۱۹ فروردین ۱۳۸۵

یزدی خواه: مربیان بهداشت مدارس سه سال دیگر تمام می شوند

در دومين روز اين هفته ، وزير بهداشت در نشستي خبري از تشکيل شوراي دندان پزشکي کشور و تشکيل کميته نظارت و پيشگيري از بروز اپيدمي بيماري ها و احداث 30 هزار پايگاه اطلاع رساني در سراسر کشور خبر داد. کامران باقري لنکراني افزود: اواخر سال گذشته اعتباري بالغ بر 10 ميليارد تومان براي گروه هدف کودکان زير 12 سال از محل صرفه جويي بيمه هاي مکمل ساير دستگاه ها در نظر گرفته شد که عملا يک ميليارد و 300 ميليون تومان آن تحقق يافت.
به گزارش ايسنا ، وي با اشاره به رشد 11 درصدي سرانه اظهار کرد: با توجه به اين که حجم بالايي از اعتبارات سرانه بيمه صرف دارو مي شود و با توجه به افزايش قيمت 15 درصدي داروها طي سالها عملا امکان رشدي براي تعرفه ها باقي نمي ماند (حداکثر 3 درصد) که اين مساله بنيه مالي مراکز درماني ما را تضعيف مي کند.

750 دانش آموز ، يک مربي بهداشت
«از چالشهاي عمده آموزش و پرورش ، کمبود مربيان بهداشت است که شاخص آن از هر مربي بهداشت به ازاي هزار دانش آموز در سالهاي اخير به يک مربي بهداشت به ازاي 750 دانش آموز بهبود يافته است».
يزديخواه ، رئيس سازمان آموزش و پرورش شهرستان هاي استان تهران در مراسم به صدا درآوردن زنگ سلامت با اعلام اين خبر افزود: از آنجا که استخدام مربيان بهداشت ممنوع است و مربيان موجود نيز داراي 27 سال سابقه کار هستند ، اگر در سالهاي آينده نتوانيم به جذب مربي بهداشت بپردازيم ، با کمبود جدي روبه رو خواهيم شد.

مهد کودک ، پايگاه آموزش مهارت هاي زندگي
همچنين جمعي از کودکان مهدهاي تهران همزمان با دومين روز هفته سلامت با شعار «مهد کودک ، پايگاه آموزش مهارت هاي زندگي» و «مهد کودک ، مرکز رشد اجتماعي و پرورش جسم و روان کودک» راهپيمايي کردند.

 


Tags: 
AV: 

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر