کنگره 14 انجمن پریودنتولوژی ایران | دانشکده دندان پزشکی همدان
 
چهاردهمین کنگره انجمن علمی پریودنتولوژی ایران
همدان | 6 و 7 آذر 1393 ، مرکز همایش های دانشگاه علوم پزشکی همدان
 
سومین سمپوزیوم و چهاردهمین کنگره ملی انجمن علمی پریودنتولوژی ایران

رئیس دانشکده دندانپزشکی همدان در آیین افتتاحیه این همایش به نیابت از دکتر سید حبیب‌اله موسوی‌بهار رئیس دانشگاه به همه استادان مدعو خیرمقدم گفت و سمپوزیوم انجمن علمی پریودنتولوژی ایران را فرصتی ارزشمند برای بهره‌گیری از چشمه‌های علم و معرفت استادان برجسته آن دانست.

دکتر محسن دالبند اظهار داشت: این همایش فرصت مناسبی برای استادان و دانشجویان است که از سخنرانی‌های صاحبنظران این حوزه بهره ببرند که این مصداقی از نوشیدن جرعه‌ای از چشمه علم و هنر است.

رئیس دانشکده دندانپزشکی همدان با بیان اینکه رشته پریودنتولوژی در عرصه‌های مختلف، حرف‌های زیادی برای گفتن دارد، گفت: افق‌های جدیدی در این رشته باز شده است که این موضوع مرهون زحمات استادان ارزشمند و با تجربه این حوزه است.

وی با تشکر از افرادی که برای برگزاری این برنامه تلاش کردند بویژه معاونت پژوهشی دانشگاه، ابراز امیدواری کرد که میهمانان این همایش ایام خوشی را در همدان سپری کنند.

*ارائه بازتابی از پیشرفت و توسعه علم پریودنتولوژی

رئیس سومین سمپوزیوم انجمن علمی پریودنتولوژی ایران با ابراز خوشحالی از برگزاری این مراسم در شهر تاریخی همدان گفت: برگزاری این همایش نتیجه تلاش جمعی و پیگیرانه تک تک اعضای کمیته اجرایی و علمی این همایش و راهنمایی و همراهی یکایک همکاران انجمن علمی پریودنتولوژی ایران  است.

دکتر پرویز ترک‌زبان افزود: حضور استادان برجسته پریودنتیکس از دانشگاه‌های سراسر کشور دراین همایش موجب دلگرمی شرکت‌کنندگان است و زمینه را برای هر چه پربارتر شدن مباحث طرح شده در این همایش فراهم می‌کند.

وی ادامه داد: در این همایش استادان با سخنرانی خود و ارائه مطالب علمی، بازتابی از پیشرفت و توسعه علم پریودنتولوژی را ارائه می‌کنند بنابراین این مراسم می‌تواند موقعیت مناسبی را برای دانشجویان، دستیاران، دندانپزشکان عمومی و متخصصان فراهم آورد.

رئیس سومین سمپوزیوم انجمن علمی پریودنتولوژی ایران خاطرنشان کرد: این همایش با همکاری انجمن علمی پریودنتولوژی ایران، دانشگاه علوم پزشکی همدان، مرکز تحقیقات دندانپزشکی دانشکده دندانپزشکی همدان و انجمن دندانپزشکان ایران شاخه همدان برگزار شد که دست‌اندرکاران این همایش، تمام تلاش خود را برای هر چه بهتر قابل استفاده شدن مطالب به کار بستند.

*نقش شورای سلامت دهان و دندان در پیشگیری از بیماری‌های مرتبط

رئیس انجمن علمی پریودنتولوژی ایران نیز با تشکر از زحمات دکتر سعید بشیریان معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه، ابراز داشت: اثرات فعالیت‌های وی در جای جای دانشگاه قابل مشاهده است و امید است قدردان زحمات چنین مدیرانی باشیم.

دکتر بهزاد هوشمند با اشاره به اینکه پوسیدگی دندان و التهاب نسوج نگهدارنده دهان از شایع‌ترین بیماری‌های دهان و دندان است که علائم آن دیر ظهور می‌کند، گفت: اقدام دیرهنگام افراد برای معالجه، موجب بروز دیگر بیماری‌ها ازجمله بیماری‌های قلبی و عروقی می‌شود.

دکتر هوشمند، اقدامات دولت یازدهم را در اجرایی کردن طرح تحول نظام سلامت ارزشمند دانست و اظهار داشت: مشکلات مربوط به بهداشت دهان و دندان با در نظر گرفتن بسته حمایتی جامع، رفع می‌شود و امید است با این اقدامات، وضع ایران از نظر شاخص‌های مربوط به ارتقای سلامت دهان و دندان بهبود یابد.

وی به تشکیل شورای سلامت دهان و دندان اشاره کرد و نقش این شورا در ارتقای فرهنگ عمومی جامعه و پیشگیری از بیماری‌های دهان و دندان را مهم دانست.

رئیس انجمن علمی پریودنتولوژی ایران، رسالت اصلی سومین سمپوزیوم انجمن پریودنتولوژی و چهاردهمین کنگره انجمن علمی پریودنتولوژی را ارتقای سلامت دهان و دندان و کمک به پوشش سلامت دهان برای همه مردم عنوان کرد و محوریت این همایش را کاربرد مواد بین غشاها در درمان بیماری‌های لثه و ایمپلنت‌های دندانی با مشارکت استادان برجسته کشور در همدان دانست.

دکتر علیزاده از اعضای هیئت علمی دانشکده دندانپزشکی همدان نیز با ابراز خوشحالی از برگزاری این برنامه، یادآور شد که سال گذشته دکتر ابراهیم پروین و دکتر انصاری دو نفر از دندانپزشکان استان که سال‌های متمادی منشأ خیر و برکت بودند دار فانی را وداع گفتند و برای باقی استادان این حوزه آرزوی سلامت کرد.

*تجلیل از استادان پریودنتولوژی

در این مراسم از علی‌اکبر خوشخونژاد، دکتر تمیزی، دکتر مرتضوی، دکتر گلستانه، دکتر امیر‌رضا رکن و دکتر بصیری به پاس خدمات ارزنده در عرصه پریودنتولوژی تجلیل شد.

پایگاه خبری وب‌دا در همدان