۲ آبان ۱۳۸۸

راه اندازي اولين مركز تشخيص عارضه هاي مفصل فك

دكتر عليرضا اميرسيف الديني در حاشيه سومين كنگره بين المللي ايمپلنتولوژي DENSPLY با اعلام اين خبر افزود:‌ نخستين مركز تشخيصي عارضه‌هاي مفصل فك يك مركز مشاوره و درماني پزشكي در ارتباط با بيماران TMG (بيماريهاي مفصل فك) و CMD (عارضه‌هاي فك و صورت كه منشا آن در مفصل قرار دارد) است كه هدف آن ارتقاي سطح علمي - تخصصي در ارتباط با بيماري مفصل فك و همكاري متخصصان آلمان با متخصصان ايراني و نيز آموزش به دندانپزشكان ايراني است.
وي با اشاره به اينكه رشته فك و بيماري‌هاي مفصل فك حوزه‌اي بين رشته‌يي ميان پزشكي و دندان پزشكي است، يادآور شد: درصد زيادي از سردردهاي ميگرني و معمولي، دردهاي گردن، دردهاي گنگ صورت و نيز شنيدن صداي سوت زدن در گوش به علت عارضه‌هاي دنداني و دندان پزشكي است.
به گفته دكتر امير سيف الديني 75 درصد اين بيماران را خانم‌ها تشكيل مي‌دهند كه به دليل تاثير منفي اختلالات هورموني كه سبب تضعيف بافت‌هاي پيوندي مفصل فك و تغيير موقعيت فيزيولوژيك آن مي‌شود، با شكايت سردرد، گردن درد و دردهاي صورت مراجعه مي‌كنند.
وي يادآور شد: روش درماني عارضه‌هاي مفصل فك كه هم اينك در بيمارستان دانشگاه «ايني» (Ini) هانوفر درحال انجام است، شيوه‌اي بدون جراحي است كه دندانپزشكان متخصص فك با قرار دادن پروتزها و محافظ‌هايي در دهان بيمار، فيزيولوژي فك را از نو تعريف مي‌كنند.
اميرسيف‌الديني درمان بيماران دچار عوارض فكي را منوط به همكاري نزديك متخصصان مغز و اعصاب، دندانپزشكي، گوش و حلق و بيني، داخلي و جراحان مغز و اعصاب دانست كه در مركز تشخيص عارضه‌هاي مفصل فك اين تيم پزشكي گرد هم مي‌آيند.
عضو كميته علمي سومين كنگره بين المللي ايمپلنتولوژي DENSPLY يادآور شد: از آنجا كه حفظ موقعيت يا تصحيح فيزيولوژي مفصل فك شامل محل دقيق قرار دادن و ارتفاع ايمپلنت و پروتزهايي كه روكش روي آن قرار مي‌گيرد در رفع عوارض مفصل فك بسيار موثر است، برپايي سومين كنگره بين المللي ايمپلنتولوژي DENSPLY كه در آن ميهماناني از بخش دندانپزشكي بيمارستان دانشگاه ايني هانوفر آلمان حضور دارند، مي‌تواند در جهت تبادل دانش دندانپزشكي و پزشكي موثر باشد.
سومين كنگره بين المللي ايمپلنتولوژي DENSPLY پنج شنبه و جمعه در مركز همايش‌هاي بين‌المللي صدا و سيما برگزار شد.
ایسنا- 1 آبان 88

Tags: 
AV: 

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر