حمیدرضا پاکشیر
دبیر اجرایی کنگره: دکتر حمیدرضا فتاحی
سرپرست کمیته علمی: دکتر زهره هدایتی
مسئول نمایشگاه: دکتر مرتضی عشاق

تعدادی از سازمان ها و ادارات همکاری کننده با چهارمین کنگره بین اللملی انجمن ارتدنتیست های ایران
ریاست دانشگاه علوم پزشکی ، دکتر پنچه شاهین
معاونت پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی دکتر رامین میری
معاونت پشتبانی دانشگاه علوم پزشکی دکتر هادی ایمانیه
معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دکتر جولایی
ریاست دانشکده دندان پزشکی دکتر علی اصغر علوی
مدیریت شرکت سلیم طب گستر دکتر حدیدی
مدیریت شرکت نتکو ناصر اعتمادی

پیام دکتر حمیدرضا پاکشیر رئیس کنگره 4 انجمن ارتدنتیست های ایران
خداوند منان را سپاسگزارم که به این جانب و کلیه همکاران عزیز کمیته برگزار کننده توفیق عنایت فرمود تا در آبان ماه سال جاری میزبان تعداد زیادی از همکاران متخصص و دندان پزشکان عزیز از اقصی نقاط کشور اسلامی به بهانه چهارمین کنگره همایش بین المللی انجمن ارتودنتیست های ایران باشیم. از سال گذشته که در اصفهان و در مراسم اختتامیه سومین همایش بین المللی انجمن این وظیفه خطیر به دوش اینجانب و سای همکارانم گذاشته شد، از خداوند سبحان طلب یاری نمودیم تا به الطاف بی کران خود ما را در انجام چنین وظیفه ای سنگین پشتیبان باشد.
با تشکیل کمیته برگزار کننده همایش و کمیته های علمی، اجرایی و سایر نهادهای لازم برنامه ریزی آغاز و آنچه اکنون و در طی سه روز برگزاری همایش شاهد آن خواهید بود، نتیجه زحمات دوستان اینجانب در کمیته های مختلف است. بدون شک کاستی های فراوانی در انجام هر کار بزرگی پیش خواهد آمد، ولی آنچه مایه دلگرمی اینجانب و دوستان دست اندرکار همایش است، صبر، بزرگواری و چشم پوشی از کاستی ها و کمبودهای موجود توسط شما عزیزان شرکت کننده در همایش است.
سعی ما بر این بوده است که با دعوت از صاحب نظران و اساتید برجسته این رشته چه در ایران و چه در خارج از ایران هر چه بیشتر بر غنای علمی همایش بیافزائیم و از طرفی با ترتیب دادن برنامه های جنبی و تفریحی یاد و خاطره خوشی از  ایام همایش به جا بگذاریم. به همین منظور علاوه بر محققین و اساتید خبره ایرانی از سه تن از بزرگان و دانشمندان بنام رشته ارتودنسی از کشورهای امریکا ، نروژ (کویت) و کره جنوبی و یک تن از اساتید برجسته ایرانی خارج از کشور در رشته جراحی جهت ایراد سخنرانی های علمی دعوت به عمل آمده است.
برنامه های علمی روزانه یک ماه قبل از شروع همایش در سایت اینترنتی همایش جهت اطلاع کلیه شرکت کنندگان ارائه گردید. کمیته علمی کنگره با دقت فراوان کلیه مقالات علمی همکاران و اساتید را بررسی و از بین هفتاد مقاله ارسالی با توجه به محدودیت زمانی، 25 سخنرانی علمی که بیشتر جنبه کاربردی و کلینیکی داشتند  را به عنوان سخنرانی و 35 مقاله تحقیقی را تحت عنوان پوستر پذیرش نمود. به منظور امکان استفاده بیشتر همکاران از تجربیات سخنرانان برجسته خارجی کلیه سخنرانی ها در یک سالن ارائه و بیش از نیمی از سخنرانی ها به اساتید برجسته سایر کشورها تعلق گرفت. در کنار سخنرانی های علمی و تحقیقی، سه کارگاه آموزشی جهت همکاران عزیز دندان پزشک و به منظور آشنایی بیشتر این همکاران عزیز دندان پزشک و به منظور آشنایی بیشتر این همکاران با درمان ناهنجاری هایس اسکلتی دندانی از طریق کاربرد ارتودنسی تدارک دیده شده که در بعدازظهر چهارشنبه، صبح و بعد ازظهر پنج شنبه توسط اساتید به نام رشته ارتودونسی از دانشکده های شهید بهشتی و اصفهان اجرا خواهد شد. همچنین برنامه آموزشی دورمیز در مورد کاربرد Mini screw همراه با پرسش و پاسخ توسط کیم از کره جنوبی از صبح جمعه 27/8/84 در یکی از سالن های مجتمع کنفرانس های علمی دانشگاه علوم پزشکی برگزار خواهد شد. توجه همکاران عزیز ارتودنتیست را به این نکته جلب می نمایم که بر طبق تصمیم و دعوت هیات مدیره محترم انجمن ارتودنتیست های ایران، مجمع عمومی جهت انتخاب هیات مدیره جدید و سایر مسائل مربوطه در چهارشنبه راس ساعت 6 بعد از ظهر در محل برگزاری همایش برگزار خواهد شد که اینجانب به عنوان عضوی کوچک از انجمن از کلیه همکاران عزیز ارتودنتیست تقاضامندم جهت شرکت در این جلسه و اتخاذ تصمیم در مورد مسائل مطروحه کوتاهی ننمایند.به هر حال چهارمین همایش انجمن ارتودنتیست های فرصت مغتنای است که تا علاوه بر آگاهی از مطالب علمی جدید، ضمن دیدار مجدد همکاران، از برنامه های تفریحی و فرهنگی تدارک دیسده شده به خصوص برنامه جذاب و دیدنی نور و صدا در تخت جمشید نهایت استفاده را ببریم. در پایان از کلیه افراد و سازمان هایی که به نحوی در برگزاری هر چه باشکوهتر این همایش تلاش و مساعدت نمودند صمیمانه سپاسگزاری می نمایم و امیدوارم خداوند رحمان آنان را در ادامه خدمت به کشور عزیزمان مؤید و موفق بدارد.