۱۲ اردیبهشت ۱۳۸۸

اعتراض انجمن حمایت از حیوانات به دانشکده دندان پزشکی اصفهان

  اين انجمن براي صحت ادعاي خود مبني بر عدم رعايت حقوق حيوانات در اين دانشكده، همچنين عكس هايي از نحوه نگهداري و انجام آزمايشات علمي بر روي جانوران اين دانشكده در سايت اينترنتي خود منتشر كرده است.
    در اين نامه آمده است: »بر پايه برخي گزارش ها، حيوانات اهلي از جمله سگ و گربه در مرکز تحقيقاتي آن دانشکده مورد استفاده قرار مي گيرند.
    اگرچه استفاده از حيوانات در انجام تحقيقات آزمايشگاهي و پزشکي موضوع تازه اي نيست اما متاسفانه تصاوير موجود از مرکز تحقيقاتي مذکور گواهي مي دهد که حيوانات در شرايط نامناسبي نگهداري مي شوند و به نظر مي رسد که بدون توجه به موازين اخلاقي و اصول مورد تاکيد دين مبين اسلام نسبت به رعايت حقوق جانداران، بدون توجه به اصول و موازين کار روي حيوانات آزمايشگاهي، حقوق حيوانات بي گناه در آن دانشکده ناديده گرفته مي شود و همه روزه در آن دانشکده فاجعه اي انساني روي مي دهد.
    بر اين اساس و با توجه به نگراني هاي به وجود آمده براي دوستداران حيوانات و محيط زيست، پاسخگويي نسبت به موارد ذيل مي تواند باعث رفع نگراني هاي موجود شود و از وارد آمدن هرگونه خدشه به ارزش گذاري مقالات تحقيقاتي ارائه شده از سوي پژوهشگران آن دانشکده در مجامع علمي بين المللي، در صورت انتشار گزارش هايي از وضعيت نا مطلوب حيوانات به هنگام اجراي پروژه هاي تحقيقاتي، پيشگيري شود. «
    در بخش ديگري از اين نامه اعتراضي آمده است: » آيا آئين نامه خاصي جهت حفظ حقوق حيوانات و کاهش درد و رنج آنان در مرکز تحقيقاتي آن دانشکده مورد استناد و مراجعه پژوهشگران قرار مي گيرد؟ براي خريد يا صيد، جابه جايي و مقيد کردن حيوانات مورد استفاده در آن مرکز از چه روش هايي استفاده مي شود؟
    آيا نسبت به محل نگهداري و تغذيه مناسب حيوانات موجود در آن مرکز حساسيتي وجود دارد؟ با توجه به اينکه وجود دامپزشکان متخصص در چنين مراکزي مي تواند باعث کاهش مشکلات حيوانات در زمان نگهداري و آزمايش شود آيا نيروي متخصصي در آن مرکز وجود دارد؟
    در خصوص روش هاي اجراي تحقيقات براي کاهش درد و رنج حيوانات چه مسائلي در نظر گرفته شده است؟ و تا چه ميزان براي کاهش استفاده از حيوانات و استفاده از روش هاي جايگزين در آن مرکز تلاش شده است؟«
    اين انجمن همچنين خواستار مجوز بازديد از اين مركز تحقيقاتي براي گروه هاي زيست محيطي و نيز خبرنگاران رسانه ها شده است.

انجمن حمایت از حیوانات در مقابل دانشکده دندان پزشکی اصفهان
به نام خداوند جان و خرد
جناب آقای دکتر عباسعلی خادمی
رئیس محترم دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
 با سلام و احترام

بر پایه برخی گزارش ها ، حیوانات اهلی از جمله سگ و گربه در مرکز تحقیقاتی آن دانشکده مورد استفاده قرار می گیرند. اگرچه استفاده از حیوانات در انجام تحقیقات آزمایشگاهی و پزشکی موضوع تازه ای نیست اما متاسفانه تصاویر موجود از مرکز تحقیقاتی مذکور گواهی می دهد که حیوانات در شرایط نامناسبی نگهداری می شوند و به نظر می رسد که بدون توجه به موازین اخلاقی و اصول مورد تاکید دین مبین اسلام  نسبت به رعایت حقوق جانداران ، بدون توجه به اصول و موازین کار بروی حیوانات آزمایشگاهی ،حقوق حیوانات بی گناه در آن دانشکده  نادیده گرفته می شود و همه روزه در آن دانشکده فاجعه ای انسانی روی می دهد.
بر این اساس و با توجه به نگرانی های به وجود آمده برای دوستداران حیوانات و محیط زیست ، پاسخگویی نسبت به موارد ذیل می تواند باعث رفع نگرانی های موجود شود و از وارد آمدن هرگونه خدشه به ارزش گذاری مقالات تحقیقاتی ارائه شده از سوی پژوهشگران آن دانشکده در مجامع علمی بین المللی در صورت انتشار گزارش هایی از وضعیت نا مطلوب حیوانات به هنگام اجرای پروژه های تحقیقاتی ، پیشگیری شود:
- آیا آئین نامه خاصی جهت حفظ حقوق حیوانات و کاهش درد و رنج حیوانات در مرکز تحقیقاتی آن دانشکده مورد استناد و مراجعه پژوهشگران قرار می گیرد؟
- برای خرید یا صید، جابجایی و مقید کردن حیوانات مورد استفاده در آن مرکز از چه روش هایی استفاده می شود ؟
-  آیا نسبت به محل نگهداری و تغذیه مناسب حیوانات موجود در آن مرکز حساسیتی وجود دارد ؟
- با توجه به اینکه وجود دامپزشکان متخصص در چنین مراکزی می تواند باعث کاهش مشکلات حیوانات در زمان نگهداری و آزمایش شود آیا نیروی متخصصی در آن مرکز وجود دارد؟
-  در خصوص روش های اجرای تحقیقات برای کاهش درد و رنج حیوانات چه مسائلی در نظر گرفته شده است ؟
-  تا چه میزان برای کاهش استفاده از حیوانات و استفاده از روش های جایگزین در آن مرکز تلاش شده است ؟
همچنین خواهشمند است تمهیداتی جهت بازدید نمایندگان سازمان های مردم نهاد مدافع محیط زیست و خبرنگاران رسانه ها از این مرکز تحقیقاتی در نظر گرفته شود.
Tags: 
AV: 

بازگشت به فهرست


افسانه
وای وای وای خدای من این عکس منو هزار باره کشت خدا مرگ منو برسونه که هر روز اینقدر از موجودی به نام انسان به دلیل قساوتش متنفر نشم این چه اوضاعیه این حیوانات بیچاره چه گناهی کردند چه کار می تونیم بکنیم کسی هست تا با من هم دردی و هم فکری کنه
نام گفتاورد
پاریسا
واقعا متاسفم برای جامعه ی اسلامی یا ایرانی! ما که بربر های وحشی نیستیم و یا بدتر از ان انسان نماها.
یک پزشک، فرق نمیکند دندان پزشک باشد یا در زمینه ی دیگری تخصص داشته باشد، میبایست رئوف و خوش قلب باشد نه انکه جان این طفل معصوم ها را باقساوت بگیرد. نابودی فرهنگ حیوان ستیزی و بی رحمی بر انها را آرزو دارم.
وای بر جامعه ای که بی تفاوت از کنار درد و رنج این موجودات بگذرد
نام گفتاورد
آوا
من عاشق حیوونام . این تصاویر تنم رو لرزوند. :(
کسی اگه حس و محبت حیوونا رو بفهمه با آدما نمیخواد محشور باشه.اگه گناهی باشه همین آزار و ظلم به این موجودات بی پناهه!
متاسفم برای همه چیز این جامعه... حالم واقعا بد می شه ...خدا به آدم رحم کنه...
به گفته ی دکتر شریعتی : همه بشرند ولی هر کسی آدم نیست ..واقعا این طوره!!
نام گفتاورد
آوا
من هنوز درد دوران تشریح حیوانات مثل قورباغه و موش و... رو در دوران دانشجویی دارم.
بهتره به حال مردن آدمیت گریه کنیم...
!!..
این تنها گوشه ای از ظلم به حیوانات هست ..!
بچه های خود را دشمن حیوانات بار می آریم، گوسفند بیچاره را قربانی می کنیم! تا تحفه هایی مثل ما چشم نخورند
جنگل رو نابود می کنیم
کافییههههه ...شاید وقتش شده نام دیگری بر خود بگذاریم.......!
نام گفتاورد
 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر