سیزدهمین همایش علمی انجمن پریودنتولوژی ایران

سیزدهمین کنگره انجمن علمی پریودنتولوژی ایران
تهران | 8 تا 10 آبان 1392 ، هتل المپیک تهران

رئیس کنگره: دکتر سیامک یعقوبی
دبیر علمی: دکتر شایسته

به بهانه برگزاری سیزدهمین همایش انجمن پریودونتولوژی ایران از دکتر شایسته دبیر علمی کنگره خواستیم تا در مورد برنامه های علمی کنگره سخن کوتاهی داشته باشند.
•    همایش سیزدهم با عنایات خداوند از هشتم تا دهم آبان 1392در هتل المپیک تهران برگزار می شود. برنامه ریزی ها از حدود یک سال قبل آغاز شد. هدف و کوشش ما بر این بود تا سخنرانی ها بر مبنای تازه های پریودونتولوژی و ایمپلنتولوژی، ارتباط آنها با سایر رشته ها و پیچیدگی های درمان باشد.
از بزرگان پریودونتولوژی و ایمپلنتولوژی ایران و جهان دعوت کردیم تا به روزترین نکات را در قالب سخنرانی ها و کارگاه ها مطرح کنند.
امسال برای نخستین بار در خاورمیانه و ایران پروفسور Carl E.Misch در همایش سیزدهم سخنرانی خواهند داشت. همچنین دکتر Tonetti  که از پیشروان پریودونتولوژی به خصوص در زمینه درمانهای رژنراتیو هستند، در همایش حضور و برنامه خواهند داشت.
طبق برنامه ریزی انجام شده، در روز پیش کنگره یک کورس آموزشی با سخنرانی دکتر Tonetti  ودکتر Homa Zadeh با عنوان "soft tissue management" خواهیم داشت. در ادامه این کورس، یک جراحی زنده توسط دکتر Homa Zadeh انجام خواهد شد که ایشان در این جراحی، تکنیک جدید خود با عنوان "VISTA" که یک تکنیک minimally invasive soft tissue management است را ارائه خواهند کرد. کورس آموزشی "دیدگاه های نوین در ایمپلنتولوژی" با سخنرانی دکتر Carl E. Misch نیز در طول همایش برگزار خواهد شد. علاوه بر این دو کورس،  هرکدام از این بزرگان، دو  یا سه سخنرانی هم در متن همایش خواهند داشت.
همچنین سخنرانان بین المللی دیگری همچون پرفسوز شهنواز و الن رومانوس و تنی چند از بزرگان علم پریودونتولوژی سخنرانی و برنامه های  آموزشی متنوعی در طول کنگره خواهند داشت . چند تن از بزرگان و اساتید بنام عرصه پریودونتولوژی در ایران نیز بعنوان سخنران مدعو جهت ایراد سخنرانی دعوت بعمل آمده است.
در کنار سخنرانی ها، بیش از 20 کارگاه آموزشی کاربردی نیز برنامه ریزی شده، شامل کارگاه های تکنیک های محافظه کارانه سینوس لیفت، جراحی لثه در ناحیه زیبایی ، CAD/   CAMو بسیاری دیگر  که یقینا برای همکاران متخصص و عمومی کاربرد بسیاری خواهد داشت.
در کنار این برنامه ها، یک تورنمنت علمی – رقابتی هم برای دانشجویان عزیز در نظر گرفته ایم. به این صورت که در بخشی از این تورنمنت مقالات خود را به صورت سخنرانی ارائه می کنند و این سخنرانی ها داوری خواهد شد و سخنرانان برتر معرفی می گردند. در بخش دیگرنیز یک رقابت علمی در زمینه پریودونتولوژی بین دانشجویان برگزار خواهد شد.
تمام تلاش انجمن پریودونتولوژی ایران بر این است تا فاصله ها را کم و خلاء ها را پر کند...
فرصت را مغتنم می دانم تا از تلاشها و پی گیری های شبانه روزی دوست خوبم دکتر یعقوبی  که ریاست همایش را بر عهده دارند و همچنین  دبیر اجرایی همایش دکتر کدخدازاده تیم اجرایی ایشان سپاس ویژه داشته باشم. بر تمام همکاران عزیزکه با راهنمایی ها و نظرات خود یاری گر ما بوده و هستند درود بسیارمی فرستم.

سیزدهمین کنگره انجمن پریودنتیست های ایران | آبان 1392

سردهمین کنگره علمی انجمن پریودنتولوژی ایران