کنگره 11 انجمن متخصصین دندانپزشکی ترمیمی ایران- آبان 1390
دندان پزشکی ترمیمی از درمان های محافظه کارانه تا ایمپلنت
Restorative Dentistry Conservative treatments To Implant

در حال بارگذاری برای پخش

  سخنان مقدماتی اقتتاحیه همایش یازدهم انجمن ترمیمی - دکتر نصیری | دکتر مهیار شهبازی مقدم
فایل غیرمعتبر.

مصاحبه با دکتر ابراهیم امین صالحی - رئیس کنگره 11 انجمن متخصصین دندان پزشکی ترمیمی
در حال بارگذاری برای پخش

مصاحبه با دکتر کیوان ساعتی - معاون اجرایی و علمی کنگره 11 انجمن متخصصین دندان پزشکی ترمیمی
در حال بارگذاری برای پخش

مصاحبه با دکتر هاله حشمت - دبیر علمی کنگره 11 انجمن متخصصین دندان پزشکی ترمیمی
در حال بارگذاری برای پخش

مصاحبه با دکتر ابراهیم امین صالحی - رئیس کنگره 11 انجمن متخصصین دندان پزشکی ترمیمی
در حال بارگذاری برای پخش

  گزارش مختصر دکتر ابراهیم امین صالحی - رییس کنگره 11 انجمن متخصصین دندان پزشکی ترمیمی
در حال بارگذاری برای پخش

گزارش مختصر دکتر کیوان ساعتی - معاون علمی و اجرایی کنگره 11 انجمن متخصصین دندان پزشکی ترمیمی


11 th Congress Of Iranian Academy Of Restorative Dentistry
26-28 October 2011 - Olympic Hotel, Tehran

کنگره 11 انجمن دندان پزشکی ترمیمی ایران

4 تا 6 آبان ماه 1390 - هتل المپیک تهران

رئيس كنگره : دكتر ابراهیم امین صالحی
دبير اجرايي : دكتر مسعود صانعی
دبير  علمي کنگره : دكتر هاله حشمت
معاون اجرایی و علمی کنگره :‍ دكتر کیوان ساعتی


پیام رئیس کنگره
دندان پزشکی ترمیمی به منظور تامین زیبایی، فانکشن و ساخت ترمیم های بادوام برای بیماران گستره وسیعی از علم روز دندان پزشکی را شامل می شود از این رو هدف این کنگره پرداختن به موضوعاتی همچون: تشخیص و طرح درمان، ترمیم های مستقیم و غیرمستقیم، درمانهای زیبایی (کامپوزیتی و پرسنلی) و ایمپلنت خواهد بود.
من به همراه همکاران خود در کمیته های مختلف در تلاش هستیم تا سه روز پربار و فراموش نشدنی را برای شما همکاران عزیز فرآهم آوریم،
به امید دیدار شما در کنگره یازدهمارسال پیام برای مدیران کنگره 11 انجمن دندان پزشکی ترمیمی
نام کامل*
ایمیل شما*
پیام*
کپچا
CAPTCHA
حروفی را که در تصویر می بینید تایپ کنید*
عناوین یازدهمین کنگره انجمن متخصصین دندانپزشکی ترمیمی ایران
با توجه به تنوع مطالب، موضوعات و پانل ها بنا به اهدافی از پیش تعیین شده به صورت زیر سازماندهی شده است :

    پیشگیری از پوسیدگی و درمان های غیرتهاجمی

    ادهیژن

    سرامیکها

    کامپوزیت ها

    بازسازی دندان های بشدت تخریب شده

    آفرینش زیبایی بدست دندانپزشکان

    ایملنت در دندانپزشکی ترمیمی

    مواد دندانی

    حل معمای درمان حساسیت های دندانی

    رنگ در دندانپزشکی ترمیمی

    طب مکمل و کنترل عفونت

    پانل اندو-ترمیمی

    پانل ارتو-ترمیمی

    پانل پریو-ترمیمی


برنامه های آموزشی ویژه (کارگاههای علمی) با عناوین زیر همگام با دیدگاههای جدید اساتید ترمیمی در کنگره یازدهم ارائه می گردد.

-کارگاه ترمیمهای زیبایی      دکتر علی یزدانی
-کارگاه CAD/CAM              دکتر فرخ آصف زاده
-کارگاه Laminate               دکتر محمد باقر رضوانی

امسال برای اولین بار در سطح ایران جلسات پرسش و پاسخ دور میز با حضور اساتید برتر ترمیمی در زمینه های مختلف علمی با ارائه نمونه برگزار می شود.

همچنین در زمینه ارائه پوستر به منظور استفاده بهتر همکاران ، پوسترها به صورت الکترونیکی و برروی LCD ارائه و داوری خواهند شد.

برنامه علمی کنگره یازدهم
چکیده مطالبی که در کنگره یازدهم انجمن ترمیمی ارائه خواهد شد:

1-پانل جامعه نگر: در این پانل مروری خواهیم داشت به درمانهایی که توسط دندانپزشکان و متخصصین ترمیمی در سطح ایران ، در حیطه دندانپژشکی رستوریتیو و ترمیمی انجام می شود.بررسی آنچه که در سطح دانشگاهی آموزش داده می شود در برابر نیاز جامعه،در این پانل بحث خواهد شد.از آنجا که انجمن ترمیمی به سلامت جامعه نیز نگاهی دارد،نکات نوینی در راستای پیشگیری از پوسیدگی در سطح اجتماعی و فردی و نقش یک دندانپزشک دردستیابی به یک جامعه سالم ، شرح داده خواهد شد. همچنین اصول تهیه حفره در دندانپزشکی نوین به چالش کشیده می شود.

2-پانل تازه های مواد دندانی: در اینجا آخرین محصولات کاربردی در دندانپزشکی ترمیمی مانند گلاس اینومرها ،کامپوزیت ها و انواع آن ها، کامپوزیت های جدید با انقباض کم ، ادهزیو های جدید و موارد کاربرد هریک از موارد ذکر شده توسط اساتید برتر این رشته گفته خواهد شد.

3-پانل ویژه: این پانل از آن جهت بسیار جذاب خواهد بود که به مسائلی پرداخته می شود که دندانپزشکان ،بطور قطع با آن برخورد خواهند کرد.موقعیت های اورژانسی و کنترل عفونت در شرایط عادی و خاص ؛ازجمله مواردی است که همواره افکار یک دندانپزشک را به خود معطوف می کند.همچنین اصول درست و کارای مطب داری و عوامل موثر در موفقیت حرفه ای همکاران بحث خواهد شد. موفقیت درمان و رضایت بیمار :تکنیک ،مواد و یا تجربه؟ این پانل در راستای حفظ سلامت دندانپزشک از لحاظ ارگونومی نیز مطالبی خواهد داشت.

4-پانل درمان و بازسازی دندان های به شدت تخریب شده: دندانهای با تخریب وسیع و به ویژه دندانهای روت کانال شده ،مواردی است که همیشه دغدغه دندانپزشکان بوده و خواهدبود.به این ترتیب در این پانل سعی برآن است که با ذکر نکات مفید ،تا حد زیادی به سوالات همکاران در این رابطه پاسخ داده شود.آیا پست های FRC مشکل دندان اندو شده را حل کرده است؟ تا چه حد می توان به پدیده باندینگ در این موارد اعتماد نمود؟ این ها سوالاتی است که متخصصین را نیز به این پانل جذب خواهد کرد.

5-پانل سرامیک ها: در دو پانل مجزا ،انواع سرامیک ها ،موارد استفاده و درست ازآنها، مسائلی که در طی سمان کردن هر نوع ازآنها پیش می آید، زیرکونیا چیست و موارد کاربرد آن کدام است؟ سیستم جدید CAD/CAM چیست؟ و بسیاری نکات مهم در خصوص سرامیک و ترمیم های غیر مستقیم گفته خواهد شد.

6-پانل نکات کلینیکی در کاربرد کامپوزیت ها: ازآنجا کاربرد کامپوزیت چه در دندانهای خلفی و چه در قدام بسیار رایج است،بدیهی است برای دندانپزشکان سوالاتی مطرح است. در این قسمت از برنامه علمی، از تجارب آمیخته به علم اساتید مجرب بهره خواهیم برد. واقعا برای ایجاد یک کانتکت خوب در کامپوزیت های خلفی ،روش پیشنهادی شما چیست؟ در مورد بستن دیاستما چطور؟

7-پانل لامینیت ونیر
: آخرین دستاورد ها در انجام یک تراش خوب و موفق لامینیت ، بایدها و نبایدها در درمان لامینیت و اشاره به نکاتی در رابطه با ایجاد یک خط لبخند مطلوب مطالبی است که در این قسمت ارائه داده خواهدشد. به نظر شماسمان رزینی تا چه حد می تواند در تغییر رنگ دندان موثر باشد؟

8-پانل تراما: در مواجه با دندان ضربه دیده و شکسته در کلینیک چه مواردی را باید در نظر بگیریم؟ برای حفظ وایتالیتی دندان چه باید کرد؟ چه ماده ای برای پوشش عاج در ناحیه شکستگی مناسب تر است؟ برای پیشگیری از تراما به دندانهای قدام کودکان و نوجوانان در حین ورزش و فعالیت در سطح جامعه چه راهی پیشنهاد می کنید؟ در پانل تراما به این پرسش ها پاسخ داده خواهدشد.

9-پانل پژوهش ها و دستاوردهای هیئت علمی سطح کشور: با توجه به پیشرفت لحظه به لحظه علم دندانپزشکی و مواد دندانی ،دندانپزشکان در برابر انبوهی از مواد،روش و تکنیک و متعاقبا پرسش های بسیارقرار می گیرند. هیئت علمی سطح کشور علاوه بر امر آموزش ،به پژوهشهایی در ارتباط با مقایسه مواد در دسترس با یکدیگر و یا عوامل موثر بر موفقیت رستوریشن و پایداری آن می پردازند.در این پانل اساتید به ارائه نتایج تحقیقات خود در یکسال اخیر خواهند پرداخت.

10-پانل حل معمای حساسیت های دندانی و دردهای پیچیده و مبهم دندانی: با افزایش سن دندانی بیش از پیش با مواردی برخورد می کنیم که بیمار دارای دندان و یا دندانهای حساسی است که درظاهرپوسیدگی ندارند ولی حساس می باشند. در این پانل علاوه بر ذکر علل این پدیده ،به روش های جدید برای برطرف کردن این مشکل پرداخته می شود. علاوه برآن سندرم ترک دندانی،علت آن ،علائم و عوارض پریودنتال آن و در نهایت درمان آن شرح داده خواهد شد.

11- پانل بلیچینگ: آیا روش بلیچینگ در دندانهای زنده و غیر زنده یکی است؟ براستی  بلیچینگ دارای عارضه است؟ این عوارض کدامند؟ به منظور کاهش بروز این عوارض چه روشی در بلیچینگ اتخاذ نماییم و بهترین ماده برای برطرف نمودن مشکلات  پس از بلیچینگ چیست؟ این ها سوالاتی هستند که در این پانل توسط اساتیدی که در این زمینه صاحب نظرند پاسخ داده خواهد شد.

12- پانل ایمپلنت: در این پانل جایگزین کردن دندان از دست رفته بوسیله ایمپلنت از دیدگاه جراحی ،زیبایی ،نوع مواد و انتخاب درست آنان در ایمپلنت از زوایای مختلف مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

13- Special Discussion Panel پانل ویژه ارتو-پریو-ترمیمی: این پانل ویژه به شیوۀ مبتنی بر مورد (case-based) برگزار خواهد شد. بیمارانی که در این پانل مطرح میشوند از نظر نیاز به درمان ارتودنسی و یا درمان ترمیمی توسط متخصصین این رشبته مورد بحث قرار خواهند گرفت. حفظ سلامت دندان ها، پریودنشیم و محدودیت هایی که در هر روش درمانی وجود دارد در نظر گرفته می شوند. روش های متفاوت برای ایجاد زیبایی مناسب و لبخند بهتر بیمار از جنبه های اصلی این پانل بشمار می روند. حضور فعال در این پانل ویژه را به همکاران محترم دندانپزشک، متخصصین ارتودنسی، ترمیمی و پریودنتیست پیشنهاد می کنیم.

14-Special Discussion Panel پانل ویژه اندو –ترمیمی: آیا برای حفظ وایتالیتی دندان بیمار خود (دندان خودتان) چه راهکاری پیشنهاد می کنید؟ با روش Step Wise در درمان دندان های با پوسیدگی عمیق آشنا هستید؟ مواد جدید در موفقیت درمان پالپ کپ مستقیم و غیر مستقیم در مقایسه با هیدروکسید کلسیم برتری دارند؟ مزایا و معایب آنها چیستند؟ پاسخ این سوالات را می توانید در این پانل ویژه بیابید.

15-پانل مطالعات رزیدنت ها و دندان پزشکان: چهار پانل خواهیم داشت که درآن همکاران چکیده مطالب متنوع وکاربردی که در طول تحصیل خود به آن دست یافته اند ،ارائه خواهند داد.بطور قطع هریک ازسخنرانان این پانل ها در صددند بیشترین نکته هارا در کمترین زمان ممکن بازگو نمایند.

مصاحبه با دکتر  مسعود صانعی دبیر اجرایی کنگره 

•    آقای دکتر صانعی برگزاری یازدهمین کنگره متخصصین ترمیمی چگونه خواهد بود؟
برای برگزاری یازدهمین کنگره دندانپزشکی بنا به تصمیم رئیس انجمن و کنگره و گروه اجرایی هتل المپیک  انتخاب گردید. تعداد، طراحی و گنجایش سالن ها، کیفیت صدا و تصاویر در این سالن ها کم نظیر است. خلوتی و جای پارک مناسب این مکان، دور بودن آنرا از مرکز تهران کاملا توجیه می کند. تاریخ برگزاری گنگره چهارم الی ششم آبانماه خواهد بود. در واقع این انتظار را داریم در این زمان هوای معتدل و مناسبی را تجربه نماییم. کمیت و کیفیت و مکان پذیرایی در زمانهای استراحت و ناهار در این هتل مطلوب می باشد. همانطور که می دانید نظم و ترتیب در کنگره ترمیمی همواره مثال زدنی بوده است و فکر می کنم با کمک عزیزان گروه اجرایی، علمی و به مدیریت ریاست محترم کنگره برگزاری کنگره امسال حتی دقیق تر و منظم تر از کنگره سالهای گذشته باشد.

•    پیش بینی شما از استقبال همکاران جهت شرکت در کنگره چگونه است؟
در طی یازده سال گذشته تعداد شرکت کنندگان کنگره ترمیمی همواره روند صعودی داشته است و چرا که انتظارات همکاران محترم از یک کنگره علمی برآورده شده است. و این در درجه اول مربوط به سخنرانی های عالی اساتید و محققین و اجرای کارگاه های کلینیکی توسط بهترین های ترمیمی است و در قدم بعدی مربوط به نحوه برگزاری منظم کنگره است. بنابراین انتظار استقبال عالی همکاران برای شرکت در کنگره دور از ذهن نمی باشد.

•    مشارکت بازرگانان و فروشندگان محترم وسایل و مواد دندانپزشکی از کنگره چگونه بوده است؟
بی نظیر. تمامی غرفه ها در زمان برگزاری کنگره واگذار گردیده است و یعنی هر چهار سالن بزرگ نمایشگاه در اختیار این عزیزان است. بنابراین دندانپزشکان محترم می توانند براحتی مواد و تجهیزات مورد نیاز را مستقیما از تولید کنندگان و نمایندگیها تهیه نمایند.

•    نحوه ثبت نام دندانپزشکان برای کنگره ترمیمی چگونه است؟
ثبت نام در کنگره به چند طریق میسر است: 1- واریز هزینه ثبت نام به حساب سپرده شماره: 1-5665775-800-105 بانک اقتصاد نوین شعبه پاسداران بنام دکتر ابراهیم امین صالحی و دکتر مسعود صانعی. 2- پرداخت از طریق عابر بانک به شماره کارت: 1966-0169-1290-6274 و یا از طریق نمایندگان انجمن در محل سایر کنگره ها و یا در محل انجمن. خانم شمیرانی در محل انجمن می تواند از طریق شماره تماس 67 19 27 88 همکاران را بیشتر راهنمایی نمایند. امیدوارم قادر باشیم شرایطی فراهم کنیم تا دندانپزشکان محترم یتوانند در آرامش کامل بیشترین تبادل اطلاعات علمی را انجام دهند. ما نیز به اتفاق عزیزان گروه اجرایی تمام توان خود را در این راستا به کار خواهیم گرفت و امیدوارم در این مسیر موفق باشیم.

مصاحبه  با دکتر هاله حشمت دبیر علمی کنگره

•    خانم دکتر حشمت لطفا در مورد برنامه های علمی کنگره یازدهم  و تفاوت آن با سال های گذشته توضیح مختصری دهید؟
کمیته علمی یازدهمین همایش انجمن متخصصین ترمیمی ایران فعالیت خود را از اسفند ماه 1389، آغاز کرد. کنگره های ترمیمی در دهه اول همواره پرمخاطب ترین بوده اند. به همین دلیل  گام اولی که کمیته برداشت بازنگری موشکافانه ی ده کنگره گذشته بود . زمینه مناسبی که اکنون در کنگره یازدهم فراهم است ،بازتاب زحمات دبیران علمی و اجرایی در همایش های پیشین است .
 با توجه به گستردگی علم ترمیمی ، گام دوم ما هدفمند نمودن و منسجم نمودن هر پانل از لحاظ موضوعات علمی بود . بنابراین ویژگی بارز این کنگره را می توان در سازماندهی مطالب آن در هر پانل جستجو نمود. سوالاتی که در طی سخنرانی ها به آنها پاسخ داده خواهد شد مشخص بوده  و همکاران می توانند استفاده ای بهینه  از زمان صرف شده در کنگره بسته به علاقه خود  داشته باشند.
دو پانل ویژه در این کنگره در نظر گرفته شده اند:پانل اندو-ترمیمی و پانل ارتو-پریو-ترمیمی. این پانل های ویژه به شیوۀ مبتنی بر مورد (case-based) برگزار خواهند شد. بیمارانی که در این پانل ها مطرح میشوند از نظر نیاز به درمان ارتودنسی ،پریو ،اندو  و محدودیت هایی که در هر روش درمانی وجود دارد در نظر گرفته می شوند. روش های متفاوت برای ایجاد زیبایی مناسب و لبخند بهتر به همراه سلامت دهان بیمار از جنبه های اصلی این پانل ها بشمار می روند. حضور فعال در این پانل ویژه را به همکاران محترم دندانپزشک، متخصصین ارتودنسی، ترمیمی ،اندودونتیست و پریودنتیست پیشنهاد می کنیم.
 پوسترها در این کنگره به صورت الکترونیک در LED  های مستقر در لابی به نمایش گذارده خواهند شد. همکاران می توانند با بهره گیری از رایانه های موجود در سالن نیز، به پوسترها و مطالب مربوط به آنها دسترسی پیدا کنند. همچنین پوسترهای برگزیده در یکی از کلاس ها توسط ارائه دهندگانشان معرفی خواهند شد و به پوستر های برگزیده از سوی داوران و دیگر شرکت کنندگان هدایایی تعلق خواهد گرفت.  بدینوسیله از شرکت کنندگان در کنگره یازدهم دعوت بعمل آمده تا در ارزیابی پوستر ها مشارکت و مارا یاری نمایند.
کارگاه های عملی هم ترتیب داده شده تا همکاران بتوانند ازجزئیات بالینی و کاربردی درمانهای نوین بهره برند.
در پایان، آنچه مسلم است اینکه تمامی سخنرانان و متخصصین ترمیمی این همایش، دانش و تجربیات خود را ،بی دریغ ، همان گونه که همواره در محافل علمی سطح کشور نیز ثابت نموده اند،در اختیار همکاران ارجمند قرار خواهند داد.
برگزارکنندگان کنگره یازدهم  میزبان حضور گرم دندانپزشکان پویا  از سراسر کشور است و نهایت کوشش خودرا برای پربارتر نمودن این گردهمایی در محیطی مناسب و شایسته همکاران خواهند نمود.
 
کنگره 11 انجمن دندان پزشکی ترمیمی ایران
کنگره 11 انجمن دندان پزشکی ترمیمی ایران

یازدهمین کنگره انجمن متخصصین دندانپزشکی ترمیمی ایران

برنامه علمی یازدهمین کنگره انجمن متخصصین دندانپزشکی ترمیمی ایران

برنامه علمی یازدهمین کنگره انجمن متخصصین دندانپزشکی ترمیمی ایران

خلاصه مقالات کنگره دندانپزشکی

جدول برنامه های علمی کنگره یازدهم انجمن دندان پزشکی ترمیمی

جدول برنامه های علمی کنگره یازدهم انجمن دندان پزشکی ترمیمی

جدول برنامه های کنگره 11 انجمن دندان پزشکی ترمیمی

جدول برنامه های کنگره 11 انجمن دندان پزشکی ترمیمی

جدول برنامه های یازدهمین کنگره انجمن دندان پزشکی ترمیمی

جدول برنامه های یازدهمین کنگره انجمن متخصصین دندانپزشکی ترمیمی

برنامه علمی کنگره یازدهم انجمن ترمیمی