کنگره 5 دندان پزشکی نیروهای مسلح- مهر 1388 ۸ مهر ۱۳۸۸

کنگره 5 دندان پزشکی نیروهای مسلح- مهر 1388

پنجمین كنگره دندان پزشكی نیروهای مسلح با زمینه «درمان‌های مبتنی بر شكست» به همراه نمایشگاه مواد و تجهیزات دندان پزشكی توسط وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح امروز در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار شد.در این همایش سیدعلی‌اكبر مهدوی‌زاده، رئیس پنجمین كنگره دندان پزشكی نیروهای مسلح، امین جلال جلالی دبیر علمی پنجمین كنگره دندانپزشكی نیروهای مسلح، سیدعلیرضا حسینی، رئیس كمیته دندانپزشكی نیروهای مسلح، سردار ابوالفضل قنبرپور، مدیر عامل سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح و اكبر فاضل، دبیر شورای آموزش دندانپزشكی و تخصصی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی حضور داشتند و به ایراد سخنرانی پرداختند.
آفتاب- 8 مهر 1388

دكتر قاسم رجب بلوكات دبير اين همايش با اعلام خبر فوق افزود: در اين كنگره اغلب سخنراني‌ها به صورتي ارايه مي‌شود كه دلايل شكست درمان از جنبه‌هاي مختلف بررسي و سپس نحوه ارزيابي صحيح و روش‌هاي جلوگيري از شكست معرفي شود.
وي ادامه داد: در اين كنگره پانل‌هاي مختلف شامل اندو، پريو، ليزر، پروتز، ترميم و زيبايي، راديولوژي، بيماريهاي دهان، ارتودنسي،‌اطفال، ايمپلنت، جراحي فك و صورت و اخلاق پزشكي و قانون برپا خواهد شد.
دكتر رجب بلوكات تصريح كرد: همچنين پانل ويژه‌اي نيز با عنوان نوآوري و تحقيقات و طب نظامي با حضور متخصصان رشته‌هاي فني برگزار مي‌شود كه هدف آن شروعي براي آشتي ميان صنعت و دندانپزشكي است.
وي ابراز اميدواري كرد كه برپايي اين پنل كه به منظور تقويت پيوند ميان دندانپزشكي و صنعت صورت مي‌پذيرد در كنگره‌هاي آتي بتواند در زمينه تحقيقات و توليد مواد و تجهيزات مورد بهره برداري قرار گرفته تا بتوان از امكانات داخل كشور به ويژه با توانمندي‌هاي بالقوه و موجود در نيروهاي مسلح نيز استفاده كرد.
به گفته دكتر بلوكات، در پنجمين كنگره دندانپزشكي نيروهاي مسلح، پانل ويژه «آنفلوآنزاي نوع A» نيز توسط دكتر گويا رييس مركز مبارزه با بيماريهاي مسري وزارت بهداشت براي آموزش، پيگيري و نحوه مواجهه با اين بيماري ارايه مي‌شود.
وي ادامه داد: از اهداف اصلي اين كنگره كه از سوي وزارت دفاع و ديگر نيروهاي مسلح برگزار مي‌شود، معرفي توانمندي نيروهاي مسلح در زمينه دندانپزشكي به وزارت بهداشت و جامعه پزشكي به منظور بهره برداري از تجارب كلينيك‌هاي دندانپزشكي نيروهاي مسلح شامل پوشش‌هاي وسيع بيمه و مديريت اين كلينيك‌هاست.
ایسنا- 31 شهریور 1388

کنگره پنجم دندان پزشکی نیروهای مسلح به بررسی روند درمان در نیروهای مسلح در سال های گذشته می پردازد و بر آن است تا با بازنگری در شکست های درمان چراغی باشد پیش روی موفقیت های آینده.
دکتر مهدوی زاده، رییس کنگره دندان پزشکی نیروهای مسلح به گفته مهدوی زاده رییس این کنگره، آشنایی با امکانات صنعتی نیروهای مسلح در درمان های دندان پزشکی دیگر هدف برای برگزاری این کنگره است و برگزار کنندگان امیدوارند با معرفی هر چه بهتر دندانپزشکی نیروهای مسلح و آشتی و تعامل صنعت و درمان به ارتقای دندان پزشکی کشور کمک کنند.
دکتر مهدوی زاده می گوید: «موضوع این کنگره درمانهای مبتنی بر شکست های درمان است. یعنی با بازنگری مسیری که طی شده نقاط ضعف و قوت را دوباره بررسی کنیم و با مطالعه دلایل شکست در برخی درمان های گذشته با اصلاح و تغییر روش درمان در راه بهبود قدم برداریم.
در کنگره امسال به این موضوع می پردازیم که تاکنون چه کاری انجام داده ایم و چه اتفاقی افتاده است، درمان هایی که ناخواسته منجر به شکست شده را بررسی کنیم.شکست درمان یکی از مسایل وابسته به درمان است که نباید از آن غافل ماند تا در آینده شکست ها تکرار نشود. به همین دلیل شعار کنگره را «دانایی، توانایی، تعالی» انتخاب کرده ایم.»
«آیا در این کنگره تنها دندانپزشکان نیروهای مسلح شرکت دارند؟»
دکتر مهدوی زاده در پاسخ به این سوال تاکید می کند: «همه گروه های دندان پزشکی اعم از دندان پزشکان آزاد و شاغل در نیرو های مسلح در این کنگره شرکت خواهند کرد. فراخوان این کنگره عمومی است. یکی از اهداف این کنگره شناساندن توانایی و امکانات نیروهای مسلح برای کمک به علم دندان پزشکی است.»
به گفته او مکاتبات دبیرخانه کنگره از آذر ماه سال گذشته شروع شده و با تشکیل شورای سیاستگزاری و تقسیم وظایف بخش عمده ای از امور انجام شده است: «پرسنل رسمی، قراردادی و وظیفه نیروهای مسلح و همچنین بازنشسته های گرانسنگ نیروهای مسلح هزینه ای برای ثبت نام در کنگره نمی پردازند، همکاران شاغل غیر رسمی در نیروهای مسلح از 50 درصد تخفیف برخوردار می شوند و بهداشتکاران و تکنسین ها هم یک چهارم هزینه را می پردازند همچنین دانشجویان به صورت رایگان در این کنگره ثبت نام می شوند.»
این کنگره 12 امتیاز دارد و در حاشیه آن بخش هایی چون برگزاری نمایشگاه و کارگاه های مختلف در نظر گرفته شده است.

انجمن دندان پزشکی ایران
6 شهریور 1388

Tags: نیروهای مسلح, همایش دندان پزشکی
صفحه مرتبط:  www.irden.com/hamayesh/nezami/5.php
www.irden.com/hamayesh/nezami/6.php

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر